PDA

Pokaži Full Verziju : Prijedlog za novu upload/download sekciju


mariolino
29.12.2005, 10:58
Predlažem da otvorimo sekciju za upload/download ritmova po pjesmama.
Kada bi npr.deset ljudi napravilo samo jedan ritam za pjesmu mjesečno to je godišnje 120 ritmova.
Ritmovi bi mogli biti u bilo kojem formatu jer se inako mogu konvertirati sa StyleWorksom. :D

Što mislite o ovom prijedlogu?

Vaxter
29.12.2005, 17:50
Tako neshto je moguce uraditi, i bice uradjeno ako za tako neshto bude dovoljno interesenata...

zokin
29.12.2005, 19:02
Evo ja se odmah prijavljujem. Svaka cast na predlogu.

elvir
29.12.2005, 21:24
evo i mene narode pa znate da sam ja uvijek za 8O :D


Samo da nam je moci naci semplovanih midi fajlova kako bi to bilo dobro

cevap
30.12.2005, 10:37
Semplovan midi fajl??? 8O

Kako to mislish?

Vaxter
30.12.2005, 16:27
Verovatno misli na dobro uradjene fajlove... ;)

zvekan
30.12.2005, 17:31
I meani se svida ta ideja .Prijavljujem se.

elvir
30.12.2005, 17:37
Samo da nam je moci naci semplovanih midi fajlova kako bi to bilo dobro

Pa to je onaj dio gdje ste se trebali NASMIJATI :D :lol:
neki dan mi je jedan kolega svirac pricao o tome puko sam od smjeha :lol: a on na to :oops:

gorpet
31.12.2005, 13:30
I ja sam jako zainteresovan! Samo, bilo bi jako dobro kada bi na neki nacin mogli da motivisemo ljude da se potrude da urade sto bolje i sto vernije ritam za odredjenu pesmu. Jer, nije stos da se za pesmu koja ide u ritmu 2/4 prosto uzme "dvojka" i da se promeni 3 tona i to je kao to?!
Ja licno volim da ritam bude maksimalno odradjen tako da podrzava cak i neke sitnije finese koje postoje u originalnoj pesmi. I forspil i strofa i refren i prelaz i kraj... Duboko sam ubedjen da na ovom sajtu (preko 1000 kolega-masala)ima ljudi koji to znaju da urade. Samo je pitanje kako ih podstaci?! Neka bude u takmicarskom duhu-ko ce bolje , a ne ko ce vise!!! Na kraju svakog meseca neka se objavi po misljenju svih kolega (valjda cemo kao i do sada javno diskutovati) ciji je ritam najuspesniji (ko je imao najvise pozitivnih komentara). Za sve ovo treba malo vremena, ali kao sto rece kolega-ako napravimo jedan ritam mesecno samo nas 10-to je ohohoooo!!! Svima nam je jasno da ce se mnogi i dalje "grebati" i uzivati plodove naseg rada, ali ovaj sajt je i zamisljen tako na neki nacin, pa se valjda necemo ljutiti. Neka svako zakaci ono sto smatra da je stvarno dobro.
Uostalom, evo jednog "radikalnijeg" predloga. Svi koji se late posla da urade najmanje jedan ritam mesecno neka imaju pravo da pristupaju ovoj sekciji. Sledeceg meseca je potebno da urade neki novi ritam i opet imaju pravo na download u ovoj sekciji celog meseca. Tako cemo povecati broj zainteresovanih, a lako je kontrolisati "prevarante' koji bi da stave tudj ritam koji je vec postavljen! Znaci, i dalje je besplatno a ipak postoji motiv za daljom izradom ritmova. Onaj koji bude zaduzen da sve to prikuplja i preslusava neka uzme nekoliko najboljih i najvernije uradjenih ritmova pa neka ih kao MP3 postavi da svi mogu da ih cuju (odsvira parce pesme tako da "obori sa nogu" sve koji to budu culi)! Kada drugi cuju taj MP3-postace im jasno kolika je prednost raditi sa ritmovima koji su pravljeni namenski za odredjenu pesmu. To ce ih naterati da se late posla ili da nauce (ako ne znaju), kako da urade ritam od midi fajla. Napominjem, nije potebno biti vrhunski svirac da bi se radio fajl od pesme. To je vise vestina.
Takodje bi terbalo izbegavati izradu jedne pesme u 1000000 verzija. Potrebno nam je sto vise ODLICNIH ritmova za sto vise razlicitih pesama.
Mnogo sam se raspisao :wink: . Ako se ko slaze sa ovim -neka kaze. Ovo nije uopste tesko sprovesti u delo. Samo je jako bitno da se to uradi tako da kolege, koje su manje veste u ovome, ne steknu osecaj da su odbacene. I oni na neki nacin moraju da imaju pristupa svemu, ali smatram da je MOTIV osnovna stvar. Ako unesemo taj cinilac u sve ovo-NEMA SANSE DA NE USPE!

gorpet
31.12.2005, 13:39
I jos nesto VEOMA VAZNO!!!
Obavezno teba raditi ritmove sa bojama iz fabrickog seta!!! Zasto?!
Zato sto je muka kada za svaki ritam treba da prvo ucitavam tudje postavke (a to znaci da brisem svoje), samo da bih cuo ritam!!!
Korg PA80 (ili neka druga sprava) imaju vrhunske boje i u fabrickoj postavci i ritam treba raditi sa tim bojama. Ako neko hoce-neka kasnije ubaci svoje boje.
Ili tako, ili da svi ostavimo 10-15 poslednjih user programa praznih. Onda kada neko uradi ritam sa svojim farbama-neka te farbe smesti uvek na poslednjoh 10 User programa. I onaj koji hoce da preslusa ritam neka ucita te boje u svoje prazne Usere na isto mesto, pa ce lako moci da preslusa!
Ipak mislim da je ona prva varijanta bolja i jednostavnija za sve.
Sta Vi mislite?

