PDA

Pokaži Full Verziju : Yamaha EMX5016cf-Iskustvo i saveti


milanceshow
12.10.2008, 00:13
Kako sam zadnjih godina stekao veoma lepo iskustvo sa Yamaha miksetama,poceo sam da razmisljam o ovoj mikseti iz Yamaha ergele....;)
Imace sam vlasnik EMX5000 sa skinutom zastitom....;) :D

Ovde je zvanicna video prezentacija ove miksete.
http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe/germany/service/070_news_events/00070_proaudio/20071010_emx5016cf_webvideo/big.jpg
http://www.yamaha.com/yamahavgn/Multimedia/ProAudio/EMX5016CF/emx_video.htm

Primetio sam da nekoliko vas na sajtu imaju ovu miksetu,pa me zanima vas utisak o njoj.Takodje me zanima cena miksete u vasoj drzavi i pod kojim uslovima ste je nabavili.Tu direktno mislim na cenu,garanciju ili kredit,kes....itd.

Osnovna i prva pitanja na kojima bih voleo da dobijem odgovor su:

1)Cena i garancija? (Navedite drzavu)
2)Da li imate kofer za nju i kolika je njegova cena?
3)Da li ste imali problema sa njom? (Mislim na zastitu-limiter snage i slicno)

Takodje bih voleo sto objektivnije odgovore zbog realnog sagledavanja ove miksete.
Hvala i pozdrav!

selverdz
12.10.2008, 03:12
Moze da predtavimo malo yamahu 5016cf ili neke razlike u odnosu na 5000 mada po mom misljenju su obadvije miksete ok,radio sam na obe.kao prvo cijena,ja sam 5016cf platio novu u Bosni oko 1050 eura za kes garancija godinu dana.Razlike,raspored snage na 5000 je 100,300 500w a na 5016cf 75,200,500w,5016cf ima compresor efekat a 5000 nema,5016cf ima mikrofonske ulaze na stereo kanalima a 5000 mislim da nema.Eh sto sae tice problema,odmah sam imao problem a to je da je mikseta imala neki brum i mikrofiniju tako da je nisam nikako mogo nastimat pa sam mjenjo kablove kutije prostorije i tako tri dana i onda je lijepo u kutiju i vratim u radnju i uzmem drugu koja radi perfekt vec nekoliko mjeseci.Toliko za sada.Pozdrav.

milanceshow
12.10.2008, 03:22
Da li si probao sve one fore oko podesavanje koje je Yamaha predstavila na onoj video prezentaciji?
I podesavanja svih funkcija..........

DinO74
12.10.2008, 04:30
Bezveze cu se nadovezati na ovu temu ali da mogu gdje kupiti pasivnu miksetu MG 16/6 FX...na toj misketi sam radio pune dvije godine i odusevila me ali na zalost ne mogu kupiti novu, barem na ovdje u BiH a ove nove pasivne Yamahine su mi na izgled i previse komplikovane. MG16/6 je jednostavna..nastimaj za par minuta i gotovo za naredne godine :).

shown
12.10.2008, 05:50
do koliko para bi platio tu MG 16/6 FX posto mi nudi covjek za razmjenu

brnjeuska74
12.10.2008, 09:38
Poz Kolega
Vec vise od 1god radim na pomentoj mixeti i sve je bilo fenomenalno dok mi je nisu razbili prililkom jednog leta za Litlle Rock. I od tada sve otislo nizbrdo. Ali da kazem misljenje o samoj mixeti dok je bila nova i neotvarana. Bio sam vrlo zadovoljan sa zvukom, veoma cist ! Naravno svako ima neki ukus i tezi za nekim zvukom ali meni jelicno bila odlicna. Vrlo lagana i laka za rukovanje.

milanceshow
12.10.2008, 11:15
@brnjeuska74
Da li si imao kofer za nju?Kako su je razbili i kakve si probleme imao posle sa EMX5016cf?

selverdz
12.10.2008, 14:07
Da li si probao sve one fore oko podesavanje koje je Yamaha predstavila na onoj video prezentaciji?
I podesavanja svih funkcija..........
Nisam probao automatsko podesavanje ako to mislis jer neznam kako a i zadovojlan sam kako mi trenutno radi sve je cisto i jasno mada bih volio znati kako se automatsko podesava pa ako neko to moze da nam prezentuje nebi bilo lose jer je to dobar fazon.Pozdrav.

brnjeuska74
12.10.2008, 16:11
@brnjeuska74
Da li si imao kofer za nju?Kako su je razbili i kakve si probleme imao posle sa EMX5016cf?

Prilikom prelaska iz aviona u avion osoblje aerodroma je ili bacil neku trobu na mixetu ili samu mixetu je bacilona nesto. Tada nisam imao tvrdi kofer nego mekani i nije bila dovoljno zasticena. Od tada nedaje vise onako lep zvuk kao i kad sam je kupio. Usporedjivao sam sa clanovima benda snimke pre i posle te nesrece i sve je zvucalo mutno i ne na istom nivou.

milanceshow
12.10.2008, 22:23
@selverdz
U ovoj video prezentaciji se nalazi i snimak tog automackog podesavanja......
Klikni na FRC video......videces......
http://www.yamaha.com/yamahavgn/Multimedia/ProAudio/EMX5016CF/emx_video.htm
http://www.yamaha.com/yamahavgn/Multimedia/ProAudio/EMX5016CF/emx_video.htm
Javi kako funkcionise.......

@brnjeuska74
Jesi li je popravio ili ..........?
Jesi li probao ono automacko podesavanje?

---------------------------------------------------------------
Kako funkcionise kompresor?Da li pomaze ili ne?

brnjeuska74
13.10.2008, 03:30
Kompresor samo koristimo nekada za vokale i to po potrebi radi sasvim lepo. Ona automatska podesavanja nisam nikada koristio jer iskreno nisam se tolikoniti upustao u tehnicke strane same mixete mada je to mozda i greska zasto ne iskoristiti mogucnosti koje su nam pruzene na ovako jednom sasvim pristojom mixeru za ipak mnogo vise para nego konkurencija na trzistu.

Jedino bih preporucio da svi koji putuju avionima na tezge ipak kupe istu mixetu ali sa 12 kanala. Nema razlike u zvuku ili snazi a laksi manji i mozes ga poneti sa sobom u avion jer nezauzima puno prostora.

milanceshow
13.10.2008, 03:39
Jel si pogledao onaj video o mikseti?
Onaj FRC video me najvise zanima........

Marco7
13.10.2008, 10:04
Nemam nista protiv ove miksete ali mi se nikako ne svidja sto nema L i R MASTER nego na jednom klizacu se regulise master za obe strane!Gledao sam je tu kod nas u Elton shopu u NP i bas sam pitao juce druga sto radi tamo koliko je love,oko 100 000 dinara je cena kod njih!Dacu ti broj kad se vidimo na msn-u ili se cujemo na tel pa se raspitaj ;)

milanceshow
13.10.2008, 13:43
Da,Marko!To jeste problem......
Ali to se resava jednim kablom.......bar je tako bilo na EMX5000.Kabl ide iz MONO OUT i vraca se na Power Amp IN.....i tako se dobija da ST OUT je jedan kanal ,a MONO OUT je drugi.

