PDA

Pokaži Full Verziju : Nikola Kojo - Nesanica


TomyCroSound
26.10.2008, 20:14
...Tražim akorde Tošinog prepjeva pjesme "Nesanica", po mogućnosti u tonalitetu njegovog studijskog snimka. Na netu što god da sam našao suviše je pojednostavljeno. Moram priznat da ga ni nakon sat vremena traženja nisam baš uspio pohvatat.:confused: (napeta mi je prva "kitica"):(

harepa50
26.10.2008, 20:35
ja sam trubacku verziju te pjesme (tema iz filma "Ivkova Slava") skino po sluhu...valjda je tonalitet isti ko kod tosinog prepjeva..a da li ti skidas po sluhu ili iz nota??

TomyCroSound
26.10.2008, 20:48
ma po sluhu
ma svirao noćas pa sam možda i oglušio malo hehe
ajd sredaj mi molim te što hvata u kitici akord za akordom, već ću se ja snać'
...poslušaj negdje tošinu ver. pa reci da li je to to, ne mislim dal je taj tonalitet, nego dal su to ti akordi,,,ma kužiš šta mislim

Vule
26.10.2008, 20:50
Brate probaj...

EDur-na srcu mi leži jedna (Am) stara (Dm) rana,koja neće iz njedara (E dur) nigde... u drugom stihu isti akordi...pa onda imaš ponovo drugi stih...(Edur) pa se srce (A dur) pita (Dmol) moje,bez nje živeti ...(Edur)...

možeš ih "ukrasiti" sa još par akorada ali ovo ti je najosnovnije verzija...


REF:

(E dur) idi,idi (Amol)nesanice...da mi zora bol ne stva (Dmol) ra...idi pusti (E dur) me,da je odsa(Amol)njam...


P.S. Toše ili ne pevač koji peva bi trebao da je peva iz E dura (eventualno F) pa tako i skini...pozzzz


foršpil ideš u C dur itd...

Enes-am21
26.10.2008, 22:55
mislim da je Tose pjeva iz G ili Gis dura... evo ti akordi iz G-dura

G------------------cm-----As--
Na srcu mi lezi jedna stara rana
f------fm6----G---
koja nece iz njedara nigdje
G--------C7----fm
pa se srce pita moje
--------fm6-As------fm6--G
bez nje zivjeti kako li je, kako li je

Ref.
G------cm-------------------fm-----cm
Idi, idi nesanice da ne vidim tvoje lice
cm--------fm--------As---fm
da mi zora bol ne stvara
G-------------------cm
idi, pusti me da je odsanjam

TomyCroSound
27.10.2008, 10:07
e, al tih par akorada su bitni, osnovu znam...

TomyCroSound
27.10.2008, 10:14
E ovo se čini ok! Moram isprobat.
Hvala.

G--------C7----fm
pa se srce pita moje
Ovaj C7 mi ne paše?
"pa se srce" odpjeva tako da rastavi na tonove
G--GIS--H--C, pa onda "piiii" u "pita moje" ode na CIS ton
Neam pojma!

svrakan
27.10.2008, 10:38
Vidi ovako Edur,Amol,Fdur,Ddur,Edur,Pa onda na Pa se srce pita moje to ti je Bdim,zati Dmol,Pa Hdim,Pa Edur,to je strofa.

Enes-am21
27.10.2008, 10:56
pokusaj C7 plus 9, znaci, c-e-g-b-des, ili ovaj isti akord ali bez tona c...

TomyCroSound
27.10.2008, 11:15
za sada jedino paše G+Cis+E

...meni je to još uvijek "čudno"; moj test: http://rapidshare.com/files/157990932/Testis.mp3.html

Enes-am21
27.10.2008, 13:19
pa dobro, des i cis je isti ton... e sad mozes sa b a mozes i bez njeg...

TomyCroSound
27.10.2008, 14:15
Moram reć da ZNAM... (da ne bi netko mislio...)

GALA
27.10.2008, 16:11
Ama ljudi jeste izcitirali,daj malo za promjenu bez citiranja poruka,nemojte post iznad svog citirati

milanche007
27.10.2008, 18:07
kolega ispisacu ti veceras harmonije,samo nesto da zavrsim,ako nista,ujutru ces imati harmonije,od toseta.ima tu nekih caka sa basom ili linijama nisam slusao tu verziju ali veceras cu je skinuti za sve....ima tu svega stari zavet novi zavet nostradamus tarabici kule strazara i da ne pricam dalje....:-)pozzz

evo pisem ti harmonije za drugu strofu koja je ista harmonski kao i prva samo sto se jasnije cuje,druze ja neznam kako se zovu neki akordi pa cu ti staviti " pored njih pa cu ti na kraju svega objasniti sta hvatas u basu a sta u levoj
na srcu mi lelzi jedna stara rana,da napusti srce je moli
g dur c moll as dur fm6" g dur
a rekla je da ga dugo nece boljeti ali boli ali boli
g dur cis dim" fmoll fm6" as dur fm6" g dur

a rekla je da ga dugo nece boljeti ali boli ali boli
gdur cis dim" fmoll fm6" as dur fm6" gdur