gorpet
04.01.2006, 21:57
Alo ljudi!!! Pa zar vise niko ne cita forume?! Sta se desava-vec danima se niko ne javlja, a ja mislio da ce biti predloga na tone! Nadam se da nisam nikoga uvredio mojim prethodnim pisanjem?!
Pozdrav svima!

yu-midi
04.01.2006, 22:47
Ja licno nemam nista protiv uvjek sam za saradnju i pomoc.
Samo neznam kako mozemo to da odradimo?
Moje misljenje je da ce download mnogo jace da radi nego upload.
Jedino mogu da pokusam (ako nadjem malo vise vremena) da napravim za tu sekciju clanova ogranicen download tj 1:1 ili tako nesto.Za sada imam mogucnost da ogranicim vremenski clanove tako da nakon odredjenog vremena nemaju vise pristup odredjenim sekcijama.
Druga varijanta je jedan clan koji ce da kontrolise kvalitet ritmova i po tome odradjuje i dopusta download.
Ipak sam misljenja ko ulaze trud i rad treba da bude i nagradjen naravno ne odustajem od toga da treba svima pomoci!
Samo tako moze da se aktivira sto vise clanova da rade zajedno.

Sto se tice vasih predloga sasvim se slazem samo moje pitanje kako odratiti sve to da funkcionise kako treba.

gorpet
05.01.2006, 00:38
Pa, cini mi se da je resenje vrlo jednostavno i da lezi upravo u vremenskom ogranicenju pristupa ovoj sekciji. Znaci, ako se dogovorimo da je obavezno uraditi1 ritam-to znaci da ja uploadujem taj jedan ritam i imam 1 nedelju pristupa da skidam (uvek ce biti vise skidanja, to je jasno). Posto cu sve ritmove koji postoje na toj sekciji skinuti za 5 min-vec naredne nedelje cu zeleti da skinem nesto novo. Ali, to cu moci tek kada postavim novi ritam.
Ako bude samo 10-tak zainteresovanih, za kratko vreme ce biti dosta ritmova. Neko ce mozda raditi ritam jednom u 2 ili 3 nedelje. Nema veze-kada uradi i postavi, neka skine sve sto ima. A treba svi da znaju koliko je ritmova tamo dostupno i za koje su pesme. Kada ljudi vide sta sve mogu tamo da dobiju-rado ce uraditi ritam da bi pristupili. Po nekoj logici ce broj ljudi prilicno da raste vremenom. Samo se stalno mora naglasavati da je ZABRANJENO postavljati tudje ritmove koji vec postoje u sekciji. Ako neko misli da je uradio dobar ritam za pesmu, a vec postoji ritam za tu pesmu-nema veze, moze da postavi ako se ritam bitno razlikuje od onog vec postojeceg. Zato je bitno da postoji spisak ritmova koji je vidljiv svima, pa da se svi trude da urade ritam koji ne postoji. Vas posao bi bio da preslusate ritam (sto nece uzeti neko veliko vreme, posebno ako se budemo drzali standarda da se radi sa fabrickim bojama i onog fazona sa praznih 10 poslednjih performansi). Ako je nesto bez veze-otpada. Ako vec postoji-otpada uz opomenu da ako se pokusa jos jedna prevara, sledi trajna zabrana pristupa toj sekciji. Ako je OK-omogucava se pristup za narednih sedam dana. Cini mi se da je ovim manje-vise sve definisano. Mozda treba razmotriti neke sitnice, ali je ovo nesto sto bi trebalo da funkcionise bez problema. Pa pogledajte koliko su ljudi do sada uradili ritmova za pesme, a bez postojanja ovakve sekcije. Sada bi mnogi radili ritmove samo da mogu da skinu tudje i u tome je sustina.
Ako jos nesto treba da se osmisli-recite. Ja ne umem da programiram i da radim posao moderatora, ali eto, umem da piskaram i ako je i to od neke koristi-drago mi je.
Pozdrav!

marco
05.01.2006, 01:03
Ljudi,razumem da postoje neke stvari koje ne mozes da odsviras sam na klavijaturi,a da to svuci pristojno,(pesme Jelene Karleuse,i slicno),i razumem da lepse zvuci kada svira dobro odsviran intro iz ritma,ali po meni je to sto je ovde predlozeno cista ludost.Zasto bi pravili poseban ritam za naprimer pesmu "Ko te ljubi ovih dana",kada svaka klavijatura ima bar 10 fabrickih ritmova koji mogu da se za tu pesmu iskoriste.I koliki bi hard disc na klavijaturi (naravno ukoliko ga poseduje) trebalo da bude,da bi sve potrebno za dobru "svirku" stalo.I stvarno mislim da vam je bolje da uzmete van basco's karaoke player i da naucite da svirate te forspile,nego da ovo radite.Licno sam i protiv midija,ali to je vec uzelo maha,pa "sviraju" doktori,autolimari,sankeri,konobari...,i obaraju cenu ljudima koji provode sate uceci pesme.Ako vec hocete,i sto je jos vaznije umete da pevate,a ne znate da svirate,bolje pozovite nekog kolegu,pa da vas prati,nego da on sedi kod kuce,a vi da pustate fajlove.Znam i da je novcana situacija teska,i da se svi bore za dinar,ali ljudi svi odose u muzichare.Ovim pismom nisam zeleo nikog da uvredim,veca samo da kazem svoje misljenje o ovom predlogu i o stanju u muzici danas.Pozdrav Marko

