PDA

Pokaži Full Verziju : Brzina po variacijama


brnjeuska74
15.10.2008, 07:11
Poz kolege muzicari

Vec duze vreme pokusavam da pronadjem ime programa koji omogucava podesavanje brzine ritma po variacijama. Recimo ako sviram pesmu "Bio sam pijanac" pesma se sastoji od dva dela kako ritma tako i brzine tih delova pesme. znam da postoji program koji omogucava da podesis brzinu po variaciji u samom ritmu ali nikako da nadjem koji je to program. Molim vas ako netko zna ime programa ? Hvala

x3meSRB
16.10.2008, 12:18
Neznam za program ali ako imash korgovu pa seriju imash event edit opciju u style edit delu, pa tu imash one CC parametre za tempo, promenu instrumenata itd. koji su univerzalni za sve korgove masine.......

vlaxxy
16.10.2008, 12:35
x3meSRB

...ne moras svaki post zitirati...

Vaxter
16.10.2008, 12:48
Bash tako!
Vidim da cu zbog ovih citata ponovo uvesti banabe...
Previshe njih citira i svi non-stop citiraju!

Ne mogu ni ja svaki chas da brishem, a stvarno je ruzno i nepregledno!

gogspa80
16.10.2008, 13:54
Neznam za program ali ako imash korgovu pa seriju imash event edit opciju u style edit delu, pa tu imash one CC parametre za tempo, promenu instrumenata itd. koji su univerzalni za sve korgove masine.......

nisam te razumio, mislis da se moze na jednom stilu , recimo nek mi je tempo 104 na prvoj varijaciji rumba, i kada prebacim na drugu varijaciju gdje je begin da tempo automatski bude 132 npr??? to bi bilo super ako se moze, jesil na to mislio ili sta??

brnjeuska74
16.10.2008, 14:01
Da upravo na to znaci da ako je variacija A odredjene brzine ti mozes da podesis variacuju B ili C ili D koliko ti treba . Znam da postoji program koji to omogucava ali nikako da dodjem do tacne informacije kako se zove.

x3meSRB - Neradim na Korgu radim na T2 u stvari od dva sam poceo da sredjujem T3 jer mi je konacno stigao tako da prelazim sa T2 na T3. Hvala za savet.

x3meSRB
16.10.2008, 14:11
gogspa80 - moze naravno na korgu, za yamahe neznam, imash opciju EVENT EDIT i one CC parametre nadam se da neko ima shemu tih parametara, evo snimicu demo sa jednim ritmo pa cu da vam ubacim ovde.
brnjeuska74 - neznam stvarno za yamahu kako ide to, ja mislio za korga pitash, pozZ.

gogspa80
16.10.2008, 15:49
To ako moze bilo bi super, ja imam pa 80 , bas cu kad dodjem kuci isprobat to malo... hvala na odgovoru.. pozdrav

cirica
15.11.2008, 12:03
KOLEGE, ja se nisam bas najbolje snasao u tome, pa ako neko ima dobru volju neka mi napise gde se to tacno podesava jer mi jedino hvali rumba-begin na klavijaturi pa50! Mislio sam da spojim na prve dve varijacije rumbu a na druge dve begin! ali me brzina koci!

caka012
15.11.2008, 19:49
A ovo za PSR ne moze? ja nisam uspeo da pronadjem foru. Ako neko zna, neka javi, BRZO!!!

medino
16.11.2008, 12:14
to moze na korgu pa 800/pa1xpro a na pa 80 ,ne moze....i to je sigurno 100%,nemoj ni da pokusa neko da me demantuje jer smo o tome raspravljali pre nedelju dana...tacno je,postoji event edit ali na pa80 nema ta opcija MASTER TRACK koja sluzi za menjanje brzine po varijacijama tako da je ovo sto sam napisao PROVERENO !!!!

kolega,molio bih te ako saznas ime tog programa da mi posaljes ime na PP i meni to treba ko lebac...

