PDA

Pokaži Full Verziju : Kako da kontakt cita semplove bez izoblicenja?


sanjar@
24.09.2008, 22:56
Radim u cubase 2 i koristim bateriju i kontakt. Baterijom sam veoma zadovoljan oko bubnja, ali kada ke kontakt u pitanju na nekim semplovima mi se javlja izoblicenje zvuka. Recimo neki semplovi harmonika koji na korgu le-u izlaze fantasticno ovde pucketaju ili malo povise rezonancu. Da li ima nekih prakticnijih programa za citanje semplova i ima li ih negde u ful gratis verziji na netu... : ) ???
Pozdrav ljudi!!!

sanjar@
24.09.2008, 22:59
Radim u cubase-u a svi odavno vec rade u nuendu, pa me interesuje kao noviji koje sve prednosti ima?

gjoko
24.09.2008, 23:24
ima na primer: Emagic exp24
to je mali VST sempler i radi odlicno

mikca
25.09.2008, 01:00
nije los vsampler ver 3.5.2 dobro radi sa semplovima,sem toga moze se naci na netu da se skine.

BasariStudios
25.09.2008, 01:04
Niko nije nista ispravno odgovorio, Kontakt, Emulator X ili taj VSampler nema nista
sa time ustvari VSampler je igracka, Sanjar, nije do samplera, to sto pucketa sigurno
ima nesto tu da se dotera, posalji mi kompletan patch pa provericu.
Dalje, Cubase i Nuendo su 2 razlicna programa, nema tu bolje il gore, nije to isto.

branoy
25.09.2008, 15:42
Kontakt2 ja koristim od kad je izasao i vrh je, cekam samo ovaj emulator x 3 da se negde pojavi pa prelazim na njega posto vise ne zahteva samo emu kartu. Sad to pucketanje ako si u cubase sx mozda latencija te zeza, sto se tice semplova ako konvertiras za njega iz kmp idi prvo sa awave u gig format pa sa nekim konverterom mozes u nki ili direktno ucitaj u kontakt taj gig format, e sad i ja sam dosta semplova morao malo dostelati ali to nije mnogo posla ma to se za par sekundi uradi ako dovoljno poznajes program...
Razlika SX i Nuendo kako nedim rece! nema razlike audio midi , razlike su u necem drugom... poz

marecare
26.09.2008, 17:47
Radim u cubase 2 i koristim bateriju i kontakt. Baterijom sam veoma zadovoljan oko bubnja, ali kada ke kontakt u pitanju na nekim semplovima mi se javlja izoblicenje zvuka. Recimo neki semplovi harmonika koji na korgu le-u izlaze fantasticno ovde pucketaju ili malo povise rezonancu. Da li ima nekih prakticnijih programa za citanje semplova i ima li ih negde u ful gratis verziji na netu... : ) ???
Pozdrav ljudi!!!

cao

druze mozda te ja razumem :D

probaj da stelujes "release" na 0, to je kod mene isto bilo kad sam konvertiro od tr/le set pa na kontakt2

probaj pa javi

tranzit
26.09.2008, 17:54
Release nema nikakve veze sa tim pucketanjem, nego ti pogledaj prvo loop (loop start i loop end) jer tu ce najvjerovatnije biti problem posto kod kovertovanja se vrlo cesto desava da to nije bas 100% odgovarajuce za novi format. Release ni u kom slucaju ne ostavljaj na 0 jer to tek nece valjati ni q...cu. Release je prirodni ambient "fade out" sampla odnosno tona i svaki zvuk koji uopste cujemo ima taj prirodni fade out. Kod klavira ili na primjer gitare je on duzi zbog njihovog veceg rezonatora a kod flaute, saksofona, frule, trube... je on kraci jer ovi instrumenti imaju daleko manji rezonator odnosno kuciste.

gbabovic
02.10.2008, 10:47
U NI Kontaku semplovi pucketaju ili imaju izobličenja najčešće iz 2 razloga:
1. Podešavanje audio drajvera (kod ASIO drajvera može biti malo složenije). Ako kašnjenje nije dobro podešeno sempl pucketa ili ima izobličenja.
2. Sam sepml je prejak. Tada treba na samom semlu smanjiti nivo signala.

Meni je ovo rešilo sve probleme sa semplovima.

BasariStudios
03.10.2008, 03:52
Kao prvo postavi snimak da cujemo o Kakvom se pucketanjem radi jer postoje mnogo
vrsta pucketanja, moze biti do Audio kartice (slaba) zajedno sa procesorom, moze biti
do LOOP na samom samplu, moze biti ko sto je neko rekao do Release i dosta toga.
Postavi snimak kad mozes.

sanjar@
16.10.2008, 16:25
Kupih emu 1212m za 200 e!
Nadam se da nisam pogresio... : )
Pozdrav svima!!!

Vihor
17.10.2008, 15:44
Poz kolega. Niste pogrijesili niposto,dobra je to karta za tu lovu tj nudi poprilicno zanimljiv opseg muzickog djelovanja. Konvertori su nesto bolji nego kod klasicnih EMU karti,u svakom slucaju solidno za za malo para!!! Poz