yu-midi
05.01.2006, 02:10
@ Marko
Mislim da nisi shvatio sushtinu ove teme!
Neradi se o tome dali neko zna ili nezna da svira,rijec je o tome napraviti sto orginalniji ritam za neku od pjesama.Pjesama koju si naveo sigurno da ima xx standardni ritmova,a ima ih isto xxxx sto mozes da odsviras u nekom disko fazonu od ala ala pa do mali mrav,po mome mislim da nije to to,ipak lijepo je cuti i prelaz kao i neke specificne pratnje bas onako kako jeste.
Mislim svako ima svoj stil sviranja tako da mogu da razumijem da nekome i neodgovara,ali ipak je mnogo lakse kada na HD imas poredane pjesme kao i STS kod PA80 i nemoras mnogo da razmisljas koju ces sledecu pjesmu i gdje je koja farba sve ima prednosti i mane.
Pozdrav
Miodrag

gorpet
05.01.2006, 03:40
Pozdrav Marcu i svima ostalima!
Da ne bude zabune-ovo ne sme da bude kao da se radi sa midi fajlovima!!! Ja govorim o pravim ritmovima, gde je potrebno poznavati harmoniju i hvatati prave akorde, gde je potrebno svirati linije desnom rukom (ko zeli). Nikako ne mislim da treba uraditi "ritam" gde je na V1 odsvirana cela strofa, Na V2 ceo refren, pa samo treba stisnuti dugme i sint sve radi sam. Znaci, govorimo o najstandardnijem koricsenju aranzera, bas kao sto je Marco i rekao-odabrati ritam i svirati> samo, umesto da odaberem neki ritam koji lici na pesmu koju zelim da pratim, ja odaberem ritam koji je maksimalno kompatibilan sa tom pesmom. Ovakvi ritmovi nece vredeti ni limarima ni pekarima (neka se limari i pekari ne ljute), vec samo onima koji znaju da koriste spravu i da sviraju. Jedina ce razlika biti to sto ce da zvuce FENOMENALNO umesto da zvuce samo DOBRO! Na kraju krajeva-forspil nije obavezno uraditi u introu, jer on i nije sastavni deo ritma. Da li ce ga kolege raditi ili ne-to je njihova slobodna volja. Ali, cak i da postoji forspil-sta posle kada forspil prodje? Opet treba nesto svirati. Dakle, najnormalniji rad sa klavijaturom, samo sa mnogo boljim ritmovima. To sam ja zeleo, a nikako foliranje :wink:
Na svakom aranzeru se nadje po neki ritam koji kao da je pravljen za neku pesmu-neverovatno verno zvuci ta pesma kada se odsvira sa njim. Necemo vajlda zbog toga izbegavati taj ritam? Naravno da necemo! O istom se radi i ovde-samo verniji ritam i nista vise. To mi je bila namera.
Marco, tvoja primedba je na mestu i dobro je dosla. Mislim da sada shvartas sta sam zeleo. Naravno, ja sam svestan da se ovo mozda nekome iz nekih razloga nece dopasti, ali mislim da je potpuno bezazleno-samo ce doprineti vecem angazovanju ljudi, njihovom usavrsavanju kroz pravljenje ritmova i daleko boljoj i kvalitetnijoj svirci za one koji znaju i bez takvih ritmova da sviraju. A za one druge...pa neka sednu i neka vezbaju :D

fico
05.01.2006, 13:09
Evo ja se javljam da sve sto postavite ja cu downloudati i probati kod sebe :P :P :P :?: :!:
Salim se malo svakako je ideja dobra ja sam tu ako treba neki software program a isto cu napraviti neki ritam .
pozdrav

yu-midi
09.01.2006, 21:41
:D Evo prijatelji postavio sam novi up-down za ritmove i sve funkcionise.Za sada mogu samo da ogranicim vremenski download i mislim da je to dovoljno.Sada ako mislite da bi vremenski trebalo nesto drugacije da uradi nije problem moze da se ogranici da imate samo 1 min. za download :D :D :D
A za ficu ima da pustimo neogranicen download posto ce on da pregleda ritmove :lol:

yu-midi
10.01.2006, 11:19
Gdje je kolovodja hocemo poceti sa upload :?:

kreso
10.01.2006, 14:54
Hmmmm !
Drage kolege, podržavam svaku dobru ideju, i ova ideja mi se čini fantastičnom. Ali :x
Ja barem programiram svoj Pa80 tako da u performanceu imam isprogramirane pjesme po abecedi. Npr. Banka 1 su pjesme pod A-B Banka 2 Pod C-D itd.
Za sada imam jedno 600 pjesama isprogramiranih od čega je 300 zabavnjaka i oko 300 narodnjaka. Dobro, nemaju baš sve introe i endove jer u suštini u performanceu je odabran i malo dorađen osnovni ritam, promjenjen tempo, selektirani su STS boje, večinom samplovi (u čemu vidim najveći problem jer treba onda presnimiti čitav set) i u njih je uložen velik trud. Sad da idem prepravljati sve na Pa80 osnovne tvorničke boje mi se doslovce neda. Ja sam tvorničke ritmove, osobito latino i jazz stylove prekuco, a i na HD-u imam isprogramirano tako skoro svih 9 setova prema programima iz USER banaka. U tom pogledu nisam baš preveliki pobornik poklanjanja, više sam stoga pobornik razmjene.
Jer kad malo bolje pogledaš style se malo doradi, na trakama se promjene ili isključe boje, odrediš tempo i odabereš osnovni combi sound i to je to.
Pustimo sad priće o izradi orginal styla od dobrog MIDI filea. Iako Style works to dobro radi, napravi super intro (neznam čemu, ako si klavijaturista moraš intro sam odsvirat inaće si DJ :twisted: ), ostale sekvence u ritmu se u globalu ne razlikuju od dobrog ritma. Ja sam barem odabrao 5 dobrih 7/8, 5 dobrih rumbi, 5 DVICA itd, i samo ih moduliram. Nije 100 % orginal, ali to je to. Znam da postoje pjesme koje u sebi sadrže 2 ili više ritma, no one mogu biti i te kakav problem. Neke ritmove imam tako urađene, a neke vežem zamrzavanjem 2 ritma.
Nadam se da će ovdje biti više dobrog materijala nego škarta. Jer vjerujte mi bit će duplikata na duplikat mali milijon. Htio sam napomenuti da goli style bez pratečih STS-ova nije ni pola osnovnog aranžmana. A znamo da svak od nas koristi svoje boje.
Bit će tu stvarno dosta posla. Jednostavnije je onda napisati parametre pa da si svaki doma sam uradi prema uputama.

