PDA

Pokaži Full Verziju : DX-11 i terce


Emir82
12.10.2008, 14:42
Eh ovako. Uspjesno sam nasao dx11 ovdje kod mene a ove moje korgulje nek se malo odmore za sad:)
Sad imam jedno pitanje. Imam dx11 i jedan momak mi je dao kao mali set koji sam uspjesno ubacio u dx11, boje su naravno sve na cira/mica fazon. U PERF modu vecina boja su poredane kao Bass ljeva ruka, solo desna.
Imaju 4 boje u C-mol i par A-Dur (D-mol?), ali ova u A-duru neke tipke zvuce kao bass i grozno zvuci. Sad hocu da saznam na koju foru se prave terce u dx11. Gdje se to nalazi? Dali je nesto u vezi sa ovim Chord effectima? Ili dali su ostale ljestvice uposte moguce kao terce na dx11, koliko sam do sada cuo mica je svirao terce u dosta razlicitih ljestvica, dakle meni izgleda da jeste. U Download nisam gledao posto necu da skinem nesto gotovo (ako ima), vec hocu da saznam kako i sta se terce prave na ovoj mashini. Mozda previse pitam, ali starno mi je ovo vazno.

Hvala unaprijed

GALA
12.10.2008, 15:18
za terce mozes iskoristiti jos uz chord i dvije skale,,user skala i all skala mislim da se tako zove....tako da sve ukupno mozes imat 6 terci,,tako sam ja koristio.....znam kako se slazu terce al vec pomali gubim sliku u glavi davno je to bilo..od prilike ides utiliti,pa onda doljnji red dugmica tu se negdje nalaze efekti odaberi chord i sad mislim da ima edit,pisat ce ti glavni ton recimo C i sad za C ton bit ce jos ponuđen ton koji da ga prati u terci ovako ce izgledat C=E i tako listas i svaki ton podesavas... to je znaci C ton a terca da svira E znaci sam podesavas sta ce svirat terca koji ton.....malo sam onako po sjecanju ti objasnio al javit ce se neko ko je friskiji s time pa ce ti objasniti tocnije.....pozdrav

gogspa80
22.10.2008, 22:29
Na dx 11 mozes imati cetiri razlicite terce da su preko cijele tastature.
Kad si u performance ides na edit pa na taster 13 - Effect = off, tu odaberes chord 1 ili 2, 3,4.. i onda ti na prvoj boji u performanci svira kako je zapisano u tom chordu.. a ako zelis mjenjati ili sam raditi terce onda odaberes recimo tako u performance tercu koja je radjena na chord 1, stisnes dugme ULITY pa na dugmic 26 i prikaze ti - Edit Chord 1 ?, kad ga stisnes ponovo onda pita za chord 2,3,4... stisnes enter i pise ti key on note C3,stisnes enter i ti odaberes koji zelis da ti svira na c 3, onda ponovo dugmic 26 pa jos jednom 26 da odaberes Key on note C#, pa kasnije D, D# i tako do h... nadam se da sam ti objasnio...


E sad bi ja tebe nesto zamolio ako ti nije mrsko, i ja imam dx11 i neki dan sam je otvarao , cackao nesto, a bila mi ustekana u struju, i nekakav mali spoj napravim i ni jedne boje vise u njoj nemam... evo sad sam od kolege posudio modul pa sam prepisao nekih boja al bi volio imati jos neke..
kazes da su ti boje vecinom ko u cire, ako slucajno imas u performance brass onaj njegov sto nekad drzi podlogu sa njim, i strings, pa pogledaj od koliko boja je ta performance , pa ako budes imao objasnit cu ti kako da mi posaljes posto ja nemam kabla ali se moze opet.. ajde pogledaj to ako mozes.. pozdrav

GALA
27.10.2008, 16:33
gogs mogu se i skale iskoristit u tercu,ja sam 2 skale koristio za terce,znaci 4 chorda i 2 skale.....imao sam i karticu za DX11,to bih vam savjetovao ako ikako si mozete nabavit negdje,jer to su vam jos +4 chorda i 2 skale,znaci sve ukupno 12 razlicitih terci a kartica ima A i B bank znaci jos + 6 terci