PDA

Pokaži Full Verziju : Savet za Roland EXR -5s


Budisa
19.01.2006, 01:14
Pozdrav svima.

Imam pitanje u vezi gore navedenog Aranzera tj. Roland EXR-5s.
Dali je to meni kao pocetniki dovoljno da sviram na njemu,Posto sam pricao sa momkom koji svira trenutno KORG PA 80 i on kaze da je presao sa Rolanda G 800 na Korg samo sto mu dosadilo non stop slepati neke diskete sa ritmovima uz sebe navodno cim se Aranzer iskljuci moras Ritmove pono sa diskete download-ati.Dali je to kod EXR 5s takodje tako i dali se na tom Rolandu EXR 5s moze napraviti boja Harmonike Kabina i boja Dalape Guerinija itd. To me je odusevilo kad sam cuo na tok KORG PA 80.
Koliko roland EXR 5s ima mjesta za spajhanje ritmova tj, koliko ih moze da se uspajha i jos neke karakterrisike vezane za njega na osnovu kojih bi se odlucio da ga kupim
Pozdrav za sve i nadam se da ce te mi pomoci vi koji svirate Roland EXR 5s.
Dali je mozda Roland GW 7 u prednosti od EXR 5s

Hvala unapred.

MrNobody
26.10.2007, 09:18
Eh ovako Budisa jarane imao sam EXR 5s vrlo kratko vremena mogu ti reci da Roland ipak ima taj svoj specifican i tup zvuk na osnovu Korg pa serije koji su jako mocni!
Da se vratimo nazad na pitanje tvoje nece ti preostat nista drugo nego da slepas i ti diskete sa sobom jer roland ima malu flash memoriju gdje mozes ritmove ostaviti bezobzira dal ugasio klavijaturu ili ne oni ostaju na flashu al kosto receno jako malo mjesta ima!
Sto se pravljenja boja tice jako je tesko na njemu napravit takve boje da zvuce kao na Pa 80 posto on nema sempler kao pa80!
Ako ga nisi jos kupio a imas namjeru sebi klavijaturu nabavit i ako nezelis veliki novac dat ja bih ti preporucio Korg PA50 jako su dobri i mogu citati sve ritmove od pa50,60,80
osim semplove!
Sad je na tebi da odlucis nadam se da sam ti mogo pomoci!

DjoleBn
26.10.2007, 11:01
Bolje ti je uzmi taj Korg pa 50 nego tog rolanda... imas vise setova i ritmova i boja za njega da nadjes nego za rolanda. A ako poznajes nekoga mozes da stavis flash karticu u njega, za semplpve :) Aj poz :D

svirko
26.10.2007, 11:12
Evo prijatelju, samo da ti odgovorim, PA 50 ima stvarno izvrsne boje i ritmove, a koje sve još možeš i skidati tu sa naše stranice, a šta se ritmova tiče, ima dovoljno mjesta za sve ritmove koji se koriste u našoj svirci, ne moraš svaki put kad pališ klavijaturu upucavat nanovo, možeš još na disketi složit Direct FD, tako da ti uz ritmove na klavijaturi koristiš i direktno ritmove sa diskete, a i na mjesto tvorničkih ritmova možeš nasnimavat svoje. Eto, sve u svemu, mislim da je korg PA 50 prava stvar, s kojom možeš komotno svirat i na stejđu.

Pozdrav,

Svirko

neconix
26.10.2007, 11:27
Roland E50!:D

vingula
26.10.2007, 11:34
Evo da se nadovežem na ovo,boje jesu kakve jesu,al na svakom rolandu su mi bolje bas gitare nego na ijednom korgu,a i bubanj mu je jako dobar (Roland).Bolje uzmi Roland EXR-E² i nečeš zažalit,to ti je po meni isti Korg PA 50 sa manjom Flash memorijom.

