PDA

Pokaži Full Verziju : PA 800 - rastavljanje klavijture !!!


intersite
12.10.2008, 11:59
Postovani prijatelji
Sinoc sam na tezgi nesmotreno pritisnuo taster-prekidac STS1(ispod ekrana) i taster mi je usao u unutrasnjost klavijature.Koliko sam uspio vidjeti nije nista puklo,pretpostavljam da je iskocio iz lezista i upao unutra...Zanima me da li je neko od vas otvarao PA 800 i koliko je komplikovano doci do tog prekidaca iz unutrasnjosti klavijature i koliko je uopste komplikovano otvoriti klavijaturu.Imao sam lose iskustvo sa ix300 kada su mi se tipke prilikom otvaranja rasule,pa sam ih morao redati.
Molim vas za pomoc ako neko ima iskustva,jer ako je previse komplikovano,ne bih otvarao sam klavijaturu nego bih je vozio u servis u Banja Luku,medjutim ako nije,uradio bih to sam da ne gubim dan u putu jer sviram skoro svaki dan.
Pozdrav

tesla
12.10.2008, 12:14
vrlo prosto znaci odsrafis sve srafove u krug i one kroz sredinu zatim samo podignes gornji deo... nista nema da ispadne dirke odnosno cela klavijatura stoji zasrafljena na gornjem delu tako da nemas brige. A sto se prekidaca tice nesto nisam obratio paznju na poziciju gledano iznutra ali ne bi trebalo biti komplikovano naime secam se da su ass prekidaci prilicno jednostavno postavljeni zato pretpostavljam da su i ovi takodje... Znaci otvori i namesti nije nikakav problem ne moras da teras za to u servis ukoliko nije sta puklo ili je ozbiljnije od onoga sto si napisao. Ja sam otvarao i spustao dirke bez servisa tako da i tebi ne bi trebalo ovo biti problem....
pozzzzzzzz

intersite
12.10.2008, 12:18
Hvala ti puno

mire
12.10.2008, 12:20
Ako nemas iskustva sa otvaranjem elektronickih uredaja ne bih ti preporucio da otvaras klavijaturu.Ne znam da li ti je pa800 pod garancijom,ako jeste ja je ne bih otvarao.Dok sam imao pa 80 desila mi se greska isto sa tipkom fill1 nije radila.Otvorio sam je pamtivsi sve gdje koji dzek ide,odlemio drugi mikroprekidac sto ne koristim i stavio ga na mjesto fill1.Opet kazem ako nemas iskustva pravac ARTIST.

intersite
13.10.2008, 15:18
Uradjeno !!! Nije uopšte komplikovano.Hvala svima na pomoći

tesla
13.10.2008, 18:20
OK nema na cemu i drugi put