idi idi nesanice da ne vidim tvoje lice da mi zora bol ne stvara
g dur c moll fmoll cmoll c moll fmoll as dur-fmoll

idi pusti me da je odsanjam
f moll g dur c moll
fm6" to ti je ustvari f moll 6(u drugom obrtaju) sa tonom D u basu u levoj ruci,tj desnom rukom hvatas tonove as-c-d-f, a u levom rukom ton d
cis dim" to ti je cis dim bez tona B znaci:cis-e-g-cis.
takodje moras povesti racuna o kvantizaciji ovih akorda.ja mislim da je to...pozdrav

ej nestomi je komp razjebao raspored harmonija kad sam poslao,inace akordi su tacni proverio sam samo voidi racuna o kvantizaciji i kod onog cis dima u basu hvataj cis a u u desnoj ruci cis -e-g-cis.pozz

TomyCroSound
21.11.2008, 01:17
nedavno bila NESANICA, sada PRATIM TE. Činilo se jednostava dok nisam probao svirat dio: KRV U GLAVU UDARI I KO STRUJA OŽIVI OVO TIJELO BAR NA KRATKO OZDRAVI.
Svira li to netko, koje su tu harme ako pjevam iz C. (nije F,d, H, E) kako se meni činilo dok sam slušao...

Davidovic
21.11.2008, 01:33
Koliko zbrke oko jedne pesme!!!

milanche007
21.11.2008, 06:02
nisam skino pesmu,ali skinucu je,pa cu ti ispisati harmonije.....ne znam da li ti je vredelo ono sto sam ti pisao za nesanicu....ali oni akordi su tacni:-)
eto ovih dana cu ti ispisati ovo...moza neko napise i pre mene:-)ja volim te probematicne pesme,sto se tice harme:-)pozdrav

TomyCroSound
21.11.2008, 14:09
da, nesanica je točna.. dosta njih je napisalo akorde prije tebe, ali nisu bili ispravni... Pratim te nije toliko zahtjevna al evo nisam sinoć skužio šta ide u tom djelu..

Enes-am21
21.11.2008, 21:48
nedavno bila NESANICA, sada PRATIM TE. Činilo se jednostava dok nisam probao svirat dio: KRV U GLAVU UDARI I KO STRUJA OŽIVI OVO TIJELO BAR NA KRATKO OZDRAVI.
Svira li to netko, koje su tu harme ako pjevam iz C. (nije F,d, H, E) kako se meni činilo dok sam slušao...

F----------------------dm7-------------
KRV U GLAVU UDARI I KO STRUJA OŽIVI
hm7-5------------------------Esus4--E
OVO TIJELO BAR NA KRATKO OZDRAVI.

TomyCroSound
21.11.2008, 22:27
samo što ja nemam pojma kako se hvata Hm7-5

...a ni Esus4

Sejox
21.11.2008, 22:39
Da ne ispadne da se pravim pametan i da pisem iz glave.
Slucajno sam pogledao u jednom prirucniku u kojem imaju neki akordi
obiljezeni.I tamo stoji ovako:
Hm7-5 sadrzi u sebi tonove: h,d,f,a
Kada sam to pritisnuo na klavijaturi,na njoj pise: B Semidim

Esus4 sadrzi tonove: e,a,h
Na klavijaturi pokazuje Esus....Ovaj raspored tonova je sa neta,iz neke enciklopedije akorda.

Dakle,sta je sta u ovom slucaju,neka kazu "intelektualci" to jest ljudi
koji idu na muzicku akdemiju ili su zavrsili muzicku skolu.

Pozdrav,

milanche007
22.11.2008, 02:07
koliko ja znam Esus je e-a-h-e.to mi zvuci kao pravi sus.mozda je Esus4 e-a-h.ko ce znati ja se ne razumem u teoriju muzike...skoro sam saznao sta je sus,a sviram ga duze vreme;)

Enes-am21
22.11.2008, 19:18
evo strucno objesnjenje... to sto pise SEMIDIM, to znaci da je to poluumanjeni akord, sto i jeste h-d-f-a... u a-mollu je to akord II stupnja i obicno se koritsi kao zamjenik subdominante, tj. IV stupnja, sto je u ovom slucaju akord d-f-a... ovaj akord se cesto koristi i kao kvintsekstakord, tj. prvi obrtaj, u obliku d-f-a-h, i u tom slucaju ce na klavijaturi ispisati d-min6. ovaj akord se koristi uglavnom prije dominante, tj. V stupnja (E-Gis-H).
sto se tice SUSA, sus je skracenica za SUSTAIN, sto znaci zadržica... E-sus4 sadrzi u sebi tonove E-A-H... ta zadrzica se najcesce koristi na Dominanti, u ovom slucaju to je bas ovaj akord E-GIS-H, znaci, odsvirate E-A-H i zatim E-GIS-H... znaci, zadrzan je ton A kojiide u GIS i time formira akord dominante, tj. E-GIS-.H... nadam se da nisam bio isuvise komplikovan... inace, ove dvije vrste akorda se jako jako cesto koriste i u narodnoj i u zabavnoj muzici...
Pozzzzzz