PDA

Pokaži Full Verziju : Korg PA80 Novi Operativni Sistem


Korgminator
12.01.2006, 17:37
Pozdrav PA80 Clanovi

Kao sto znate, poslao sam email Korgu u vezi novoga operativnog sistema za PA80 u ime Yu-Midi-a. U emailu sam poslao tabelu opcija koje je stari Korg i3 imao a PA80 nema. Danas sam dobio odgovor od njihovoga Sales Manager-a iz Evrope. Izgleda da ce nesto mozda biti od novoga OSa kojeg trazimo.
Evo vam odgovor koji sam dobio:

Dear Adrijan

Thanks for drawing this to our attention. It’s understandably frustrating when products change and gain or lose some features over the previous model and we do our best to manage this sensibly as I’m sure you can appreciate.

We have passed all these suggestions along to our software development team who are currently evaluating what can be done. We cannot give status reports but rest assured all comments are considered seriously and will be considered alongside other development proposals.

Best regards,

Ken Dewar

Sales Manager

Korg Europe

gorpet
13.01.2006, 01:56
To je vrlo lepo! Ako nista i ne bude-pa, bar je covek ispao kulturan :)
Ali, nadajmo se najboljem i svaka cast na trudu!

Nedzad
13.01.2006, 16:32
Adrijane prijatelju -daj bolan prevedi to-ja nista nisam razumio. :) :)

gorpet
13.01.2006, 17:54
Adrijane, ima li smisla da ti saljem jos neke sugestije za OS? Mislim, da li ces im mozda slati jos koji mail sa dodatnim zahtevima?

yu-midi
13.01.2006, 19:32
Treba biti zadovoljan i sa ovim ako sta urade :lol:
Mislim da je bolje sacekati neko vrijeme pa da vidimo hoceli sta da urade,ako ne urade nista treba da ih zamolimo da nam daju objasnjenje zasto !
Mislim da to nemogu sada izbjeci,ipak je drugacije kada se neko sam pozali tako mogu i da daju odgovore kakve hoce ili cak da ignorisu ali u ovome slucaju vjerovatno su posjetili i sajt i vidjeli da ima mnogo clanova,ipak je drugacija reakcija kad se radi na stotine korisnika Korgovih klavijatura !

Korgminator
13.01.2006, 21:24
@gorpet

Kao sto je Miodrag rekao, sada Korgu necu slati nista dok ne vidim hoce li ovo da urade. Ti ipak posalji te sugestije meni neka ih imam u arhivi u slucaju da Korgu opet email moradnem slati :D. Takodjer, ako jos neko ima nekih sugestija neka mi posalje. Odlucio sam da dosadjujem Korgu dok barem jos jedan release OSa ne naprave.

Korgminator
13.01.2006, 21:59
@Nedzad

:D evo u kratko sta je napisao:

Prvo se zahvaljuje menadjer sto sam mu javio za ove probleme oko PA80. Kaze da razumije kako je kada muzicaru na novoj klavijaturi fali opcija koju je ranije imao na staroj klavijaturi. Korg pokusava sto god moze vise da zadrzi stare opcije na novim modelima.

Kaze da je poslao nase sugestije/komente svome software development timu (programerima) i oni trenuto razmatraju sta se moze uciniti. Rekao je da nam Korg ne moze slati izvjestaje sta se desava, ali svi su komenti shvaceni jako ozbiljno sa strane od Korga i, drugim rijecima, bice nesto od ovoga

Korgu kada sam slao email imao sam "APEL za PA80" dokumenat koji mi je Miodrag poslao, u kojem si ti Nedzo napravio poredjenja starog i3 i PA80 Korga. Bilo je jos nekih stvari kao MultiPad (da mogu biti user programmable).

u glavnom trazio sam Korgu da nam na PA80 ubace sve opcije sto su stari Korgovi imali a ovaj nema. Opcije kao MultiPad nisam trazio, zato sto je ovo jedna od novih opcija koju PA1x ima i zbog tih opcija je bolji od PA80 i vise kosta. Nebi stvarno bilo fer da sam i ovo trazio, to bi bilo kao da im trazim da nam PA80 pretvore u PA1x. Znaci sve sto su stari Korgovi imali (kao npr. Chord+Lower+Bass) imace i PA80, to jest ako naprave novi OS.

triton_Extreme
16.01.2006, 13:53
Hocel nesto da bude za pa 50 novo???

