PDA

Pokaži Full Verziju : Motif XS6 ili Fantom G6


coke357
02.11.2008, 03:41
Zanima me koja od ove dve masine radi bolje ili bolje receno sta je bolje za nas

milanche007
02.11.2008, 04:31
evo svadje u najavi:-)ustvari mozda i nece posto nisi spomenuo korga,xaxaxaxaxa

Vule
02.11.2008, 08:34
Od te dve ti je najbolji Korg EXTREME...:lol:

BasariStudios
02.11.2008, 09:52
Ja bi dao glas za XS.

sinisa
02.11.2008, 11:24
Obe su odlicne,a posto vec imas jamahu mozda bolje G6.

kljavica
02.11.2008, 11:32
Ja glas dajem za motif xs

Alix
02.11.2008, 11:46
XS je bolji ali jaako komplikovaniji i od Motifa bježim ko od đavla-previše su kompleksne...A pošto je G6 jako težak,a i nije me nimalo impresioniro ni u jednom pogledu osim designu...Vala jedino da savjetujem sinth kojeg sam nedavno kupio-Triton Extreme,nema dalje,;)

sinisa
02.11.2008, 12:11
Evo ga stigao i korg i to Extreme.=))
Polako krecemo........:D

coke357
02.11.2008, 12:31
Nisam vas pitao za korga nego za Xs i G i mislim da ne treba mesati te dve klase, ipak su ovo malo ozbiljnije masine u odnosu na bilo koji korg.

vlaxxy
02.11.2008, 14:13
Coke...

Dajes na ocenu dve klavijature a kudis trecu.

Sam otvaras temu i uleces u sukob bez potrebe.

JA sam za Motif XS6.

Alix
02.11.2008, 14:17
Coke svaka čast...Slično mišljenje djelim sa kolegom vlaxxy...
Ozbiljnije nego Korg...cccc....

vujanov
02.11.2008, 14:47
g 6

coke357
02.11.2008, 15:03
Ja sam vas pitao za XS i G6 tako da pogotovo ti Alix mozes slobodno da zaobidjes moju temu jer nemas dozvolu za planinarenje a penjes mi se stalno n .. vec zna sta sa tim korgom. Ako je to tebi najbolje onda je to ok i ja to pozdravljam nista ja nisam reko da ne valja ali ovde se stvarno radi o malo konkretnijim masina oni koji to znaju razumece moje misljenje a ti i tvoj Juve naravno da ce te ostati kod korga. I ja verujem da je tebi lepo u tom tvom mraku ali ipak nekad baci pogled kroz prozor pa ces videti da ima mnogo lepsih i boljih stvari u zivotu.

Darko88
02.11.2008, 15:08
Moje misljenje g6 a sto se tice ovih padobranaca koji ne mogu da ispostuju sto nigde ne pise korg stvarno nemam reci izgleda da treba da se nappomene jos u imenu teme za pojedine. Posto imam x6 i planiraam da kupim g6 i isprobao sam instrument i iz mog iskustva preporucujem G6. Pozz

Alix
02.11.2008, 15:10
Cool down...;)

vlaxxy
02.11.2008, 15:25
LJUDI STVARNO NISTE NORMALNI!!!

Umesto da izmenimo par demo snimaka od navedenih sintija pa da komentarisemo o pefonma-
sama kao sto se to radi na drugim (ozbiljnim forumima) vi vadite oci dedno drugome.

Nema smisla.Ovo je jedan verovatno najcenjeniji forum na nasem govornom podrucju tako
da ne prilici ni "drugaru foruma" ni "moderatoru" na ovakvim komentarima.

Osvrni te se malo na svetske forume ovog tipa pa ce te videti za primer kako to funkcionise
u civilizovnom svetu.Dobri smo i mi ali nam fali "ta" nijansa solidarnosti.

COKE i ALIX imao sam najbolje namere u ovom postu!!!

