PDA

Pokaži Full Verziju : nuendo ili cubase?


sanjar@
08.10.2008, 10:56
Interesuje me sustinska razlika, i koji je savet za koristiti. Vise radim sa semplovima, ali naravno, i sa veivovima! Pozdrav!

Marco7
08.10.2008, 11:04
Nuendo za razliku od Cubase-a ima opciju obrade Audio-Video materjala!

kljucko
08.10.2008, 14:19
Meni je Nuendo mnogo stabilniji od Cubase.

jeftabgd
08.10.2008, 14:31
Mislim da ogromna vecina studija koristi nuendo.

Vaxter
08.10.2008, 15:48
Cubase je vishe namenjen masteringu, nuendo post produkciji, a ti vidi shta ti treba... :)

Marco7
08.10.2008, 16:04
Ja radim projekat u Cubase-u ali cim izbacim audio trake prelazim u Nuendo i konacni sound mi ide iz Nuenda ;)

BasariStudios
08.10.2008, 16:07
Za MIDI za sad jos nista nece zameniti CUBASE, sve radim u CUBASE
a onda AUDIO samo prebacim u PRO TOOLS kao OMF il obicne.

Marco7
08.10.2008, 16:10
Pro tools je majka ali je to za njega daleko ;) Pro tools je mnogo zahtevan i trebaju stvarno da mu se poklope svi uslovi da bi mogli da kazemo PRO TOOLS :) i ja bi radio u njemu da mogu :D

BasariStudios
08.10.2008, 17:10
Naravno, pricam o Accell HD 3...ne Digi 001, lol.

tranzit
08.10.2008, 17:32
U okvirima "kucne radinosti" a i projekt studija ce i Cubase i Nuendo dati isti kvalitet tako da tu ne treba previse palamuditi. I jedan i drugi imaju potpuno isti midi i audio engine s tim sto Nuendo ima dodatnih efekata i taj vec pomenuti video import i editing. ProTools je dobar samo koliko je dobar hardver na cijoj bazi on radi a kao audio program ne bjezi ni Nuendu ni Sonaru a ni Logicu nimalo, naravno govorim o najnovijim verzijama ovih programa. Svi su oni vrlo blizu i razlika u kvalitetu dolazi iskljucivo od razlike u kvalitetu hardwera. Obavljeni su silni uporedni testovi ovih programa na istom hardveru i zakljucak je da su oni u sustini toliko blizu kvalitetom da su razlike zanemarljive. I kvalitet snimka i sumiranje na njihovim sabirnicama su dali potpuno isti kvalitet. Drugo i nije bilo za ocekivati posto se radi kod svih programa samo o digitalnom proracunavanju a u svima njima za ovo su potrebna samo dva broja, 1 i 0 i nista vise.

BasariStudios
08.10.2008, 17:39
Jok neznas ti, Fruity Loops je bolji!

tranzit
08.10.2008, 17:40
Hahahahahaha, on je najbolji, vrh, nema dalje.

sinisaBL
08.10.2008, 19:46
ja jos nisam cuo da neko ozbiljan mastering radi u cubase.

kljucko
08.10.2008, 22:22
Pro tools je majka ali je to za njega daleko ;) Pro tools je mnogo zahtevan i trebaju stvarno da mu se poklope svi uslovi da bi mogli da kazemo PRO TOOLS :) i ja bi radio u njemu da mogu :D

Marko nabavi M-Audiophile 24/96 i uzivaj u PT;) Ja se vec par godina druzim sa njim(amaterski)..

BasariStudios
09.10.2008, 00:14
ja jos nisam cuo da neko ozbiljan mastering radi u cubase.

Mnogo njih, i to zapadnjaci, nasi su posebni, oni rade u Fruity Loops!

sanjar@
09.10.2008, 00:54
Zao mi je sto ranije nisam dosao na sait! Pozdrav momci!!!

tranzit
09.10.2008, 11:39
ja jos nisam cuo da neko ozbiljan mastering radi u cubase.Cini se da si slabo slusao.

justhogar
09.10.2008, 12:48
nuendo ima opciju surround mixa i audio video materijala a cubase je samo za audio i midi tako da ne mesajte sta je stabilnije i bolje jer je to jedan te isti audio interface i zvuce identicno... a vi ako cujete razliku svaka vam se dala :D kvalitet finalnog signala koji izlazi iz sabirnice i iz jednog i iz drugog sekvencera prvenstveno zavisi od D/A konvertora na vasoj kartici...

marco7: logicnije bi mi bilo da audio trake prebacis u protools pa da tamo mixas... a ne da stvari prebacis iz juga u stojadina i da nastavis da vozis :)

ako sam nesto pogresio neka me neko ispravi... :D pozz za sve

BasariStudios
09.10.2008, 13:02
marco7: logicnije bi mi bilo da audio trake prebacis u protools pa da tamo mixas... a ne da stvari prebacis iz juga u stojadina i da nastavis da vozis :)