oprostite na mom mišljenju, ako mislite da sam u krivu, no bojim se da će to dosta zapinjati.
Bilo bi dobro ako se već šalju takovi gotovi aranžmani da se napomene koji se SET ovdje s foruma najbolje uz njega koristi ili barem sličan koji bi barem donekle zadovoljio uvjete.

Hvala

yu-midi
10.01.2006, 18:32
Tema je krenula od samih clanova sto i nije tako lose,nadam se ako dobro krene da moze svima biti vise pomoci pa sada nekom manje nekom vise.Naravno da je sada za nekoga previse posla da postojece ritmove iz klavijature opet prepravi na orginalne boje i mislim da slabo ko moze da izdvoji toliko vremena za tako nesto,ali kada je rijec o novim ritmovima onda u opste nije problem.Da nebi bilo duplikata zato sam i naveo da se obavezno uploadaju ritmovi pojedinacno sa imenom Izvodjace i pjesme.
Naravno Kreso da si u pravu i da ce biti svega i svacega ali ipak da pokusamo da ostvarimo nesto od toga.

Evo jos se niko nece da probije led pa da uploaduje prvi :lol:
Sta mislis Kreso ko ce prvi ?

kreso
11.01.2006, 10:16
Bok prijatelju !

Pa ne znam da ti iskreno kažem. Mogu i ja probat probit s par komada iako nisam baš najzadovoljniji njima (a sam znaš prijatelju kakva sam picajzla u tom pogledu). :twisted:
Mislim da će prvi staviti nešto dobro u download sekciju neko od provjerenih majstora tipa Cevapa, Laky-a, Vaxtera, Nedima76, Gorpeta ...
Ti si već mogo stavit :lol: samo čekaš ko će probit led

A iskreno da ti i kažem zadnje vrijeme nisam baš ništa radio od najnovijih stvari turbofolka. Još uvjek mućim muku da napravim DOBAR style za Oći boje kestena. :roll:

Nego znaš što bi možda bilo dobro. Ajmo napravit TOP listu najpopularnijih stvari za svaki mjesec (cca- 25 komada), postave se stvari kao MP3 u download sekciju (ako nemaju svi stvar) i odrede se timovi. Npr. 8 kapetana s 5-6 članova u ekipi, pa napravimo nešto kao malo interno natjecanje 8) . I načini se žiri od par članova koji će ocjenjivat radove od 1 - 10. Mislim da bi se timovi bolje trudili samo da na kraju sezone ili godine budu što bolji. Nagrada za prvo mjesto neka bude neki paket vrhunskih SET-ova ili sampleova, program za obradu muzike i sl.

Eto, toliko od mene. Mišljenja sam da bi to bio još dodatni + poticaj. Kroz "igru" i zahebanciju. Vjeruj mi Miki bili bi puuno interesantnije.

laky
11.01.2006, 11:17
Kreso, prijatelju, hvala na komplimentima, ali ja na zalost ne znam da pravim ritmove. Do sada nisam ni jedan napravio :cry: Voleo bih da naucim, ali ... nemama vremena i koristim gotove ritmove koje skinem :wink: Vama koji ste sve ovo pokrenuli, zelim sve najbolje i dobre rezultate. Ako mogu da kazem i ja koju, iako mislim da nemam prava :D , a da se neko ne naljuti. Meni se cini, a to mi je moto u radu na svim forumima, da ljude "treba nauciti da pecaju a ne pecati svaki dan ribu za njih". Mislim da je to jedno zivotno pravilo koje se pokazalo i dokazalo mnogo puta. Takodje mislim da razmisljanja pojedinih kolega idu bas u tom pravcu, stvaranje atmosfere i uslova za dobar rad i razmenu informacija i iskustava. A rezultati ce doci sami po sebi.
Jos jednom sve najbolje i nadam se da mi ne zamerite na ..... :wink:

kreso
11.01.2006, 12:37
Ne radiš ritmove ? OK ! Ne moraš da tuguješ zbog toga. Ja tebe kao i ostale navedene ne zovem bezveze majstorom s obzirom na tvoje i njihovo muzičko znanje.
Iako nisam primjera radi pobornik sviranja preko MIDI fileova, ipak treba skinuti kapu majstorima koji ih rade vjerno i u orginalu, jer i za to treba imati strpljenja i znanja.
A meni su osobno milijon puta pomogli uz Style Works kad sam trebao neki zahebani ritam podhitno.
Dobar MIDI file je pola urađenog posla kod stvaranja SPECIJALNIH stylova.

