PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha dx7 i boje za nju..


al bundy
28.10.2008, 20:24
evo ganjam neku yamahu dx7
pa me zanima gdje nase boje da nadjem za nju posto je svabo prodaje
i postupak ubacivanja boja u nju...tj sta mi sve treba?
koji program,cime,kako i sta,pa ako neko zna nek javi....
isto bih zamolio i za postupak ubacivanja u dx100 i dali one citaju boje od dx11???

Mico23
28.10.2008, 20:35
ja znam da se u u yamahu dx 7 ubacuju preko kartice ili midi kabla,dx 100 cita od dx 11 boje ali ne sve,neke ti nece radit na dx 100 kao stringsovi i oni brasovi sto ima dx 11

Zlatek
28.10.2008, 21:11
Ubacivanje boja iliti soundova ide preko cartridgea-danas več teško nabavljivog ili preko midi kabla.Sada opet zavisi o kojem modelu DX-7 govorimo, o DX-7 ili DX-7IID.Uprvi model stane 32 boje, a u drugi model 64 u klavijaturu.Isto toliko može i na cartridge ukoliko ga imaš.Sa DX-100 je situacija malo drugačija, tamo stane 24 boje i ne može se proširiti memorija.Razlika u DX seriji je ta da DX-7 ima šest operatora, a svi ostali modeli-DX-11,DX-21,DX-27 i DX-100(manja varijanta DX-27-sa mini tipkama) imaju po četiri operatora.Svi ovi modeli mogu dijeliti boje, razlika je jedino kod DX-11 u nekim efektima,ali osnovno boju možeš prebaciti ako nikako drugačije da manualno prepišeš sve postavke s jedne klavijature u drugu.

al bundy
28.10.2008, 22:16
aha.
znaci ako nemam tu cartridge moram preko midi kabla.
jeli to znaci iz klavijature u klavijaturu ili moze li se sta preko komjutera napravit??
i dali je u svih cartridge isti??

Zlatek
29.10.2008, 20:55
Za kompjuter nisam siguran, jer u doba kada sam se ja koristio sa DX serijom od kompjutera se koristio Atari-no još i danas ga imam,sada je u ormaru.Ako me sječanje ne vara cartridge je imao oznaku-yamaha ram 4-a koristio se u Dx7,Dx5 i Rx5 (ritam mašina).Za sve strojeve je bio isti,samo se prvo formatirao gdje ga želiš koristiti.

LatOpt
27.02.2009, 10:16
Moze li na DX7 IID prebaciti boje sa DX11/21 itd i da li ce boje zvucati isto. Obzirom da Dx7 ima 16 oscilatora a DX11/21 itd 8, to nebi trebalo da bude problem.?
Dodato:
I jos jedno pitanje, moze li DX7 IID svirati terce.

Zlatek
27.02.2009, 20:25
Na DX 7IID ne možeš prebaciti soundove-boje sa DX 11/21!DX 7 ima šest operatora, a DX 11/21 četiri.Radi se o tome da na DX 7 ima više parametara od slabije serije.U svakom slučaju na DX 7 možeš postiči bar takav zvuk kao na DX 11/21.Zapravo zvuk mora biti uvijek i bolji samo je pitanje koje sve parametre unesti jer ih kao što je prije rečeno DX 7 ima više.
Za terce neznam jer mi to nikada nije trebalo.

martinez
09.03.2009, 20:42
DX7-2D može svirati terce boje od DX11 i 21 ne možeš koristiti.
Ja imam dvije DX7-2D i nemislim ih prodavati jer su im mehaničke osobine jako dobre.
Dosta sviram romskih svatova boje koje imam na njima ubile se za te svirke,
Nisam nikada drugačije prebacivao boje nego preko kartice rado ću pomoći svakome i napraviti mu boje samo ako može doći do mene imam stvarno dobre tece na njima jake kontre i bas boje i još dosta toga.
imam i TR-a ali sedmicu nebih nikad prodao ona ispod dirki nema gumice nego metalne jezičke možeš udarati po njoj koliko te volja ja i buraz sviramo i kad vježbamo ,vježbamo na njih.

teretana
12.10.2010, 22:48
kako pravis terce na DX7
Dodato:
Ili ako jos neko zna molim za odgovor!!!!!!!! Pozdrav svima!!