PDA

Pokaži Full Verziju : Antivirus nece da radi update???


harepa50
14.10.2008, 14:07
Pozdrav kolege,
nije me bilo dugo na forumu, ne znam da li je ko primjetio...e da predjem na stvar:

Prije nesto manje od dvije sedmice nijedan antivirus nece da radi update...uvijek error...ne znam sta da radim. Pokusao sam mnoge stvari; uninstalacija antivirusa i opet ga instalirao, ali opet isto....ne znam da li je do mene ili do mog internet provajdera/konekcije. Ne zelim da rizikujem sigurnost svog racunara, stoga, hitno mi treba odgovor.

Unaprijed hvala!

Vule
14.10.2008, 14:27
A Firewall...imaš li ga...da ti on ne dozvoljava UPDATE?

joker1205
14.10.2008, 14:46
da ti nisu pomesana 2 antivirusa?jel si sve izbisao iz program files?skini AVG Internet Security 8,ja sam ga ubacio i sve radi kako treba.

harepa50
14.10.2008, 14:51
Drugovi, hvala vam,
@rolandinjos
sto se tice firewalla cesto mi je iskljucen i probao sam update i kad je iskljucen i ukljucen, opet isto
@joker1205
nebi rekao da su mi pomijesana 2 antivirusa, donedavno je sa istim antivirusima radilo kako treba....sada cu probati da skinem kaspersky antivirus 7.0, pa da vidim kako ce ici....
pozdrav

joker1205
14.10.2008, 14:58
imas u program files folder common files,obicno se tamo kriju ti repovi od kasperskog i nod32 ako si to instalirao.kaspersky hoce malo da koci masinu,bar kod mene ali vidi sta je za tebe najbolje.pozz

harepa50
14.10.2008, 15:06
hvala druze na savjetu, znam da kaspersky usporava racunar, mada probacu oba i taj avg 8.0, cuo sam maloprije da je bolji....
pozz

Vule
14.10.2008, 16:02
Čekaj malo...ako sam dobro shvatio ti imaš dva AV-a instalirana na kompu a to ne ide nikako....ili grešim?

francuz
14.10.2008, 18:01
Dva anti virusa nikako ne ide .

skoricnik
14.10.2008, 18:34
Skini sa torrenta Eset Smart Security sa Fixom, i peglaj...A ovo update...Proveri da li ti je tacan datum na kompjuteru...

Vaxter
15.10.2008, 01:34
Kasperski je definitivno najkvalitetniji antivirus na trzishtu ali avaj, kako neko reche, ima 2 velike mene.
Jedna je da guta memoriju i procesorsku snagu, kada je u punom radu, a druga je da se placa.
NOD32 nema problem sa gutanjem sistemskih resursa, ali ne pronalazi sve viruse koje pronalazi Kaspersky.
Sad, odluka je na vama samima shta vam vishe odgovara.
I da...
AVG je sasvim pristojno free reshenje.
Naravno da NIJE bolje od prethodna dva, ali je najbolje free reshenje, koje sam ja probao.
Problem sa update-om, je verovatno zvog toga shto je istekla licenca ili je bleklistovana, ako je kasperski u pitanju.
NOD32 ista stvar, ako nije u pitanju FIX nego licenca.
I NE skidaj ovakve stvari sa torrenta.
Potrazi alternativu.
Torenti su sada uglavnom pod kontrolom RIE i MPAA, kao i emule, tako da moze da se desi da ti antivir napravi vishe sranja nego virus.
Biliv mi, lichno sam vidjao takve stvari.
Pronadji alterntivni izvor, ili jednostavno idi na sajt proizvodjacha i pazari program... :)
Ili ubaci vec pomenuti AVG.
Sasvim lepo radi... :D

harepa50
15.10.2008, 09:41
Sto se tice da imam dva ili vise antivirusa, to ste pogodili. (to sam i napisao) A sto se tice da ne ide to tako, znam da ne ide, ali meni ide. Pogledajte: Avira Antivirus mi je glavni antivirus...znaci koristim ga za one velike antiviruse i malware itd. itd. Ad-aware 2007 je antivirus koji trazi cookies, one sitne, i malware....mozda i crve-worms, ali nisam siguran. I TRECI antivirus koji koristim je (to je vise program nego antivirus) Spybot Search&Destroy. Odlican program koji trazi registry kljuceve i spybote koji se zavuku u RAM memoriju a da vi za to ni ne znate....I to je sve donedavno radilo normalno, znaci nisu se "kosili" nijedan od tih antivirusa, i onda nijedan nece update da uradi....hmmm