Potpuno se slažem s tobom da je bolje naučiti pecati čovjeka ribu, jer si ga naučio da se prehranjuje čitav život. Kad mu loviš ribu, on ima ribu al je ne cijeni, a i naučio je da će mu je netko uvjek uloviti. To se odnosi i na ovaj forum. Mišljenja sam da je možda bolje da se opiše u detalje postupak izrade kvalitetnog ritmova, tako da svaki od nas malo polomi zube nego da se nekome da style na gotovo. Ja za sebe ne mogu reč da sam neki majstor. Koristim taj hebeni style works i od MIDI-a pravim kompliciranije ritmove. Neki ispadnu super, a neki nevaljaju qrcu. Ostali ritmovi su malo prerađeni naši ritmovi, promjenjena di koja traka, bubanj, ubačena koja specijalna boja i tako. Ali to meni nije nikakva mudrost. Zato me je malo i sram stavljati svoje radove ovdje kao prvog, kad će možda neki od majstora postaviti remek djelo. Kud ću od sramote :oops: kad ću usporediti svoj toliko "hvaljeni" style. Mislim da me razumiješ. Možda sam preskroman u tom pogledu, ali barem dok ne čujem 2-3 styla od ljudi o kojima imam visoko mišljenje sigurno se neću blamirati i na blef hvaliti svoga konja ko neki cigo, dok nisam vidio kakve ostali konje u trci imaju.
Nemojte me krivo shvatiti, nije ovo niti kompleks niti nadmetanje. Volio bih samo da provjerim u koju kategoriju spadam u tom pogledu.

Pozdrav

kreso
11.01.2006, 13:47
Drage kolege !

Eto da ja probijem led s ponudom. :lol: :lol: :lol:

Nudim sljedeće performance za Pa80/60/50 (koji donekle imaju org. Tvorničke boje), a kolege Yu-midia i Vaxtera molim da mi pomognu oko toga kako da rastavim performancu sa STS-ovima u style, jer bez STS-a je ko janjetina bez luka :wink:
@ yu-midi i Vaxter
Ako treba poslat ću vam SET bez samplova (nije za download centar, jer ima ovdje boljih i SET je prilagođen bojama za Hrvatsko glazbeno podneblje)

U performancama imam isprogramirane s osnovnim bojama sljedeće pjesme, s time da su određeni STS-ovi, tempo, dorađene trake itd. Neki neće biti najzadovoljniji, a nekom će biti super :oops:

1. Što je to u tvojim venama - Ceca
2. Telo Vreteno – Željko Joksimović
3. Zapalit ću pola grada – Medeni mesec
4. Tebi moja mazo - Srđan M.
5. Na ranu rana - ???
6. Malo pomalo - Tozovac
7. Voljela si noćnu pticu - Tozovac
8. Lopov – Indira & Islamović
9. Lane moje – Željko Joksimović
10. Sunce i zora – marinko Rokvić
11. Prvi poljubac – Halid Bešlić
12. Ti mene ne voliš – Osman Hađić
13. Tako mi nedostaješ – Haris Džinović
14. Ej kavano, ej kavano – Mate Bulić
15. Ja hoću sad - ???
16. Ciganko – Medeni mesec
17. Ciganće - Mitar Mirić
18. Željo moja, najslađi otrove - Đej
19. Ti si žena mog života – Rade Jorović
20. Tebi – Miroslav Ilić
21. Stade se cvjeće rosom kititi - Sevdalinka
22. Pjevaj prijatelju - ???
23. Ljepotica i sirotan - ???
24. Mostovi na Korani – Stari prijatelji (Hr)
25. Vjetar je u tvojoj kosi – Medeni mesec
26. I tebe sam sit kavano – Haris Džinović
27. U proljeće kad procvatu jabuke – Podvinčani (Hr)
28. Nije mene dušo ubilo - Halid
29. Ivana – Medeni mesec
30. Živim – Stari prijatelji (Hr)
31. Đavolica – Medeni mesec
32. Eh, kad bi ti – Halid
33. Knjiga mog života
34. Prozor stare majke – Miljac i Noćni skok
35. Kućo stara – Mate Bulić
36. Sve je ona meni – Slavonske lole
37. Prijatelju nije lako – Slavonske lole
38. Ala, Ala – Sejo Kalać
39. Bezobrazno su zelene – Željko Samardžić
40. Luda za tobom – lepa Brena
41. Eh što nisam sunce - ???
42. 3 kg banane ;-) - mislim da je Šaban
43. Crno na bijelo – Viki
44. Crven konac – Ana Bekuta
45. Nije ona svemu kriva
46. Nevolja moja – Haris Džinović
47. Neke ptice nikad ne polete - S. Matić
48. Sviraj nešto narodno - Halid & Dona
49. Sreća što me ostavi –
50. Ti meni lažeš sve – Duško Kuliš

... i još puuunnnoo toga (ipak treba malo dorađivat da budu remek djela, jer večina im NEMA introe). A Hrvatskih zabavnjaka imam doslovce na kile. Majstori trebam ako ko ima napravljen style od Miroslava Škore – Svetinja. Ja ga radio, ali nisam baš najzadovoljniji njime.
Bio bih jako zahvalan, stvarno ako je tko napravio

Pozdrav

yu-midi
12.01.2006, 12:56
Kreso prijatelju hvala na tolikim ponudama.
Ocekivao dosta vise komentara od clanova od kojih je potekla ova tema.
Izgleda ostasmo sami na daljnjem radu :cry: za super ritmove :lol: jedino Laky kao i uvjek tu je uz nas.
Preporucujem da malo pricekamo mozda se jave.

