PDA

Pokaži Full Verziju : zvucna izolacija za prostor


vaxy
08.10.2008, 21:43
Evo ovako kolege imam jedan prostor za probe s bendom, ali imam problem posto su mi susjedi blizu pa me zanima kako da izoliram prostoriju da se necuje toliko van.
razmisljao sam da ju obljepim s stiroporom, a na stiropor da stavim spuzvu, dali bi to vredilo?
a na plafon da stavim tepih jer sam cuo da on dobro upija zvuk
pozdrav
vaxy

Vaxter
08.10.2008, 23:11
Stiropor i sundjer ti je ok i za plafon...
Ne znam zashto bi stavljao tepih... :)

vaxy
09.10.2008, 10:32
ma tepih bi vise radi toga sto su mi grede na plafonu pa da ih malo sakrijem
a nadam se da onda nece biti ni mikrofonije

Vaxter
09.10.2008, 11:57
A bolji su ti stiropor i sundjer nego tepih, a sa njima cesh valjda i lakshe sakriti grede... :))

Millan
09.10.2008, 12:20
Bolje stiropor nego tepih, bar neces morati da usisavas i plafon...:P:D

milanceshow
09.10.2008, 12:37
Ako si mu reko za usisivac Milane sa dva "L".......
Ako bi stavio parket onda nebi morao da brine oko usisavanja.......:D

Millan
09.10.2008, 12:52
Ma gde parket, jos gore, ko ce to da ishobluje...:lol:

justhogar
09.10.2008, 12:57
kupi filc i umotaj ga u celofan i oblepi sundjerima... i od toga napravi panele koje ces moci da kacis po zivodima i na plafon i da skines kad ti ne treba... tako je resio jedan moj drugar i prezadovoljan je... raspitaj se jos pa vidi :)

milanceshow
09.10.2008, 12:57
I to sto kazes Milane sa dva "L"........Mozda je naj bolje laminat...:D

Vaxy!Brate samo stavi stiropor sto vise ,a posle kako hoces......

tesla
09.10.2008, 23:54
ma laminat je extra lako se montira i razmontira ako zatreba...........
milan sa dva L hahahaha to kao ona jelena sa dava L

Vaxter
10.10.2008, 00:13
Hogare, chovek bi da prodje shto jeftinije, a da odradi posao...
Ne pravi studio... :D

vaxy
10.10.2008, 12:15
bas tako kolega nebi ja pravio studio nego da mi bude relativno dobra zvucna izolacija i da mi se nepravi mikrofonija
svejedno hvala na odgovorima
a svejedno cu morat usisavat jer planiram tepih i na pod, pa kad vec u sisavam zasto nebi i plafon :-)

x3meSRB
04.11.2008, 15:56
e i mene zanima ta zvucna izolacija, skoro sam dogradio potkrovlje na kuci imam 80 kv/m ukupno, nishta preterano al kad privedem da se ne cuje sprat nize kod mojih nekako mi bezveze da me sutradan gledaju ispod oka ako je kandidatkinja malo bucnija a ima takvih u poslednje vreme sve vishe :D=)):lol:
a i zbog muzike naravno :D imam bucan cooler u kompu pa da ne smeta nikome =))

neznam kako da uradim pod aj za zidove cu da reshim nekako to znam al me bash zanima podni deo.....

Alix
04.11.2008, 17:05
Ljudi najjeftinija metoda i varianta je sledeća...
Kad sam bio u bivšem bendu "Paravav",to nam je koristilo samo tako,bez skupih sunđera i drugih caki...Rješenje je u KUTIJAMA OD JAJA...Sad će se neki smijati ali oni kartoni od jaja (ne od 10) već oni veliko za 30 ili više komada,su IDEALNI za taj poso...Kod nas kvadratni metar sunđera za zvučnu izolaciju košta 22eur pa sad računaj koliko daš za 10m2 ili više...Kartone od jaja smo nabavili u JATI-farmi pilića i dali smo radniku za kafu i uzeli ih koliko nas volja,ionako ih imaju na paletama milione...Kasnije taj karton naljepiš na zid,jedan do drugog i prefarbaš ili krečim ili sprejom i to je to...A razni tepihi,stiropoli,itd---Vala šta god pogledaš skupo je a ova metoda je VRHUNSKI zvučni izolator...Bili smo zaprepašteni nad "performansom" tog đavla...Pozdrav!

x3meSRB
10.11.2008, 21:51
ma to je ok moze da se zalepe gipsane ploce preko toga al shta da radim sa podom??? ne mogu u patos da stavim kutije od jajca :D mislim da je za pod najbolji stiropor ispod drvenog poda.....

Sredo
09.04.2009, 23:37
Pozdrav prijatelju.... provereno najbolja izolacija za zvuk je,prvo stavis najlon na zidove zatim rigips pa na rigips stiropol pa ponovo rigips. ja sam to uradio kod sebe,apsolutno se ne cuje nista. Na zid obavezno stavi najlon,jer najlon ne propusta nikakav zvuk,pa na njega stiropol.

Anadinsuljic
25.08.2009, 12:03
ovo sto ti je drug Alix rekao za te kutije od jaja mogu i ja da potvrdim da je prava stvar ako hocete da svirate u tu sobu a da se opet cuje uzvucenje kao u nekoj sali kad imate nastup a za pod sto se tice imas razliciti varijanti a ja bi ti preporucijo da se taj pod odigne jedo desetak cm sa gredicamai izmedu da se natrpa staklena vuna ili jos bolje je ako mozez naci stiropod sa 5 cm debljine a posle 5cm debljine staklena vuna na to udaric podske ploce i to je to barem ja sam tako uradijo i nemam nikakvih problema jos ja sviram u podrumu u stanbenoj zgradi a nikad mi se niko nije zalio

TomyCroSound
27.02.2010, 01:47
Da li se netko susreo sa ovim "SE Electronic EF Reflection Filter" ??!
Zanima me da li to stvarno funkcionira kako reklamiraju?

erno11
23.04.2010, 13:58
Zdravo
I ja imam planove da sredim zvucnu izolaciju, znaci za cijeli stan.
Ove dvije slike sam ja licno sliko, karton sa posla... Ne znam dali bi se moglo ovo koristiti.

60cm duzina i visina 45 cm. Sa prstima sam nekako izmjerio na poslu dimenziju.
http://img682.imageshack.us/img682/2370/dsc00010fs.jpg
http://img402.imageshack.us/img402/1484/dsc00012gq.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/1235/dsc00011pi.jpg

Dali bi se ovo moglo koristiti ili da kupim karton sa vecom dimenzijom?

Nadam se da ste razumijeli.. A jos toga imam pisati samo da vidim dali valja..

guta70a
15.08.2010, 20:29
@erno11 Druze prijateljski savet ti je da se batalis kartonskih kutija za jaja, ostalih kartona stiropora sundjera i tako dalje jer ces samo pucati pare na to za dzabe ... cackaj malo po netu o azmafonu gips plocama kamenoj vuni ... oni su jako dobar zvucni izolator ...

pozdrav!

STUDIOSOS
12.09.2010, 20:56
Mislim da je ipak tepih ok jer se lako omotava oko greda i lako se prisvrszuje ako je u pitanju drvo moze se cak i sa eksericima da pricvrscuje za plafon.
prvenstveno mislim da je tepih dobra ideja zbog akustike i mnogo je jeftinija od sundjera i stiropora ali mislim ako si u mogucnosti da zidove oblozis i sa staklenom vunom mozda ces dobiti mir u susjedstvu