S´postovanjem Vlaxxy

zsimonovic
02.11.2008, 15:35
Prosle sedmice sam video Fantom G6 i odusevio sam se sa dirkom kao malo dete.Nijedan Korg ne moze da pridje sa dirkom kao sto je na Fantomu G6,XP-50,XP-30.Fantom ima lep i veliki ekran i kavalitetne boje.Ima 250MB RAM-a kako mi je rekao prodavac.Ja bih pre kupio Fantoma G6.Dobar je i motif ali licno sam vise za Rolanda.

daisa
02.11.2008, 15:48
G 6 sam slusao i nema sta masina je extra
yamahu nisam slusao volio bi cuti i taj stroj

GALA
02.11.2008, 16:06
ljudi samo polako i opusteno ne skrecite s teme

milanceshow
02.11.2008, 16:27
Hmmm.....
Objektivno........
Voleo bih probam Yamahu pa da vidim razliku,a kao vlasnik Fantoma G6,malo je nerealno da izjavim da je bolji G6 kad nisam probao Yamahu.
Samo oni koji su probali obe klavijature,a njih je malo, ce dati neku priblizno tacnu ocenu.Ali ni to nije merilo jer su ukusi razliciti.
Mozda bi naj bolje bilo pregledati tehnicke karakteristike i zavrsnu obradu samog instrumenta (kuciste,tastere,dirke).
Subjektivan odgovor bi bio Roland Fantom G6/7/8.......:D:D:D

BasariStudios
02.11.2008, 18:34
Subjektivno je to sta se kome svidja a objektivno je to da su obe dobre masine
ali za zivu svirku MOTIF XS je sto puta bolji, ne samo zbog glasova, i manji a i
manje kompleksniji. Neznam sta Alix prica o kompleksnosti al vlasnika sam Fantoma
i Motifa zadnja 5 godina a momentalno imam i FANTOM X i MOTIF XS, na G sam vec
radio, masina je vrlo dobra al je mnogo kompleksna. MOTIF je mnogo laksi od bilo
kog KORGa al za mene i dalje MOTIF je kralj svih postojecih masina.
Sa Fantomom mozes postignuti puno al ta masina je vrlo kompleksna i trebace ti
puno posla oko toga...naravno ako nadjes set i samo loadiras onda dobro je.

romario
02.11.2008, 18:43
Možda da vlasnici spomenutih klavijatura probaju napisati s čime nisu zadovoljni na G6 i motif XS...

Možda tako dobijemo neku drugaćiju,zanimljiviju sliku tih klavijatura.

Da se radi o vrhunskim sintovima, to znamo svi...

josipv
02.11.2008, 18:48
Kao vlasnik G6 potpisujem ovo sto je nedim rekao u vezi Fantoma,ako ces od nekoga nabavit set i samo ga ucitiat onda si rijesio 90% problema,ali ako ne onda ti nebih bio u kozi,Sto se tice XS-a,jucer sam ga bas probao kod kolege i to isprogramiranog sa harmonikama,tamburama,tercama i nemogu reci da radi lose,sve je to tu negdje,sve stvsr ukusa i kako si tko poslozi,nisam u lazio u edit klavojature tako da nemogu reci u cem je bolja ili losija,mogu reci samo da je tipka odlicna kao i na fantomu,premda malo plica,vizualno G6 definitivno pobjeduje jer po meni najljepsa klavijatura ikad napravljena.....a sve ostalo sad...tvoj izbor!1

Najbolje da probas ako imas priliku jednu i drugu,tako ces se najlakse odlucit!

Pozdrav!