laky
12.01.2006, 13:23
Tu sam ja Miodrage, tu sam. :lol:
Samo, jednog dana kad ja naucim da pravim te ritmove... Joj kako cu da ih pravim...Sta cu da im radim...Rasturicu ih... jednog dana... :wink:

kreso
12.01.2006, 13:28
Gazda, žalosno ali istinito. Samo da znaš, nisam neki cicija ili jebiveter ali i sam znaš do sad sam dao ovdje dosta materijala u download sekciju. I stylova i setova i samplova i za KORG-ove i za Rolanda pa i za famoznog Solton Ketrona. I uvijek ću dati, jer mišljenja sam da ti mogu dati i formulu 1 u ruke, ali badava ti i nečeš mi biti konkurencija dok ne naučiš da voziš.
Pokretao sam i davao incijativu za razne podforume (od davanje savjeta za rad s klavijaturom i tehnike sviranja i sl.) I nikad mi nije bilo žao.
E za ovu sekciju će mi biti žao ma za svaki style na kom sam utrošio vrjeme i znoj. Ima nas ovdje dosta magaraca koji se trudimo da obogatimo ovaj site, no sve se svodi na 10-tak ludi, a na listi ih je neznam i sam koliko. E pa drage kolege uhvatite se posla, jer kad se treba komentirat svi ste pametni, akad treba nešto konkretno i korisno napravit onda nigdje junaka :lol:
Pobornik sam Lakyjeve teorije. "Nauči ihda pecaju." I stoga od mene nitko neće dobit ribu, dok u bazenu ne vidim još par ribica. Sa mnom će zamezit moju ribu samo već provjereni ribari. Od mene možete ubuduće tražit samo udicu.
Bez ljutnje, ali do daljnjega ostajem pri tome.
Nisam sad nešto nadrkan, ali pojedincima sam radio i ispunjavao specijalne želje, a da nisam dobio ni jedno hvala. Ne tražim ni novac ni zlato, tražim da smo klapa, ekipa koja će se uhvatiti posla kad treba rješiti konkretan problem ili započeti akciju. Da ako nešto uzmeš da onda i daš. Ako nemaš, barem budi zahvalan, jer netko se itekao potrudio da ispuni tvoje želje.

@ yu-midi
prijatelju, mislim da čemo se načekat dok sjedne ma i jedan style u download super-style sekciju. Toliko su ljeni da neču nit postojeće SET-ove rastavit i iz njih izrezat gotove ritmove i priljepit kao samostalne ovdje. Žalosno :roll: A ja sam ih samo pronašao jedno 30-tak :wink:

Pozdrav

toma
12.01.2006, 22:42
pozdravio bih sve clanove
i stvarno dosta sam naucio na ovo sajtu
i rado cu pomoci ako budem ikako mogao

ja do sada baš nisam radio ritmove a baš ni neznam previše o tome
jer ne sviram sa aranžerom (mislim imam jedan yamahu psr 640)
ali ga nikad ne koristim jer sviram sa živim bendom
ja bih se rado uključio u izradu ritmova ali se previse u to ne razumim,
zato ne bih htio da se netko ljuti na mene pogotovo kolega krešo koji mi je
jako puno dao dobrih savjeta (neka se ne ljute članovi koje nisam spomonuo isto tako su mi puno pomogli) i ovim putem ga pozdravljam.
ako uspijem sklepat koji ritam (mislim prvo trebam naucit kako se to radi) radu cu ga podjeliti sa svim vama

POZDRAV KOLEGE

gorpet
13.01.2006, 02:16
Znam, znam-kasnim, ali sta cu kada sam u guzvi. Jesam mnogo pisao a malo uradio. i nemam neke spremne ritmove, ali cu ipak gledati da okacim jedan. Jeste jako stara pesma i mozda ne bas preterano popularna, ali to trenutno imam a ne zvuci tako lose. U pitanju je "Vlajna" od Tozovca. Inace, osnova ritma je dobra vlaska dvojak pa ce se moci upotrebiti i za nesto drugo. Samo da ga nadjem na HD :D
Odsviracu i forspil-cisto da bi bilo punije. A ko ne voli-neka slobodno izbrise :)
Odoh da ga trazim!

kreso
13.01.2006, 10:30
Ma ne ljutim se ja ovdje na nikoga. Stvarno ste mi svi dragi i treba kolega kolegi pomagat. Ali zamjeram većini (čast izuzecima) na ljenosti. Kad gledam na ovom forumu stalno ista imena rade, daju i pišu. A u download sekciji vidim da je poskidano više nego što je napisano. E pa ne može više tako, jer ispada da smo mi koji dajemo magarci. Ljudi pa to je netko godinama sakupljao, izrađivao, utrošio rada i znoga, opsovo milijun puta i boga i vraga.
Zato predlažem i mislim da je jedino rješenje da vas prisilimo na aktivnost. Nas 10-tak zna svak za sebe i jedan za drugog da znamo napravit te stylove, ali nisam siguran da li i vi ostali znate i da li želite.
Ako ne znate, u redu. Naučit čemo vas.
Ako znate, a nećete, e hebi ga onda, neću ni ja za vas trošit svoje dragocjeno vrijeme.
Osim toga koji će mi qrac neki style. Imam kompletan bend i arranžman mi btw ne treba. Nisam jedini, ima nas više ovdje koji tako razmišljaju. I zato kažem, nije ovo ucjena, ovo je apel da se počne radit, a ne čekat ko kobac na gotovo.

Ajde, uhvatite se posla. Što prije se uhvatite rada to čete prije dobiti materijale 8)



Gorpet prijatelju, nedaj im ništa :lol: :lol: :lol:
Postavi rađe neki havy metal ili techno style :twisted:

Ajmo radit.

Pozdrav

toma
13.01.2006, 13:07
krešo potpuno se slažem sa tobom i sa svim što si napisao

možeš li mi reči koji program je najbolji za izradu ritmova jer ja ga na onoj svojoj yamahi ne mogu napravit (mislim na psr 640) jedino na njoj ga mogu isprobat kad se napravi

pozdrav

kreso
13.01.2006, 14:57
Toma prijatelju, najbolji i barem meni najjednostavniji program za izradu ritmova je Style Works (obrati se adminu na private pa će ti reči i objasniti kako da dođeš do njega).. Ritam češ najlakše napraviti od dobrog MIDI filea. U Style Worksu imaš par opcija, kao Style Converter, MIDI to Style (Song to Style Converter) Edit Style, također imaš i player.
Isto tako možeš arranžman ili ti style od drugog aranžera prekonvertirati za drugi model klavijature. Ovdje na forumu imaš već dosta postova vezanih uz Style Works, a vjerujem da će malo bolji majstori i napisati malo više o tajnama i trikovima u radu s njime. Isto tako imaš za njega i tutorijal kako raditi od MIDI file ritam.
Nije problem, treba započeti s radom samo. Vidjet češ da češ se brzo uhodati u posao. Bitna je volja. S vježbom češ za kratko vrijeme postati dobar, vjeruj mi na riječ. Bitno je da imaš sluha, vremena i volje. Ako zapneš pitaj, sigurno će ti već neko pomoći i uskočiti savjetom.

