PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron Audya Oficijalno!


BasariStudios
16.09.2008, 03:47
Dolazi sa 1GB Sampling RAM, moze primiti 4 GB RAMa. Prva serija se prodaje
bez Sampling Opciju, negde u Martu novim OSom ukljucuje se Sampling opcija,
Sampler koji nisam do sada jos video onakav...
Danas sam imao sansu da se malo zajebavam i radim Na Punu verziju Audya sa AJom.
Ovo je bio drugi susret sa Audya, Al sad i Sampler, zvanicna cena u USA oko 5000$
...nemam reci, nema tu sta da se prica o neki PA2X il T2 il E80, to je malo daleko,
al ipak vreme pokazace svoje. Sint nece bit na trzistu bar jos mesec do dva, prve dve
u USA dobijamo ja i AJ pocetkom Oktobra. Da samo vidite kolko su njih vec uplatili za
to sranje a mislio sam da ce ih dvoje troje kupiti.

Kad uskoro cujete frke po netu o KETRON AUDYA ADVANCED WORKSTATION
slobodno verujte u tome jer u development je oficijalno prvi Ketronov
Workstation koji ce biti mnogo napredniji nego i sama AUDYA.

JA BI NAJVISE VOLEO KAD BI SVAKO OD VAS IMAO SANSU NE DA POSLUSA
MP3 SNIMLJENE NEGO DA SAM STAVI JEDAN SD5 ILI SX3000 NA POJACALO
I DA GA ONDA OTCUKA! JEDNO JE MP3 A DRUGO JE NA POJACALO TO.

Alix
16.09.2008, 08:58
Da nebi ispalo da svaku tvoju poklapam (piše da imam poklopac na svaku),ali molim te bez ovog:
#uplatili za to sranje#
#da se malo zajebavam#
I velika slova...Svako će pročitati post ako htjedne,bila velika,mala ili crvena slova...
Ništa protiv tvoga posta samo poštuj pravilnik...

No.1
16.09.2008, 10:21
Ajd Nedime vise oko ovaj Ketron.Bice ovo dobro, za razliku od ostalo sto si prezentovao o Ketrona.

romario
16.09.2008, 10:54
A dobra je i cijena.Znači,ništa od toga.

kuki
16.09.2008, 13:59
Dobra je to klavijatura,ali jako skupa...

romario
16.09.2008, 14:06
Pa da,to sam i mislio .

BasariStudios
16.09.2008, 14:53
Cena je ubi boga, to je i najveci razlog sto ljudi ne kupuju.
Jedan obicni SD5 je 2300$.

GALA
16.09.2008, 14:53
Ma nije uopce velika s obzirom koliko sint nudi,,a i nedim ju je provalio tako da ce lako se probit na nase trziste,sve ce biti spremno kad izađe ritmovi su vec tu...pozdrav za nedima i ostale clanove...samo opusteno i nemojte da ova tema opet ode pod kljuc

Alix
16.09.2008, 15:03
Ma ljudi MOLIM bez svađe i zavade...Cjena je jaaako ugodna ako se pomisli koliko nudi...Dakle kao što Gale reče material je tu,a Nedim ja mislim će rade volje SVIMA pomoći ko se odlui za taj sinth,ili bilo koji drugi od Ketrona...Treba se sad malo uozbiljiti ipak čovjek nema studio tek tako da bi se hvalio,već da odradi profesionalno...Ako se kome ne sviđa material ne treba odmah da vrjeđa,ipak odražavanje studia košta,a Nedim s tim zarađuje...Pozdrav i RESPECT!

BasariStudios
16.09.2008, 15:23
Ma Almire u pravu si al ja sam oduvek zajebanciju i kritiku primio sa srecom.
Da nisam, danas ne bi ni studia imao, ne bi nit za Ketronom nit za Korgom
radio a mozda bi kopao kanale a veruj mi buraz, da nisi nista vredan ne bi te
ni Ketron ni Korg ni niko trazio bezveze samo za sliku, imaju oni pametnija posla.