Vule
02.11.2008, 18:49
Slažem se sa Nedimom...Fantomi su zajebani za nameštanje...ali jednom kad se namesti...;)

BasariStudios
02.11.2008, 19:26
Mislim da bi bilo dobro da se prestane sa ovakvim pitanjima jer uvek se nesto desi
a i cemu ovo, nema potrebe, znamo svi 90% vas za cega koristite sintove, nadjete
il kupite set i to je sve sto ste citavog zivota naucili od sinta. Ovde samo mutimo,
posvadjamo se bez veze bez ikakvog razloga i koristi. Zna se, nema bolja klavijatura,
uzmes sebi TRITON i PA800, nadjes il kupis set i gotovo. Suocite se sa realnoscu
da bar zivimo ko ljudi i da ne trosimo zivce. Uvek je ovde ista prica. Almir nikad nije
video ni jednoga ni drugoga zna odmah da je Korg bolji i da je Motif kompleksan, ja
neznam sto ih imam 5 godina, ovaj drugi cuo Amz ima Triton pa kaze Triton, onaj
treci tamo video da Rolandinjos svira G6 pa kaze G6.
Kolko su od vas imali kuci u isto vreme MOTIF ES/XS. FANTOM X, K2661 i EXTREME
u isto vreme za 5 godina skoro??? E onda mozete objektivno pricati a ne nesto sto
sam ja vama il neko drugi rekao na MSNu, pustite se supljih prica vreme je, dosta
ovde izigravamo neki inzinjeri a pitamo najglupa i najobicnija pitanja.
A ti brale, skontaj sam sta tebi vise pase i uzimaj, pusti nas.

Pozdrav

BasariStudios
02.11.2008, 19:29
Dajes na ocenu dve klavijature a kudis trecu.

Ne kudi trecu nego fino Naglasava da je trazio Cevape i Luka
a ne to sto mu ljudi nude da jedu pecenje, manit5e se tih navika
covek pita o Motif a vi mu nudite Korg, nije on lud.

BasariStudios
02.11.2008, 19:31
Ozbiljnije nego Korg...cccc....

To meni zvuci sarkasticno...ozbiljnije...reci mi objektvino po cemu
ke Korg ozbiljniji od ostalih masina? Po juznom vetru i amzinim glupostima?
Ja cu to odraditi i u MOTIF XS 100% da zvuci bolje nego na tvoj Triton.
Ne pricam o svirci, nego o boji.


Budite se

Alix
02.11.2008, 19:38
###Almir nikad nije video ni jednoga ni drugoga zna odmah da je Korg bolji i da je Motif kompleksan###

Nedime mora da si dobio menstruaciju...U AudioPro (vlasnik Artista) sam isprobo i Motif ES i XS...meni je na Yamahinim Workstationima vrlo komplikovano editovanje nasuprom Korga koji je prost ko pasulj.Fantom G6 sam isprobo u Bofex-u (BingBang gdje je kolega Hajro kupio PA500 i ja PA2X),i ni taj mi se nije svidio nimalo jel je i on kompleksan...Meni pare nikad ne igraju ulogu kad gledam na kvalitet i sound ali zašto da kupujem sinth kojeg neću moći srediti za par mjeseci a imam tezge?Meni ne treba sinth na kojem ću muke da mučim dok se naučim na rad s njim tako kao i ti,već treba mi da ga skontam za sedmicu dana i do vikenda da ga upucam bar za osnovne potrebe...Šta će čovjek kad kupi Motif ili G6 a nema materiala ili ne zna da radi s njim?Milančetu svaka čast,momak je stručnjak za Rolande kao i pojedini članovi al ja poslije više od 10 godina rada sa Korgovima da se sad učim na drugu platformu-hvala ljepa...A i samo Sound Korga mi je ušo u dušu i po onome što sam čuo kod konkurencije još uvjek je za mene favorit...Stvar ukusa i rada...A da ne govorim šta si mi pre par dana reko na MSN---Da ima Korg najmoćnije Workstatione,pa sad tvrdiš drugačije...Ti variraš ko stari kantar ili vaga-svoj stav mjenjaš iz dana u dan...Pozdrav!

