PDA

Pokaži Full Verziju : Dugacki naponski kabal za sint ....????


Dr.Abdul Ihmet
08.10.2008, 23:24
e ljudi imam jedno glupo pitanje ...barem mislim da je glupo ali moram da pitam .......naime .....ljudi bre treba mi dugacak naponski kabal za sint i mikser i nigde ne mogu da h nadjem ......pa mora da postoje negde majku mu ......ajd ko ima nek prica ?????

tesla
09.10.2008, 01:14
mozda je bolje resenje dugacki produzni kabl???
a sto se tice ovih naponskih potrazi po servisima za kompjutere i slicne uredjaje

kuki
09.10.2008, 01:41
Ne znam oni su uglavnom kratki,mislim da ni nema neki duzi a da je fabricki.
Jedino ako je neko sam produzivao.Uzmi produzni kabal i teraj:)

svirko
09.10.2008, 09:30
jedino kupit kabl u metraži i i imaš one plastične, ili gumirane utikače i složit sam, hebiga, pa nije to problem, jedino moraš pazit, da kad spojiš kljavu da ti u blizini ne vrisne trafo-stanica

x3meSRB
21.10.2008, 01:57
pa odi do prve gradjevine koja se radi tj. gde vidish dunjdjere da rade na zgradi i pitaj ih da ti prodaju onaj kabl na kotur za meshalicu ..... ranije smo takve koture koristili po barakama da dovucemo struju sa preko 50 metara..... e sad ako ti treba neshto krace kupish kabl u radnji bele tehnike, profil u zavisnosti od potroshaca, i posebno onu uticnicu, lemilica je oko 5 eura, i lepo napravish sebi zanimaciju jedno popodne.....

Dule Va
30.11.2008, 15:14
Imas u prodavnicama kompjuterske opreme duzine do 2 metra

jeftabgd
05.12.2008, 02:01
Ako se misli na bas dugacak kabal,od na pr,25m,ja sam to resio tako sto sam na buvljaku kupio kabal za koslilicu za travu.(znaci,tu gde prodaju kosilice i trimere za travu,prodaju i te kablove i ima ih od cak 50m).

Davidovic
11.12.2008, 07:32
Ha ha ha... Dobro je ovo za kosilice bilo!!!
Druze potrazi u kompjuterskim shopovima, ja sam slucajno naleteo na jedan a ako i to ne upali imas varijantu nastavka... Znaci nema uticnice, nego kao muska i zenska dzeksna pa nastavis, moj drugar tako koristi... Pozz

Alix
11.12.2008, 12:13
Za 25m kabla ti treba žila 3,5 kvadrata...Sve što je manje (2,5 ili 1,5) je katastrofa jel se gubi snaga napona i do 25%...Isto tako dolazi do smetnje u radu,kod jedne fleksarice ili bor mašine to nije problem ali kod instrumenta i miksete itekako...Zato batke batali to,kupi sebi ko čovjek ROLETU sa pravim kablom i to je to...Šta imaš od toga da praviš špure za Miksetu i sinth pa ti treba 6-žilni 3,5 kabal ili 2x3žilni od 3,5mm2 od dužine 25m?Pa više ćeš potrošiti za material nego za nekio dio opreme...bez zamjerke prijatelju,Pozdrav!

Dr.Abdul Ihmet
13.12.2008, 10:55
Hvala.....naso ja 2 m ovde kod mene ...bolje ista nego nista ........ a za onaj kabal za kosilicu cu razmislim. ;D

jager
16.12.2008, 02:54
Oni jeftini, narandzasti kablovi za kosilicu su SAMO ZA KOSILICU, a mozda ni za nju! Pazite sta kupujete da ne spalite opremu.... Zica je suvise malog preseka (1.5mm), te kako kaze Alix, dolazi do opasnih gubljenja ... pa i grejanja kabla ...
Treba kupiti posebno kabl od 3.5mm, trozilni, dva nastavka (muski & zenski) i lepo sam napraviti kabl. To je jedino sto zaista valja. Sve ostalo je kocka...