Pozdrav!

srle69
26.10.2007, 13:29
Nemoj tog Rolanda,ja sam kupio EXR-7s za jednog prijatelja i nije za neke ozbiljnije svirke iako je cak jaci od tog 5-s.Ja inace sviram oduvek Rolande,sad trenutno imam VA7 i odlican je,imam oko 6-7000 stilova i posto radim muziku za pozorista meni odgovara 100%.EXR serija je po meni promasena serija za tezgu mada ovaj E2 nisam probao pa ne mogu da sudim.To je serija za kucu,klince i za vezbanje.Boje mu nisu bas za pohvalu.Za tezgu od Rolanda samo G-1000 ili VA7.Ali ipak poslusaj savet vecine i kupi nesto od Korga PA serije.

vingula
26.10.2007, 15:36
E netko bi se i prevario za E²,mislim da je to čak i najjača verzija u EXR seriji jedino onaj EXR OR,ritmovi jesu za narodnjak,al ipak E² je najbolji od tih serija.

neconix
29.10.2007, 15:07
Roland E-50!!!:D

MrNobody
30.11.2007, 03:27
Eh ovako Budisa imam i ja Roland Exr 5s nije mi nesto posebno, kosto je receno mozes ritmove ostaviti na flashu al je ogranicen nema mnogo memorije mislim oko 4mb svega!
Kosto navedeno za Pa50 jako dobra klavijatura kvalitetnija a i meni jednostavnija i mozes sa njom komotno radit, sobzirom da za PA seriju imas hrpu setova i svega toga na netu ja bi ti preporucio PA50 da uzmes sebi to bi ti bio moj savet!
Pozdrav!!

SNAGALJUBAVI
08.01.2008, 09:00
ovako da se nadovezem ja sam imao korg le i extreme sad sam to poprodao i uzeo exr-e2 i da ti nesto pojasnim sto se tice ritmova nije to nikakva pila ali ja je za to niti nisam uzeo ja je koristim za ono sto mi je le i extreme radio po 10 minuta dok ga upalim taj mali roland u svojoj internoj memo ima takve gajde trubu guerini dallape tamburu brac itd da ti sempl masina ne trena a vjeruj mi da upalis za 15 sekundi ... imas 199 usera sa po 8 instrumenata koje samo pritiskom na set odmah a efektom i sa bojom ima spremne.. vjeruj radi bez frke

siemensserbia87
25.09.2009, 00:32
Koliko tacno ritmova moze da stane u User memoriju???
Da li je moguce da staje 2 mb ritmova posto ja gledam na 2 mb moze da se spakuje preko 50 ritmova???

Boban010
25.09.2009, 00:59
Nema tacno,vec negdo oko 100 zavisno od velicine.Ako ne ubacujes ritmove sa forspilima na intru i koristis optimizaciju u STW onda oko 100 a u suprotnom manje.E2 ima 2 mb memorije.

siemensserbia87
25.09.2009, 01:03
To znaci da tih 100 ritmova mogu pozvati direktno iz ram memorije u delicu sekunde?
Pitanje je bilo za Exr 5....
Recimo ja u setu na techniksu imam 20 ritmova(nevazno velicine) a sa jednog na drugi prelazim direktno bez cekanja...

Kakav je sound tog Rolanda EXR5???

yamahapassion
25.09.2009, 01:16
http://www.youtube.com/watch?v=_YLSmO66M1s&feature=related

Imas tu neki demo na youtube od rolanda, samo ovo je neki exr 5 s, al to je valjda slicno. Pogledaj pod taj profil ima jos stvari sto je svirao sa njim.