BasariStudios
02.11.2008, 19:55
Pa to je i svrha svemu ovome sto sam rekao, ova su sve pitanja bez veze,
uvek samo navuce u neku ovakvu zajebanciju i nista vise, nit cemo coveku
pomoci nit nista dobro od toga, samo ispucacemo se opet.

vingula
02.11.2008, 20:07
Ja neznam kako je Fantom kompliciran,dovoljno mi je par dana da skužim cjelu mašinu...
Kažu "Fantom je kompliciran za semplove"....ista je šema ko da radite semplove u AWAVE-u samo što je na Fantomu još bolje napravljeno i preciznije se napravi multisempl...i onda neko kaže KORG...isiti k... jel se zajeb... u Awave pa prebacio u korg...di moraš smanjivat kvalitetu konvert. semplova,pa zar nije bolje odmah prebacit u prirodnom WAV formatu pa u Fantoma gdje se ne gubi ništa.
Il ja radio boje u Awave-u ili Fantomu...vremenski "skoro" isto...

I ja sam si razmišljao dal da uzimam XS ili Fantom G....obje su mašine močne...al po mom ukusu G ima jednostavniji MENU (u svemu),spojiš MOUSE (miš) i udaraj.

vingula
02.11.2008, 20:17
Fantom ima lep i veliki ekran i kavalitetne boje.Ima 250MB RAM-a kako mi je rekao prodavac.Ja bih pre kupio Fantoma G6.

Fantom ide do 544 RAM-a,i več spomenuti veliki ekran,utor za USB memoriju,USB ulaz za spajanje miša.
Jedino po čemu mi je XS zapao za oko je da ide do 1GB RAM-a

EDIT: A što se tiče semplova na XS,po specifikacijama vidim da je fora ista ko Fantom,WAV i Aiff
EDIT2: A Fantom ima DIGITAL IN,dok to na XS-u nisam vidio

ivan tr
02.11.2008, 20:21
Najbolje je da se ti sam odlucis i kupis ono sto se tebi svidja.

caka012
02.11.2008, 22:41
Nedim je 100% u pravu sto se tice jedne stvari: Uzmi ono sa cime ces najlakse raditi.
S druge strane, ne svidja mi se sto podcenjuje ljude koji ne mogu, ne znaju ili nemaju vremena da se sami pozabave i srede svoju klavijaturu za posao. Pa ja znam ljude koji voze vec 20 godina a ne razlikuju karburator od rezervnog tocka. treba li im oduzeti dozvolu? Ja planiram da prodam moj verni X5D i kupim nesto jace. Lozim se na Motifa, ali cu iz upravo pomenutih razloga verovatno pazariti Tritona, jer imam dvoje dece, od 7 do 3 radim u firmi i uvece i vikendom radim u restoranu i tezge. Mislite li da ja imam vremena da provodim sate i sate cackajuci po klavijaturi i praveci boje?
Zahvaljujuci kolegama dobre volje sredicu klavijaturu kako treba i ne pipam je vise dok ne cujem nesto sto mi se vise svidja od onoga sto imam.

Vule
02.11.2008, 22:45
Fantom ide do 544 RAM-a,i več spomenuti veliki ekran,utor za USB memoriju,USB ulaz za spajanje miša.
Jedino po čemu mi je XS zapao za oko je da ide do 1GB RAM-a

EDIT: A što se tiče semplova na XS,po specifikacijama vidim da je fora ista ko Fantom,WAV i Aiff
EDIT2: A Fantom ima DIGITAL IN,dok to na XS-u nisam vidio

A posto i Fantom ide do 1 gb i to je manje bitno...;)

zsimonovic
02.11.2008, 22:59
Ljudi,sta ce kome Gigabajt RAM-a?Pa necete da ubacujete filmove u njega.Meni bi za ARANZER bilo 256MB puna kapa da se ubace ritmovi sa semplovima,loop-ovima plus solo boje.Nema vise potrebe.

