PDA

Pokaži Full Verziju : Koji efekti za boje?


ponedeljak
05.10.2008, 14:32
Koji se Delay stavlja za odredjene boje? Recimo, da li se za strings stavlja brzi ili sporiji eho, i da li treba da bude duzi ili kraci? I za ostale instrumente kao sto su buzuki, gajde, brass, itd?

skoricnik
05.10.2008, 18:57
Ja na Strings i Brass stavljam samo Reverb...Na ostale instrumente koji se koriste u narodnim pesmama ide Delay...


Uglavnom, na svim zabavnjackim bojama ide Reverb, a na narodnjackim Delay + Reverb...

Vex
10.10.2008, 12:06
Uglavnom, na svim zabavnjackim bojama ide Reverb, a na narodnjackim Delay + Reverb...

Ne mora da znaci ;)
Konkretno,na nekim lead-ovima i overdrive-u sam stavljao delay (naravno ,ne kao sto bih stavio na harmonikama,normalno) ali je bukvalno receno ishod efektniji :)

A kad su "narodnjacke" boje uvek i samo uvek delay jer ako se stavi ipored toga reverb opna samo na razglasu mulja i kvari boju....i posle se ljudi zale"ne izlazi na razglasu" -nije sve do boje-mnogo je i u efektima ;)
Takodje mi je pravilo da na Strings i slicne boje (fresh air,pad-ovi itd) uvek i samo uvek reverb.

justhogar
15.10.2008, 03:11
ja na korgu stavim 70.reverb hall 30% i 56.delay stereo/cross delay 400(ponekad 450) i 300 ms...

tranzit
15.10.2008, 03:42
Ponedeljak, da tebi ne dodje crni petak ako poslusas ove silne savjete ?