PDA

Pokaži Full Verziju : Mikseta i Yamaha psr9000, kako je najbolje namjestiti?


plav
13.01.2006, 18:36
imam par pitanja u vezi Yamaha PSR9000 i prikljucivanja nje na Mixeti ( YAMAHA EMX 5000). Namojte mi zamjerit ako vas nerviram sa pitanjima ali ipak svi smo mi muzicari pa mi je vrlo vazno da znam ove stvari, evo ovako..............


Posto nisam nikad koristio klavijaturu kao Aranger na svrci u zivo, nisam ni imao prilike da isprobam kako to sve zvuci preko mixete kad prikacim sva 4 izlaza sa klavijature na mixeti.
Sinoc sam sa kolegom bas tako isprobao ali nekako ne umijem da namjestim sliku zvuka. Uvjek sam volio vise svirat nego cackat oko tih stvari tako da su to uvjek drugi na mikseti namjestali.

Normalno sviram sa dva kanala L+R. To kad sviram sa Bendom. Ali za Aranzer sam mislio da bude bolje odvojiti sve na 4 Izlaza.Ovako sam napravio Setup Audio izlaza na klavijaturi:

Main,L+R: Bubanj (stereo)
SUB1: Bas
SUB2: ostala pratnja i Right1,2,3,Left

Dali je tako dobro?
Primjetio sam da kada na Volumen tockicu na klavijaturi smanjim jacinu zvuka da se samo Bubanj smanjuje, ostalo ostaje iste jacine Jeli to normalno?

Kako da namjestim Miksetu da bi klavijatura zvucala dobro? Sta da dodam ili da skinem?

Mozete li mi ujedno reci kako da namjestim mikrofon? Koristim Shure SM58. Ova mikseta ima dva Efekt-prozesora. Kako njih da nastimam da bi dobio dobre efekte za narodnjake(hall + delay). Ja i kolega se ubismo isprobavajuci ali mi nikako ne ide za rukom to sa Efektima.

Zahvaljujem se za pomoc!
Haris

plav
14.01.2006, 11:38
Zar nema nikog ko bi se nasao da mi pomogne?