Korgminator
17.01.2006, 00:55
Ne znam stvarno, uglavnom nam je tema bila PA80. Predpostavljam da ako urade nesto novo za PA80 da ce uraditi i za njegovoga mladjeg brata PA50

triton_Extreme
17.01.2006, 13:36
ok Hvala na Odgovoru Adrijane!

hrci
25.02.2006, 15:16
Oni Vec Rade OS ako mi ne Posaljemo Pismo odnosno Molbe sta nam je Potrebno svi Pusimo, oni ce na kraju samo za Svabe i Amerikance da isprave Greske a nas ko jebe zato sto nismo nista trazili i opet cemo na kraju da Kukamo..
Mislim vi znate sta nam je najpotrebnije kao Funkcija Bass + Chord i Lower, oni to nece ni Uradit ako neko ne Zatrazi, neka mi neko napise Pismo na Engleski a ja cu da Saljem non stop Korgu dok nedobijem odgovor.

Pozdrav!

Hrci

gorpet
25.02.2006, 18:28
Veliki je nedostatak odsustvo funkcije "CopyParameter" koja bi omogucila da se parametri sa nekog Programa jednostavno kopiraju na drugi a ne da se 3 godine prekucavaju-sto je totalno neprofesionalno. Zatim, mogucnost da se od takta??? do takta??? obavi promena velositija za odredjen broj??? (ovo su sve funkcije sa sekvencera Korga X3 i N364).
Najslabije je resen sekvencer i trebalo bi dodati nekih stvari pa bi se vecina operacija oko pravljenja ritmova obavljala upravo na samoj spravi.

hrci
25.02.2006, 18:47
@gorpet

Pisi Pismo Korgu ovde neces nista Postic Kukanjem, ako hoces da napises za mene da Slozis ljepo na Engleski pa cu ja Poslat Korgu.

Pozdrav!

hrci
:lol:

hrci
25.02.2006, 18:48
Oni Vec Rade OS ako mi ne Posaljemo Pismo odnosno Molbe sta nam je Potrebno svi Pusimo, oni ce na kraju samo za Svabe i Amerikance da isprave Greske a nas ko jebe zato sto nismo nista trazili i opet cemo na kraju da Kukamo..
Mislim vi znate sta nam je najpotrebnije kao Funkcija Bass + Chord i Lower, oni to nece ni Uradit ako neko ne Zatrazi, neka mi neko napise Pismo na Engleski a ja cu da Saljem non stop Korgu dok nedobijem odgovor.

Pozdrav!

Hrci
:cry:

Korgminator
27.02.2006, 20:10
hrci, kako znas da rade na novome OSu za PA80?

skoric
27.02.2006, 21:21
Adrijane ja imam Korg PA80 o.s 3.06 ako ti neshto znachi POZ

hrci
28.02.2006, 00:13
hrci, kako znas da rade na novome OSu za PA80?

Pa Cuo sam da rade, Zbog Toga sto se jos u Italiji i Njemackoj Proizvod, dali je Bolje da Pismo Saljemo u Italiju ili?

Vi meni samo slozite a ja cu da Saljem, ajde ti Adreijane ti si pametan Momak.



Pozdrav!

Hrci
:lol: i

Korgminator
28.02.2006, 01:43
ok hrci

dodat cu te na msn

Ja koliko znam slao sam prvi email u Italiju

hrci
28.02.2006, 05:54
Envere javi se kad imas Vreme.

yu-midi
28.02.2006, 09:10
@ Hrci
Pismo smo poslali i dobili smo odgovor, sada nam preostaje samo da sacekamo i da vidimo sta ce da urade,mislim da je sve ukratko objavito kako i sta i.
Kada smo raspravljali kako i sta, prosli put si bez potrebe se naljutio zato sto je samo tebi potreban portamento i samo bi to htjeo da trazis od njih neosvrcuci se na druge clanove i njihova misljenja,sada je kasno za nesto da se radi bar u ime Yu-Midi-a dok se nevidi sta ce biti sa novim OS.

hrci
01.03.2006, 03:25
Bruder pa netreba Puno da se trazi, a to je Bass+Chord i Lower i Portamento, drugo Sve je u Njoj. Ovo su Najvaznije Stvari za ovaj Keyboard.
Ako Puno Zahtevamo mozda ce da nas Odbiju.

Pozdrav!

hrci
01.03.2006, 03:29
Pa Napisacu Sutra Sam, pa cu da Saljem, Mozda da Dobijem Odgovor, nije Proglem...

Pozdrav!

:lol:

branebosks
25.02.2010, 13:39
pozdrav ljudi,vidjeo sam da se raspravlja o pa 80 a posto i ja imam jedan problem zamolio bi ako je neko imao nesto slicno da mi kaze da li moze da se rijesi i na koji nacin...kad god udjem na styCtl:Wrap/Rng tj. na 21 stranu u meniju i pokrenem opciju program (prvu na toj strani) sint mi blokira i onda ga moram gasiti pa ponovo paliti.Ako neko zna sta je moze da mi javi ovdje ili na moj email:***********************....hvala puno


Čitaj OVO (http://www.yu-midi.org/forum/faq.php)


A tema stara 4 godine...