Verovatno moze to i kod EMX5016cf.....

jeftabgd
13.10.2008, 13:44
Koliko kosta ta mixeta?

krcmar
13.10.2008, 14:06
Da,Marko!To jeste problem......
Ali to se resava jednim kablom.......bar je tako bilo na EMX5000.Kabl ide iz MONO OUT i vraca se na Power Amp IN.....i tako se dobija da ST OUT je jedan kanal ,a MONO OUT je drugi.

Verovatno moze to i kod EMX5016cf.....

Ja mislim da se to oko L iR moze rijesiti sa onim koluticem balans sliderom, onim crvenim glavnim. Vidio sam kako jedan covjek na taj nacin smanjuje strane, i mislim da je to jednostavnije. Sta ti kazes na to?

milanceshow
13.10.2008, 14:13
Neznam na koji kolutic mislis!Na EMX5000 ili na EMX5016cf?

krcmar
13.10.2008, 14:47
mislio sam i na jednu i na drugu, ali ustvari to je samo pojedinacno za kanale. Ma nema veze, ja sam mislio nesto drugo. zivio

milanceshow
13.10.2008, 14:51
Panoramom moze da se regulise ali mislim da nije to to.Zato je ova fora sa kablom zakon.......
Znaci kablic od 20cm i banana-banana mono i picis...:D

svrakan
14.10.2008, 09:49
U Mitrosu u Subotici kosta 86.171.00 din,radim tu pa znam,prodali smo za dve godine koliko postoji Mitros u Subotici 3 ili 4 mixete,i svi su zadovoljni sa njom,ja sam isto dugo radio na emx 5000,ali dovoljno je reci da compresor radi perfektno i olaksava pevanje,a sto se sounda u globalu tice,nema nekih velikih razlika,sto se mene tice ta mikseta je pravi izbor.Pozdrav

milanceshow
14.10.2008, 11:21
Cena je OK.Hvala!

RedStan
14.10.2008, 12:54
Evo par utisaka o ovoj mikseti !
Kupio sam je u maju ove godine -po preporuci više kolega muzičara , a i samih prodavaca u Lyra Styl-u u Beogradu.
Kombinacija ove miksete i posebno sa njom uparenih zvučnih kutija - Yamaha S115 v je više nego fenomenalna.
Referentnost , čistoća zvuka koja iz nje izlazi , lakoća u radu , kompresor i efekt procesori su veoma dobri.
Na zadnje dve veće svirke - koncerta koristio sam je kao miksetu -stereo aut - sa velikom binskom opremom i Martin sistemu- Snagaši 10000W
i 16 velikih Martin Audio binova. Snagaš sa same miksete sa četri moje kutije S 115 v koristio sam kao monitoring na samoj bini.
Zvuk je bio fenomenalan - što mi je samo potvrdilo da nisam pogrešio u kupovini ove miksete i Yamahinih zvučnih kutija.
Odnos - cena i kvalitet su samo jedan od razloga zašto bih preporučio kupovinu ovog PA mixera i naravno ovo je samo moje iskustvo i utisci bez da ulazim u polemiku da postoje i bolji mixeri i po nekima bolje i kvalitetnije marke !!! :)

Marco7
30.09.2009, 00:46
Da pokrenemo opet ovu temu!Sad ce neki da se jave sa suprotnim komentarima ali to cu uraditi i ne moze nista da me spreci!PRELAZIM SA DYNACORDA 1000/2 NA YAMAHU EMX5016CF!!!Uz nju cu uzeti ili par DYNCORD D-Lite 15 ili Cetiri komada RCF Art-Dve 325 i dve 312 ;) Dugo sam razmisljao i doneo sam takvu odluku!

Millan
30.09.2009, 00:59
Ok za prelazak, treba isprobati svaku kombinaciju, ali me zanima ako bi se odlucio za Rcf, zasto par 325, a par 312, uzmi sve 4 iste.:)

jeftabgd
30.09.2009, 01:05
I ja sam ranije imao dva para razlicitih kutija i pokazalo se kao los potez.Isao sam logikom da kad imam manje svirke nosim manje kutije a kad imam vece nosim sve cetiri ali onda su se javili problemi u smislu da ne rade isto i sl.Sad pocinjem da nesto merkam ali bice iskljucivo cetiri iste kutije(D-lite 15/3).

Marco7
30.09.2009, 01:10
Jednostavno zbog snage miksete,ona ima na 4 ohma izlaz od 2x460w i to bi bila idealna kombinacija!RCF Art 325i je jaka 400w i 312 je jaka 300w i mislim da ce to da sljaka odlicno u paru!U cetvrtak idem da pazarim opremu u Mitros pa cu da isprobam sve solucije ali verovatno da cu uzeti D-lite 15. . .Znaci samo sam tu u dilemi i nista vise,za miksetu sam resio EMX5016cf i mislim da je opasna sprava!

Millan
30.09.2009, 01:31
Ma, bolje ce ti raditi 4 iste, bas iz razloga koji je Jefta naveo...:)

Marco7
30.09.2009, 02:05
Evo videcu u cevrtak kad isprobam sve solucije :)

milanceshow
30.09.2009, 10:52
Postoje neka resenja koja su mi bolje resena na EMX 5000 nego na EMX 5016cf...
Tako da ja dajem glas za EMX5000....

Na emx5000 postoji AMP IN,na emx5016cf nema......posledice su sledece....

Ako zelite da posebno da pojacate levi ili desni izlaz,to na emx5016cf nece biti moguce.
Na emx5000 postoji mogucnost da posebno pojacate levu ili desnu stranu jednostavnim prespajanjem mono kablom.Iz MONO OUT u AMP IN....


Opet bi dao prednost yamahi emx5000 jer mozes manualno da podesis repeticiju delay-a,a na emx5016cf nemozes

Beethoven
30.09.2009, 14:25
Marko,moj ti je savet da prvo probas pa tek onda dash Dynacorda...Neko moje mishljenje je da je on ipak bolji sa svim svojim manama...Dugo sam i ja razmisljao,probao razne stvari (ovu Yamahu nisam a bio sam zainteresovan).Ne kazem,mozda je u svemu bolja ali ti ipak ostavi rezervu.Na osnovu onoga sto sam ja uspeo da proucim iz upustva i specifikacija,fale puno usluznih stvari...Ako bi nekako mogao da uzmes na probu Yamahu,odsviras par svirki pa vidis...Uvo hoce da prevari... :)

Oprez!

Pozz :)

milanceshow
30.09.2009, 14:47
@Beethoven
Mozda si trebao da probas Yamahu,uvo hoce nekad da prevari!!!!:) :p
Mada je sve stvar ukusa!!!:D

aleksandar72
30.09.2009, 17:18
Yamaha EMX5016CF
+:jako precizna i solidna Mic.Predpojacala,SPX Efekt procesor,ugradjeni kompresor na XLRima,speaker routing & processing,cena
-: bas subparametrik,pojacalo(500w/RMS???)

Dynacord PMII1000
+: pojacalo 5+,izdrzljivost(fizicka+elektronska),stabilna cena tokom godine
-: predpojacala(preciznost),bas subparametric,efekti(ocajni),CENA!!

Tako ja gledam na ova dva,kod nas,popularna miksera.

Pozz

P.S.Marco prijatelju,jel si razmisljao u aktivnom sistemu??Pas.Miks i aktivne kutije.Izbor miksera ti je veci.