GALA
16.09.2008, 15:32
Cuj Nedim da te netko trazi za sliku!!,to nije moguce dobro znamo mi ljudi koji smo te vidjeli..al tvoje znanje nitko ovdje nemoze osporiti i to da ketron uzma samo jake ljude,to si i dokazao sa svojim znanjem,,jer kad ti budes pripremio ovaj sint za balkan ima da se prodaje full na nasem trzistu,ketron je jaka firma ko nije probao ketron nemoze znati,ja sam ga probao i to je stroj

BasariStudios
16.09.2008, 15:38
A jeli, ti mislis da je Ketron mene uzeo da radim samo te Balkan stilove i gotovo.
32 stilova za sledeca 10 godina i kraj jeli, ahahahaha, nikakve Balkanske stilove
nemaju veze ni samnom ni sa Ketronom, to nije ni 1% od ono sto radim za njih
nit zasto su me trazili...Balkanski stilovi nije kraj sa njima, to je bio samo projekat
za slobodno vreme kad nemam sta raditi i nista vise nit njih toliko interesuje dal
ce se to negde prodat il ne, imaju oni veci market no sto mi mislimo.
Prodaju oni Vega u Arapski svet isto onoliko koliko i Korg kod nas, prodaju oni
Midjay, SD4/2 i ostale module ovde u USA i zapadni svet u Evropu mnogo vise no
sto i Korg i Roland zajedno prodaju, Balkan i Turska njima je zadnja cilj.

GALA
16.09.2008, 15:42
Ne Nedim ocu reci da ti jedini imas dodira s tom spravom i da ti jedini je mozes plasirat u punom sjaju na nase trziste..o tome se radi,mi samo mozemo natucati ovako-onako...
Lupetamo gluposti a nismo je ni probali,zato ne obaziri se na razna misljenja pojedinaca,ja znam sta je ketron svirao sam SD1+, nekima je bitan izgled al meni nije, vec kako radi

ROBOT
16.09.2008, 19:21
u podpunosti se slazem sa GALOM !!! vrlo lijepo zboris !! pozzz

Vihor
16.09.2008, 19:31
Polako momci budemo to uskoro vidjeli sta nudi ova mocna masina. Nisam nigdje procitao u manualu o equalizeru i nacinu pravljenja farbi :mad: nadam se da ce audyia imati sve pogodnosti za nase balkansko trziste, poz (kazu da je max sampling 256MB a ne 1GB...nedime???)

Alix
16.09.2008, 23:52
Ma Nedim zna bolje od nas momci---IMO GA JE...ako kaže da će imati 4GB RAM-a onda će ga imati i ne prepravljajte čovjeka...kad se vi budete družili sa AJ,inžinjerima i vozali se u limuzini onda možete gilozofirati...A ovako nemamo šta demantovati...Nego Nedime,kako izgleda ta sprava,jesul je šta promjenili nasuprom prototipa kojeg smo gledali na YouTube prije godinu dana?

BasariStudios
17.09.2008, 00:05
Ne, isti je izgled skroz onakav i da 4GB jeste, video sam ih unutra a tako
ce i biti, dolazi u prodaju samo sa jedan GB...neka koregiraju oni sta hoce,
ja se mogu samo smijati...:)

Vihor
17.09.2008, 00:36
Nedime dakle 4 slota za memoriju imaju u Audyi? Slusao sam demo i mogu reci da vrlo ubjedljivo to zvuci. Za svaku pohvalu taj Audya, poz

Marco7
17.09.2008, 02:07
4 Gb je zmaj!Hmmmm meni XP u studijskom racunaru ne vidi 4Gb i ako imam 4 slota po 1Gb nego mi prijavljuje 3 i nesto e taj OS koji podrzi 4Gb je stvarno ozbiljna stvar,bez zajebancije ovo kazem ;)

Vaxter
17.09.2008, 02:28
Moze XP da vidi 4 giga, ali ti 3 koriste programi, a taj jedan rezervishe sistem za sebe...

Marco7
17.09.2008, 02:35
Pa to sam hteo da kazem,radi mi samo 3 Gb jbg :)

tranzit
17.09.2008, 02:46
4 Gb je zmaj!Hmmmm meni XP u studijskom racunaru ne vidi 4Gb i ako imam 4 slota po 1Gb nego mi prijavljuje 3 i nesto e taj OS koji podrzi 4Gb je stvarno ozbiljna stvar,bez zajebancije ovo kazem ;)Ima ozbiljnijih windowsovih sistema koji vide mnogo vise nego XP. Vista 64Bita Ultimate radi sa 128GB a zamisli koliko je tek ozbiljan Win Server 2008 Datacenter Edition X64 koji vidi i radi sa 2TB to jest 2000GB memorije. A taj XP radi on i sa tim cetvrtim GBom i te kako ama ti ga ne pokazuje, sto nije ni bitno.

