PDA

Pokaži Full Verziju : Tasteri-Mikroprekidaci


bocko
02.10.2008, 15:03
Gde u Srbiji mogu da kupim mikroprekidace za Korg PA80?Jel´ mora da budu original za njega ili...?I koliko kostaju?

opusdei
02.10.2008, 15:17
U svakoj bolje snabedevenoj prodavnici za elektronske komponente. Preporucujem ti da poneses sa sobom jedan kao urnek, jer se razlikuju po velicini.

vane1
02.10.2008, 18:12
Boci,adresa gde mozes da kupis ili ugradis mikro prekidace i tastere je LE-shop Leskovac, nije mozda sve originalno ali ako nemas drugog izbora...pozzz!!!

spale
02.10.2008, 18:20
Raspitivao sam se za te mikroprekidače za Korg T3.Našao sam u Novom Sadu
prodavnica "ORBIT".Cena je bila 17 din/komad.Ako malo veći znalci od mene mogu da potvrde
da li takvi odgovaraju za tvoju mašinu eto rešenja !!!!

bocko
02.10.2008, 19:29
Hvala svima na odgovorima koji ce svakako da budu od pomoci!

samuraj
16.10.2008, 18:32
Ja sam menjao mikroprekodache na raznim klavijaturama (roland, korg, Yamaha...) ... uzimao sam u NS-u u TC-u i u josh jednoj prodavnici iza staklo rama... za 14 din/kom. to radim vec godinama i nemam nikakvih problema...

Inache imam T3 za njega ide drugachiji mikroprekidach, ide onaj sa duzim stubicem i chetiri nozice, a za Pa 80 ide normalan sa chetiri nozice...


Jako su jeftini i jako se lako menjaju...

Alix
16.10.2008, 18:40
Ma nema tu ljudi ORIGINAL ili NE ORIGINAL...Mikro taster je JEDAN standard samo zavisi koje dimenzije koji sinth ima i koliko nogica mu treba...Dakle apsolutno nema razlike da ti serviser UVALI "originalni" kad ga i on kupuje za džabaluk pare,čak ima i količinski popust ako je redovna mušterija...Mjenjajte sami,ne bacajte para---Meni su htjeli da ugrade HDD u PA80 kad sam ga tek bio kupio pre nekih 3-4 godine i tražili 150eur...Par mjeseci kasnije sam skonto da idu obični diskovi od LapTopa u njega i nabavio ga za 30eur i rješio problem...

japisound
17.10.2008, 19:57
za pa 80 idu sa 2 nozice.pozdrav

kuki
17.10.2008, 20:36
Ja moram da menjem ne korgu i30,ali ne znam koji tamo idu?
A trebaju mi oko 95 komada,posto hocu komplet da menjam.

caka012
18.10.2008, 00:39
U beogradu u SKYMUSIC to rade dosta kvalitetno, ali cena je...
d a s e s m r z n e s ! ! !

Alix
18.10.2008, 02:44
Ljudi batalite servise i plaćanje...
Kod nas u Sloveniji samo da skine onih jadnih 16 šerafa,zacjepi 20 eur za 20min rada...A radni sat je 60eur...E sad koliko sati se igra na njemu i traži kvar,toliko platiš+material...Radije odnesite nekom poznaniku elektrotehničaru,kupiš gajbu pive i neke meze,i polako uživate a usput popravljate sinth...Pa ne nalazite vi valjda pare na putu?

dragi 007
30.12.2008, 21:48
pa to bar nije težko ja sam sam menjo mikro prekidače vrlo je lako,samo moraš da imaš živce poz;)

Jazz
31.12.2008, 14:29
... a mi muzičari imamo živaca ama baš he,he ... sve su nas pevke uhakale sa svojim intonacijama ... kaže podigni mi malo ovu pjesmu iz mola u dur "malo me boli glas" ...aloooo bratee ... poz Jazz

bocko
12.01.2009, 22:04
Mikroprekidaci za PA80 su sa dve nozice.U Sky-ju su veoma skupi,2€...a isti takvi sa cetiri nozice kostaju samo 10 din.Zna li neko gde mogu da se nabave sa dve nozice ali po manjoj ceni nego sto je u Sky-ju?

Goce
13.01.2009, 17:17
Mikropreidacite na PA 80 se so oznaka FSM4JRT pred dva dena poracav od Amerika 100 broja se okolu 20$.Pozz.

dragi 007
14.01.2009, 23:23
mikro prekidači kod nas u slovenija koštaju za pa 80 tamo oko 2centa po komadu

samuraj
15.02.2009, 04:14
Imao sam takav sluchaj sa dve nozice kad sam menjao mikroprekidache u svom Rolandu JV30...

Poshto nigde ali bash nigde nisam nashao sa dve nozice mikroprekidach, posle malo razmatranja i prouchavanja mikroprekidacha doshao sam do reshenja...

Uzeo sam obichan mikroprekidach sa 4 nozice i odsekao 2 po dijagonali... na primer gornja leva i donja desna ... ili gornja desna i donjaleva.. nije bitno, bitno je da su samo na suprotnim krajevima....

Problem je bio reshen, a ti mikroprekidachi i dan danas posle 4 godine rade ....
Dodato:
Ako neko hoce da zameni mikroprekidache, mogu da mu pomognem...