Darko88
02.11.2008, 23:05
zsimonovic ako imas potrebu da ubacujes one semplove koji su mnogo veci od 1.5-2 gb onda 1gb rama je odlicno resenje. mada najbolje je da neko napise svoja iskustva sa ovom yamahom ukoliko ima korisnika doticne klavijature na forumu

vingula
03.11.2008, 01:34
@ROLANDINJOS
Koliko je meni poznato Fantom X i G serija podržava MAX. 512 Ram-a i plus njegovih 32 = 544 MB

@DARKO88
Koji su to semplovi veći od 1.5-2 GB....btw na koju šemu možeš učitat veče semplove ako ti klavijatura podržava samo do 1 GB RAM memorije?

Darko88
03.11.2008, 02:13
pa vingula ja mislim ako uzmes recimo dajem ti primer, imas 1gb rama i sad nemas ni jedan sempl. i krenes da semplujes primera radi gitaru svaki ton taj sempl nece biti 2mb nego recimo neka bude 10 lupam sad ali navodim primer. Ja sam na to mislio kad sam rekao da je potreban ram. Najlakse je ubacivati kao sto uglavnom svi rade konvertuju klasicne semplove sto ima u svakom setu za triton i to je to, ali za fanatike koji bi radili kao sto sam ja naveo primer sigurno da treba sto vise ram memorije, a na G6 ide do 1giga.Pozz

Vule
03.11.2008, 04:58
@ROLANDINJOS
Koliko je meni poznato Fantom X i G serija podržava MAX. 512 Ram-a i plus njegovih 32 = 544 MB


U pravu si...ali...OS 1.20 donosi neke novine u Fantoma...;)


P.S. za svirace je i 128 mb dovoljno...1 gb ram memorije se javlja kao potreba samo ako se rade aranzmani i snimci na njemu...

vingula
03.11.2008, 12:12
@DARKO88

Večina mojih semplova i je od 5MB do 13MB....al je problem u tome što ti klavijatura daje samo 128 user mjesta za multisemplove...mislim da je taj 1 GB stvarno višak....jel da bi potrošio cjeli taj RAM to bi morali bit semplovi još večeg prijenosa...mislim da večina,ako ne i sve klavijature primaju 16 BIT i 44100 Kpbs...tako da do i kad bi sempliro svaki ton nebi iskoristio taj 1GB...jedino da klav. prima 24 BIT i 96000Kpbs onda bi trebalo i više od 1 GB.

EDIT: Iako sam potrošio svih 128 user mjesta ostalo mi je još 90 MB RAM-a...tako da mi to bezveze stoji prazno.

@ROLANDINJOS
Dal imaš možda link za novosti o OS 1.20 za Fantom G...da malo bacim oko na to.
Što se mene tiče ja bi volio da u Fantoma stave i do 10GB RAM-a

Darko88
05.11.2008, 18:19
Ma kad vec daju 1gb onda sta ima da komentarisemo da li je potrebno ili ne hehe

Vule
05.11.2008, 18:22
Nesto se "suska"...treba valjda da se pojavi...;)

Darko88
05.11.2008, 18:30
???????:confused::confused::confused:

Gondzi
12.11.2008, 00:45
XS deefinitivno
Ja planiram da pazarim jedan. Najvise rama, roma... pravi workstation

Ja sam vas pitao za XS i G6 tako da pogotovo ti Alix mozes slobodno da zaobidjes moju temu jer nemas dozvolu za planinarenje a penjes mi se stalno n .. vec zna sta sa tim korgom. Ako je to tebi najbolje onda je to ok i ja to pozdravljam nista ja nisam reko da ne valja ali ovde se stvarno radi o malo konkretnijim masina oni koji to znaju razumece moje misljenje a ti i tvoj Juve naravno da ce te ostati kod korga. I ja verujem da je tebi lepo u tom tvom mraku ali ipak nekad baci pogled kroz prozor pa ces videti da ima mnogo lepsih i boljih stvari u zivotu.

