PDA

Pokaži Full Verziju : Ketron SD5....?


semploje
16.09.2008, 01:23
Pozdrav, ljudi

Ima li ko iskustva sa ovim? Na slici i na papiru deluje ok, demo zvuci fino......
istina da nema tockic za tempo:-O, ali boze moj.......

Ima li ritmova za njega, sa cim je kompatibilan (od ketrona naravno)? Nigde ne vidim podatak o memoriji za user stilove.... koliko toga staje?

Koliko se lako prave ritmovi na ovim ketronima, generalno


Inace, trba da kupim aranzer..... imam sad stari dobri psr9000.... Yamahu necu zato sto imam jos 3 yamahe, g70 bih jedino zato sto je Roland i ni zbog ceg drugog (jos imam traume od VA7/5/3.... korg pa 800 mi je extraoperativan, ali zvuci kao Korg:(......

Da li je Ketron dobar ili najmanje los (ili los)


HHVALAAAA!

BasariStudios
16.09.2008, 03:40
Dobar ili los nemogu ti reci, to je sve do tvog ukusa, ritmova ima ovde:
http://ketron.com/itemdetails.asp?mod=SX3000-B i bice uskoro jos mnogo.
Kompatibilan je sa SD1, XD9 i SX3000. Masina je dobra, Demo snimci nisu
nikad dokaz dal jedna masina zvuci dobro il ne, to su samo MP3 al drugo je
kad je zakacis na ozvucenje, za sad bi jednog Ketrona ispravio pored bilo kojeg
T2 il PA2X za ritam masinu, za solo i nije neka strava, imam 4-5 Ketron masine
pored sebe sada i plus ostale masine i vidim ih sve kakve su. Sad sam sto ulazim
u kuci, dolazim sa Ketronove ofise ovde, ima dobrih vesti, bas cu sada pistati o AUDYA.

semploje
16.09.2008, 09:16
Hvala.... a koliko user mesta za styles ima SD5?

Marco7
16.09.2008, 10:25
@ za sad bi jednog Ketrona ispravio pored bilo kojeg
T2 il PA2X za ritam masinu, za solo i nije neka strava

Malo ishitrena izjava ;)

BasariStudios
16.09.2008, 14:57
Marco, ja ne mislim da je bas tako a niti mislim i o JV ritmovima.
Jedno je snimiti na MP3 a drugo je staviti je na pojacalo.
Semploje, stilove kod njega zavise koliko FLASH ROM ima unutra.
Onako fabricno moze do jedno 50-60, ako se doda FlashRom od
2 MB moze i do 250 stilova.

Marco7
16.09.2008, 15:11
Evo brate verovao mi ili ne ali ja nemam ni jedan JV ritam u klavijaturi!Evo kazem ti ako mi verujes???Svidja mi se ono sto je radila ekipa JV,aranzmani,pesme itd ali ja sam pobornik novog sounda i gledam da mi i klavijatura zvuci tako!Znaci svetski sound.Neznam za AUDYU i necu nista da pricam dok je sam ne isprobam i dok sam ne cujem sound na mom razglasu ali za ove ostale ketrone sa pravom tvrdim da kaskaju za ostalim (Korg,Yamaha,Roland)proizvodjacima,sto zbog loseg dizajna klavijatura(stvarno ruzno izgledaju),sto zbog semplera,sto zbog cene a i zvuka bogami jer su to sv presudne stvari koje gledamo kad kupujemo aranzer!Da se razumemo ne pljujem po Ketronu samo iznosim cinjenice,dobar je aranzer ali ja cu se drzati Korga iz mnogo razloga!Tebi cestitam na sjajnom poslu sa Ketronom jer je tesko doci do njih a kamoli raditi za njih i biti njihov aranzer,svaka cast!

Alix
16.09.2008, 15:16
Od ketrona (to je inače SOLTON by Ketron) mi se samo sviđaju MS5,MS100 ostali aranžeri su promašaj...Ko što reče dr.Gredić,DESIGN in je užasan-ružni su,a i sam sound je oslabio bar za 80%...Hebo ga,MS100 je imo ritam mašinu bolju čak od Rolandove G-serije,a danas njihovi aranžeri katastrofa nasuprom MS-serije...Inače je moguća činjenica da su se SOLTON i Ketron raspali pa zato Ketron sam nije sposoban onakav kvalitet...Inače do sadanisu pokazali ni jedne solidne klaviature koja bi potukla Yamahu,Rolanda,Korga...Žalosno ali istinito...