Marco7
30.09.2009, 17:27
Zbog loseg predpojaca(neki to zovu skretnica a nije to) i bass super parametrika Yamaha ide sa zvukom u odnosu na Powermate!Nisam pristrasan i ovo pricam onako sa srca,radio sam na Dynacordu PM 12 godina i uvek mi posle pola sata nesto fali i zato se odlucujem za Yamahu EMX5016cf i Dynacord D-Lite15 kutije!Sutra idem da uzmem opremu pa posle vikenda kad se vratim iz Vrnjacke Banje prenosim sve utiske i dobre i lose!

@Aleksandar
Razmisljao sam da uzmem Yamahu suvu i Crest snagas i jedna DBX Eq i ovaj kompresor sto sam kupio ali mi je to stvarno tesko jer se ja nedeljno selim minimalno 4 puta iz lokala u lokal i zato sam odlucio uzeti EMX5016cf!Ona na 8ohma daje 2x360w sto je sasvim dovoljno za mene i za svirke do 300 ljudi naravno sa vrhunskim D-lite 15 kutijama,sa drugim bi tesko imao to ;)

milanceshow
30.09.2009, 18:09
Dynacord PMII1000
+:pojacalo 5+,izdrzljivost(fizicka+elektronska),stabilna cena tokom godine

@aleksandar72
:D Sto sam se slatko nasmejao......
To si upravu za stabilnu cenu....
=))



Meni se svidja emx5016cf,ali necu prodavati emx5000 dok ne izadje yamaha sa vise inputa i outputa za razna povezivanja i kombinacije sa snagasima i procesorima.....

aleksandar72
30.09.2009, 18:39
jbg kolega, tako je kad nabrzinu pises i ne pregledas :)
Popravio se

Pozdrav

@Marco7
U pravu si, ako ti treba bas klasicni "portable" sistem, onda si na pravom putu.
Ako ti nekad zatreba,mozes sound "podebljati" sa aktivnim subwooferom.D-Lite da ti idu preko Yamahe a preko Yamahinog SUB Procesora aktivni sub.
Verujem da ce ti se dopasti Yamahin sound,ali najbolje Ti odluci(a u tome ne sumljam) ;)
Hajd pa sutra da castis po jednu "virtuelnu" kafu :)

P.S. Predopjacala kod Yamahe i Dynacorda su 2 razlicita sveta,bar po meni.

alen248
30.09.2009, 19:09
Ja sam koristio EM 5000 oko dvije godine i mikseta se pokazala ok sve dok jedne prilike valjda zbog opterecenja nije pocela da probija na limiterima znaci isto kao kad je ispravna samo sto su sad limiteri izbacivali na upola manjoj snazi. I jos nikad nije napravljena niko je nije mogao rijesiti! Inace yamahine mikste te klase sasvim zadovoljavaju za tu cijenu!

Marco7
30.09.2009, 22:17
Alene skine se limiter i nema problema,Milance ti za kombinaciju za to pa mu se javi ;)

Beethoven
30.09.2009, 22:57
@milance

Ajd da sacekamo Markovu ocenu pa da vidimo....Yamahu EMX 5000 sam ja probao,tacnije,svirao sam 5-6 svirke na njoj.Moja ocena je da vredi svih svojih 450 evra. :)

A sto se tice ove nove jamahe,upalio sam se i ja jedno vreme za nju ali je presudilo to sto je nisam mogao probati pre nego da je kupim...To prvo a onda sve ono sto nema od mogucnosti...A meni su preko potrebne.

Svirao sam ja i na EMX 300 (a i 200),to su bili lepi mixeri za to vreme...Mada,i onda je Dynacord bio ispred...I to mnogo.

Ne branim PowerMate,tako bi voleo da Mackie ili Soundcraft izbace nesto tako lepo,da ima sve mogucnosti kao PowerMate,snagu i prakticnost.

Zato ja ne menjam mixer sve dok se nesto tako ne pojavi,pa to savetujem i druge.

Pozdrav.

Marco7
30.09.2009, 23:11
Ni ja nisam pristrasan majke mi,znaci sve sto pricam pricam kako mislim!Radio sam na tolike godine na Dynacord miksetama ali kod PM i prve i druge serije na trenutke mi se menja zvuk i verujem svom uvu za toliko!Kad ga nabudzim pogotovo izbacuje mi basove opasno dobro ali nekih srednjih frekvencija koje su presudne bar meni nigde nema bre i onda sam odlucio da promenim mikser i kutije!Odavno se kanim za suvu Yamahu u rack-u ali kad sam procitao specifikacije od EMX5016cf i kad sam video mogucnosti dobro sam razmislio o promeni miksete!Mnogo mi je zao sto nisam imao vremena da odem do Artista da probam ALIEN AND HEATH Pa20CP jer je vrhunski mikser ali sta je tu je!I dalje mislim da je Powermate odlican mikser,obozavam njegovu snagu i izdrzljivost ali eto prelazim na Yamahu za probu!Zbog toga sam uzeo po meni najbolje kutije D-lite 15 da bi ta mikseta radila u punom sjaju!

RedStan
01.10.2009, 13:53
Marko ! - buraz puna podrška za Yamahu EMX 5016CF , govorim to iz ličnog iskustva jer je koristim više od godinu dana !
Kutije D-lite 15 su dobro rešenje , (naravno četiri kutije) , ali kao opciju probaj četiri Yamahe S115 v , koje su perfektno uparene sa samim mikserom.
Veliki poz. - Rade !

zox2003
01.10.2009, 16:47
Imao sam EMX5014 (veoma slicna EMX5016-96%) otprilike 1.5 godinu.Radila je OK i bio sam zadovoljan.Ali.... Prva stvar sto mi se nije svidjala je da navedena snaga (2 x 500W) je tzv. peak power.Znaci efektivna RMS snaga je negde oko 300W / 4 oma.Uvek sam bio malo "kratak" sa izlaznom snagom. Pretpojacala,EQ i kompresor nisu losi..ali...
Odlucio sam da predjem na aktivni sistem...Potrosio sam puno vremena i eksperimentisanja da bi dosao do tacke gde sam sada.Promenio/zamenio sam par mikseta,zvucnih kutija,EQ-a,skretnica i dosao do prilicno dobre kombinacije.Zamena mi nije bila neki problem.Ovde u USA imas pravo da kupis i da prakticno testiras sve u roku 1 meseca.Ako ti se ne svidja vratis nazad i uzmes drugo.
Moja dobitna kombinacija koja radi perfektno i daleko kvalitetnije od Yamahe je sledeca:
-mikseta: Allen & Heath ZED FX22 sa odlicnim efektom (jedan od najkvalitetnijih koje sam do sada cuo).
-Aktini zvucnici (main): 2 x JBL PRX515 (2 x 500W sa Crown klasa D pojacalima)
-Subwoofer-i: 2 x Peavey PV118
-Subwoofer pojacalo: Crown XL602
- EQ: dbx 215 ( 2 x 15 kanala ekvilajzer)
- Crossover-aktivna skretnica: CX3400 (koristim kao 2 way)
Kombinacija radi perfektno..kristalno cist zvuk na punoj snazi.Prezadovoljan...Prodao sam svoju EMX5014 pre mesec dana.