joker1205
15.10.2008, 13:34
druze,sve i ja to imam ali slicno.prvo taj antivirus avira promeni jer mislim da ti on pravi probleme sa update,ako imas ad-aware 2007 sa antivirusom eto ti problema.jer vec imas jedan antivirus.
moj predlog ti je ovako:AVG 8 ANTIVIRUS(u njega imas sve i za adAware,mailware,spyware...),SPYWARE DOCTOR 2008 ili AD-AWARE 2008(ali verzija bez antivirusa).to ti je moj predlog a sad ti znas najbolje kako ces i sta ces.pozzz

Vaxter
15.10.2008, 13:55
Joj, bre, kombinacija ti je katastrofa...
3 programa, koji manje-vishe nichemu ne sluze...
Poslushaj dzokera, ako hocesh da imash lgalan software.
Ubaci AVG, i nemash problema.
Ako ti legalnost nije bitna, a ne placa ti s i sl.
Onda znash i sam gde mozesh pronaci KIS ili ESS. :)

francuz
15.10.2008, 17:48
Ja mislim da je Panda naj naj nemam nikakvih problema a ima ga i sa kodovima da se nadje.

Vaxter
15.10.2008, 17:51
:))
A ja mislim da je to najgori antivirus svih vremena, ako se to u opshte i moze nazvati antivirusom.
Aventualno je gori Avast... :))

harepa50
16.10.2008, 16:02
E ovako ljudi, hvala vama na prijedlozima, odlucio sam reinstalirati racunar, (ali kad bi ja to znao da uradim) jer je vec sazreo za reinstalacije. Sto se tice mog interneta, juce su mi dolazili tehnicari, provjerili mi signal i rekli su mi da mi je signal na donjoj granici, znaci, najgore sto moze biti, i cudo sto se mogu konektovati. Dalje, trebao bi dobiti poslije reinstalacije, antivirus NOD32 sa serijskim brojem, crackom ili kako se vec to zove...znaci da mi traje dozivotno.....cuo sam da stara verzija NOD32 propusta mnoge viruse, al da je ova nova puno bolja. Vasa misljenja?

joker1205
16.10.2008, 17:49
druze to ti je pametno sto se tice dizanja sistema.pa nije mi se bas pokazao ovaj nod32 3.0. reko sam ti moj predlog za AVG.ako uzmes original nod ili kaspersky onda ok.ja sam imao nod pa sam posle sa avg ocistio 45 virusa.a tada je bio najbolji nod 32 v 2.7,ali i on sad pusta viruse.sve je na tebi.pozz

Alix
16.10.2008, 18:35
Hare drug ja sam dobio od kolege NOD32 Antivirus Corporation verziju sa pravom licencom i radi mi bez problema...Dakle na poslu i kod kuće ga imam na 4 kompjutera i to radi samo tako...Automatski se update-a,ako odkrije kakav sumljiv fajl upita te dali da ga pošalje u Eset laboratorij na testiranje,i tako---Najbolji anitivirus svih vremena...A da te opozorim koje antiviruse ne uzimaj ako za Boga znaš...Prvi je ono Sr#$%e AVAST-najgori što može biti,iza njega je Kaspersky,ZoneAlarm,Norton,Panda,itd...TO su moja lična iskustva a što se tiče vrhunskih antivirusa imaš tu na ISTOM mjestu po kvaliteti kao Nod32 moža i malkice bolji FSecure koji je i na svjetskim ljestvicama i benchmarkovima pokazo da je najsavršeniji...Samo je šteta što NEMA crackovanih verzija toga programa (bar ne onih koje bi radile kako treba) već moraš da kupiš licencu...A ti sad vidi šta i kako,Pozdrav!

harepa50
16.10.2008, 20:33
Hare drug ja sam dobio od kolege NOD32 Antivirus Corporation verziju sa pravom licencom i radi mi bez problema...Dakle na poslu i kod kuće ga imam na 4 kompjutera i to radi samo tako...Automatski se update-a,ako odkrije kakav sumljiv fajl upita te dali da ga pošalje u Eset laboratorij na testiranje,i tako---Najbolji anitivirus svih vremena...A da te opozorim koje antiviruse ne uzimaj ako za Boga znaš...Prvi je ono Sr#$%e AVAST-najgori što može biti,iza njega je Kaspersky,ZoneAlarm,Norton,Panda,itd...TO su moja lična iskustva a što se tiče vrhunskih antivirusa imaš tu na ISTOM mjestu po kvaliteti kao Nod32 moža i malkice bolji FSecure koji je i na svjetskim ljestvicama i benchmarkovima pokazo da je najsavršeniji...Samo je šteta što NEMA crackovanih verzija toga programa (bar ne onih koje bi radile kako treba) već moraš da kupiš licencu...A ti sad vidi šta i kako,Pozdrav!

