PDA

Pokaži Full Verziju : Točkić za tempo! Čišćenje?


Igorčina
01.10.2008, 15:01
Točkić za tempo mi ponekad preskače kad hoću da ubrzam tempo, kad usporavam radi normalno. Ne znam šta da mu radim. Da nosim u servis da ga zamene ili šta!? Pomagajte.:(

Vule
01.10.2008, 15:54
Zameni,to nije skupo a čistiti ga ne možeš..mislim da se ti "beskonačni" potovi ne čiste...

bocko
01.10.2008, 17:04
Juce mi majstor bas cistio tempo tocak i radi perfektno!Gledao sam ga dok radi.Prosto se otvori i obrise sa alkoholom ili nekom drugom vrstom tecnosti.On ne radi na principu grafita,posle cijeg trosenja bi morao da se menja ceo tempo tocak!Samo ciscenje i kao nov!

Igorčina
02.10.2008, 07:40
OK,hvala vam na savetu. Jel se otvara klavijatura ili se on odozgo vadi(ipak mislim da mora da se otvori)?
;)

Marco7
02.10.2008, 07:45
Mora da se otvori klavijatura odozdo :) Pa onda imas plocu da skines sa te strane gde ti je tockic pa dolazis do mehanizma!Miki ti je tu blizu u Kg najbolje bi ti bilo da skoknes do njega!

Igorčina
02.10.2008, 07:56
Iskreno, ne daje mi se za nov 70€. A mislim da je samo potrebno čišćenje, nadam se da to mogu i sam, na G-1000 sam svojevremeno, sam ugradio HD,menjao tastere (mikroprekidače). Jbg, probaću, ako nešto zeznem, prodaću ga u rifuzu !!! Kao ono,npr. Prodajem školjku za keca u solidnom stanju, ili felne za fiću, ili očuvan auspuh...hehehehehehehehehehe:lol:.
Šalim se ,naravno. Hvala Mare,nismo se čuli 100 godina!!!

svirac007
02.10.2008, 09:48
Ja sam kod sebe na PA80 sam popravio tockic a nije bio zaprljan nego jedna mala oprugica koja je u mehanizmu nije bila dovoljno pripijena i kada bi malo brze okretao tocak desno on bi usporavo tempo .. Ja bi ti preporucio ako se imalo kuzis u rasklapanja da to mozes sam rijesit ali ako nisi siguran onda majstoru a nikako ne kupuj nov nemas potrebe. pozz

bocko
02.10.2008, 11:46
Odnesi kod nekog majstora i neka ti on otvori i ocisti zbog iskustva!Videces kada ga otvori,u njemu ima prljavstine u vidu masnoce koja ne dozvoljava da se pravi kontakt kada ga okreces!Ta prljavstina nije ravnomerna u celom krugu nego na nekim delovima,i zato ti negde dobro hvata tocak a negde preskace gde je bas ta prljavstina!Bas kao sto je i kod mene bilo.Pozdrav kolega.Posto vidim da si sa Kosova,mi smo zemljaci,ja sam iz Gnjilana.

Vule
02.10.2008, 12:27
Koji bre to potenciometar košta 70 eura...pa nije za svemirski brod jbt?!

RedStan
13.10.2008, 09:43
U servisu Skymusic-a nov košta 30 E i zamena istog - 20 E .Isti problem je i na mom Korgu PA 1X i oni uglavnom preporučuju zamenu potenciometra ,jer za čićenje istog ne daju garanciju !:(