BasariStudios
16.09.2008, 15:19
Pa to i jeste citava stvar, mislis da mi majka rodila Ketrona, kad sam ja imao Ketron?
Uvek sam najvse voleo njihov zvuk al nikad nisam imao Ketrona do sada i ne bi kupio
bas iz nekih razloga...cena...dizajn...sampler...mislis da bi ja kupio Ketron za pare?
Nikad ne bi platio osim za Audya, jedini razlog sto ih imam su zato sto su za dzaba.
Zvuk se nikad nemoze presuditi na bazi jednog il 2 misljenja, svak ima svoje.

semploje
20.02.2010, 04:05
Marco, ja ne mislim da je bas tako a niti mislim i o JV ritmovima.
Jedno je snimiti na MP3 a drugo je staviti je na pojacalo.
Semploje, stilove kod njega zavise koliko FLASH ROM ima unutra.
Onako fabricno moze do jedno 50-60, ako se doda FlashRom od
2 MB moze i do 250 stilova.


Evo je posle dugo vremena klavijatura od mene..... bubanj, bas i gitare zvuce zaista dobro, bolje od svega sto sam cuo, cini mi se..... malo me nervira mali broj usera (da li si siguran da moze da se popne na 200 bar?).... nisam je jos kupio, ali, mozda cu.... ako resim par nedoumica koje imam oko nje...

Postoji li nacin da se poveca broj Registracija ikako? (HD link, flash...)

Inace mi je zaista neozbiljno od Ketrona odsustvo USBa, prisustvo flopyja, danas.... kao i shkrtarenje na memoriji, bas steta, mogao je da bude VRRH! aranzer....

zeljko
20.02.2010, 04:14
Moze se prosiriti ugradnjom rama na oko 150 do 200 stylova sve zavisi od duzine.
Sto se tice registracija mozes u SINGLE registracijama da napravis 999 registracija po folderu i ne treba ti vise.Znaci na hard disk ili na disketu.poooz

semploje
22.02.2010, 04:16
Jos samo 2 pitanja....

Sta je u visoj klasi SD5 iili SD1? Da li SD1 isto zvuci (mislim samo na aranzer deo)?

I drugo..... koji format cita SD5 (stylova)... SD1 nece:mad:..... Da li hoce x1? ili sta, posto nemam konvertor za sd5

BasariStudios
22.02.2010, 04:56
SD5 je noviji i takodje visa klasa...zvuce potpuno isto sa razlikom sto SD5 ima
prosireni ROM. SD5 moze da cita SD1 al nemoze nista od X il XD seriju.

zeljko
22.02.2010, 05:57
@basaristudio...Evo ovako neznam kako je sa SD5 ali znam da ovaj moj modul SD3 je varijanta SD5.samo sto nema tipke.
Koliko je meni poznato da ovaj moj modul bas cita ritmove od X1 i XD9 kao i ritmove od svih modela MS serije a bas od SD1 ne cita.
E sad da li se SD5 razlikuje samo u citanju ritmova nemam pojma ali ako treba mogu da odem u neku od radnji i da proverim.
Vjerujem da ti to bolje znas od mene jer se bavis tim ali ipak sam hteo da iznesem svoje misljenje o ove dvije varijante.Pooooz

semploje
22.02.2010, 13:35
Od SD1 definitivno ne cita, bar meni. Danas cu dobiti i SD1, pa cu da probam sve na licu mesta i javljam dojam...... Mada, ako uspem SD5 da nateram da cita korekno nesto, mozda njega pazarim....iako vise volim 76 dirki
Dodato:
SD5 je noviji i takodje visa klasa...zvuce potpuno isto sa razlikom sto SD5 ima
prosireni ROM. SD5 moze da cita SD1 al nemoze nista od X il XD seriju.

Evo imam oba u studiju i mislim da je sve sto si ovde rekao pogresno:(

Prvo, SD1 ima neuporedivo vise stylova i boja..... boje mu zvuce priblizno, mozda i isto kao i na SD5, samo je na starom izbor boja neeeuporedivo veci (gudaci, jaako dobri horovi, slogovi, svega po malo dobrog vise).

Sa druge strane, SD5 u aranzeru zvuci za klasu bolje (na moju veliku zalost), tako da ni jedna ni druga sprava me nisu zadovoljile skroz. Kako i zasto zvuci bolje, da li je programing, efekti, konverzija... ali jednostavno ritam sekcija je na SD5 jednostavno bolja..... SD1 takodje nije los, ali realno negde u klasi onoga sto vec imam -psr9000, mozda za nijansu bolji (gitare pre svega).....

Steta, da su u SD5 ubacili sve farbe i ritmove kao u sd1, sa tim zvukom i nekih 200 stylova u flashu, za mene bi bio savrsena sprava..... jedino, da probam da prepisem neke farbe iz SD1 u SD5 u user programe, mozda su im waveformi isti, pa mogu prebaciti neke boje koje su zaista dobre...

zeljko
23.02.2010, 22:50
Mislim da neces moci prebaciti boje ali nisam siguran...probaj pa javi bas me zanima.poooz

semploje
24.02.2010, 09:21
Sinoc sam malo radio i A/B..... definitivno mislim da je najveca razlika u korist SD5 u bubnju, ostale stvari su ako ne 100% identicne, onda veeoma blizu. Takodje, programing novih stilova je ozbiljnije odradjen. Ali opet, ovo srediti je da ti izadje dusa na nos, svi konvertovani ritmovi zvuce jako lose i treba puuno vremena da se civilizuju... a kucati iz pocetka brrrrrr.

