PDA

Pokaži Full Verziju : Što bi se desilo ???


kreso
17.01.2006, 16:28
Kolege imam jednu interesantnu ideju, ali molim samo da mi odgovore kolege koje znaju odgovor i koje imaju iskustva s time.

Kolega mi ima KORG Pa50. No nešto ga zahebava OS, čak i ovaj novi zadnji koji sam download-ovo s KORG Pa site-a. Treperi mu ekran i ne može podesiti jasnoću (oštrinu) fontova kad mu nasnimim svoj set sa Pa80. U servisu su mu rekli da je Pa50 OK, nego da SET-ovi nisu dobri jer koriste neke postavke koje su predviđene za Pa80 i da ga zato zahebava. On bi htio povuči par mojih SET-ova u svoju klavijaturu (naravno bez sample boja), no kad to uradi radi mu gorenavedene pizdarije. Kad ukuca stari set od Pa50 koji je do sada koristio sve je OK i ekran se ponaša normalno. Došao sam na ideju da mu ukucam OS od Pa80 ili Pa60 (imam oba), samo ne znam za posljedice. Znam da mu neke funkcije predviđene za Pa80 neće radit (kao rad s HD i samplerom i sl.), no pitam da li će mu raditi ostale funkcije tipa Style, Sequencer, Play Song, Progra, Global, Disc ... pošto je to identično s Pa50. Valjda će mu tada dobro radit. radi i ovak, svi soundovi i styleovi rade, jedino mu tada ekran trokira 8O

Ne bih se htio s time zahebavati, da malom ne zahebem klavijaturu do kraja.
Zato, please HITNO molim dobar savjet i pomoć.

yu-midi
17.01.2006, 16:33
Pa ovako probaj da ucitash tvoj set bez GLOBALA,mislim da perfomanse i program nemaveze sa tim moguce da global nije isti.
Za ovo ucitavanje OS sa PA80 vjerovatno ce ti vise o tome moci da odgovori clan mikikg.

kreso
17.01.2006, 16:47
Hvala ti Miodraže.

Zaboravio sam napomenuti da sam probao nasnimiti samo performance, style i program bez globala, ali opet isto radi.

Nešto mu crpi dodadno energiju, pa mu stoga slabi ekran.

Da li možda ima veze što sam ja svoje programe pojaćo volumen u program modu za 30 %. Pošto Pa80 ima jaće predpojačalo od Pa50, da li mu to smeta ???

Probat ću preko KAT2000, smanjiti vrjednosti volumena s programa, pa ponovno ukucati. Vjerojatno tada neće zahebavati.

I da, svakao ću pitati Mikija za savjet u vezi OS-a.

Još jedno ti hvala.

Pozdrav

kreso
18.01.2006, 13:53
Eto, nakon 24 sata i ja sam pametniji za jedno novo iskustvo.

OS od Pa80 bez hardwerskih promjena ne može ići na Pa50 i ne radi.

Ali :lol: , ekran više ne treperi, a setovi rade ko puška :lol: :lol: :lol:

Treba u program modu smanjiti volumen na svim oscilatorima na normalu i onda kopa.
Treperenje se je javljalo kako sam i pretpostavljao radi jačine izlaznih predpojačala, koje su kod Pa80 dosta jaće u odnosu na Pa60 i Pa50. A pošto sam ja prtljao u program modu i pojačavao volumen pojedinih soundova iz user sekcije, ti programi i performance su na Pa50 doslovce grmjele na 50 % snage, a zvučnici su htjeli poiskakati iz kučišta. To je naravno rezultiralo slabljenjem voltaže na cijelokupni sistem, pa je monitor zbog toga dobijao manju voltažu za svoje napajanje.
No od kad sam vratio vrijednosti na normalu SET-ovi istina bog nisu baš tako zvučni kao na Pa80, ali rade i ekran više ne treperi.

Eto, pomogo si sam. Samo da znate ako će ko ikad imati sličan problem da znate o čemu se vjerojatno radi.

Pozdrav

mikikg
07.02.2006, 01:17
Pozdrav svima!
Ne mozes ukucati softver od pa80 u pa50,jer ti pa50 blokira u samom dizanju operativnog sistema.Postoji software za pa50 koji sam napisao i koji u potponosti radi sve sto i software od pa80,znaci vidi hd ,sampling opciju i sve ostalo kao pa80.

yu-midi
07.02.2006, 10:25
@mikikg
Miki prijatelju kako si usavrsio tog PA50 svaka cast :!:
Ako podrzava sampling veci od PA80 odma mjenjam klavijaturu jedino ako vec nisi zavrsio i za PA80 prisirenje na jedno 64MB sampling-a.

mikikg
08.02.2006, 02:32
ubuduce sve sto bude bilo novo za pa80 ,bice i za pa50 isto to :P

yu-midi
08.02.2006, 11:11
Miki Mico nemoj da mi zaobilazis pitanje koje sam ti postavio :lol: