PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc g800 u vezi stelovanja stilova


Marco7
21.09.2008, 13:48
Neki clanovi ne mogu uopste da otvaraju teme pa cu to pole videti sa Vladom o cemu se radi!Ako moze neko da pomogne coveku na ovo pitanje udrite ;)

Kako na Roland G800 napraviti kao na Korg-a iz Pa serije da u namenskom ritmu se nasteluje da i mol i dur u intru sviraju u isti hvat znaci da Cv1 i Cv2 bude isti!Nadam se da ste razumeli pitanje?

RadeKOKI
21.09.2008, 18:14
ne nije to moguce na g800, na novijim rolandima je sve moguce al na starim nije, jednostavno svira durski u duru u molu molaski a na sedmici u sedmicama sve veartikulisano :) ako je mol to je mol nemoguce je na staroj masini izvesto to pokusavao sam al neide, na g70 i e seriji vec moze da na M-m-7 svira kako postavis kao kod korgovih masna. pozz

sinisa
21.09.2008, 19:42
moze i na EM i na Va seriji,trebalo bi da moze i na g800.

NeX007
26.09.2008, 17:30
Evo ovako .... ucitati zeljeni ritam u user bank ,potom ga aktivirati. Kada je aktiviran treba pritisnuti taster F2 (parametri) ,ostati na GLOBAL meniju i listati na dole skroz do kraja. Tu je meni za podesavanje za akorde i intro -e. Ako nisam dobro objasnio neka neko pita,pa cu detaljnije napisati. Pozzzzzz

Davud
27.09.2008, 14:57
Ne kontam druze idalje ako je neko ukapirao ptanje
kako kod konvertovanih ritmova kada konvertujem intro ili ending
kako da napravim da to svira itacno i u molu kao i u duru.
Ako neko to dobro zna da mi objasni unapred sam zahvalan

NeX007
27.09.2008, 15:32
upravo sam o tome pisao. U meniju koji sam tamo gore naveo ,ti pdredjujes kako ce da zvuci intro. Npr ,odsviras D mol,a u meniju molski akord odredis kao durski ....ovo deluje komplikovano za objasniti ... ajde kad budeo imao vremena slikacu sve telefonom i postaviti slike. Prosto je. Zao mi je ako ne mogu prostije da objasnim.

Davud
29.09.2008, 21:58
NeX druze uopste ne mogu da ukapiramkako molski akord da postavim u durski
u svakom slucaju hvala ti sto se trudis da mi objasnis.
Dodjem otprilike na tu opciju ali ne znam kako da to odradim