PDA

Pokaži Full Verziju : Snimanje u Sound Forge


cirica
15.10.2008, 16:39
Zasto Sound forge snima tako lose? Prvo sam morao mikser da utisam na min a onda je snimo muziku super ali se moj glas cuje kao da pevam na kompjuterski mikrofon! Izoblicen, los i bez eha! Imam integrisanu zvucnu pa da nije do toga???!!!! Ako neko zna, pomozite!

vingula
15.10.2008, 17:49
Jesi pogledo na kojem ti je ulazu nemješteno snimanje,dal je to Microphone ili Line-In,moraš stavit na Line-In da bi snimak bio dobar.

vujanov
15.10.2008, 17:55
Druze, nesto nisi podesio sa mikrofonom....SaundForz je dobar program...

tranzit
15.10.2008, 18:00
Nista ne probavaj, kupi bolju audio kartu i promijeni program kojim snimas jer Sound Forge nije za tog posla kao sto nije ni ta integrisana sound karta. Sound Forge je prije svega sample editor a ne audio sekvencer. Treba ti neki od specijalizovanih programa kao sto je Cubase, Nuendo, Sonar i slicni.

cirica
15.10.2008, 18:25
na line-in nije sigurno! Tu nista ne reaguje! Ali kako ljudi snimaju svoje tezge lagano? Nije to extra zvuk ali se dobro cuje? U svakom slucaju hvala! Definitivno cu kupiti zvucnu karticu pa da vidim tad!! :)

skoricnik
16.10.2008, 08:29
Probaj malo da smanjis Gain...Verovatno je to u pitanju ako lose snima, msm, kada je Gain nabudzen, onda pikuje....

vingula
16.10.2008, 10:29
Ako imaš (a imaš) inetgriranu zvučnu karticu,kabal koji ti ide iz miksete ukopčaj u komp. tj zvučni kart. u ulaz PLAVE boje,zatim na ikoni dole desno ti je nacrtan jedna CRNA IKONA ZVUČNIKA....dvaput klikni na nju. U tom prozoru (gore lijevo u kutu) piše OPTIONS...pa to otvori,i odaberi PROPERTIRES
Otvorio ti se manji prozor...u njemu sad odaberi tj, stavi točkicu na RECORDING i stavi sve kvačice koje fale u donjem popisu ulaza i stisni OK.
Sad ti se otvorio tzv. novi Mixer i u njemu pronađi gdje piše LINE-IN i ispod njega stavi kvačicu i potenciometar stavi na predzadnju crticu (liniju).
I sad na stisni onaj CRVENI X da isključiš Windows Mixer.

Dalje je na tebi da paziš koliko daješ jačinu sa tvog miksera u komp,to sve možež pratit ka u SOUND FORGE-u stisneš Recording.

Ako nisi uspio,javi se!!
Pozdrav.

Vule
21.10.2008, 19:32
Nista ne probavaj, kupi bolju audio kartu i promijeni program kojim snimas jer Sound Forge nije za tog posla kao sto nije ni ta integrisana sound karta. Sound Forge je prije svega sample editor a ne audio sekvencer. Treba ti neki od specijalizovanih programa kao sto je Cubase, Nuendo, Sonar i slicni.

Grešiš Brate...SF odlično obavlja posao audio recordera,naravno treba da se podesi...

x3meSRB
21.10.2008, 20:42
neznam, ja sam se tako namucio sa SF i laptop-om tamo ima samo MIC-INPUT i LINE OUT i normalno stavio sam na mic.... i jebavao pola sata a snimci su bili katastrofa ko da je snimak sa diktafona..... i ulazna snaga je bila dobra sve sam podesio i u audio kartici, i na kraju sam hteo da bacim laptop. =))

tesla
21.10.2008, 22:38
poslusaj vingulu i problem ti je resen 1000%

Igorčina
23.10.2008, 13:00
Ja imam isti problem ali imam Vistu instairanu i ne mogu da podesim sound forge nikako . Klav. uključim u mixetu pasivnu i iz nje u komp i dobijem očajno slab izobličen signal. Šta da radim?

fostex
02.11.2008, 21:44
pa to vam je ljudi sve do sound karte, nema tu mnogo polemisanja!