Hvala Alix druze, koju bi mi ti verziju NOD32 preporucio, znaci koju ti koristis, koja ne propusta puno ili nikako ne propusta viruse?

Alix
16.10.2008, 20:49
E ovako,moja verzija je 3.0.642.1, Virus Signature Database je 3528, i dok dođe na Eset-ov server kakav update,ovaj đavolčić ga skine automatski i nemam nikakvih problema.Vjeruj drug da je stvarno vrhunska stvar i koristim ga već neko vrjeme i još nisam imo nikakvih problema s njim,Pozdrav!

Dzu box
16.10.2008, 21:09
ja imam Kaspersky i nemam nikakvih problema....drug,koji inace progamer i manijak za racunare prebaci mi licence key i lagano sa updateom...nekad ga bace na black list...al imam ih 150-200 pa lagano ovaj moze,ovaj nemoze...e sad,to jeste crackovana verzija i ne znam dal je originalna verzija bolja....al za moje potrebe...odlicno pozz

gjoko
16.10.2008, 21:22
AVG 8.0 druze i cepaj. Super je.

harepa50
16.10.2008, 22:33
e zaboravio sam reci da sam nedavno instaliro zone alarm i jaaaaako sam se zahebo kada iskljucim firewall pise da je zone alarm firewall on. A ja zone alarm nemam uopce na kompjuteru. Sta bi to moglo biti?

Vule
16.10.2008, 22:57
Ajde prvo deinstaliraj sve te antiviruse i firewall-ove što imaš po računaru...zatim ukucaj u google MALWAREBYTES...skini taj program,instaliraj,uradi UPDATE zatim skeniraj računar s njim i ako ima nekog djubreta obriši...nakon toga skini AWAST Antivirus,instaliraj,registruj,sve je za džabe i legalno,pa i njega pusti u rad i ne bi trebalo više da bude problema...

Kad uradiš ovako kako sam ti rekao javi šta se dešava?

harepa50
16.10.2008, 23:09
Ajde prvo deinstaliraj sve te antiviruse i firewall-ove što imaš po računaru...zatim ukucaj u google MALWAREBYTES...skini taj program,instaliraj,uradi UPDATE zatim skeniraj računar s njim i ako ima nekog djubreta obriši...nakon toga skini AWAST Antivirus,instaliraj,registruj,sve je za džabe i legalno,pa i njega pusti u rad i ne bi trebalo više da bude problema...

Kad uradiš ovako kako sam ti rekao javi šta se dešava?

Prije nekolko dana sam probo AVIRU da deinstaliram i opet sam instaliro al opet isto. Malwarebytes sam skinuo juce i skeniro komp naso je 10-15 djubradi, ali ni pomocu njega nisam mogo da uradim update.???

Dzu box
16.10.2008, 23:10
A da ugradis u kompujter u windows 32bit-ni sistem:)

Vaxter
17.10.2008, 01:56
Hahahah, da mu Rambo Amadeus to uradi? :))
ZoneAlarm ti je, ispod haube, isti kao windows firewall, tako da ne instaliraj za dzabe...
I nemojte mu preporuchivati Avast i Pandu, molim vas sve... :)

Vule
17.10.2008, 03:14
Gazda...zašto ne AWAST...ja ga koristim godinu dana bez i jednog problema...jeste da je dž ali radi posao?

Darko
17.10.2008, 09:28
Vaxter je u pravu . . sve je to bezveze a da nepricam o Avira,iskreno receno ja nekoristim nista od toga i opet nemam nikakvih problema.

Pozz.