Da al kako je Tranzit i Marco rekao, PRO TOOLS a ne DIGI 001 od 800$.
PRO TOOLS je vrlo razlican pojam no sto 90% ljudi misle. Ne zove se
PRO TOOLS, ne sme se zvati PRO TOOLS i ne treba se zvati PRO TOOLS
dok ne LEGNES jedno 15-20 hiljada EU samo za to. Pusti sta oni kazu
na stranici, to je samo marketing. Jedna Pro Tools KARTICA (da ne objadnjavam
sta je to) je 2-3000EU sama, a treba ti nekoliko njih.

justhogar
09.10.2008, 13:13
mislis ma protools HD... e pa odmah da ti kazem da je razlika izmedju protoolsa HD i obicnog LE ili M-Powered u tome sto HD ima svoje DSP procesore tako da ti uopste ne zauzima resurse na kompu... ja imam pro tools m-powered i odmah cu ti reci jedu stvar: uradio sam mix kod sebe kuci u kucnom studiu i odneo mix u grandov studio... i tamo uradio mix na protools HD i znas koja je razlika? moj kucni mix je mnoooogoooo bolje zvucao... :">

to je moje iskustvo jer se bavim produkcijom, snimanjem i mixanjem i upravo zavrsavam srednju muzicku - odsek produkcije... :D

BasariStudios
09.10.2008, 13:16
Vako brale, recu ti nesto iskreno, imao sam SOUND WORKSHOP konzolu, veliku,
48 kanala koja je imala i 2 SSL i 4 NEVE kanala u sebe, prodao sam je. Uzeo sam
ACCELL HD 3 al sa extra stvari, pare od konzolu i jos extra, oko 30 000 i nesto$.
M-POWERED je 100 puta jeftinije, oko 300 mislim...da prodam ovo bar da uzmem
M-POWERED onda...neznam zasto sam sve ovo potrosio onda.

justhogar
09.10.2008, 19:30
ja sam samo rekao svoje iskustvo... iskreno, da imam toliko novca i ja bih pazario! ali kad znas ono sto radis, nije ti potrebna bog zna sta dobra oprema... jedan od mojih najboljih drugara radi skoro sve mixeve sto si cuo iz granda a nista ne koristi osim protoolsa i waves pluginova i melodajna za tunovanje vokala... naravno za snimanje se mora imati dobra oprema, ali opet naglasavam da sa jako jeftinom opremom mogu da se dobiju mnogo bolji rezultati nego sa ne znam ja kakvim ciframa... e sad snimanje je druga stvar, jeftino se ne moze :)

opet naglasavam da ovo pricam iz svog iskustva i prakse :)

Marco7
09.10.2008, 19:44
nuendo ima opciju surround mixa i audio video materijala a cubase je samo za audio i midi tako da ne mesajte sta je stabilnije i bolje jer je to jedan te isti audio interface i zvuce identicno... a vi ako cujete razliku svaka vam se dala :D kvalitet finalnog signala koji izlazi iz sabirnice i iz jednog i iz drugog sekvencera prvenstveno zavisi od D/A konvertora na vasoj kartici...

marco7: logicnije bi mi bilo da audio trake prebacis u protools pa da tamo mixas... a ne da stvari prebacis iz juga u stojadina i da nastavis da vozis :)

ako sam nesto pogresio neka me neko ispravi... :D pozz za sve

Hehehe...Druze samo ti cepaj kako ti radis a ja sam samo rekao kako ja radim i tako cu raditi sve dok ne kupim ceo sistem za koji moze da se kaze PRO TOOLS!Zasto radim midi u Cubase a audio u Nuendu verovatno imam za to neke svoje razloge ali znam kad zavrsim aranzman i produkciju sve je na svom mestu pa se onda i pitam zasto bi menjao nuendo za pro tools?E kad budem imao love da kupim ceo sistem ali ponavljm ceo sistem koji je potreban da bi mogao da kazem da radim u PRO TOOLS-u tada prelazim na njega ;)

hammers
09.10.2008, 19:47
Izvini justhogar, a koju muzicku skolu ides?

justhogar
09.10.2008, 20:15
idem u kosti manojlovic u zemunu... marco7, slazem se da svako treba da radi kako mu najvise odgovara i to ce uvek dati najbolje rezultate, ali cubase i nuendo si dva identicna audioengina sa skori istim interfaceom... bio sam danas u skoli i pitao svog profesora iz produkcije koji je predavao na SAE univerzitetu a zavrsio je berkli i rekao mi je istu stvar...

Vaxter
09.10.2008, 23:32
Ja sam je zavrshio... :)
Isti je engine, tachno, ali nuendo za dalju post obradu ima vishe mogucnosti... :)

BasariStudios
10.10.2008, 07:21
ali cubase i nuendo si dva identicna audioengina sa skori istim interfaceom

Potpuno tacno i nema nikakvu razliku u zvuku, ama NIKAKVU!
Ima...al kad se pocne pricati o efektima i ostalim stvarima al
software kao software...MA HAJDE!