Pozdrav

Marco7
01.10.2009, 22:45
Kupio sam ono sto sam rekao...Dodjem kuci rasporedim kutije po sobi povezem miksetu(sve na nuli kao na PM2) i klavijature i krenem i razocaram se na licu mesta.Kao da me neko stavio ispod neke velike serpe,bar tako je meni izgledalo!Sve mi limeno,jaoj razmisljam sta uradih i onda kad sam se sabrao sednem da stelujem sve polako!Upalim klaviajture u zadnja 4 stereo izlaza jer odvajam izlaze ono radi samo na jednoj strani jer nisam znao da mora bas stereo da se veze,ma popizdeo ali polako krenem da sredim prvo Delay a Hall sam odma video da ima fantasticno dobar!Malo doteram delay,krenem polako da radim EQ pa ovo pa ono i pocese da mi smese brci a posle pola sata nemogu da se zaustavim ljudi!Kao beba na tuti :) E pogodio sam opasnu kombinaciju i jedva cekam sutra svirku da vidim kako ce to da radi u lokalu !Jednom recju ovo sto sam video za nekih sat vremena PREZADOVOLJAN!!!!!Evo sad cu navesti neke razlike u odnosu na PM2 posto ce ovo zanimati kolegu Bethoweena ;) Ovako druze stoje stvari
-Sto sam video Yamahu odma mi se na izgled vise svidela od PM2 ali je zato PM2 napravljen od mnogo jaceg i tvrdjeg materjala
-Druga stvar EMX5016 je teska 11 Kg,duplo laksa od PM2!
-Pm2 ima deljiv potenciometar za L i R strane dok Yamaha ima samo jedan i potenciometar i Eq a to mi mnogo zanci ali moram se navici na sad na to!
-Sto se tice zvuka tu nemam komentar,posle 20 minuta rada sa nastelovanom miksetom sam navikao uvo i na zvuk i na efekte!Powermate posle nekog odredjenog levela malo muti ton a ovamo je obrnuto,sto je vise pojacavas onaradi sve bolje i bolje i sad mi je jasno zasto u ostavili snagu 2x500 ;) To je to,bez ikakve distorzije,izoblicenja i kojekavih jebada.
-Eq na Yamahi radi besprekorno dobro i oseca se odma svaka mala promena.
-EMX ima stvarno odlican comresor dok ga PM2 nma uopste
-EMX ima feed back destroyer(Eliminator mikrofonije)koji ne radi sad nesto extra ali opet je i valja dok ga Pm2 takodje nema uopste...
-EMX mi ima malo dublje fadere od Pm2 i to mi se svidja
-PM2 ima bas jake i izdrziljive poenciometre dok su na EMX bas nezni i osetljivi
-PM2 ima veoma praktican i koristan poklopac gornjeg dela miksera dok je EMX tu jedna velika nula!!!!
-Sto se snage tice PM2 je kada se radi na dve kutije po 8ohma malo jaci ali nista preterano,mozda po 30 do 40w po kanalu ali kada se radi na 4 kutije tu se oseca snaga Dynacorda i tu nema nikakve dileme
-PM2 ima mnogo vise konetktora i izlaza za raznorazne zajebncije,preko EQ out i tako to,nekima to nije bino ali meni jeste ali sta je tu je . . .

Sve u svemu to je to od prilike a ja sam prezadovoljan ovom kombinacijom miksera i kutija i ko god se odluci za ovakvu kombinaciju nece pogresiti ;)
Sledeci utisci oko ove price koju smo naceli prenecu kad se vratim iz Vrnjacke Banje sa radnog vikenda gde ce bii vaterno krstenje ove kombinacije :)

Beethoven
02.10.2009, 09:09
Super,neka te ozvucenje u zdravlju sluzi,cekamo utiske sa nastupa...

Ajd mi samo kazi,sta to znaci "sa nastelovanim mixerom"?Mislis na stelovanju master EQ-a i na kanalu ili mislis na jacine,efekat i to...Nadam se da razumes sta hocu da kazem...

Mozda je bilo najbolje da si promenio samo mixer i probao ga na tvojim kutijama koje poznajes,to bi bilo pravo uporedjenje,ali ok...I ja sam puno puta tako uradio pa onda ne znam kako da uporedim...Sve u svemu,ok,i bas mi je drago da je zamena ok...Cekamo utiske...

Pozzz

Marco7
02.10.2009, 09:44
Uf mislim na Master EQ i EQ po kanalima a ima jos lom nekih sitnih podesavnja!Jbg POWERMATE upalis i stavis sve ne nulu in radi zestoko,efekti su mu sredjeni i pevac odma peva!EMX5016cf kad upalis i kad je sve ba nuli radi mnogo ostro i limeno ali kad se sredi dobija se i zestina i punoca i cistina zvuka!Za vikend je test pa cemo da vidimo da li ostaje ili ide na prodaju :))

aleksandar72
02.10.2009, 15:54
Nek je sa srecom kolega!

Mislim da iskusni muzicar i jos toga odlican vokal kao Ti,redko pogresi!

Sta bi jos rekao??Evolucija ili revolucija?? :) :)
Hajd pa nam javi oko Live promocije.

Veliki pozdrav

P.S.citao sam uporedjenje: Yamaha vs Dynacord
neovisno,realno i profesionalno!

Marco7
05.10.2009, 10:47
Evo me :)) Sve u svemu sa zadovoljan,to je to sto je fabrika predstavila i nema laganja!Na dva izlaza je miksta dosta jaka ali pravu lepotu zvuka dobija tek kada se master digne negde na +7 - +8!Uopse nisam koristio YS procesing i Maximaser,znaci sve u difoultu!Dosta je ostrija od Dynacorda ali dosta cistiji zvuk!Petak i subotu sam mucio veliku muku sa mikrofonijom ali sam to sredio sinoc u toku svirke i mislim da je to sad ok i da nece vise biti problema!Jbg navikao sam na PM i treba mi mali vremena da se priviknem na sve te novine!

fudbaler
08.10.2009, 15:18
Veliki pozz Mrako i ja sam takodje kupio istu misketu,i procitao sam savete koje si dao,ako ti nije problem da slikas mikestu kako si je nastelovao i stavis da mi pomognes?????

milanceshow
08.10.2009, 15:25
To stelovanje uglavnom zavisi od kutija,mikrofona i dodatne opreme.....
Mada je to i stvar navike na odredjen sound.......
Neznam koliko ce ti slike pomoci.....