Marco7
17.09.2008, 02:48
Sve je to super ali meni ti OS ne rade posao na ovom racunaru zbog plug inova koje korsitim tako da ce to malo da saceka ;)

tranzit
17.09.2008, 02:49
koji su plugovi ? vecina radi i na visti i na serveru 2008.

Marco7
17.09.2008, 02:58
Dosta plug inova ne radi na Visti,probao sam ja i zato sam ostao na Xp-u i dok ne nabavim sve zakrpe za Vistu nemam u planu da menjam OS a i u samom racunaru nemam nista osim Cubase-a,Nuendo-a,Sound forge i naravno pluginove koje koristim!Sve ostale opcije sam iskljucio jer mi ne trebaju uopste a za net i za ostale zajebancije imam dobar lap top ;)

tranzit
17.09.2008, 03:07
Ako karta koju imas podrzava drajverima Vistu 64Bit i imas SP1 za nju, sve ce da radi sto ti je radilo i na XPu i to dosta brze i bolje. Kompletni Wavesi rade, pa onda svi Kontakti i Kompakti i ostale native instruments zajebancije, Cubase i Nuendo onda Sonar, Sound Forge verzija 9 i more ostalih plugova. Naravno da PC hardver mora da bude kompatibilan inace nista od svega toga.

Marco7
17.09.2008, 03:13
Radi mi karta na Visti,Cubase itd da ti ne nabrajam sad,ali mi ne radi mnogo plug inova kazem ti koje koristim kao sto je BFD,Colossus,Orchetral,DFH1,Majestic bass i tako jos mnogo sintizajzera,bas ih koristim i imam dosta sredjenih mojih preseta na njima pa mi je rad bez njih nezamisliv jer bi gubio mnogo vremena u suprotnom a i onako sam tanak sa vremenom to sto moze ;)

BasariStudios
17.09.2008, 03:13
Da Jimmy ima 4 slota, da samo dodam zaboravio sam, Audya radi na
2 IntelCore procesora, neznam koji jacinu, video sam i to svojim ocima.

dugmic
17.09.2008, 03:15
imaosam jebeni ketron x 1 godinama nije za nista kao igracka za korg i neke druge , samo da cujete razliku u svemu , KETRON nije za Balkance .

tranzit
17.09.2008, 03:19
Radi mi karta na Visti,Cubase itd da ti ne nabrajam sad,ali mi ne radi mnogo plug inova kazem ti koje koristim kao sto je BFD,Colossus,Orchetral,DFH1,Majestic bass i tako jos mnogo sintizajzera,bas ih koristim i imam dosta sredjenih mojih preseta na njima pa mi je rad bez njih nezamisliv jer bi gubio mnogo vremena u suprotnom a i onako sam tanak sa vremenom to sto moze ;)Sve sto si nabrojao radi na Vista 64 SP1 bez imalo problema i dosta bolje ako imas vise memorije, pogotovo je to vazno za BFD. Kod mene radi bar 50% brze i bolje ali na 8GB RAMa na toj Visti 64Bita.
Onda Colossus, DHF isto tako mada njih ne vozim preko njihovog Kompakt instrumenta jer u Kontaktu 3 to sve bolje radi. Bez brige samo instaliraj to na Vistu 64 SP1 i neces vjerovati sta se desava.

Marco7
17.09.2008, 03:24
Ma probao sam ne ide,masina mi je mrak ali ne ide!A probacu opet kad dodje vreme za obaranje sistema posto stvarno ne bih imao zivaca da sad opet nedelju dana sredjujem kompjuter za rad :) Pozdravljam vas,odoh u krevet :)

tranzit
17.09.2008, 03:27
Obavezno moras imati SP1 inace bude problema a masina ako je mrak onda nista ne stoji na putu. Pazi, ima i podesavanja Viste 64Bit za audio koje moras odraditi. Kad budes odlucio da instaliras kontaktiraj me pa cu di dati ta podesavanja a i uputstva oko instalacije posto i tu ima malo zajebancija kada se instalira masina za audio.

RadeKOKI
17.09.2008, 05:07
imaosam jebeni ketron x 1 godinama nije za nista kao igracka za korg i neke druge , samo da cujete razliku u svemu , KETRON nije za Balkance .