Ako dolazite u Zrenjanin, javite se slobodno... Da vas ne klepaju po Sky musicu i ostalim servisima...

dragi 007
24.02.2009, 10:01
poz u pravu si i meni su rekli da može da se iseču nogice po diagonali i da mora da radi,ali na sreču su imali sa 2 nožice poz

darido
15.08.2009, 19:50
Danas sam u Subotici kupio u prodavnici Elementa 5 kom.mikroprekidača za 90.00 dinara,znači sića,svega 18,00 dinara po komadu.I lepo sam rastavio mog Korga pa60,i u roku od jednog sata promenio tri tastera.Ideju sam naravno od Vas dobio,čitajući Vaše probleme,koje su slične mojima.Ja verujem da tih mikroprekidača ima svugde samo se treba raspitati malo.I nemojte se sssssssmrrrrrrznuti,ima rešenja na dohvat ruke.

gokili
15.08.2009, 20:11
Alix ti mi licis na ovde jednog poznanika koji bi sve za dzabe kad njemu treba,a kad on treba da uradi nekom nesto ili odradi svirku onda zna da naplati.

Postujte malo i tudji rad,nije bas jednostavno doci na pojedinim klavijaturama do ploce sa mikro prekidacima i ima tu puno vise od 16 srafova koje treba odvrnuti i zavrnuti. Najlakse je zmeniti mikro prekidac,al' treba doci do njega.

BoleroBend
15.08.2009, 20:47
auu gokili druze moj...

gokili
15.08.2009, 20:53
Sta auuuu?
Zar nisam upravu?:confused:

BoleroBend
15.08.2009, 21:18
me ne to brate.
skupo je 1500 din po prekidacu za ruke koliko si mi uzimao, s obzirom da smo drugari.:(
i s obzirom da je prekidac 15din

gokili
15.08.2009, 21:29
Otvori lepo korga skini prekidac vidi koji je tip nazovi Orbit u Ns i neka ti kazu koja je cena tog mikroprekidaca.:mad:
A da sam ti racunao gorivo i satnicu 800 din jos bi ti svirao na starim. I nije bilo 1500 nego 1000.

Sejox
15.08.2009, 21:36
Drugari,pa zar nije najbolje da sjednete negdje uz kaficu,pivo....i lijepo
utvrdite cjenovnike vasih usluga.
I naravno,neka bude sve posteno-pa ko koga....;)

Offtopic je vec poodavno.

Pozdrav,

BoleroBend
15.08.2009, 22:07
pa jesam rekao da cu ja uzeti mikro prek samo mi kazi gde, ti rece nema nigde to je tajna...pa mogao si bar za 500 jbg
a @sejo reci ti meni ko na ovom sajtu moze da skrece sa teme ko ne..
aj pa da znamo.
jeste onog momka na 3 strane zajeba*ali sto je napisao Vukoder, a ovde za 2 posta meni frka odma? i nije offtopic ni najmanje,jer pricao o mikroprek a ne o necemu drugom.

popizdeo sam sad i idem negde da se napijem momentalno! :mad:
zdravo svima

marco
15.08.2009, 22:16
Ljudi, jednostavno. Ako umete da zamenite, i imate hrabrosti da sam prickat epo klavijaturama, ondato i radite. Serviseri po meni nemaju bas lak posao. Ja znam po mojoj klavijaturi. Da bi se doslo do jednog tastera kod ekrana, treba skinuti koliko se secam 3-4 ploci i poklopac. Treba za to dosta vremena, i zivaca. A i treba prckati i po klavijaturama od po nekoliko hiljada evra...
A za to sto kazes "Sto mi nisi rekao gde ima da se kupi prekidac..." pa kolega valjda i ta informacija nesto vredi....

Sejox
16.08.2009, 01:17
@BoleroBend

Ti si izgleda bas neki osjetljiv momak.
U mom postu sam stavio "smajlic" i ne vidim razloga za neku posebnu reakciju.
A pitas me ko moze skretati sa teme-moze ko god hoce,i koliko mu moderatori to dozvole.I to bi bio odgovor....;)
Na temi "Vukoder" nisam napisao niti jedno slovo-moze se vidjeti.
Meni licno ne smeta-ali ako pogledas objektivno,pocela je privatna prepiska
koja se obicno radi preko PP,MSN-a ili cak telefona-jer ste iz istog grada
koliko sam shvatio.
Apsolutno nemam namjeru ulaziti u konflikt sa bilo kojim clanom foruma,a
samim tim ni s tobom.

A ako je to bio razlog da odes i da se "dobro napijes",onda ja mogu da
zakljucim da "ribu nije tesko u vodu natjerati".

Lagan mamurluk i u zdravlje,

Pozdrav,

BoleroBend
16.08.2009, 12:23
izvinjavam se moderatoriiiii =))
-gokili je moj drugar i komsija, i naravno da cu mu i sledeci put nositi klav na servis ako ne daj boze zatreba. znate kako kazu, cist racun duga ljubav.
lepo, cena, odgovara, ne odgovara..el tako?
-@marco kolega mislim da informacija "gde ima da se kupi prekidac" ne vredi nista..u krajnjoj liniji ne vredi 20e
-najbolji serviser u novom sadu onaj Stok sa tellepa, kaze mi "ja ti menjam do 10kom za 30e", al meni ne treba 10kom, nego 1, tako da odem kod gokilia, eto.
@sejo pa posle 50 uzastopnih radnih subota mogu li ja jednu da se opustim..:D

Vule
16.08.2009, 12:26
@ Bolero...vidi druže samo da se slučajno ne oklizneš pa posle opet moderatori da budu krivi...svaki deseti post ti otprilike ima veze sa temom...


A i na ovoj je sve već rečeno...i previše...Lock!!!