Zlatek
03.11.2008, 01:07
Koliko vidim ovdje se govori o snimanju koje se radi u jednom prolazu-vjerojatno lijevi i desni kanal-zapravo stereo.Kod takvog snimanja treba uvijek pazitisamo na jednu stvar, a ta je da signal nikako ne smije ići u crveno jer tada dolazi do izobličenja snimke koju je poslije sa bilo kakvom obradom nemoguče popraviti.Znači ulazni signal treba biti podešen tako da kod najglasnijih dionica ne prelazi peak.ja nisam snimao sa Sound Forge nego uvijek sa Adobe Audition, ali neke bitne razlike tu nema.Snimao sam na laptop sa integriranom zvučnom kartom i nije bilo nikakvih problema.No istina je da takva snimka baš i nije jako upotrebljiva ako je ne dotjeraš.Prvo treba skinuti sve šumove, pa dodati po potrebi EQ, malo compresora, i na samom kraju kompletno snimku normalizirati.Ovo je sada sve jako uopšteno i ukratko, ali to je ipak bit stvari.Samo da zaključim -dovolja je i integrirana zvučna karta na kompu srednje jačine i sve će raditi bez problema-naravno ako znate šta radite.

gibanica
23.11.2008, 17:17
ne mogu efekti na integrisanu.

vingula
23.11.2008, 17:41
ne mogu efekti na integrisanu.

ccccccc

gibanica
23.11.2008, 17:44
@vingula

citiranje..sledi ban :p
ne moze prijatelju..delay ce mu stvarati dupli efekat..tj nece ici sa fejdom..znam imao sam pa sam uzeo creative

vingula
23.11.2008, 17:57
Možda nisi ugasio LINE IN i MIC u Volume PLAY Controlu???
To može dosta radit problem...

EDIT: Ili može bit da si negdje nešto krivo podesio ;)

gibanica
23.11.2008, 18:21
..pa da..znas o cemu je rec..nisam gasio jer je meni u line in isla klav a mikr u mic.suvise sam trazio od takvog racunara,bas kao i nas drugcak i vise.a koristio sam neke druge progr za stvaranje efekata..pa pokusao da ih snimim u SF..i onda se sve to uspetljalo..teoretski bi trebalo da funkcionise medjutim..komplikovanije je nego sto sam mislio..
a plus hteo sam zvuk surround i 5.1..
licno mislim da mu je probl u integrisanoj zvucnoj..ne verujem da je do softwera.

Jolly
23.11.2008, 18:30
Nabavi zvucnu kartu srednje klase,kao sto je M-Audio Audiophille 192,i mnoge ces probleme resiti sto se tice snimanja jer ne bi trebalo da je do SF-a.Mozes probati i sa Adobe Audition-om 3(vec gore pomenutim) koji je odlican i,licno,sa njim radim vise nego sa SF-om.
Pozdrav!!!

Zlatek
23.11.2008, 20:58
Naravno da mogu efekti i na integriranu kartu.Prije sam koristio desktop komp -"kantu" i imao Terattecovu zvučnu, a sada se koristim samo sa laptopom i sve uredno radi.

gibanica
24.11.2008, 00:01
EFEKTI ubaceni preko guitar FX boxa koji koristim NE MOGU NA INTEGRISANU (C-media AC-97)!!! sad sam probao sve moguce kombinacije.
mozda na vase mogu na ovu ne mogu!!
kraj price!

vingula
24.11.2008, 02:25
Eh....a kad bi ti reko da je ta kombinacija meni radi...reko bi mi da te zaje....
A i Sound Forge ima več svoje efekte koji se mogu zaljepit na snimku

EDIT: A sve sa, to povezao sa jednim malim programčićem koji radi čuda a zove se CHAINER od firme XLUTOP.