Druze ti definitivno nisi krsten !!?? Zato sto taj ketron je toliko dobra sprava da i dan danas moze konkurisati mnogim novijim aranzerima a to sto ti nisi znao da je napravis to je vec nesto drugo, dali uopste ti znas kad se pojavio taj model prvi put tj. koje godine?? i sa kojim aranzerima je bio tad u klasi?? dal si svestan sta si ti izjavio?? ma ne sviraj bez veze mrzim kad neko misli da zna nesto u stvari nema pojma niocemu. Ketroni nespadaju u klasu sa korg, roland i yamaha aranzesima to upamti dok si ziv, to je neki drugi visi rang keyboard-a koji je mnogima nepoznat, jer mi na balkanu, rumuniji i bugarskoj smo navikli na 3 proizvodjaca i tu smo stali, a nedostizni su nam mnogo kvalitetniji za iste pare, ja sam licno isao iz srbije za Holland i kupio SD1+ a imam i rolanda g70 koji je igracka sto se tice aranzerskog dela nema lagaja x1 kad se pojavio ni jedan proizvodjac sem versija nije mogao da mu parira druze cak 95-6 godine !! pa sad vidi sta je bilo aktuelno od rolanda, yamahe i korga tad i ne seri mnogo jer nemas pojma o zivotu. Tad su svi umirali za rolandom e86-96, korg-om i3, i4s i yamahama psr-7000, a taj ketron i dan danas neces naci u oglasima ko god ga ima ne prodaje raspada se i nemisli da ga menja, zato sto je tad imao 192 mesta za user stilove+blablabla ...hdd....voice processor, 16mb sample ram-a...itd itd itd i ne kenjaj mnogo !! aj zdravo! pa nek me banuju boli me tuki jer mi pun stojko filozofa i pametnjakovica koji su puni znanja kao pasja muda tj!!

No.1
17.09.2008, 05:31
Hej easy man!!! Necemo te banovati al imas zadnje upozorenje pred ubistvo, jasno?=))=))=))

Ma ok je care,uzivaj nema potreba da se toliko nerviras.
U pravo si 100% al svako moze da kaze svoje misljenje...tako da relax.

RadeKOKI
17.09.2008, 05:42
Hej easy man!!! Necemo te banovati al imas zadnje upozorenje pred ubistvo, jasno?=))=))=))

Ma ok je care,uzivaj nema potreba da se toliko nerviras.
U pravo si 100% al svako moze da kaze svoje misljenje...tako da relax.

leeeeeeeeeeeeee bate znaci napunio si cev sa metkom leleeeeeeeee mene majko grdan ja !!! ima da me roknes ovaj hm !! SHUT BONA EROTIKA !! ma druze dojadilo mi znas ono koji je bolji koji je jaci, veci, duzi, moze duze....bla bla :) nisam neka paljevina mada u pogresnom sekundu losa recenica uuuuuuh tad sam smrt samom sebi a kamoli drugima :)

Alix
17.09.2008, 07:53
###Da Jimmy ima 4 slota, da samo dodam zaboravio sam, Audya radi na
2 IntelCore procesora, neznam koji jacinu, video sam i to svojim ocima.###

...IntelCore...Koja su to 2 procesora,jel znaš...?

A što se tiče Viste---
Imam je original (košta toliko kao XP kod nas),i NIKAD više je neću imati...
Radi jako nestabilno,kod mnogih drivera pravi cjeli haus,kad nabudžaš PC,treba ti pola sata da ti naloada sve i otvori kako treba,puca oooogromno RAM memorije koju troši za Visual Effekte a ne za rad,a u suštini VISTA je isto kao Windows Millenium-sramota Microsofta,zato sad uskoro lansiraju WINDOWS 7,koji će da popravi SVE bugove koje je pravila Vista i mnogo stabilnije i brže će da radi,ne isplati im se razvijati ServicPack-ove z anju jer je previše greški da bi se sve moglo popraviti---Razlozi za takvu potezu imate kod Microsota u objavama,koji sam pljuje po Visti a u nebo kuje WIndows 7...I još jedna stvar,VISTA ima t.i. BackEntrance-zadnja ulaz-vrata u prevodu,preko kojih mogu SVE vladne organizacije USA da vam u bilo koje doba provale u PC,i čačkaju po njemu koliko im volja,u namjeri da spreče "mogući terorizam"...Eto na šta se Bill Gates bacio,žalosno...