Marco7
08.10.2009, 17:04
Stelovanje ti zavisi prevashodno od kutija da znas!Tri veceri sam se patio da nastelujem zvuk po svojoj volji i nisam mogao da provalim u cemu je stos,uvek mi je bilo nesto mutno i nije mi bilo to to i onda sam jedan dan seo da vidim u cemu je fazon!Yamaha mikseta ima neverovatno osetljiv Eq,mnogo osetljiviji od PM-a i slicnih mikseta i uz sve to ima bas izrazene srednje i visoke tonove!Moralo sam da spustim neke frekvencije na minimalno da bi dobio ono sto trazim i ono na sta sam navikao jer znam kako treba aranzer da mi zvuci!Znaci moras se poigrati malo sa ekvilajzerom da bi dobio pravi sound jer ne znam koje koristis kutije a ja koristim Dynacord D-lite 15-3 i one su trosistemske,imaju bas jak srednjak i mikseta ima bas izrazene srednjake pa vidi na kakvoj sam bio muci!Slikacu ti sad EQ i postavicu sliku ovde ;)

Marco7
08.10.2009, 17:28
Evo i slike ali ne zaboravi da ti to zavisi od kutija koje koristis!To je moj mix za trosistemske kutije!

fudbaler
09.10.2009, 12:22
Sooper Mare,hvala ti puno,ako ti nije problem i efekte tj. celu mikset da slikas,pa cu ti se oduziti brate...veliki pozzzzz

Vule
09.10.2009, 12:26
@ fudbaler

Pročitaj Pravilnik (http://www.yu-midi.com/forum/faq.php),odvoj par minuta za to da ne bi posle bilo suvišnih pitanja...Hvala!!!

fudbaler
09.10.2009, 12:26
Zaboravio sam...inace koristim dva trosistemca Sound King 15....a nekad na njih stavljam dva dvosistemca 15 kad je potrebno...

Marco7
11.10.2009, 18:46
Evo sad posle nedelju dana rada i 6 tezgazroskih noci da predstavim utiske!PREZADOVLJAN SAM,PREZADOVOLJAN!Posle muke sa stelovanjima i nervoze sad mi je jasno da sam uradio pravu stvar i kupio i odlican mikser i kutije!Samo nemoj neko da shvati ovo pogresno pa da ispadne ne pljujem druge proizvodjace!Godinama sam radio na Dynacord-ovim mikserima i dalje kazem da je to extra izbor ali eto ja sam hteo nesto drugo!Sto se snage tice sad moram svima reci da a Yamaha uopste nije naivna,pravu snagu dobija tek kad se glavni master pojaca preko nule i ovog vikenda sam je namerno rokao na +8 i to radi savrseno i bez ikakve deformacije i prljanja zvuka!Zvuk tako pitom i prirodan a direktan da to nije normalno!CISTO,JAKO,DIREKTNO I TEMELJNO i sve sto je proizvodjac predstavio u specifikacijama i video demonstraciji je potpuno na mestu a mislim da sam izvukao i vise od toga!Odusevljen sam(u dve reci) ;) Yamaha EMX 5016Cf je definitvno vrhunski izbor!!!

mimiki
11.10.2009, 18:59
koliko kosta?

Marco7
11.10.2009, 19:06
102000 u Mitrosu i tu je najjeftinija!Veruj mi opravdava duple pare i cvrsto stojim iza ovoga sto sam rekao!Ko ne veruje moze da dodje na svirku i da cuje!Ni ja nisam ocekivao ovoliko ;)

mimiki
11.10.2009, 19:15
znaci 1000evrica nova ,verovatno vredi cim tako pricas...

neconix
11.10.2009, 22:40
Marko,drago mi je da si zadovoljan sa mikserom kao i ja sto sam,pogotovu sa tvojom kombinacijom kutija.

Meni EQ stoji ravno,sem 63 i 125 Hz oni su mi spusteni malo,probao sam recimo ovu tvoju postavku EQ...,nema sanse da to radi na mojim kutijama,tako da opet dolazimo do onog da stelovanje EQ zavisi od kutija i jos mnogo cega,tako da kolega @ fudbaler,dzaba da i ja slikam svoju postavku EQ i efekata kad ti to nece mnogo pomoci.Imas dobar mikser,stavi sve na 0 pa polako trazi pravu kombinaciju

P.S
Moram samo da stavim jednu vecu zamerku na mikser,a to je da ima velik sum,pogotovo kad se digne glavni preko 0,mene to malo nervira.

Marco7
12.10.2009, 02:14
Tacno,ja sam isto tako primetio jaci sum kad mi je bilo sve na nuli ali sa ovom kombinacijom se cuje mali sum ali ne u toj meri kako mi se cuo na starom miksu ;) A sto se stelovanja tice ove D-lite imaju stvarno jake srednjake i plus mikser ima sam svoje srednje i visoke istaknute i sve dok nisam ovako podesio Eq nisam mogao da dobijem cist i precizan zvuk ali sada druga pesma :)) Zavisi mix i od kutija i od aranzera i od mikrofona i glasa pevaca i prostorije itd...Sve su to faktori koji dosta uticu na zvuk ;)

milanceshow
12.10.2009, 02:25
@fudbaler

Eto da se ne ponavljam u ovoj temi....
EQ na mikseti je individualna stvar koja zavisi od licne opreme....
Slika EQ na mikseti je nebitna.......

Marco7
12.10.2009, 02:31
Slazem se ;)

fudbaler
12.10.2009, 11:31
Jasno je meni to Mare...pravio sam dosta kombinacija sto se tice nje,moze da se nasteluje dobro....medjutim cuo sam tvoje snimke koji su dosta dobri,i kada si mi poslao sliku EQ,nastelovao sam ga dobro zvuci,i mislio sam da mi islikas celu kombinaciju pa ako valja valja ako ne nikom nista....vredi pokusati.

Marco7
16.10.2009, 10:45
Evo ti slika druze samo je pitanje koliko ce to da bude merodavno kod tebe jer radimo na radimo na razlicitim aranzerima,razliciti mikrofoni i kutije...Jbg,evo sad cu da i kazem sta su kanali

1.Mikrofon (ali da znas da koristim externi Dbx compresor i to je stelovanje koje mi odgovara prema njemu)
4.Korg Tr
5.Korg Pa1xPro L izlaz
6.Korg Pa1xPro R izlaz
7.Korg Pa1xPro 1 Out i tu mi izlazi Bas gitara i Bas pedala
8.Korg Pa1xPro 2 Out drum i percussion sekcija
Aux1 Vokalist
Stereo out u lap top line in i odatle snimam muziku dirketno u komp sa postavkom Eq od miksete jer kad ides iz Rec out onda ti snima sve po difaultu i na nuli.
I jos nesto da znas da mi je ugasen i maximaser i sy procesing,to nista ne koristim jer dizem master na svirci do +7 a nekad i do +8 u zavisnosti koliko mi snage treba!

fudbaler
16.10.2009, 10:50
Hvala Mare...mozes mi reci koji je efekat na broju jedna i koji je na efekat dva?

Marco7
16.10.2009, 10:54
8 Delay eto vidi se,brzina mi stoji na 13h a drugi je uvek i Hall i menjam ih cesto u zavisnosti od vrste muzike koji izvodim!To sam menjao i na Powermate-u dok sam ga koristio!

fudbaler
16.10.2009, 10:59
Ja koristim aranzer na stereo,kod mene je GW 8,tu koristim R i L ulaz....maximetar,mislis na Fantomsko,i ono drugo sta je procesing???