Alix
17.10.2008, 10:14
Jedna informacija...Svi znamo šta je BS-Player,poznam lično momka koji je skupa u timu inžinjera koji su ga napravili i popravljali...Jedan dio te ekipe sudjeluje u razvoju AVAST-a koji je FreeWare...I šta vam FreeWare znači?Da je DŽABE i da ne valja KU#$CA...Zašto?Pa zato što još ništa kad je bilo džabe nije valjako kako treba a ono što si dobro platio ili dobio na poklon od poznanika bilo je bez problema...Zato manite se tih džabaluka,ne igrajte se...Ako vam već treba ozbiljna stvar napiso sam šta nabavite i ne sikirajte se...Ja u firmi radim sa uplatnim i poreznim dokumentima,transakcijskim kodama,fakturiranjem prometa koje su porezna tajnost pa još niko mi nije naškodio...A vi obični PC sa par programa,slika i slično i sikirate se---Nod32 drug i ne brini ništa,Pozdrav!

Vaxter
17.10.2008, 11:44
Zashto ne Avast?
Pravio sam testove antivirusa na istoj mashini.
Dakle, komp sam dok nije imao ni jedan antivirus zarazio sa tonom svega i svachega, napravio Ghost sistema, i krenuo da testiram redom.
Kaspersky je nashao najvishe virusa, i uspeshno izlechio sve fajlove.
Dakle, nishta nije izbrisano i sistem je nakon skeniranja besprekorno radio.
Nakon toga sam vratio snimak zarazenog sistema, i preshao na nod32.
Nashao je nekih 98% zarazenih fajlova koje je pronashao kaspersky.
Par sistemskih fajlova nije uspeo da izlechi, nego ih je samo izbrisao, i time malo zeznuo sistem.
Sreca pa windows moze da radi bez dotichnih, i da ih kasnije sam nadomesti.
Avast je bio sledeci.
Nashao je 60% virusa koje je nashao kaspersky, i izlechio je celih 70% od toga, shto je realno nishta.
AVG je nashao 80% toga shto je nashao kaspersky, shto je jako lepo za free antivirus.
Probao sam josh neke tad, ali da ne zalazim i do njih... :)
To je shto se tiche skeniranja zarazenog sistema.
Onda je doshla na red odbrana chistog sistema u realnom vremenu.
Dakle, testirano je ubacivanje diskova sa zarazenim fajlovima, posecivanje zarazenih sajtova i skidanje zarazenih fajlova i sl.
Kaspersky me je uspeshno odbranio od svega.
Chak i kada sam ja namerno pokretao fajl.
Nod32 takodje!
Nod mi je dozvoljavao da skinem zarazene stvari, ali nije dozvoljavao da ih pokrenem shto i nije jako pametno, ali barem shtiti. :)
Avast je neshto pushtao, a netshto nije.
Neke stvari chak nije ni znao da su virusi...
AVG je uredno odbio bar 90% fajlova.
Sad, kaspersky mnogo vishe opterecuje sistem od ostalih, tako da je onima sa slabijim mashinama nod32 moja preporuka.
Onima sa iole pristojnim mashinama ce kaspersky bit bolje reshenje.
Ako neko zeli da ima legalan AV, koji ne bi da plati, AVG je dobro reshenje.
Radi pristojno, ne opterecuje sistem i free je.
Avast ne opterecuje sistem, ali to je zato shto, realno, skoro da nishta i ne radi...
Eto zashto ne Avast..

Shto se firewall-a tiche.
Zone Alarm je microsoft davnih dana otkupio, i njegov engine je ustvari engine koji se koristi u windows firewal-u.
Esetov i firewall kasperskog su sasvim oke, tako da ko koristi neki od ova dva antivirusa nije loshe da koristi ceo njihov security center.
Firewall koji jako lepo radi je Kerio, ali neke starije verzije.
Tipa neke dvojke.
Nema puno nekih mogucnosti, automatike i sl,
Mora ruchno da se podesi, ali kad se podesi onda radi sjajno... :)

francuz
17.10.2008, 16:08
Ha HA Vaxter a sto da je Panda najgori ? Imao sam Kaspersky i znam da je najbolji ali zbog stalnog trazenja kljuceva sam odustao od njega i koci konpletan rad pc i bez interneta. Panda mi je uvek signalizirao neki virus kad ga ubodem a pravo da ti kazem i ne skidam bilo sta tako da provereno znam da je moj system "zdrav".
Pozdrav

Vaxter
17.10.2008, 16:27
Pa onda i nemash potrebe za antivirusom, realno... :)
Nisam rekao da je najgori, vec da je tu sa avastom. :)

Kazesh da ti je uvek signalizirao neki virus, a da li si siguran da ti je signalizirao svaki?