m@x
17.09.2008, 10:00
Alix,

Ne bih se baš pretjerano veselio Windows 7-ici, još nije došla ni do 'beta' faze, a prema pričama iz samog Microsofta, možemo ih očekivati tek 2010. godine (ako zbog stanja na tržištu požure pa ih i izbace prije, dogodit će im se isto što i sa Vistom). Dobro se sjećam kad su izašli Windowsi XP, tada su bili u situaciji vrlo sličnoj kao što je danas Vista, zahtjevali su min. duplo više RAM-a od prethodne verzije, stalno su se rušili, itd. Tek kad je izbačen SP2 to je počelo ličiti na nekakav kršteni operativni sustav.

A što se tiče 'BackEntranca' budi siguran da će ga imati i 7 (uostalom već je XP od SP1 uveo mogućnost slanja podataka sa korisničkog PC-a prema Microsoftovima serverima).

Što se Ketrona tiče, on je svjet za sebe, kao i drugi ima i vrline i mane, a najveća prednost mu je to što je namjenjen baš za živu svirku, em zvuči (skoro) kao živi band, em su ti sve kontrole na dohvat ruke. Ali zato moraš sjest i naučiti njegov sustav rada, i onda nema frke.

BasariStudios
17.09.2008, 10:40
Ketron je oduvek bar 5 godina ispred sve ostale, ono sto sad KORG il ostali imaju
KETRON imao bar pre 5 godina a ono sto AUDYA ima ostali imace posle 5 godina.
Hteo bi da mi neko kaze koji je bii prvi Aranzer sa Samplerom od ostalih proizvodjaca.

tranzit
17.09.2008, 10:44
###Da Jimmy ima 4 slota, da samo dodam zaboravio sam, Audya radi na
2 IntelCore procesora, neznam koji jacinu, video sam i to svojim ocima.###

...IntelCore...Koja su to 2 procesora,jel znaš...?

A što se tiče Viste---
Imam je original (košta toliko kao XP kod nas),i NIKAD više je neću imati...
Radi jako nestabilno,kod mnogih drivera pravi cjeli haus,kad nabudžaš PC,treba ti pola sata da ti naloada sve i otvori kako treba,puca oooogromno RAM memorije koju troši za Visual Effekte a ne za rad,a u suštini VISTA je isto kao Windows Millenium-sramota Microsofta,zato sad uskoro lansiraju WINDOWS 7,koji će da popravi SVE bugove koje je pravila Vista i mnogo stabilnije i brže će da radi,ne isplati im se razvijati ServicPack-ove z anju jer je previše greški da bi se sve moglo popraviti---Razlozi za takvu potezu imate kod Microsota u objavama,koji sam pljuje po Visti a u nebo kuje WIndows 7...I još jedna stvar,VISTA ima t.i. BackEntrance-zadnja ulaz-vrata u prevodu,preko kojih mogu SVE vladne organizacije USA da vam u bilo koje doba provale u PC,i čačkaju po njemu koliko im volja,u namjeri da spreče "mogući terorizam"...Eto na šta se Bill Gates bacio,žalosno...
Pises o necemu sto ne poznajes i prepricavas ovdje internet stranice. Ti si instalirao Vistu i eto tebi ne radi to kako treba i to odmah znaci nda taj sistem ne valja. To sto pricas o Win 7 i razlozima sto izlazi ni to nema veze sa istinom. To nije nikakva zakrpa za Vistu vec novi sistem nova platforma. I gdje si ti to vidio da Microsoft pljuje po Visti, navedi stranicu da vidimo i mi.

tranzit
17.09.2008, 11:02
Ketron je oduvek bar 5 godina ispred sve ostale, ono sto sad KORG il ostali imaju
KETRON imao bar pre 5 godina a ono sto AUDYA ima ostali imace posle 5 godina.
Hteo bi da mi neko kaze koji je bii prvi Aranzer sa Samplerom od ostalih proizvodjaca.
Hajde ti nama reci koji je to bio prvi aranzer sa semplerom. Opet ce izgleda biti zabavno.

BasariStudios
17.09.2008, 20:05
Da nije slucajno bio PA80 i PSR9000? Nemoj mesat WERSI ovde sada...ZNAM to vec.
Pricamo o ovim seljackim stvarima, da svi mi seljaci razumemo posto smo mi daleko
od WERSIJA i ostale stvari.