Marco7
16.10.2009, 11:04
Fanotmsko dugme ne diraj jer ti je to napajanje 48v za mikrofone i to ti ne treba nista za aranzer,koristis ga jedino kad ti mikrofon zahteva fantomsko napajnje kao na primer Shure beta87 dok na obicni shure sm58,sm58 beta ne zahtevaju napajanje od 48v!Ja ti opet kazem moras da sednes i da sam izmiksas aranzer i mikrofon jer nam je sve razlicito,jedina ista stvar u opremi je mikser!Sednes i odovojis sat-dva i sve naselujes i to je to,imas postavku i posle u zavisnosti od prostorije samo doteravas sitnice ;)

fudbaler
16.10.2009, 11:08
Ok Mare znaci da fantomsko nikad ne ukljucujem???Hvala ti jos jednom na savetima,uz ovu tvoju postavku cu da pokusam,da vidim da dobijem dobitnu kombinaciju;)

Marco7
16.10.2009, 11:13
Samo za mikrofone!Kondenzatorski mikrofoni ti zahtevaju fantomsko napajanje kao sto je Shure beta 87a,Rode Nti,Nt2 i slicno,dok dinamicki mikrofoni ne zahtevaju nista a to je Shure sm 58,beta58a i slicno da ne nabrajam sad proizvodjace!

fudbaler
16.10.2009, 11:15
Ok,a maximaser si spomenuo malopre i jos jedno dugme,da ne ukljucujem gde se ono nalazi na njoj????

Boban010
20.10.2009, 00:02
Mare vidim imas nov mikser,interesuje me koja je cena kod nas i kakva je uloga ovog kompresora,odnosno na koji nacin utice na glas(kako utice to se da cuti)?
Sto se tice novih snimaka mislim da bi ti mnoge izdavacke kuce pozavidele na kvalitetu istih iako doticne ocenjujem samo na osnovu zvucnika sa mog TFT monitora!

Marco7
20.10.2009, 09:46
Cena je 1100e u Mitros music-u i to je najnize cena u Celoj Srbiji jer su oni zastupnici za Yamaha brend za ceo Balkan ja mislim!Sprava je opasna,samo to mogu reci a sto se komresora tice ja koristim Dbx externi i stvarno pegla glas,potrebno ga je lepo nastelovati i bas odvoji glas od instrumenata i sve gde viknem i gde se razderem jace on ispegla na neku normalnu snagu i izgleda kao da sam se po malo izmakao od mikrofona!Sve u svemu odlicno radi a i Yamahin kompresor koji je u samoj mikseti takodje odlicno radi,slabije od Dbx-a ali u svakom slucaju odlicno!Mogu i reci da sam prezadovoljan sa miksetom ;)

Boban010
20.10.2009, 10:30
Mnogo je to para za mene,a "ja bi je tako rado posedovao"!

Marco7
27.11.2009, 18:55
Evo jos jednog utiska sto se ovog miksera tice :) Jos je nisam kacio na 4 kutije jer uglavnom koristim ozvucenje iz lokala posto su to najcesce diskoteke u pitanju!E za veceras sam morao da aktiviram i dve dodatne kutije koje prvi put palim i inace prvi put radi mikseta na 4 kutije!Zvuk je vrhunski,toliko upecatljiv i studiozan da to nije normalno i miketa opasno izbacuje snagu!Totalno rastereceno radi sto me bas prijatno iznenadilo!Znaci jos jedan plus za EMX5016 Cf :)

dado123
21.12.2009, 17:47
da pitam i ja dali bi pogrješio kada bi prodao dynacord pm1000/2 i uzeo yamahu EMX5016cf a najviše se tezgari svadbe ponekad lokali i kod nas je cjena ove yamahe 2300km. Bez polemike da nebude svađe i četri plus jedan nam je sastav!!

Marco7
21.12.2009, 17:54
Evo ja cu da ti kazem,radio sam na Powermate-u zadnjih 10 godina,uz to sam isprobao mnogo miksera tipa Montarbo,Mackie i sta ti ja znam da ne nabrajam sad . . . Emx5016Cf odlicno radi na 4 kutije i uposte se ne greje i to,toliko radi stabilno da to nije normalno dok ne znam kako se ponasa na 6 kutija jer nigde u specifikacijama ne pise nista o radu na 2 Ohma . . Jedno je sigruno da je PM1000/2 jaci sa snagom od nje ali sto se mene tice Yamaha daje daleko bolji zvuk,daleko je ispred ali je treba leoo podesiti!Najbolje ti je da uzmes kod nekoga i probas i odradis jednu svirku ali da je neko lepo nasteluje jer ona nece kao PM stavi sve na nulu i rokaj,nego lepo da se umiksa Eq i da se lepo iskoristi kompresor i probaj pa ces sam da vidis ;)

dado123
21.12.2009, 18:52
e moj prijatelju marko ja bi to rado probao međutim nitko kod nas nekoristi yamahu svi rade na pm1000.tako da je teško da ču je probati a vidim da svi govore da daje ljepši ton zvuk yamaha od PM dynacorda.a problem za šest kutija nije još jedan slejv pored i trebalobi da hura to garant!!

Marco7
21.12.2009, 20:05
E jbg da si blize ja bi ti dao moju miksetu da probas ;)

bojanzivkovic
24.12.2009, 14:38
Moje misljenje o toj Yamahi EMX 5016CF ...
Tu definitivno nema sta da se proba ;)
Marko je sigurno jedan od naj kometentnih muzicara ovde da to potvrdi.
Neobhodno je da se covek pozabavi stelovanjem te miksete.
Sound u toku svirke je vise nego stabilan sto znaci da nema "dostelovanja" u toku svirke sto kod Dynakorda bas i nije tako.

Ali to je samo moje misljenje ...

shown
27.12.2009, 07:36
kupih emx 5016cf ,kako je Marko o njoj odusevljeno pisao i odradih dva dana .Efekti drama ,kao da si u studiju .topla preporuka svima sto rade i folk i zabavnjake ,pravo moderno zvuci ,a ne ono dragi, agi. gosti.osti sti ti hehe mislim na delay

Marco7
27.12.2009, 17:14
Jos jedan utisak :) Kacio sam 6 kutija u sredu(2x D-lite 15,3,2x Ev SX300,2xYamaha 15'') jer me to malo kopkalo i interesovalo kako ce da ispadne i odlicno je odradila svirku verovali ili ne?I sam sam bio zaprepascen :) Znaci definitvno ko se odluci nece da pogresi ;)

milanceshow
27.12.2009, 17:38
Drago mi je sto sam nekolicinu vas ubedio da pogledaju ove Yamahine miksere.Znao sam da necete da se pokajete.
Samo objektivno sagledajte stvari i videcete sta su te Yamahe.

@Marco7
:D Ja nisam imao *uda da probam na 6 kutija!Svaka cast!!!!:D

mimiki
27.12.2009, 20:30
nasao sam EMX 5014c za 600eura stara par meseci s torbom (mackie) .jel to ok cena?
Dodato:
iscenkao sam se za 550eura

shown
28.12.2009, 00:23
5014 je u bosni nova oko 800 eura ,ali ja mislim da ona nemoze dva efekta istovremeno,a s tim gubis mnogo

mimiki
28.12.2009, 00:40
sto?
Dodato:
koliko sam shvatio milance koristi EMX 5000 i kaze da radi ekstra

shown
28.12.2009, 02:03
emx 5000 moze dva efekta odjednom da rade ugradjena

mimiki
28.12.2009, 02:36
nisam znao,mislio sam da rade isto,sto je onda ova skuplja?

shown
28.12.2009, 02:55
5016 cf moze dva efekta istovremeno ,a emx 5000 je starija mikseta od nje i isto ima dva efekta

Vule
28.12.2009, 03:06
5014 je u bosni nova oko 800 eura ,ali ja mislim da ona nemoze dva efekta istovremeno,a s tim gubis mnogo