Pouzdano znam da ih ni kaspersky ne provali sve.
Bash kad sam pravio uporedni test.
Znam koji sam sve viruse, trojane i wormove ubacio, i znam ko je shta nashao.

fico
17.10.2008, 16:49
Vaxter sta mislis za Trend Micro int. sec. meni je i on radio super i po nekim testovima koje su pravili imao je ocjenu medju najboljima .Iako ja koristim Nod32 i sa njim sam bio zadovoljan bas zbog toga sto nije opterecavao sistema .

Vaxter
17.10.2008, 17:03
Ja ga, iskreno nisam tetirao.
Ortak koji je pravio detaljniji test od mene je testirao i njega.
Kako on kaze da je ok, ali definitivno ti testovi, na kojima je kao najbolje proshao, su testovi koje su oni sponzorisali...
Ja ga stvarno nikad nisam ni probao. :)

harepa50
17.10.2008, 22:37
E vako kolege, velika vam hvala na prijedlozima puno ste mi pomogli. Prije ovoga mi se javio jedan problem....nemogu nikako da otvaram e-postu na hotmail...tako kad npr. dodje novi odgovor na yu-midi temama koje pratim ne mogu otvoriti obavijest preko e-poste nego moram ulaziti na Kontrolnu Plocu.Sto se tice mog racunara, danas mi je pao sistem. Digao sam ga, srecom, nisam izgubio nista od mojih fajlova i programa, pa se moze reci, da to nije bilo "potpuno padanje sistema". Obrisao sam sve antiviruse koje imam i instalirao sam nod32 verziju 2.5, krekovani. Dalje, instalirao sam Lavasoft Ad-aware 2006.E de mi kazite kakva je ova nod32 verzija 2.5, da li propusta viruse, ali krekovana je, bolje ista nego nista!Otvoren sam za vasa mislijenja!pozdrav

Vaxter
17.10.2008, 23:05
Mogao si noviji, ali i ovaj radi kako treba. :)

harepa50
17.10.2008, 23:09
Daidza mi je donio ovaj krekovani, inace, ne znam gdje bih ga nasao.

Vaxter
17.10.2008, 23:23
Vec sam ti rekao da ne citirash postove iznad sebe!
Ako hocesh noviji obratish se na pp. :)

Sejox
17.10.2008, 23:29
Kod mene je takodje NOD32 verzija 2,5,i sto mi je vrlo bitno
redovno radi update,a ne usporava racunar,kao Kaspersky koga
sam svojevremeno koristio.
E sto me je taj Kasperski nekad znao prepasti-ukljuceni zvucnici,naleti virus a on zaurliche,auuuuuuuu....:)

harepa50
17.10.2008, 23:32
E vala lud je taj kaspersky, aauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...:rotflol::lol:

Ljudi, evo nisam htio da otvaram novu temu, da nastavim preko nove. Imam problem sa youtube. Sve je uredu samo kada otvorim neki video, sve mi je prikazano, komentari, ocjena, opis videa, ali videa nema...da li je neko imao slican ili isti problem...molim vas pomozite!

skoricnik
21.10.2008, 13:07
Instaliras Flash Player, i sve ce ti radi :)

harepa50
22.10.2008, 10:25
imam instaliran flash player, kad otvorim neki klip na youtube, ne pise mi da moram da skinem novu verziju..jednostavno nema videa, sve ostalo ima...ali videa nema:SA da nije neki virus koji mi zabranjuje da gledam hotmail inbox, update antivirusa, gledanje klipova na youtube?

joker1205
22.10.2008, 13:29
ako si instalirao kaspersky to ti je to.tako sam i ja imao problem.ubaci nod32 ili avg.probaj da iskljucis kasp i idi na yutube.videces razliku

harepa50
22.10.2008, 19:54
@joker1205Obrisao sam karspersky daavno, trenutno imam nod32, a problem se sa youtube pojavio i prije karsperskog

Vule
22.10.2008, 20:03
Koji browser koristiš? Operu a?

harepa50
22.10.2008, 20:27
Browsere koje koristim su Internet Explorer 7 i Flashpeak Slimbrowser. Slimbrowser mi je default browser i njega koristim najvise. Međutim on radi kako treba a Internet Explorer izbacuje "The page cannot be displayed" itd itd. Probao sam sa Operom-neradi, Mozillom-neradi...a sto se tice njih, ionako mi netrebaju jer je za mene Slimbrowser jako dobar browser.

harepa50
24.10.2008, 23:34
E ovako ljudi reintalirao sam sistem citav, obje particije koje imam....i sada radi bez problema...pozdrav za sviju vas i hvala vam na pomoci

A koji bi mi antivirus-program zha spyware preporucili??