PDA

Pokaži Full Verziju : Bas i Solo


dakistil
31.10.2008, 12:00
cao svima,dobre volje
jel mi moze neko pomoci?zelim svirati bas,kontru i naravno solo
jel mi moze neko reci kako razdvajam bas i recimo solo.Sviram na Triton STUDIO
Hvala svima Dalibor

gogspa80
31.10.2008, 12:07
A moras vjezbati dosta ako nisi razdvojio ruke, uzmi dvojke neke vjezbaj lagane, pa onda neku pjesmu uzmes u rumbi i drzi desnom rukom za pocetak samo akord nekim stringsom a lijevom sviras bass, i tako vjezbas, navjezbaj i solo posebno, i tako dobro navjezbaj svaku ruku zasebno, i kad to dobro navjezbas probaj skupa bass i solo...

dakistil
31.10.2008, 12:12
Hvala ti druze na savet,ali ja sam razdvojen jer sviram vec dosta dugo samo solo a inace sviram klavir tako da mi leva desna ide dobro.
Sta me zanima je kako na razglasu razdvajam Bas i solo

x3meSRB
31.10.2008, 16:58
morash prvo podesiti da ti na klavijaturi bas ide na jedan izlaz a desna ruka na drugi, tj. da je splitujesh... pogledaj na forumu ima dosta dobrih uputstava, ako ne nadjesh tu smo da ti objasnimo.

p.s. mislim da svaku boju u COMBI morash posebno da splitujesh i tako snimish, nije teshko al oduzima dosta vremena. Ja sam npr. na TRITON-u bas stavljao na izlaz 1 a desnu ruku na RIGHT, jer mi tako bilo najlakshe da sto brze odradim ceo set.

milanche007
31.10.2008, 21:03
bas i kontru mozes brzo da svladas,ali bas i solo tu treba vezbe.ako nista da bi levu ruku malo razlomio pocni svaki dan dan da sa njom vezbas skale...picics npr Cdur,ton po ton do kraja i nazad,mozes i hromatiku...samo da naviknes ruku...pozzz

milanche007
31.10.2008, 21:11
izvini druze nisma procitao tvoj post gde si rekao da sviras klavir.onda ti samo preostaje da sednes i da slusas da skapiras sta svira bas a sta kontra,isto ti je i za solo.....;)

gogspa80
31.10.2008, 21:16
Spomenuo si hromatske skale maloprije, pa me zanima imali neki prstomet koji bi preporucio za lijevu ruku kad se to svira?

dakistil
31.10.2008, 21:31
Hvala vam puno na savetima,drago mi je da postoje tako kolege od kojih dobijas odmah savete.
Sad sam upamtio,znaci moram da splitujem klavijaturu na LEFT-RIGHT da bi razdvojio bas i solo naprimer.
Sto se tice svirke,jebiga treba zagrejati stolicu:?ma bice dobro!!!!!:D

dakistil
31.10.2008, 21:34
koji bas koristis,jel ima neki provereni koji izlazi svuda dobro?POZZZ

x3meSRB
31.10.2008, 22:01
koji bas koristis,jel ima neki provereni koji izlazi svuda dobro?POZZZ

pa sviram onaj semplovani picked bass, ima ga na upload, on mi (po mom ukusu) izlazi najbolje, malo sam ga doterao (modifikovao cutoff i decay time i to je to), mada nema tu neke velike filozofije, na dobrom razglasu i najgori bas izlazi lepo, a kad su aranzeri u pitanju i uz is50 stavi bilo kakve bas binove i ima fino da se cuje..... gledao sam ljude i slushao kako sviraju sa pa1x na elektrovoice sx300 i posle se zale kako im ne izlazi klavijatura fino...... pa jebiga i ja hocu sa rukama u dzepovima i shto manje opreme ali onda nishta od lepog zvuka.....