BasariStudios
17.09.2008, 20:48
Oh zaboravio sam, to su bile 1999-2001 negde, neznam tace godine te masine samo
znam da je PSR9000 bio prvi...il nije??? Mislim da je bio KETRON X1...1995 Godina!

tranzit
17.09.2008, 22:36
Ni pomislio nisam na Wersi jer je on tada nije imao blage veze sa semplingom i uglavnom se bavio proizvodnjom gala-orgulja sa automatskom pratnjom i zasto bi mi to bili seljaci pa nam je Wersi nesto nedostizno. Kad pises o tim stvarima, pisi samo u svoje ime. Korg PA80 i Yamaha PSR9000 su dosli sa semplingom ali mnogo kasnije tako da ni oni ne dolaze u obzir.
Ti se opet zaletio i pokusavas da reklamiras taj Ketron po svaku cijenu pa sam te zato i priupitao koji je to prvi sempling aranzer jer sam unaprijed znao sta ces da odgovoris. Taj tvoj Ketron X1 nije ni izdaleka bio prvi sempling aranzer. Kao prvo Ketron X1 se pojavio 1998. godine a ne 1995. a prvi sempling aranzer je bio PSR2700 citave cetiri godine prije, znaci 1994. godine i to ni manje ni vise nego sa pravom sempling opcijom to jest mogao je stvarno da sempluje a ne samo da uvodi wavove . Kad nesto tvrdis onda se prije toga prvo obavijesti o svemu pa onda pisi. Propade ti reklama.

BasariStudios
18.09.2008, 00:18
1. Koliko sam ja informisan od Ketronovih inzinjera X1 je 95 godine a SD1 2000
i naravno da njima verujem posto na netu se to nemoze bas lako naci.
2. PSR2700 nikad nisam cuo do danas a siguran sam da i 80% nas nije culo,
trazio sam na netu i citao sve Specs nije nigde za Sampling postojalo.
Ja i ti izgleda imamo problem u razumevanju, kad sam spomenuo WERSI tu spada
i ta YAMAHA PSR2700, ja sve pricam LITERARY sto znaci pricam o stvarima koji
koristimo svaki dan, kao prvo niko nikad nije taj PSR2700 koristio a to neznaci 0
mozda su i 5 koristili al niko nije cuo a pod dva i dalje ne pise o Sampleru nigde,
jedino ako sam propustio posto nemam toliko vremena da to ispitujem.
Moj cilj je jednostavan, da je X1 ipak bio prvi Sampler koji se mogao koristiti koji
se koristio a koristi se i do dan danas...

tranzit
18.09.2008, 00:26
Ama Nedime brate rodjeni, prestani da se izvlacis nebuloznim pricama bez ikakvog razloga. Jednostavno prihvati da si pogrijesio i nikakve frke nema. To sto ti nisi cuo za PSR2700 to je vec tvoj problem a inace je aranzer bio dosta omiljen i preteca danasnjih yamahinih aranzera. Pozovi te sve Ketronove inzinjere i savjetuj im da sto prije napuste tu svoju firmu jer o njoj nemaju pojma. A da to sad ne bi ostalo samo na mojim rijecima i da ti i dalje ne bi zivio u zabludi oko prvog sempling aranzera a i oko godine nastanka Ketrona X1 evo tebi lijepo ova dva linka ka najvecoj arhivi podataka o muzickim instrumentima na svijetu pa procitaj sam:
http://www.synrise.de/docs/types/s/solton.htm
http://www.synrise.de/docs/types/y/yamaha/yamaha_psr-serie.htm

BasariStudios
18.09.2008, 00:28
E jebat ga, neznam Njemacki.

tranzit
18.09.2008, 00:31
Ne moras da znas njemacki da bi procitao godinu prve proizvodnje instrumenta a ne moras da znas njemacki ni da bi procitao tehnicke podatke koji su svi na engleskom. Uostalom ako bas toliko ne razumijes i ako bas treba, sve cu da ti prevedem a za pocetak evo ti i specifikacije PSR2700 koje si ti toliko trazio bez uspjeha. Ja ih nadjoh na engleskom za pet sekundi:
http://www.sonicstate.com/synth/_inc/specs_only.cfm?synthid=487