POTPISANO!!!
Bravo majstore

TomyCroSound
12.11.2008, 01:44
možda kriva tema, al vidim da je spomenuto... Planiraju li oni povećati prostor za multisamplove npr sa 128 na 512 kao što je i sve ostalo? Mislim, nije mi jasno kako takve "gluposti" ispravljaju tek sa updateom, pa to je logično - kao i onaj NOVI "mark" u npr sample listi (iako bih ja napisao "select")

ERKOOO
12.11.2008, 02:03
Definitivo G6,bar za mene!

tranzit
12.11.2008, 02:21
Ama uzmi Oasysa i ne beri brigu. Pljuni lovu i budi miran bar pet godina.

vingula
12.11.2008, 02:40
Ama uzmi Oasysa i ne beri brigu.

Fantom G+Yamaha XS=OASYS

Kompliciraniju mašinu još nisam vidio

Vule
12.11.2008, 03:18
možda kriva tema, al vidim da je spomenuto... Planiraju li oni povećati prostor za multisamplove npr sa 128 na 512 kao što je i sve ostalo? Mislim, nije mi jasno kako takve "gluposti" ispravljaju tek sa updateom, pa to je logično - kao i onaj NOVI "mark" u npr sample listi (iako bih ja napisao "select")
Tako je u fantomu X...isto MARK...mene u celoj prici oko fantoma G iznenadjuju nedostaci koje sad ispravljaju apdejtovima a imali su celu seriju X godinama unazad gde su valjda mogli da uoce sve prednosti i nedostatke...:confused:

bandza
18.11.2008, 12:50
Mrtva trka u svakom slucaju!Ja iako sam kupio G6 necu reci da je on bolji.Mogao bi samo redom da navodim sta je bolje kod njega ali onda ne bi smeo da izostavim ni sta je bolje kod Motifa pa ni kod M3.Svakako je G6 lepsi i bolje odradjen i ima pregledniji i napredniji ekran,ima bolji converter,ima isto do 1Gb Ram-a (sto je po meni nepotrebno,ja se pitam hocu li ikad pupuniti 512Mb?).....
Hocu da pomenem samo da je Fantom daleko komplikovaniji za ubacivanje semplova,sto iziskuje napor,vreme,trud,novac,cigarete(ko pusi) itd.Komplikovan je samo u prvi mah sto se toga tice.A sto se svega ostalog tice nije komplikovan uopste cak je meni jednostavniji od Korga ,a od MOTIFA da ne spominjem.Tu preglednost ekrana dolazi do izrazaja.Mislim da bi Motifu dao prednost u Arpedjima i u akusticnim instrumentima(ima tu jos milion stavki).
Puno ljudi je ovde izreklo jako pametne stvari.I postujem sve sto je ovde receno osim onih sitnih prepirki,mada nisam ni sumljao da ce Basari nekom da bude trn u oku i obratno.
Ja sam licno osedeo pored Fantoma G i mrzim je isto koliko je i volim.Ne bi je prodao ali zalim sto pri kupovini nisam lepo na isto ozvucenje probao sve tri klavijature pa sam napravio izbor.Savetujem buducim kupcima da se ne raspituju po forumima sta je bolje ,nego da sami poslusaju sta im odgovara.Da se raspitaju ima li kakav Set za doticnu spravu,u kojoj se meri koristi kod nas i kako ces doci do seta ili koliko ce biti komplikovano napraviti svoj SET.Koliko ja znam XS-ova ima jako malo,cak i M3 Korgova.Najvishe ima Fantoma G,bar po onome sto sam ja video a video sam 5 komada da ljudi sviraju i znam jos 10 ljudi da poseduju spravu + ja.Za XS sam video 2 coveka i m3 isto 2 coveka.Ali opet ne znaci da ces moci za Fantoma da nadjes pristojan Set koji ce ti odgovarati.Ja ga nemam jos uvek!Mogu zamisliti na XS-u kakva je varijanta za SET?Koga da zoves?Gde da pitas?Kad ovde na forumu nema pristojna tema ni za XS ni za M3.Nemojte dozvoliti sebi da za 2000 evra napravite pogresan izbor(iako tu nema bas pogresnog izbora).Fantom G ima mnoge falinke.I pitanje za koju vrstu muzike ces koristiti odredjenu spravu.Da li vise sviras na synt bojama ili na akusticnim imitacijama ili uglavnom koristis semplove.Sve to ima veze.Ali moj poredak stoji ovako gledajuci na sve stavke:
1.Fantom G
2.Motif XS
3.Korg M3
Napomena: Motif XS ima tendenciju rasta na gore a Fantom G nadole.:rotflol:
Inace nemam nista protiv Korga cak sam dugo bio veran toj firmi ali ova klavijatura je cist promasaj ali da sviram i pravim HipHop muziku sigurno bi nju izabrao,a i znam da bi je za deset dana namestio da brije narodnjake ko luda,i da ne zaboravim ima extra PADOVE samo sto ja to ne koristim.
P.S nemoj da brines nista ako ti se ne svidi XS ja cu se menjati sa tobom.Dacu ti moj G6,nije izasao iz kuce sem u prizemlje do Studia.Exponat sto se kaze i doplaticu ti ako sta kosta posto ne znam cenu Motifa.Primam i klot bez boja a ja dajem sredjenu klavijaturu sa 256 Mb semplova,terce ludilo,(klaviri semplovani sa XS-a,gitare,Brass semplovan sa Korga,Synt boje semplovane sa Kurzweila,boje sa DX-a,harmonike,buzuki,sax,trube,saz,violina,violoncel o,viola,strings),USB stick 2 kom.,misha,3 Ram memorije (256,512,1Gb),novu torbu za rolanda specijalno radjenu i ojacanu za Fantoma G6,USB kabal,Manual,Cd sa driverima,2 trozilna strujna kabla,razvodnu tablu sa zastitom,2x6 m ekstra kablovi Warwick,100 wallpapera za ekran,novi O.S 1.20,nove boje skinute sa interneta,jos dva seta i imam jos dosta toga,dajem cak i kartonsku kutiju original made u japanu.:lol:

milanceshow
18.11.2008, 14:16
Imas li rezervne delove?:D

Atanackovic
18.11.2008, 15:05
A niko se nije setio Kurzweila PC3?

bandza
19.11.2008, 12:14
http://www.motifator.com/motifxs/motifxs-listen.php
evo sajta za one koji misle da XS mozda nije dovoljno dobar.:rolleyes:

kreso
19.11.2008, 20:49
Vidim da šarate i da skrečete s teme. Kao prvo, trenutno niti jedan KORG osim Oasysa ne može u ovo odabrano društvo (G-a i Motifa). No zato KORG kupi vrhnje, jer ovu mašineriju može ganjati i na njoj raditi samo čovjek čeličnih živaca i istinski znalac.
Meni osobno je po izgledu, specifikacijama i mogučnostima Fantom G6 trenutno najbolji gažerski solo synth, no trenutno mi Motif ima puuunnoo bolje soundove . Ipak zadnji Motif koji sam čuo je zvučao wov, dok me novi G6 nije toliko oduševio, bio je mutan iako ga je slago vrhunski ton majstor. No valja čovjeku i dat vremena da ga total skocka, jer samo Bog u mjesec dana može u njemu posložit sve "kockice" kako treba. Kolege koje ga posjeduju (G6) kažu da je duplo kompliciraniji za programiranje i štimanje od Motifa, no činjenica je i ta da jako mali broj tezgaroša ima Fantoma G seriju i da se čitav našu poluprofesionalni iliti amaterski svijet muzičara kači za tog prokletog KORG-a koji je iz generacijeu generaciju sve gori u svijetu workstationa (osobito što se tiće kvaliteta izrade i same funkcionalnosti). A i materijal koji kruži po netu je bolje izbjegavati i doslovce pametnije je sve boje slagati od nule nego tuđe prepravljati.
Ako bi se djelile ocjene tada mislim da je G6 od 1 do 10 za 9,70, a Motif za 9,40. Nijanse odlučuju.