P.S. : meni bas ni ne zvuci nesto extra...

siemensserbia87
25.09.2009, 01:34
Sad slusam uzas a decko koji prodaje inace clan ovog foruma tvrdi da je bolji od Kroga PA50...strasno...

yamahapassion
25.09.2009, 01:40
Ma kakav PA50..... PA50 je za njega ubica... I taj tvoj tehniks po meni je za ovaj roland masincina. Nije mi jasno zasto zelis promeniti instrument kada je taj KN5000 solidna sprava, samo treba malo da sednes i sredis sve to. U krajnjem slucaju ako nemas ideju kako da pocnes i odakle, lepo kontaktiraj nekog programera klavijatura, plati set, i nek ti odradi sve kako Bog zapoveda. Kazem ti to zato sto sam za KN 5000 cuo samo reci hvale, i da je jako kvalitetna klavijatura. Greota bi bilo da je menjas a ni ne znas kako dobro moze da zvuci.

siemensserbia87
25.09.2009, 01:43
Ma vec sam je ja odradio zvuci ekstra ali nemam cime da snimim demo posto mi je losa zvucna...Probao sam sa novim kablom i isto lose..
A inace dobro si pogodio lik mi je nudio u zamenu exr5 glavu za glavu :D
I jos kaze da bi mu trebalo doplatiti za tu igracku...

Hvala na odgovorima i cujemo se.

yamahapassion
25.09.2009, 01:45
Ma goni ti njega u......... p.m. Taj je hteo da te zaebe na brzinu...

Boban010
25.09.2009, 12:02
Vrlo brz i neobjektivan zakljucak donesen na osnovu zvuka preko njegovih zvucnika.Roland EXR 5s ima 4 MB memorije i ako pobrises ritmove koji se vec tu nalaze u fabrickoj postavci imaces mesta za 200 ritmova.Svaki ritam sa po 4 varijacije i 2 introa i 4 prelaza.Osim toga njegov zvuk je vrlo slican(ako ne i identican) zvuku cele G serije Roland klavijatura i sigurno mozes da koristis sve ritmove pocev od E86 do G1000 uz eventualnu korekciju u STW programu.Ne treba ti "programer" za klavijature!
Istina je da u sebi nema ekvilajzere ali i ovako moze solidno da zvuci,KN5000 ne poznajem pa ne mogu da komentarisem,da ne zaboravim na EXR 5s mislim da se ne mogu praviti ritmovi.
Ja bi ti predlozio da jos malo razmislis.
Dodato:
Na EXR 5s ne mozete praviti boje niti ih korigovati.E,da samo da kazem realna cena polovne EXR 5s je 300-350Eura!

dj dule
25.09.2009, 12:45
roland je roland kakav tecniks kaki bakraci bez ljutnje kolege.

daca91
25.09.2009, 12:51
Ja imam Roland EXR E2, i zadovoljan sam njime... I mislim da se EXR 5s ne razlikuje mnogo od EXR E2... Ja sam prvo hteo da uzmem PA 50,ali mi je jedan muzicar rekao da je u nekim stvarima bolji EXR E2 od PA 50... Ali svako ima svoje misljenje.... Ja planiram da uzmem PA 800

dj dule
25.09.2009, 12:59
rolan exr-5 sam kupio pre nekih mesec dana i mogu reci da je ful fulova klavijatura sa jako dobrim bojama i ritmovima.jasam memoriju zauzeo svega 300 kilobajta i to stavio najosnovnije stami treba za svirku.jasam je kupio od profesionalnog muzicara od ENKA izavov bend sto prati DZENANA LONCAREVICA tako da nemojte da lupate koje kakve gluposti o toj seriji.i jos nesto roland ima najolje dirke i toje potvrdjeno a o ritam masini necu ni da pricam.pozdrav za sve kolege koje sviraju exr seriju:rolleyes:
Dodato:
pozdrav za dacu kolegu exr.mojti je savet da uzmes rolanda fantoma bilo koju verziju jel je objasnila neke stvari.moj pprijatelj je uzo korga pa800 kojii je najgore prico o rolandvim klavijaturama i posle nekih 10 dana muje crkla ploca i napajanje i zamenioje je za fantoma i sad prica sve najbolje o rolandu


Kolega povedi računa malo kako se izražavaš...vredjanje nije dozvoljeno u komunikaciji na ovom Forumu!!!