E sad mene zanima šta toliko gubi ako nema dva efekta...ako mixer ima snage i tonski je ok efekat mu i nije neki problem,sa dva ako se ne zna iskombinovati veća je šteta nego korist,a po meni delay više i nije u "modi"...bio bih zahvalan na odgovoru šta se toliko gubi?

milanceshow
28.12.2009, 06:57
Gubi se mogucnost!!! :D

Marco7
28.12.2009, 11:31
Miki ja sam ti napisao vec da je to u sustini isti mikser kao moj EMX5016cf i da je razlika sto ovaj ima jedan efekt procesor a 5016cf ima dva,kod mene ima feedback destroyer(unistivac mikrofonije) kod tebe mene,kod mene ima maximazer kod tebe nema i kod mene ima digialni Eq i 5 preseta a kod tebe nema!Odnos snage,izlaza,tezine borja kanala i to je sve isto i verovatno da isto i radi ;) Dobar mikser za malo para veruj mi ;)

mimiki
28.12.2009, 12:35
danas ako se vratim s posla u dogledno vreme idem da kupim,ako ne onda sutra;)

shown
28.12.2009, 12:36
hehe ja sam i napisao da ne volim puno dileja ,ali ipak na samom halu je tesko pjevati ,dilej te malo pogura pri trilerima ,ko pjeva zna na sta mislim .ja dileja stavim vrlo malo ali ipak je potreba ,bar meni ,dva efekta odjednom

mimiki
28.12.2009, 12:38
ne znam sta da ti kazem ja sam pevao do sad s jednim efektom tako da nisam upoznat s luksuzom s 2 efekta :) pevao sam s hiljadarkom ne znam koliko ima efekata ako ona ima 2 ja to nisam ni primetio

Vule
28.12.2009, 13:17
Uvek možeš da kupiš neki dodatni procesor,pa čak i onaj sa "dugmetom Šaban Šaulić ili Zdravko Čolić" :lol:


Najvažnije je da mixer ima čistotu tona,snagu i da je uradjen kvalitetno ;)

shown
28.12.2009, 13:34
nanoso sam se ja sit midiverba hehe samo 20 godina ,sto manje kablova,manja je mogucnost da konobar zapne i istrese tacnu na kljavu,a i sam korisnik je rahat

Marco7
28.12.2009, 14:42
Miki ima odlican Vocal echo i on ti je sasvim dovoljan,studiozno zvuci i ne cuje se dok muzika svira,izgleda kao da ti je mic suv a stvari imas echo a ne gubis nikakav direkt na glasu ;) Kad uzmes mikser javi se da ti pomognem malo ;)

aleksandar72
28.12.2009, 17:09
malo je offtopic ali....
Delay zna da pokvari tonsku sliku ako se pogresno koristi ali jos gore je lose podesen HALL(Reverb) ;)
Dobar mikrofon optimiran na mikseru,snazan razglas koji ne radi na vise od ca.70% resursa,visoko kvalitetan hall sa isto tako dobrim kompresorom.....ne znam zasto onda delay??
Osim ako vrsite korekciju signala (u vecim prostorijama ili open air) pomocu "delay lines" B-)

Pozz

bojanzivkovic
28.12.2009, 19:23
@ Ronaldinjos

Dugme "Saban Saulic"
Aaaaa kolega to poznato dugme ima samo Dynacord PM serija :)
To ti je kad hoces kao dva Sabana pa cak i bolje.
Ni jedan Efektprocesor to dugme nema, to ce svaki takozvani "Pevac" da ti potvrdi.

hehehehe

Marco7
28.12.2009, 20:26
To je ''ono'' dugme :))

Dule Va
28.12.2009, 23:20
Pre neki dan sam svratio u Mitrosmusic ali nisu imali Cf 5016 tako da nista od probe za taj dan.

mimiki
29.12.2009, 00:55
Kupio sam :)

skoricnik
29.12.2009, 01:02
Castis! :D

Marco7
29.12.2009, 01:03
Nek' je sa srecom,nisi pogresio pa prenesi utiske ;)

mimiki
29.12.2009, 01:06
castim,tura za sve,Sad bih je prikacio kuci ali malo je kasno posto zivim u zgradi :p
Dodato:
mare prijatelji smo na FB-u pa ako zatreba neka pomoc obraticu ti se

hajro
29.12.2009, 01:30
YAMAHA EMX 5016CF 2x500W rms 16kan + darilo

Cena: 1.060,00 EUR
Datum objave: 30.06.2009 08:24


Power mixerji YAMAHA
2x500W rms
Stikalni usmernik
16 kanalov/4 stero ,
8 kompresorjev
dvojni SPX Yamaha efekt
Digitalni eqalizer, Feedback eliminator ( proti mikrofoniji )

darilo mikrofon D3.0


Dodato:
milance htio sam samo info da ti predlozim kakva je cijena bila u juniju ove mixetw u sloveniji
Dodato:
darilo -to znaci poklon

cincilator
29.12.2009, 01:45
Nadam se da necu nikoga uvrijediti, jer ovo je samo razgovor, jer na kraju krajeva, svako zadrzava svoje licno misljenje i ostaje pri svom ukusu...
Dynacord PM2 je bolji od Yamahe Emx5016Cf i tu sad jedna - tacka.
I Yamaha je atraktivna, posebno za omladince ;)
Dynacord PM efekti su dobri, cak odlicni za jedan "Powered Mixer". I Yamaha je OK, ako ne trebate vise snage...
Ako zelite ozbiljno pojacalo, onda - Crest, ali samo ako ste beskompromisni audiofil!
PRO, stara teska serija, je bez konkurencije... i tu podebljana tacka.
Ili CA serija, Crest-ova "srednja klasa" koja nadvisuje "top of line" modele vecine drugih svjetskih proizvodjaca.. Probajte i saznacete zasto...

Kutije, vec prema materijalnim mogucnostima, treba da su - ISTE, Znaci ne samo da su od istog proizvodjaca....
Nije dobro "uparivati" 12" i 15" kutije, jer su razlicitog frekventnog opsega. Jedna trazi vise basa, druga manje, pa da su visokotonski drajveri i potpuno isti.
Dakle ili 4x12" ili 4x15", jer u protivnom nikada necete napraviti dobar "miks".

I naravno, ako ste u mogucnosti kupite 3-way kutije!
Yamaha proizvodi "portable" trosistemske kutije (15-3), pa malo se raspitajte, "proguglajte" i eto idalne kombinacije sa Emx5016Cf, za pretpostavljam odlican odnos cijena - kvalitet..

P.S.
I jos nesto..
Ne vjerujte u sve sto danasanji proizvodjaci napisu. Kakvih 600w (ZX5)! ili 1000W!... id..itd... A kutija 20KG. Plastike...
U Vranje nema laganje, svinjce 100kg - a od njega 200kg masti ;)
Tako nekako je i kod EV, Dynacord-a, QSC... i svih ostalih...
Pozdrav!

hajro
29.12.2009, 01:46
e evo milance najniza cijena u sloveniji te mixete yamaha 5016 cf je 999 eur trgovina hartman a oni daju garanciju do 2 godine

milanceshow
29.12.2009, 02:14
Nisam u toku sa cenama ,ali mislim da to nije skupo.Mozda moze da se nadje i jeftinije.

