PDA

Pokaži Full Verziju : FM7


Vaxter
28.12.2005, 13:52
FM7 je softwareski synthetizer zvuka koji se zasniva na FM sintezi koju koristi i Yamahina DX serija.
Sa njim je moguce preslushavati i koristiti za sviranje boje DX i TX serije.
Ko na svirkama koristi kompjuter, ovaj proggie moze da bude i vishe nego koristan.
Ja ga u poslednje vreme chesto koristim.
Radim to na sledeci nachin.
Na PSR9000, koju sviram, kao R3 voice stavim blank voice.
U midi podeshavanjima iskljuchim sve inpute, i ostavim samo R3 output.
Klavijatura kompjuteru shalje samo note koje se sviraju na R3, a na samoj klavijaturi se nishta ne chuje, poshto se koristi blank voice. :)

Na kompjuteru pokrenem FM7 i podesim ga da prima note sa midi ulaza zvuchne kartice.

Izlaz sa zvuchne ubacujem u samo klavijaturu na Aux, mada moze i komp direktno u mixetu.

Meni je ovako nekako lakshe, mada znam ja da nekada bespotrebno komplikujem stvari... :D

Zbog latencije je chesto potrebno smanjiti bafer.
Ja ga drzim na 1024, a kako kome odgovara spram hardverskih mogucnosti... :)


Program je relativno mali, 3mb, a demo verziju je moguce skinuti sa sajta proizvodjacha.

http://www.nativeinstruments.com

Full verzija je postojala na mail nalogu nasheg sajta, ali je neko izgleda opet promenio lozinku... :x

Ako ima ko josh shta da doda, slobodno neka to uchini... ;)

fico
28.12.2005, 16:11
ne samo da je promeno password nego je i izbrisao sve sto je bilo u folderima tako da cu za dan ili dva dok prodje nova godina ponovo staviti sve na svoje mesto a ako nekom treba nesto hitno nek ostavi PP

Vaxter
28.12.2005, 16:21
Ne mogu da verujem...
Strashno...
Zato otvori 2 naloga, uploaduj sve na jedan za koji niko ne zna, i dalje se samo fowarduje na drugi, treci i dalje kako zatvaraju... :)
Naravno, taj glavni mozesh i meni da dash, za sluchaj da ti ne stignesh da uradish, mozda ja tad bash imam vremena... ;)

samuraj
29.12.2005, 00:32
Zamolio bih vas ako mozete da prosledite full verziju FM7 na mail:
slobamusic@yahoo.com ili da mi kazete gde mogu da skinem.

P.S. Imam uputstvo za Korg PA80 na srpskom jeziku u pdf formatu 3,8 Mb. Pitanje je sledece: treba li nekome i gde mogu da ga upload-ujem? Hvala.

Pozdrav za sve dobre ljude !

miroljub
12.01.2006, 18:41
interesuje me da li u programu FM7 mogu da se preslusaju boje za dx koje su u sysex formatu?

miklo
13.01.2006, 13:40
da mogu da se preslusaju boje sa dx11-21-27-100 ima u samom programu import syssex.






POZDRAV SVIMA SRECNI PRAZNICI :!: :!: :!: :!: :!:

MIKLO

miroljub
13.01.2006, 20:21
mozes li to malo bolje objasniti?
hvala