a za ostale, pa covek je rekao da mu nije problem da odvoji levu i desnu sto se svirke tice, ali nije siguran kako klavijaturu da odvoji, znaci problem su podeshavanja instrumenta a ne svirka..... :p

milanche007
01.11.2008, 05:18
ne znam sta da ti kazem sto se tice prstoreda za hromatsku skalu svako tu fura neki svoj prstored,sad sto se tice leve ruke retko kad zapocinjem tu hromatsku skalu petim prstom....postoje tu neka pravila ali ja nisam isao u muzicku pa ne znam to pravilo.

bojanzivkovic
13.11.2008, 02:09
lepo je to sto svako fura svoj fazon... ali se stim tako ne stize daleko.

od C pocejuci (prstored ili prstomet):
desna: 2313123131312
leva: 1313213131321

kad se provezba ide lako ;)

Dell
13.11.2008, 02:16
Da se i ja oglasim na ovu temu, ja sam zavrsio muzicku skolu, svirao klavir i to nikako ne znaci da nece imati problema svirati bas i solo, ako recimo svira nesto od JV, neku rumbu ili sa-sa bas linija ce gotovo uvijek biti ona s vodjicom recimo e-dur e,e,h,d,dis i to treba posebno uvjezbati i nije nimalo lagano koliko god svirali klavir. Ja sam pocinjao sa onom od Semse sto me pitas kako zivim ja, ta je vrlo lagana i na njoj se mozes nauciti ;)

milanche007
13.11.2008, 02:45
bojanzivkovic prstored za desnu ruku nam je slican samo sto ja zavrsavam sa 4...a za levu je isti nego nisam hteo da pisem jer nisam bio siguran da li je tacno pa da ne sirim pogresno...probao sam tvoj prstored i mogu ti reci da mi ide malo me muci vracanje nazada ali savladacu ja:-)
Hvala u svakom slucaju!
zamolio bih te ako bi mogao da postavis neke snimke od LJubise Tajsona,naravno ako imas?svidja mi se njegov stil sviranja bas i kontre(solo),ustvari svidjaju mi se te njegove ideje,kako on namesti orkestar kad sviraju orijentale,slusao sam ga par puta uzivo,strava je....pozzz

bojanzivkovic
13.11.2008, 10:06
nazlost nemam neke dobre snimke od ljubise tajsona, gde bi se moglo cuti to malo bolje kako on to pakuje.... ali zato imam druge snimke koji jako veliku inspiraciju daju a to su snimci koje i ljubisa slusa;)
javi mi se u svakom slucaju na msn

pozz

sell
28.11.2008, 22:34
e, picked je cool, ali sam probao jedan fingred (FGRD) ili tako nesto i odusevio sam se kako izlazi... kad se lagano svira osecas dubinu, a kad ga roknes daje neku ostrinu da podivljas... i zamisli da taj bas koristim na EXR 5s... Bas je BOMBA... POZZ

milanche007
28.11.2008, 22:37
ako imas fretless bass,meni je on jos bolji za te spore stvari.;)

neconix
29.11.2008, 00:19
desna: 2313123131312

A 4 i 5 prst, to valjda ne treba da se koristi, za cega oni sluze, za ukras ,da vezem masnicu na njih ,jel da?

bojanzivkovic
29.11.2008, 07:14
neconix mozeses koristiti 4 i 5 prst jedino ako naprimer zavrsis hromatiku na zadnjim tri tonovima BHC (345).
A to sto sam napisao to ti je prstored za vezbanje preko jednoredne ili dvoredne hromatske skale i tako se naj lakse a i naj bolje svira hromatika.
A voleo bi inace da vidim taj prstomet sa 4 i 5 prstom u hromatskoj skali.

neconix
29.11.2008, 14:02
U pravu si,sorry,nisam video da je to u pitanju!:D

tesla
29.11.2008, 15:33
2313123123412.... tako ja sviram za peti nemam mesta jbg..
pozzzzzzzzz