PDA

Pokaži Full Verziju : cas muzike u eur ili RSd?


gibanica
15.10.2008, 13:23
zdr ljudi,zanima me koliko kosta cas klav,...pitaju me neki da ih ucim,jer su tek kupili prve klavijature. nisam skolovan i sviram tek od 2003god. planiram da ih ucim osnovno a,d,g mol..pune akorde i td. s obzirom da nismo neki najbolji drugari koliko nije sramota da im trazim (iskreno brat bratu) molim vas za savet da ne ispadnem slepac. ps.izvinjavam se ako ovo nije mesto za temu.

vladan.pro
15.10.2008, 22:54
Oko 5 eura.;)

Vaxter
15.10.2008, 23:09
Kao shto ti moj imenjak reche...
Standardno su dvochasi 10e.
I uvek ide kao dvochas.
Sad, ima i loshijih profesora koji rade za 5e dvochas.
Ili su to jednostavno oni koji zele da budu jevtiniji. :)

I josh neshto.
Ne uploaduj vishe piratske programe i midi, ili cesh popiti bananu!
Vingula te upozorio na PM, ali ne znam da li chiash, pa ti ponavljam za svaki sluchaj. ;)
http://www.yu-midi.com/forum/faq.php
Obavezo prochitati! ;)

jeftabgd
15.10.2008, 23:25
Cas(60min),harmonike u Bgd je 15-20e,uglavnom ali i skuplje ako je u pitanju neki poznati harmonikas(Kemis 50e).

fico
15.10.2008, 23:28
u sloveniji od 12 do 20 eura zavisi kako je kod koga cas .Neki rade na 45 a neki na 60 minuta

Vaxter
16.10.2008, 00:01
Hahah, tek sad provaljujem shta sam napisao! :))
Nikako dvochas! :))

Alix
16.10.2008, 01:29
Ja sam uzimo 20eur na sat vremena (60min),ali sam gubio živce pošto mnogi nisu vježbali i poslije mjesec dana učenja kad trebaju roditelji da plate,više od pola "učenika" (netalentovanih bogataša) ne zna da odsvira ništa a da ne pogrješi...I na kraju mene roditelji začuđeno pitaju: A šta si ti njega načio za mjesec dana...E mislim se u sebi naučio sam pi%&u tvoje materine i više nikoga ne podučavam...Čekam da ovaj moj mali seronja poraste pa ću s njim muku da mučim i da mu zagarantujem "redovne" sate vježbanja...A inače kod nas koliko ja znam,neki uzimaju 30eur/45min a jadne ljude uče skale,ljestvice,i ostale gluposti a da bi pokazo kakav triler---Ni u snu,radije se upuca u koljeno neg da stvara sebi konkurenciju,žalosno...

milanceshow
16.10.2008, 03:52
Ja mojim ucenicima naplacujem 10-15 eura na sat.

@Alix
Moj sin je vec stasao.Ima 8,5 godina.U januaru 9.
Upisao sam ga u muzicku skolu.Nek se dete muzicki obrazuje.
Ja licno nisam zeleo nista da mu pokazujem ili da ga nasilno teram da svira.To bi bio kontra efekat.Detetu bi se ogadilo sviranje.
Ja licno nemogu da budem autoritet svom detetu i da ono iz straho-postovanja vezba da svira.Zato...........
Treba dete dati kod nekog kolege ili ga upisati u muzicku skolu,a kuci ako nesto zapne,tata je tu da pomogne.Normalno je da treba terati dete da vezba,ali nikako ne preterati.Ono treba da zavoli muziku............

Ja sam se raspisao kao da ti je dete vec stasalo za ucenje........:))

@gibanica
Da li bio drug ili prijatelj......deri koliko mozes.........vise ce da te postuje.....
Ako mu trazis malo ili koliko ti mislis da je drugarski i prijateljski onda ce da kaze : Kako ga nije sramota ,za 5 eura bi se ..............
Na kraju uvek tako ispadne....verovao ili ne!!!!

gibanica
16.10.2008, 16:15
HAHAHHA!!! e jeste ludi svi jbt... pa dobro ... hvala na svakom ssavetu.
izvinjavam se za onaj progr stvarno nisam znao, ne znam dal iko procita pravilnik a kamoli da ga pamti sta pise,samo kliknem next ili ok i pici. aploudovao sam sve sto sam imao i mislim da je krajnje NE KOREKTNO takvo ponasanje prema meni da mi onaj preti ovaj daje ban itd.. sto se tice midia bila je ponudjena opcija MIDI u aploudu,pa sam zato teo da kacim.na kraju krajeva mogu se midiji iskoristiti za pravljenje ritmova i sl. svako dobro

Alix
16.10.2008, 16:23
Milanče nisam ja kao onaj otac od malog muzičara što forsira djete preko mjere...
Za početak ću ga upoznati sa muzikom kao igranje sa tonovima i da mu bude interesantno a neću držati kajš ili motku kraj njega i tjerati ga-to je najveća greška koju roditelj može da napravi jadnom djetetu...A ako nebude imo volje do sviranja pa nek ide u pizdu materinu,meni moj otac pokazo jedno jadno seljačko kolo koje je naučio samouk pa sam mislio da sam Kemiš kad sam ga naučio,i sam počeo da treniram i skidam pjesme...Al ako djete nema volje i želje,džaba ti i da si ne znam ti šta,ljudi smo različiti...

milanceshow
16.10.2008, 17:09
Pa da bre Alix!Na to sam mislio...........