Pozdrav

gorpet
13.01.2006, 15:39
Ja sam sinoc uploadovo jedan MP3, pa cekam da mi se samo javi da li je to dobro. Ako jeste-onda da saljem ritam. Ne znam jesam li uradio to na pravom mestu? (upload u onoj sekciji za nove ritmove). Neka mi samo admin javi ovde preko foruma da li da saljem ritam, ili ono nije dobro!
Pozdrav!
moze i na gorpet@ptt.yu

toma
13.01.2006, 17:22
kolega krešo hvala na pomoći
upravo sam skino style works i uputstvo
sada ću polagano proučavati taj program
i srecom ovaj vikend sam slobodan pa mogu više vremena posvetit radnji ritmova
i možda padne koj dobar ritam

POZDRAV

toma
13.01.2006, 18:44
ljudi trebam pomoć
počeo sam raditi ritmove sa programom style works
može li mi reči kako da napravim prelaz ili (BREAK) u ritmu
npr.kada treba odsvirati onaj prelaz kada prelazi iz main a u main b ili obrnuto
to nikako ne mogu napravit

molim pomoććććććććććććććććććććććććććććććććććććć

toma
14.01.2006, 16:56
ljudi kako se mogu uclanit u tu sekciju za izradu ritmova
bas sam danas jedan uradio posebno za jednu pjesmu

POZDRAV

gorpet
14.01.2006, 18:39
Izgleda da je Miodrag zauzet (ili mozda nije kod kuce) :D
Evo vec dva dana ima kako sam poslao MP3 za jedan ritam ,a danas sam poslao i sam ritam, ali nema odgovora. Moramo biti strpljivi, jer je covek verovatno pretrpan poslom!

yu-midi
15.01.2006, 03:32
Hvala na razumijevanju !
stvarno sam bio zauzet pa tako evo u ove sitne sate kao da sam znao reko da pogledam sta ima :lol:

toma
15.01.2006, 15:00
kako da uplodujem ritam,probao sam ali stalno mi javlja grešku?

yu-midi
15.01.2006, 18:41
Uploaduj u zip-u :!:

toma
15.01.2006, 19:44
prebacio sam u zip i sve radi, izgleda da nece u rar formatu

hvala ti yu-midi na pomoći

POZDRAV

gorpet
15.01.2006, 22:19
A kako bih ja mogao nesto i skunuti?! :D
Izgleda da mi nije dopusten download "specijalnih" ritmova?!
Ili nesto radim pogresno?

yu-midi
15.01.2006, 22:35
@gorpet
znam da sam nesto zaboravio dobro je da me posjeti :lol:

zokin
16.01.2006, 23:37
Voleo bih od kolega bilo kakav komentar ritmova koje sam poslao, cisto da znam vredi li to ista ili sam mozda umesao prste tamo gde mi nije mesto.

Pozdrav svima od Zorana!

kreso
17.01.2006, 09:57
@ Zokin

prijatelju, nisam još stigao preslušati tvoj rad, ali nemoj da se sekiraš.
Bitno je da imaš volje i da se trudiš. Nitko ovdje od nas nije nekakav velemajstor u pravljenju ritmova. Ako si već samo osnovni ritam pogodio, odredio dobar tempo i prelaze već si takoreći uradio pola posla. Introe si svako sam može nasnimiti ako treba, a na traci si može svak izmjeniti boju koja mu najbolje odgovara.
Samo nastavi dalje s radom i nemoj brinuti jeli to za dvojku ili peticu. Bitno je da je prolazno. Naravno nemožeš staviti u neki ritam Sirtaki ako je Rumba i obratno. :wink:
Što više materijala u sekciji dat će selekciji određenu težinu, a najbolji radovi će se već probrati, pa čak i prerade će biti i više nego dobre.

Samo naprjed, nastavi s radom kao i ostali i vidjet češ da će biti OK.

Pozdrav

yu-midi
17.01.2006, 19:30
vazno je da nas ima sto vise koji hocemo nesto da uradimo,a gdje ima volje bice i uspjeha!

:?:
Kako bi bilo kao sto je vec tema bila da se organizujemo po grupama i da svako sebi jednog od izvodjaca izabere sto od zabavih ili narodnih pa tako da se radi.
Tako bi mogli izbjeci dosta duplikata.
Clanove mozemo da postavimo u jedan od novih pod foruma tako da se zna ko i sta radi !