x3meSRB
16.11.2008, 17:30
KOLEGE, ja se nisam bas najbolje snasao u tome, pa ako neko ima dobru volju neka mi napise gde se to tacno podesava jer mi jedino hvali rumba-begin na klavijaturi pa50! Mislio sam da spojim na prve dve varijacije rumbu a na druge dve begin! ali me brzina koci!

molim kolege da obracaju paznju na pravopis,
hvali je od glagola hvaliti (velicati),
fali je od glagola faliti
znaci kaze se FALI MI a ne hvali mi, ne mogu vishe da vas citam sa takvim glupostima koje se u osnovnoj skoli uce. Znaci potpuno dve razlicite stvari. :lol:

biba
17.11.2008, 16:50
@x3meSRB i za ostale kolege,
u osnovnoj školi sam naučio da je gramatički neispravno izgovarati glagol faliti nego je pravilno nedostajati. Dakle, ne može se reći * Fali mi npr. sempl* nego *Nedostaje mi sempl*.
Pozzdrav
Rale

cirica
17.11.2008, 17:02
sve je to tacno kolege! Ali ako neko napravi lapsus ne mora se podizati tolika prasina oko toga! Ako znate nesto u vezi ove teme napisite to a knjizevnost ostavite drugima! Svaka cast izuzecima!!!!

biba
17.11.2008, 19:21
za Cirica,
kolega, tekst je napisan kao reakcija ne na Vas tekst i omasku u pravopisu vec na komentar "ne mogu vishe da vas citam sa takvim glupostima koje se u osnovnoj skoli uce".
Bitno je da se kolege sporazumevaju i razmenjuju iskustva, a nije toliko vazno dali ima u komunikaciji gramatickih gresaka. Pogotovo imajuci u vidu da su muzicari sa svih prostora ex yu, pa i dalje.
Nadalje,
imam Korga Pa1x i prije par dana sam kupio Pa2x pa ako Vam treba savet u vezi editovanja razlicitog tempa u varijacijama, mogu Vam pomoci.
Za one koji znaju vise od mene molim savet.
Naime, kad zavrsim editovanje i namestim razlicita tempa u editingu styla, tj kad postavim na masterima razlicita tempa i kada se vratim u funkciju aranzera tj u styl play , nemogu vise niti ubrzaavati niti usporavati tempa po varijacijama.U tom slucaju, takoreci nastaje raspad sistema, tj tempo nestaje u zeljenim parametrima i uzima neku vrijednost.
Da li se to moze izbeci ili je to nedostatak OS ne znam , pa molim, posto vidim da ovde ima stvarno momaka sa velikim znanjem, da mi neko odgovori.
pozdrav

brnjeuska74
18.11.2008, 01:21
Krajnje je vreme da se ukljucim u ovu celu pricu jer sam i zapoceo ovau temu iz zelje da svi po nesto naucimo a ne da se bavimo temama koje nisu vezane za moj prvi post. Dakle pitanje koje sam postavio je bilo ime programa pomocu koga se moze odrediti brzina po variacijama. Ja imam Yamaha aranzer i ako neko od kolega koje rade sa istim proizvodjacem ima neku informaciju lepo bi bilo da podeli sa ostalima. Za muzicare koji rade ritmove seckanjem midija to nece biti problem ali za nas ostale tu se vec pojavljuju odredjene stative. Od pre znam da postoji program koji omogucava tako nesto no nikako doci do pravog odgovora, znam da Style-works bii mogao pomoci ali mislim da ima jos nesto sem tog programa. Dakle molim vas da se drzimo teme i ako stvarno neko ima neku dobru informaciju javite se. Hvala.

caka012
18.11.2008, 23:56
I ja sviram Jamahim aranzer, ali nisam uspeo na samom aranzeru da nadjem tu "caku". Mada nisam nesto po tom pitanju bio uspesan ni sa SW. Ako neko zna - UPOMOOOOOC!

nurfet
19.11.2008, 00:28
meni stvarno nije bitno dali neko pise hvali ili fali.ja znam da meni nije jasno kako da nastimam tempo,pa vas molim ko zna da izdvoji koji minut da nam svima pojasni, BITTE !!!