robertos
05.12.2008, 00:47
Pozdrav svima,novi sam član foruma,i vidim da se mučite oko nekih stvari,osobno sviram motif xs7,i korg m3-73,što se tiče rolanda g,imao sam ga mjesec dana,i zamjenio za motif xs.
Za fantom g mogu reć:odlična moderna klavijatura,kvalitetna i lijepa,ali da bi zasvirala kao xs,moraš dobro zagrijat stolicu ako hočeš svirat semplove,jer za nju ne postoje konverteri poput awave studio,i sl,sve je u wave,ili aiff formatu,pa slaži.
Tko voli nek izvoli.

vingula
05.12.2008, 01:42
Citat od ROBERTOS: "jer za nju ne postoje konverteri poput awave studio,i sl,sve je u wave,ili aiff formatu,pa slaži."

Postoji:
1. Chickensys Translator
2. Fantom YASE

blaboj
16.01.2011, 00:11
Ja sam prije dva tjedna kupio XS6 i mogu reći da sam zadovoljan ali puno treba raditi da se dobi nešto upotrebljivo. Rolanda G6 nisam imao prilike čuti ali vjerujem da isto dobro radi. Btw. ko ima kakve gotove (upotrebljive) setove za XS6?

leomark
16.01.2011, 01:11
Prijatelju mozda ti se sada kasno javljam ali eto i ja da se umesam malo u razgovore naprotiv ja sam imao obe klavijature i mogu ti reci da sam ostao pri motifu XF sada trenutno zato sto Yamaha radi barem po meni dosta ima neku toplinu a sto se tice pratnje dosta je prodornija .
Sto sam ja hteo fantoma da namestim kao Yamahu ali nisam uspeo u svakom slucaju po meni je YAMAHA ono pravo mada sada je na tebi da razmislis u mojim rukama je proslo od es,xs,xf sada trenutno pozzz......

daca91
16.01.2011, 03:07
Da se ja pitam.....G6 definitivno..... Meni nekako vishe odgovara Roland.... A i navikao sam na njega....

rboki
16.01.2011, 18:29
Sto s tice kvaliteta zvuka obe klavijature koriste istu tehnologiju kvalitet semplova je isti razlika je u dizajnu.Ja sam vise za Motif xs.

milanceshow
16.01.2011, 18:34
@leomark
Da li si probao Yamahu da namestis da zvuci kao Roland?

savo puric
28.01.2011, 14:13
Cini mi se da xs mnogo bolje izbacuje semplove od g6, tako da glas dajem Yamahi.

sherifff
01.05.2011, 22:42
imao sam priliku svirati na rolandu, i na motifu i stvarno mislim da je roland puno bolji ali za studijski rad, a motifu dajem prednost kad se radi o nekakvim live nastupima i naravno kad se radi o cijeni.

darkonix
11.05.2011, 13:41
meni se vise svidja Fantom G6-moje skromno misljenje

robertos
11.05.2011, 22:26
definitivno motif xs,imao sam neko vrijeme xs,i g6,motif je ispočetka malo mutniji od g6,ali čovijek se navikne,g6 je dobar synt,ali plastično zvući naspram motifa,i teže je raditi sa konverzijom multisemplova.

Dell
11.05.2011, 22:56
po meni su to podjednako dobre solo klavijature, ali za nasu muziku preporucujem fantoma.

qwerty
12.05.2011, 02:35
fantom g6 ubedljivo,ali sve zavisi od tipa svirke koju radis...pozdrav

Vule
12.05.2011, 02:39
Glasanje je zavrseno,vidim da je ozbiljnih argumenata za ili protiv sve manje,nadam se da je kolega do sad uspeo da napravi odluku,hvala svima koji su ucestvovali na temi. LOCK