yu-midi
17.01.2006, 19:32
Da jos nesto sto je veoma vazno tj.
Ako neko radi dobro sa softver za obradu midi fajlova i takvi su nam potrebni !
Da bi dobili dobar ritam potrebno je sto bolji midi fajl :lol:

kreso
18.01.2006, 10:15
@ yu - midi

Prijatelju, takvih je ovdje malo ili gotovo ih nema. barem ja tako mislim.
Napraviti ritam od MIDI filea preko Style Worksa je pi*kin dim :oops: , ali napraviti dooobaaar MIDI file je već posao. Prije par godina sam probao raditi preko sequencera na solo synthu. Ali kad sam poslije to preslušao na aranžerima, na svakom je to zvučalo drugačije, čak je na nekima umjesto bubnja lupao klavir.
To je težak posao i mišljenja sam da smo osuđeni rađe od postoječih dobrih MIDi fileova s tržišta raditi styleove. Kad malo bolje razmisliš bolje se isplati kupiti za 3-5 Eura po komadu dobar MIDI Gold, nego se zahebavati 3-4 sata. Stari moj, vrijeme je novac i barem meni je moj radni sat vrijedan 15 Eura. a za to kupim cca. 5 MIDI-a. A da napravim 5 dobrih MIDI-a treba mi min. 15 sati krvavog rada. :roll: Mislim da me razumiješ.
Ako postoje na ovom forumu majstori za dobar MIDI dapaće da su dobrodošli, i ja osobno ne samo da skidam kapu pred njima (moj duboki naklon), nego im se divim kako samo imadu živaca :lol:

Najbolje bi bilo da postoji softwer koji bi MP3 pjesmu odmah prekonvertiro u MIDI, izbacio van vokale i ošini po prašini :lol: :lol: :lol:
Ali nema ga, i tako nešto je nemoguće :cry: Ali jelda, bilo bi dobro ... :wink:

yu-midi
18.01.2006, 10:43
to bi najbolje bilo :lol:
vjerujem da cemo mi biti u penziji dok se tako nesto ostvari :cry:
Moje misljenje je da se postojeci Midi fajlovi pomocu softvera kao Cubase,Sonar itd.. obrade sto bolje moze a ne da pravimo nove,malo ja nas za tako nesto i stvarno skidam kapu takvim majstorima jer nimalo nije lako napraviti taj fajl.

kreso
18.01.2006, 13:36
Pa da. Može i tako. A uostalom ima na netu stvarno kolko hočeš dobrih MIDI fileova. Stvarno koliko hočeš i kod mene u HR, i u BiH i U SiCG ...
Može se to doradit i preko Cubasea, Cakewalka ili Sonara, no osvrnemo li se malo bolje na sam osnovni ritam pa 90 % pjesama je kopija kopije ritma. Treba samo uskladiti boje na trakama, usnimiti (tko treba) intro, napravit prelaz, odredit tempo i to je to. Nema tu puno filozofije. Problem su pjesme koje u sebi sadrže 2-3 ritma različitog tempa kao npr. "Eh, što nisam sunce". Na takvim se pjesmama lome zubi :lol:

Bilo bi bolje da se pozabavimo izradom takovih varijacija, kojih nema u SET-ovima. To ja zovem izrada stylea, kad npr u Var1 imam 8-beat, pa Var2 ide na Rumbu, Var3 je Sa-Sa i završava na Var4 sa 16-beatom. E sad to uskladi. tempo pjesme je npr. 115, u osnovnom stylu 8-beat ti je na 90, Rumba na 105, Sa-sa na 130, a 16- beat na 135. Ajde, doktori, uskladite sad to. Možeš ti ubrzavat, usporavat i na kraju ispadne veeelikkka papazjanija, puna torba sr*nja da izvinite.

toma
18.01.2006, 18:13
ljudi imam jedno pitanje
ima li neko kakav program sa kojim bi mogao spojiti 2, tri ili više midi fajlova ujedan
mislim da bi bilo dobro tako spojit midi fajlove tako da svaki midi ima drukčiji ritam
i onda uvesti u style works napraviti pravi ritam sa razlicitim varijacijama

kreso
19.01.2006, 10:51
Toma, interesantna ti je ideja.

Postoje i dobri MIX-evi MIDI fileova (3-4 pjesme u jednom MIDI fileu).
Obradit 3-4 stvari u jedan MIDI možeš preko Cubasea ili Cakewalka (samo režeš sekvence i ljepiš). No stvar je u tome što se i tempo u reprodukciji MIDI-a mjenja, a konvertiranja MIDI-a u Style ne možeš regulirati da se brzina ritma mjenja kao prema sekvenci. Jer kako mu odrediš ritam, tako ga on vrti u istoj brzini kroz sve varijacije. To je GLAVNI problem.

Vaxter
19.01.2006, 10:53
Cakewalk, XG Works...

mariolino
19.01.2006, 11:13
Krešo nisam probao ali misli da bi ovaj program mogao pomoći da se postave različite brzine u varijacijama. :lol:

http://www.jososoft.dk/yamaha/software/partedit/index.htm

Program je namijenjena za PSR ali ako to radi kako treba možda bi nakon konverzije ritma u StyleWorksu radilo i za druge klavijature. :wink:

kreso
19.01.2006, 12:45
Trebalo bi probat. Na prvi pogled program mi ima smisla. No nemam Yamahu da to isprobam.
Ajde, Yamahaši probajte download-ati softwar i vidjeti kako to radi.

zokin
19.01.2006, 15:56
Da li neko zna kako se u Cakewalk-u mogu rezati trake. Do sada sam radio samo sa celim trakama. Npr. hocu da otvorim novi projekat i u njemu da lepim odredjene taktove, a ne cele trake. Nadam se da ste razumeli sta sam hteo da pitam?
Ovo bi mi puno znacilo u pravljenju ritmova.

Pozdrav!

yu-midi
21.01.2006, 11:17
Svaka cast :!:
Ako nastavimo sa ovim tempom imacemo vise ritmova nego midi fajlova u down-up centru :lol:

zokin
16.02.2006, 23:40
Zasto ne mogu vise da skidam super ritmove, jesam li previse downloadovao?

yu-midi
17.02.2006, 22:35
isteklo je 30 dana :lol:
aktiviracu ponovo !

zokin
18.02.2006, 02:06
Zahvaljujem 8)

toma
19.02.2006, 23:33
yu midi mozes li meni aktivirati?