daca91
25.09.2009, 13:09
Ma i to sto kazes... Roland je Roland ;)

sell
14.04.2010, 11:02
http://www.youtube.com/watch?v=qO_5trH5U3Y


Za ovakve stvari postoji Demo Sekcija!!!

calevh
17.04.2010, 14:27
Stwarno mi nije jasno, sta tje nekome 6000 ili 7000 hiljada ritmova u kavijaturi, ljudi da li ste vi svesni koliko je to. Svirku, moze biti kakva hoce mozete odraditi bez problema, tj. razbiti sa 30, 40 ritmova, pa mozda ne ni toliko ... 2M koliko poseduje E2 je sasvim dowoljno, i zavrsice posao bilo kome ...Uzgred, danas stize na download, pregled ritmova sa mog E2, u fazi sredjivanja, dakle ne 100 sredjenog, koji tje sahraniti svaki pa 50, tako da ko zeli neka poslusa, pa neka odlucu ...Ja sam za E2 :) Srdacan pozdraw.

vramba
30.10.2010, 13:56
Ja imam taj Roland i nisam zadovoljan, ubacivanje ritmova je katastrofa, a imas samo 5 harmonika od kojih su 2 usne

zezica
31.10.2010, 17:02
da li se mogu ra tu seriju roland praviti setovi i sacuvati

roki1903
13.12.2010, 11:12
Roland exr 5 ima vise har,onika,samo nemoj da ides na select dugmice nego kucaj na brojeve,a ja sam ubacio u exr 5 sistem od exr 5s i dobio onih 100 user programa :) i jos ponesto.

calevh
14.12.2010, 20:44
Za sve kolege koje imaju nedoumice oko exr serije, ili se dvoume oko klavijatura, imam demo snimke sa modela exr e2, pa svako ko zeli mogu mu poslati, cisto da cuje kako zvuci, mozda mu pomogne. Uzgred da prokomentarisem, sto se tice diraka ... Zao mi je sto moram tako da kazem s obzirom da posedujem exr, meni se ne svidjaju i jednostavno ne odgowaraju njegove dirke, suvise su tvrde, i sto je tipicno za rolanda, imaju veliki hod, tj. "duboke su", da se tako izrazim, govorim genralno o exr seriji, jer svi modeli te serije imaju iste dirke, i "gutaju"mi trilere prilikom sviranja, srecom, pa imam xp30 uz njega, a dirke su mu kao najlepsi san :) Mozda je sve to iz razloga sto sam ranije svirao, iskljucivo solo klavijature ( bas + solo), pa nisam naviko na takve dirke, ali samo moje zapazanje i misljenje.

daca91
16.12.2010, 20:01
@ calevh
Ja imam EXR E2.... Jeste tacno da ima malo zeznute dirke.... Ali naviknes se vremenom.... To je ipak poluprofesionalna klavijatura......Ali ima dosta dobrih stvari...... Mozda joj je najveca mana memorija...... Ali sta da se radi....... Sta je tu je....... Ja mislim da i EXR 5s nema mnogo razlika u odnosu na EXR E2....

calevh
16.12.2010, 20:18
@daca91
Jedini problem koji imam su dirke, ali kazem ti, nije toliko strasno, navikavam se vec, kao sto ti kazes, a i imam xp! A sa memorijom, iskreno nikad nisam imao problema, svi ritmovi koje ja koristim, nekih 30 - ak ritmova staje bez problema, i to su ritmovi visokog kvaliteta. Midi fajlove i namenske ritmove ne koristim, sve sviram iskljucivo sam, bez fajlova, tako da je meni i tih 2mb sasvim dovoljno. I jedino me malo nerviraju, kako su reseni prelazi, tj. posle svakog prelaza on varijacije menja naizmenicno (original, variation, original ...) Ali vec sam se i na to navikao :) Ostavi mi mail. poslacu ti neke ritmove, apsolutno sredjene, neka ti se nadju, ako zelis. PoZz

daca91
16.12.2010, 20:23
@ Calevh
Ni ja ne koristim fajlove.......
Poslacu ti e-mail kao poruku........