PDA

Pokaži Full Verziju : Prijedlog tarabuke pa 80


gogspa80
25.09.2008, 00:02
Pozdrav svima.. primjetio sam da svako malo netko trazi, netko okaci loop tarabuke za ovaj ritam, za onaj ritam..
to je dobra stvar i dobro zvuci, ali sto kad se tempo promjeni, a i nepotrebno zauzimaju prostor...

Mislim da bi se moglo naci bolje rjesenje za to.
Dobro bi bilo da odaberemo 5,6 semplova tarabuke, da se dogovorimo na koje tipke u bubnju ih poredati(da uvedemo neki standard),
recimo moze se redati od C7 pa na gore jer na njima nema nista..
i onda da pravimo te loopove u formatu u kojem je stil za klavjeturu(ili u mid formatu), isto bi zvucali kao i loop ako su semplovi tarabuka uneseni u klavjeture, a ne bi zauzimali ni malo prostora i moglo bi ih stati koliko god zelimo...a i tko nema mogucnost citanja semplova,
pa 80 ima dosta dobre fabricke tarabuke samo ih treba poredati, i mislim da bi se to super dalo srediti... Sta vi mislite o ovome???
pozdrav

tranzit
25.09.2008, 13:50
Ti svasta nesta naprica.

Marco7
25.09.2008, 13:52
Gogs u PA1,PA800,PA2 loop moze da menja brzinu pa zato kace gotove lupove!

tranzit
25.09.2008, 14:19
U pitanju je tako zvani sliceing to jest sposobnost da se jedan jednostavni percussion ili drum loop virtualno podjeli na pojedine udarce. Tada ove udarce interni sampler razumije kao zasebne kratke audio fajlove koji nisu vezani medjusobno a kojima on dodijeli , opet virtualno, midi note, pa ih on onda moze i neovisno svirati. Na taj nacin je, kako je Marko i rekao, moguce svirati taj kompletni loop u razlicitom tempu a da se pri tom bitno ne izgubi na kvalitetu jer je one virtualne midi note moguce bez problema kao i u bilo kom sekvenceru svirati u razlicitim tempima. Korgovi aranzeri vrlo dobro barataju sa tim sliceingom i audio loopovima tako da se sve u najvecem broju slucajeva odradi automatski. Yamaha ovdje jos uvijek spava i boga pitaj dokle ce.

gogspa80
25.09.2008, 23:34
ahaa... a onako mi palo na pamet, skidao neke loopove da poslusam onako i pade mi na pamet.. nisam znao da to mogu klavjeture a da se ne izgubi na kvaliteti... zanimljivo...

muro
26.09.2008, 20:40
daj te kolege ako je moguce uraditi nesto za pa50
hvala poz
=))

BasariStudios
26.09.2008, 21:05
A sta bi se to moglo uraditi za PA50?