PDA

Pokaži Full Verziju : Digitech vocalist workstation pomoc neko


Addi80
01.11.2008, 14:04
Cao raja!
Imam problem sa mojim vocalist workstation. Prvo moze li se namjestiti samo da dobijem tercu ali bez stimanja i da nije sa maj, min itd. Drugo mora li se mjenjati nesto kad se promjeni akord kad je neka druga pjesma. Ili nemora!

Pozdrav Addi

vujanov
01.11.2008, 14:19
Moze, al to nece stimati u svakoj pesmi...na PA 800 funkcionise tako kod fajlova, ali sa aranzerom moras da podesis za odredjeni tonalitet pesme...

Addi80
01.11.2008, 15:07
Ok ali morali se mjenjati svaki put kad se pjesma promjeni ili on osjeti automatski??

milanceshow
01.11.2008, 17:14
Ne razumem te Addi80!
Mozes li malo bolje objasniti sta zelis sa tim vokoderom.

Zlatek
01.11.2008, 18:26
Situacija sa vocalistom je sljedeća-možeš isprogramirati da ti radi samo terca-maksimum mu je do četiri vocala iza tebe!Šta se tiče min, maj i ostalog to će biti terca na dur ,mol ,sedmicu, dim ili šta si več isprogramirao.Kada sve to obaviš snimiš broj programa i uvijek će ti na tome broju raditi samo terca bez obzira koju pjesmu sviraš.Naravno vocalist moraš spojiti s midi kablom s klavijaturom i podesiti midi kanale klavijature i vocalista da ti može prepoznati u kojem tonalitetu sviraš.Ako koristiš midi-fileove tu je situacuja malo drugačija jer češ vjerojatno morati prvo na postoječi midi file snimiti i trak za vocalist da bi on ispravno prepoznao tonalitet.nadam se da sam ti pomogao, ali moram napomenuti da ti je pitanje malo čudno postavljeno kao što kaže i milanceshow!

Addi80
03.11.2008, 00:17
Cao. Ja bih htjeo samo da imam jedan glas iza mene koji je visi nista vise! Ali kako da to programiram?? Znaci moram isto vokalizer da ukljucim u klavijaturu koja svira ritam preko midi izlaza jel tako? Da bi vokalizer osjetio koji se akord svira. Jesam li dobro razumio ili??

Pozdrav

Zlatek
03.11.2008, 00:43
Vokalist mora znati u kojem tonalitetu pjevas i zato ga moras spojiti s midi kablom sa klavijaturom.Isto tako moras na vokalistu podesiti na kojem če midi kanalu raditi.Može raditi na bilo kojem kanalu od 1 do 16, ali uvijek samo na jednom.To opet ovisi koju klavijaturu koristiš .Roland ima to na 11 kanalu, pa i vokalist mora biti podešen na 11 kanal.Da bi ti vokalist pjevao samo jedan glas iza tebe trebaš mu napraviti takav program ako ga več nisi pronašao u njegovim gotovim programima.

Addi80
03.11.2008, 09:37
Mi sviramo na korg pa60 i ima gotovih programa ali nanjima ima da se izabere naprimjer maj min dim itd. Jeli on osjeti sam na kojem je kanalu ili ga treba naci? To je znaci onaj obicni midi kabal.

svirko
03.11.2008, 12:22
pozdrav Addi80

niti jedan vokalist, vokoder ili harmonizer, kako ga već ko zove, mislim na eksterne, ti neće sam prepoznat midi kanal.
Sve moraš otkrivat u njima, ručno.
A to ti je najjednostavnije,,,,,odeš na Korgu na MIDI OUT, odabereš recimo 14 kanal, staviš mu CHORD, i na Digitechu mu zadaš isto 14 kanal.
Bar je kod mene tako na TC Helikonu.

Pozdrav,

Svirko

Bugibendts
05.11.2008, 23:38
imam idealno resenje za tebe ....kupi digitech vocalist.live2 ne moras da vuces harmoniju niti da mu zadajes bilo koje durove ili molove itd.samo pevas .mozda nije po necijem ukusu ali je novije generacije pa samim tim mislim i da ima svoje prednosti u odnosu na starije modele a izuzetno je lak za rukovanje .znaci ubacis kabal od mikrofona u live2 iz live2 kabal u miksetu i cepas .veoma prosto.

Addi80
06.11.2008, 22:49
Cao! Ja sam mislio da ga kupim kad je izasao tek ali oni mi u prodavnici kazu da mora da ide preko gitare! Sad neznam! Jesi li ti ga probao


Pozdrav

Zlatek
07.11.2008, 12:38
Mora ići preko gitare.Na neki način mu treba dati do znanja u kom tonalitetu da ti postavi prateče vokale.Ovaj model to radi preko gitare.