BasariStudios
24.02.2010, 10:54
Evo imam oba u studiju i mislim da je sve sto si ovde rekao pogresno:(

Neznam sta sam pogresno rekao al onako kako sam rekao je sve potvrdjeno
sa njihovu stranu a isto i onako kako ja mislim, radio sam na obe masine
vise od godinu dana...a to da je SD5 Flagship to i dalje stoji, ako nije vekovima
onda jeste godinama ispred SD1. Flagship razlika nije samo u smislu na koji
ima vise boja il stilova, ima mnogo tu po cemu se to ceni...al to nije sto sam
JA procenio nego to sto sam rekao je sto Ketron kaze...
Sto se tice stilova mislim da to ima veze sa kojim OSom se nalazi u SD5.
I da...do izlaska Audya SD5 je bio Ketronov PA2X...

semploje
24.02.2010, 12:45
Ne znam, ja sam i dalje zbunjen.... definitivno je bubanj na SD5 dosta ispred..... sve ostale farbe su egal..... a SD1 ima puuno vise i boja i ritmova.. u stvari, po meni SD5 ima premalo da bi mogao da se nosi sa konkurencijom. Zvuk, svaka cast

EmirTotic
20.07.2010, 16:36
Ima li sempler ova klavijatura?

zeljko
21.07.2010, 10:43
Ako mislis na SD5 onda nema...Pooz

veselinovicvs
23.05.2015, 12:36
Znam da je tema starija ali posto sam imao SD5 kao i XD3 da iznesem moja iskustva jer ce verovatno drugima da posluzi...
Zvucno perfekcija,malo opcija za editovanje sto je u neku u ruku i dobro jer sprava radi na prvu odlicno i ne morate da se zlopatite kako bi "izbili"zvuk iz sprave.Imate recimo od opcija da napravite USER bubanj znaci da vi sklopite bubanj od fabrickih elemenata.Editovanje boja ima minimalne mogucnosti,nekih 5-10% cisto ako zelite da malo izostrite ili produzite-skratite boju.Vokalist radi odlicno,imate u podesavanjima cak i mixovanje mikrofona,razne efekte na glas da stavite itd.Izrada odlicna...
E sad...
-Nije sempler sto mu ja licno ne uzimam za veliku manu jer ritam sekcija zvuci kao sto sam vec rekao perfekcija mada bi bilo jaaaaako pozeljno da se eto ubaci koja bojica.
-Malo mesta za PATTERN(USER) ritmove.Fabrika je predvidela oko 50 da stanu.Ja sam uspeo da naguram bez prosirenja 130-140 ali sam mecku rodio.Nemam iskustva kakva je situacija sa prosirenjem.
-Sto se tice registracija...Moze 999 sto je super ali naidjete na problem kada podesite ritam,tempo,boju i kada sve to zelite da imenujete pod registraciju imate malo pozicija za imenovanje pa sam morao da pribegavam resenjima npr. za pesmu JEDNO PISMO JEDNA SUZA DVOJKA sam save-ovao kao registraciju pod imenom "1 PIS 2" itd...
-Pravljenje ritmova zna da napravi problem jer ako nesto otkucate iz vise pokusaja zna da pobrljavi a nema EVENT EDIT kao sto je na KORG-u da otvorite traku iz ritma,recimo bubanj,kako bi nasli gresku i ispravili je ili obrisali.
Svi komentari vaze za modul XD3 i SD5.Znaci zvuk kakav daje KETRON necete dobiti ni na jednoj drugoj klavijaturi samo sto imaju odredjena ogranicenja.

dmmacak
23.05.2015, 12:51
Svaka cast na postu. Mene interesuje dal je moguce npr. spojiti preko midija neki Korg i XD3, i da sa modula koristimo samo zvuke, i to za ritam sekciju

makso68
23.05.2015, 17:19
Naravno da je moguće,kao i svaki drugi aranžerski modul.Pozdrav!

NordX
24.05.2015, 14:11
Zanimao me je oduvek ovaj Ketron XD3. Zeleo sam da ga kupim pre nego sam kupio Tyrosa medjutim znam da je malo problem materijal. Ja sam slusao snimke na YT i ono sto sam cuo je fantasticno.

Koja je realna cena XD3?

vardic
20.04.2016, 01:24
puzzz1
KAKO SE UKLJUČITI I PRONAČI DOBRE RITMOVE ZA KETRON SD5 HVALA