PDA

Pokaži Full Verziju : Tezga u Diskoteci..


Braco19
20.10.2008, 18:02
Pozdrav,
Moze li mi neko reci ko ima iskustva koliko kutija bi bilo dovoljno za tezgu u diskoteci??? Imam za sad 2 yamahine s115v i 2 electrovoice zx4 kutije koje mislim da koristim znaci 4 zajedno. Takodje koristim yamahu emx5000, 500watts max i jedan QSC amplifier koji gura negdje oko 430 watts snage. Dali je ovo dovoljno snage da bi moglo da radi za diskoteku u koju stane mozda oko 200 ljudi max. Drugo pitanje, imali iko neki savjeta za ovakvu svirku posto ja sam inace u kafani svirao i nikad gdje je 100% omladina a tu noc radim samo sa pjevacicom a ona pjeva inace sve u disko ili rumbi. Hvala

kuki
20.10.2008, 18:22
Ja uvek kad sviram u diskoteci prikacim se na njihove zvucnike.
Uglavnom imaju oko 6 zvucnika gore okacena i 4 bas bina dole,plus jos dve moje.
Ima da ogluvim...hehe

Uglavnom diskoteke imaju svoje ozvucenje.

Svirac bt
20.10.2008, 18:29
Tako je kuki ima pravo.Ja uvjek ponesem samo dva zvucnike i vrzim se na nivno ozvucenje i sound je vrlo dovoljan i glasan.pozz

Braco19
20.10.2008, 20:18
hvala momci to sam i ja mislio da uradim ali eto neznam kad god spomenem to ovi sto mi ugovaraju tezgu nekazu nista

x3meSRB
20.10.2008, 22:07
brate pa otkud mi da znamo kolika je diskoteka i kakav je raspored unutra.... ako ima puno stubova zidova sve to povecava broj potrebnih kutija..... koja je kvadratura i koliko ljudi otprilike staje unutra pa matematika moze da pomogne da znash otprilike al sve zavisi od slucaja do slucaja..... ko da si pitao koliko mi goriva treba do nemacke..... a neznamo ni koji auto je u pitanju ni tip motora ni dal je jug ili krajnji sever u pitanju..... daj vishe informacija da bi ti pomogli..........

x3meSRB
20.10.2008, 22:08
auu izvinjavam se sad sam video ostale postove, nije mi odmah otvorilo neznam shto......

Alix
20.10.2008, 22:14
Drug imali oni ozvučenje ili ne,ponesi ti sa sobom 2 kutije...Evo zašto...Sviro sam u diskoteci TRUST u Mariboru gdje imaju 6 bass binova po zidovima i 10 satelita po plafonu-dakle ooogroman prostor...Ali sve nekako bilo okrenuto od bine prema narodu tako da nisam imo kontrole kako to sve zvuči...Ponesi 2 kutije koje okreneš prema sebi,tek onako da imaš kao neki monitoring,jel meni je tu noć trebalo ko za Boga a nije bilo---I sve napamet i po instiktu se pojačavaš a ne znaš kako zvuči...Dakle i ako ti ne budu trebale neka stoje u autu-od viška glava ne boli,moj lični savjet a na tebi je da odlučiš šta i kako...pozdrav!

kina
20.10.2008, 22:48
Ja sam prosle godine u decembru radio 3vikenda u submarine diskoteci u Linzu-Austrija, prostor na sprat a staje oko 2000 ljudi. Sa sobom smo samo 2 ev-zx5 i powermate ponijeli cisto za monitoring a signal slali na njihovo ozvucenje.
Nije da je dobro bilo sto se tice tonske slike nego je grmilo, mi se kod sebe toliko odvrnemo da mozemo jos da pricamo a vamo dj odvrne volumen kod sebe koliko je dole potrebno.

Feb/Mart diskoteka skorpion u Leobenu-Austrija, mjesec dana smo radili, prostor 400ljudi a razglas jbl srx 2x18ice i 2x12ice. Sva sreca sto smo ponijeli sa sobom 2xEV-zx4, 2xzx5 i 2xMackie Swa1501aktivni i mixer svakako. Na svu srecu dovoljno opreme povukli sa sobom a lokal od mene 150km, znaci kao sto je vec pomenuto od viska glava ne boli.
poz. svima

gibanica
20.10.2008, 23:08
sve zavisi od prostora,do zidova,broja separea,ljudi,konobara,stolica,sitnog inventara,trulexa,casa.. itd. idi prvi put sa sto vise. lako ces smanjiti ako je prejako. drugi put ces znati... svako dobro

vujanov
20.10.2008, 23:43
I ja se slazem sa kolegama da od viska glava ne boli...i obavezno bas binovi...mora to da ima....znas vec...

mykeli
20.10.2008, 23:48
Pitanje veoma neozbiljno...!!!

Standard ne postoji...
Ajde da vidimo ako si resio prb. da zakljucamo ovu temu!?

x3meSRB
21.10.2008, 01:59
ajde al u pravu je kolega nemoj bez bas binova i obavezno monitoring..... al nemoj neku bezveze kutiju..... bolje i jednu za monitoring al dobru..... pa javi kako si se snashao , pozZ.

x3meSRB
06.11.2008, 20:15
e shto mrzim ovakve teme, neko neshto pita, a onda se izgubi..... a mi se ubijemo pishuci a nikako da nas udostoji odgovora da vidimo kako je ispalo...... :^o