Marco7
10.10.2008, 19:25
Pazi ovako ja sam odustao od rasprave da ne bude posle evo ga on je najpametniji i on sve zna tako da nisam se ni trudio da objasnjavam zasto svi rade tako,sigurno je da ne rade bez razloga!Jer sad ako krenemo ode tema tamo gde joj nije mesto ;) i kao sto rekoh midi cu raditi u Cubase-u a cim dodje vreme za mastering i konacnu produkciju radicu je u Nuendu!Eto toliko od mene na ovu temu!

sinisaBL
10.10.2008, 22:11
Tranzit moguce da sam slabo slusao:-) za ozbiljan mastering i ozbiljan studio da rade mastering u cubase.ma mozes odraditi ''mastering'' u principu i u nekom free programcicu.naime govorio sam o pravom masteringu.tamo gdje sam imao prilike da radim obicno rade ako je u pitanju digitalni mastering u sonic solution,pyramix audio cube ili pro tools full verzija.a ako je analogni mastering onda su konzole ssl,spl i uredjaji manley,weiss itd i dCS,lavry D/A konverteri.pogotovo glass mastering zavrsni prije samog narezivanja master cd-a kako ga odraditi u cubase nije mi jasno a da zadovoljava vrhunske kriterije.

pozdrav

naravno pisem ne da sirim raspravu i svadju to nema smisla cisto moje misljenje iz iskustva koje ne mora biti tacno.

BasariStudios
11.10.2008, 00:20
A ja pricam o studiama koje kostaju i po nekoliko MILIONA dolara
akoriste Cubase kao glavni program.

justhogar
11.10.2008, 00:33
Pazi ovako ja sam odustao od rasprave da ne bude posle evo ga on je najpametniji i on sve zna tako da nisam se ni trudio da objasnjavam zasto svi rade tako,sigurno je da ne rade bez razloga!Jer sad ako krenemo ode tema tamo gde joj nije mesto ;) i kao sto rekoh midi cu raditi u Cubase-u a cim dodje vreme za mastering i konacnu produkciju radicu je u Nuendu!Eto toliko od mene na ovu temu!
samo da dodam da znam dosta ljudi koji se bave porukcijom, i niko od njih to ne radi... ni ja ne zelim da se raspravljam, ali moram jos jednom da skrenem paznju na to da mozes sve zavrsiti u nuendu ili cubase... nece biti nikakvog poboljsanja... toliko od mene u ovoj temi :)

Marco7
11.10.2008, 00:36
Ja neznam nikoga!Verovatno zbog toga i radim ovako kako radim ;)

justhogar
11.10.2008, 00:40
nisam se ni trudio da objasnjavam zasto svi rade tako,sigurno je da ne rade bez razloga! ...

tranzit
11.10.2008, 23:15
Tranzit moguce da sam slabo slusao:-) za ozbiljan mastering i ozbiljan studio da rade mastering u cubase.ma mozes odraditi ''mastering'' u principu i u nekom free programcicu.naime govorio sam o pravom masteringu.tamo gdje sam imao prilike da radim obicno rade ako je u pitanju digitalni mastering u sonic solution,pyramix audio cube ili pro tools full verzija.a ako je analogni mastering onda su konzole ssl,spl i uredjaji manley,weiss itd i dCS,lavry D/A konverteri.pogotovo glass mastering zavrsni prije samog narezivanja master cd-a kako ga odraditi u cubase nije mi jasno a da zadovoljava vrhunske kriterije.

pozdrav

naravno pisem ne da sirim raspravu i svadju to nema smisla cisto moje misljenje iz iskustva koje ne mora biti tacno.Ti nisi razumio moj odgovor ali Nedim ti je malo kasnije dao ponovno objasnjenje. Govorio sam o Cubaseu kao glavnom audio/midi host programu. Nisam ni pomenuo da ces njegovim efektima raditi mastering isto kao sto ni Nuendovim efektima neces raditi ozbiljan mastering. Za to postoje odgovarajuci i veoma kvalitetni pluginovi koje ces bez problema uvesti i u Cubase i u Nuendo.

skoricnik
12.10.2008, 09:52
Ja inace radim Midi trake u Cubase-u, pa onda prebacim u Cool Edit Pro i zavrsim (zato sto nemam Nuendo :green:). Mada i taj Cool Edit Pro, sve u svemu, nije los :) Ima dosta efekata, i veoma je lak za upotrebu...

BasariStudios
12.10.2008, 10:07
Ja inace radim Midi trake u Cubase-u, pa onda prebacim u Cool Edit Pro i zavrsim (zato sto nemam Nuendo :green:). Mada i taj Cool Edit Pro, sve u svemu, nije los :) Ima dosta efekata, i veoma je lak za upotrebu...


E to po mome je sa konja na magarca i pogresno.

skoricnik
12.10.2008, 10:16
Nedime, ja se ne bavim profesionalno tim poslom i tek sam poceo da ulazim u taj svet produkcije i masteringa, tako da sam ono jos newbie ( noob :) )

BasariStudios
12.10.2008, 10:19
Onda ti je bolje da pokusas malo da sve radis u Cubase.