@cincilator
Hvala za ono "omladinci"! ;)

aleksandar72
29.12.2009, 02:16
@cincilator wrote:

..... i tu sad jedna - tacka.
.....i tu podebljana tacka.


Cenjeni kolega cincilator,

vidim da vam je pristup i nacin razmislanja prema PA tehnici JAKO neozbiljan!
Kao prvo, "tacku" na postove na forumu stavljaju samo moderatori i njihovi pretpostavljeni....tako da stvarno nema potrebe da stavljate tacke i nekome silom nanosite vase misljenje.
Ovo je jako demokratski i prijateljski forum a pre svega forum koji izobiljuje kompetencijom.Ima tu clanova koji su prosli i "sito i resheto" pa opet ne stavljaju "tacke".
Svaki post vam pocinje:da se neko ne uvredi,i sl.....nije problem u tome jel ce se neko uvrediti,zasto vi niste nikoga uvredili.Izneli ste samo nekoliko nebuloza u par recenica,mislim da s'time niste nikoga uvredili,samo ste izneli par informacija bez ikakvog sadrzaja.
Vase osobno misljenje je da je Dynacord PM bolji od Yamahe i niko nema pravo da vam ospori to,ali bar da ste to podkrepili cinjenicama,ali nema veze.
Sve ostalo sto ste napisali nema nikakve veze sa ozbiljnim pristupom PA tehnici!!
Ja vas jos jednom molim,kad postujete,drzite se teme....u jednom postu ste pokusali dati kometar na veliki segment PA tehnike a sve to povrsno i bez ikakvog strucnog izlaganja.
Usmerite svoj fokus,znanje i iskustvo na odredjeni post i molim vas bez "tacke" i "tackice" kad komentirate odredjene elemente PA tehnike!
Ne zbog mene,zbog nasih ostalih clanova koji se stvarno "duboko" nalaze svojim znajem u ovu materiju.

Pozdrav

Marco7
29.12.2009, 02:35
I prvi album Emine Jahovic se zvao tacka pa je izdala i drugi i treci =)) Nema sta u Srbiji je najniza cena Yamahe 5016cf u Mitrosu oko 1090e sa garancijom naravno ;)

mimiki
29.12.2009, 02:41
a ja danas zvao menadzera Stringera (na Slaviji (Beograd) ) i covek mi kaze da nova EMX 5014c kosta kod njih 56 000din samo nema kod njih nego u Novom Sadu nekako nisam verovao jer je u Mitrosu 82 000din i nisam mu tu informciju prihvatio kao normalnu pa sam otisao i uzeo kod coveka polovnu i bolje da ne saznam istinu ziv bih se pojeo :lol: a kaze da im je 5016 107 000din a u mitrosu 97 000din. tako da je onda nemoguce da je bas ova 5014c 30 000din jeftinija

Marco7
29.12.2009, 02:44
Nema sanse da je nova 56000,to je samo bacanje bombe u prazno isto kao sto oni po oglasima prodaju Pa1x i Pa800 za 1200e i ti kad ga zoves on ti kaze prodat je a ustvari ubijaju cenu na otkupu i klepaju ljude koji nemaju mozga pa padaju na te fore!Nisi pogresio Miki samo opusteno videces ;) Ja ti opet kazem moju sam pltio pre tri meseca 107000 dinara ;)

cincilator
29.12.2009, 02:59
Pozdrav Milance :)

Eto imam samo jos toliko vremena da Aci kazem, opusti se dragi covjece ;)
"Tacka" je metafora i to nastala iz licnih predubjedjenja i kao takva potpuno subjektivna. Sve i da zelim, ja ne mogu nikome da nametnem bilo kakvo misljenje, a "stil" na koji cu da obrazlozim svoje stavove je stvar najobicnije "slobode govora".
I uzgred samo da napomenem Dynacord PM1 sam imao i prodao. Nije mi se previse dopao, mada je odlicno zvucao na SX300... Trenutno, izmedju ostalih posjedujem i jedan Yamaha mikser najnovije generacije i nemam namjeru da ga prodam, doduse bez "snage" :)
Eto toliko, pa vas sve pozdravljam do neke druge prilike...

aleksandar72
29.12.2009, 03:14
@cincilator:
Eto imam samo jos toliko vremena da Aci kazem, opusti se dragi covjece

Budite malo ozbiljniji,objektivniji,drzite se tematike i obrazlozite svoje stavove i sve ce biti u redu....opusteno ;) Niko nema pravo da vam zabrani slobodu govora,najmanje ja...nije dopusteno pricati u globali i bez ikakvog obrazlozenja.

Pozdrav

alenmo
29.12.2009, 16:20
emx 5016 je dosta jeftinija kod nas u bosni..provjerena cijena 960 EUR

mimiki
30.12.2009, 18:06
ne mogu da podesim kako mi odgovara,vise mi se svidjalo na mom malom berindzeru kako je zvucalo nego na ovom miskeru,a mikrofon nikako ne mogu da podesim

milanceshow
30.12.2009, 18:28
Dok se naviknes na bolje.Samo polako!!!!

mimiki
30.12.2009, 19:38
koji efekat da stavim na mikrofon?
Dodato:
nastelovao sam sad po svom ukusu,jedva cekam da odem na svirku veceras i da odvrnem,sad sam dosta zadovoljan stavio sam na mikrofon efekat broj 9 karaoke echo, dobar je

Marco7
03.01.2010, 19:32
Miki obrati paznju na stelovanje oko Eq jer ti je tu tajna,sve ti zavisi od kutija kakav ce ti biti mix na ekvilajzeru i ja licno koristim VOCAL ECHO i on mi je broj 1.Brzina mi je mozda 2 mlimetra ispod 13h a ovamo klicinu dajes koliko zelis po kanalu i na masteru za efekat!

Marco7
03.01.2010, 19:38
Evo kako sam odradio torbu za Yamahu EMX5016cf . . .Ovo sam odradio od debelog texas materjala sa sundjerom i tvrdom kartonskom uvlakom i na taj nacin je cuva i od udara i eventualnih padova!Sve sam sam skrojio i idejno osmislio a majka je sasila :)

mimiki
03.01.2010, 20:22
brzina i meni stoji tacno oko 2mm ispod 13h ,sad je vec sve bolje nego prvi dan.

ja dobio uz miksetu mackie torbu neku a kao da je stvorena za ovu Yamahu ,velicina taman,jos je i jaka i dobro amortizovana

Dule Va
04.01.2010, 11:00
Nista bez NP teksasa

Marco7
05.01.2010, 07:56
:) Da vidis Dule kako sam odradio futrole za kutije ima da padnes :)) Slikacu i to :)

Burli
05.01.2010, 14:20
Pitajte Vi Duleta kakve je on navlake za kutije dobio uz ART 325!?

Dule Va
05.01.2010, 17:24
Marko voleo bih da vidim te navlake verujem da se super predpostavljam model za 2010 god:D
A ja sam od kolege Burlija uz Art325A dobio jos nevidjene navlake u mom kraju sa nekakvim ojacanjima cudima,ni sam ne znam sta je u njima kao da su pancirne.
Postavicu slicice pa da se sve lepo vidi samo da se dokopam aparata:D

NordX
12.07.2016, 12:09
Tema jeste stara ali da ne otvaram novu.

Moze li neko da mi se javi ko ima ovaj mixer,da ga pitam par stvari? Hvala :)