PDA

Pokaži Full Verziju : klaviri za psr


gibanica
17.10.2008, 19:02
da li neko moze da mi pomogne oko klavira za jamahu. mislicete mozda je glupo,pa klavira ima u njoj kolko oces..al ne znam da ih podesim lepo. reverb kad je ukljucen bukvalno zvoni,bez layera je jako suvo i boja se gubi u ritmu vec posle 0.00001s ,a kad ukljucim neki layer npr najprirodnije je da to bude strings onda ista pojede klavir,tj guse jedna drugu. mozda trazim dlaku u jajetu al bi voleo da mi se cuje bar priblizno kao na rolandu, da se cuje da je harmonijski lepo upakovano,a ne kao da klavir ide s neke druge klav. sve u svemu ako neko moze da mi kaze kako da najbolje podesim parametre da to lepo zvuci.. svako dobro

Darko88
17.10.2008, 19:36
imas valjda nivelaciju layera a i za toliko imas valjda uvo namestis strings da bude slabiji od klavira ali opet da ga ima koristi neki legato strings, dinamika obavezno jer svirati klavir bez dinamike je van pameti, a za reverb takodje imas paremetre pa mozes da ga pojacavas i smanjujes koliko volis

gibanica
18.10.2008, 16:58
prijatelju ocito da nisi nikad svirao neku jamhu psr i ako jesi onda nisi vise od jednog puta.

Darko88
18.10.2008, 17:26
druskane svirao sam psr 1000 i psr 2000 nekad i puno sam bio zadovoljan sa klavirima kao sto sam svirao i rolande i korgove i sto se tice klavira neznam sa kojim od modela sam bio vise zadovoljan a na yamahi sam imao najmanje posla oko stelovanja fabrickih boja tako da sta da ti kazem cuj kako dejvid pejc iz grupe toto svira klavir na motif es8 to ti je bright piano ima ga svaki jamahin workstatioon i aranzer i cuj kako odprilike to treba da zvuci ima snimak i sa stringsom ako ne verujes meni cuj kako to radi on