PDA

Pokaži Full Verziju : Pitanje u vezi Style Worksa...


gorpet
14.12.2005, 21:59
Imam pitanje vezano za pravljenje ritma od midi fajla a pomocu Style Worksa:
Vise puta sam pravio ritmove od fajla i to tako sto sam koristio Cubase i onaj obican program Midi to style koji se moze skinuiti na Korgovom sajtu. Lako je napraviti ritam gde je sema u strofi ili refrenu jednolicna-isece se jednostavno 2 ili 4 takta i to je to. Ali, problem nastaje kada se pravi ritam za pesmu u kojoj je svaki takt druga sema. Uzmimo za primer "Andjele" od V. Georgijeva. U prvih osam taktova se gotovo nigde ne ponavlja ista sema vec svi instrumenti sviraju vrlo specificne linije u svakom taktu. Ako zelimo da ovakav ritam zvuci kao original (a to svi zelimo-zar ne?), primorani smo da svaki od ovih osam taktova posebno transponujemo na jedan isti tonalitet-npr c-dur ili a-moll. U tim transpozicijam su moguce brojne greske, posebno kod akorada koji nisu jednostavni (Am6 ili CM7/9...). Ovde ode ogromno vreme i covek na kraju izgubi volju da uopste pravi ritam.
Mene interesuje (a verujem da ovo interesuje i citavu armiju ljudi koji nisu nikada radili sa Style Worksom). da li ovaj program automatski vrsi transpoziciju ovih osam taktova na jedan zadani tonalitet, ili ja to opet moram sve da radim "peske"? Naravno, ja zelim da prilikom pravilne promene harmonije u levoj ruci kao rezultat dobijem zvuk identican zvuku koji je na midi fajlu ( u potpunosti sve da bude isto)!!! Drugim recima-da li je i u ovom programu postupak slican kao i sa kombinacijom Cubase-a i "midi to style" (samo sto postoje neke olaksice) ili ovaj program "zna" sam da odradi ono sto je najzahtevnije?
Molio bih kolege sa najvise iskustva u radu sa StyleWorksom da odgovore i da i ja, a i mnogi drugi rascistimo sa tim sta to ovaj program moze, a sta ne!
Hvala svima u napred!

marco
15.12.2005, 01:49
Imas negde na sajtu moje uputstvo midi2style za style works.Jednostavno odaberes koliko taktova ti treba za intro.Onda cujes odakle pocinje intro,i ako je potrebno transponujes ga u c dur/mol,da bi ritam po zavrsetku introa nastavio da ide iz C.Nikakvo transponovanje taktova jedan po jedan.Nadji uputstvo,i sve ce ti biti jasno

Marco7
15.12.2005, 05:15
Brate ovako stoje stvari dosta koristyim style works,kat2000 i cake walk u pravljenju ritmova od midi fajlova i mene je ista stvar bunila!Glavnu uloga kod tih sestica ili bilo kojih drugih akroda ti ide u stelovanju CV1,CV2,CV3 itd...Znaci napravis ti ritam u style worksu original sa midi fajla ali CV sam stelujes kako zelis da ti svira!To radis ili u samom style worksu ako imas regularnu verziju ili u kat2000 ili u samoj klavijaturi u opciji record pa onda ides u menu pa vidis u opcijama gde ti se to nalazi!toliko u kratkim u crtama a ako ti nesto nije jasno imas u forumu objasnjenje za rukovanje sa style worksom!Pozdrav...

Marco7
15.12.2005, 05:22
PC.Ovo je naravno objasnjenje ako ne pustas da ti sama klavijatura svira nego menjas akorde i sviras solo a vrlo ti prosto da napravis intro sa drzanjem samo jednog akorda u style wrksu ides na play back i napravis odredjeni broj taktove koji ti treba i on ti sam svira ono sto si odredio!Ali ja ipak radije sviram solo ;)))

gorpet
15.12.2005, 15:03
Hvala Marco!
Probacu na jednom primeru, pa cu da vidim sta se moze. Pozdrav!

djole1
16.12.2005, 01:28
Daj mi email ja cu ti poslati objasnjenje koje ja imam za style work 2000 :D

gorpet
16.12.2005, 11:18
********************
Hvala!

_____________________________
Adresu izbrisao Vaxter

yu-midi
16.12.2005, 11:41
Djole
mogao bi da postavis na download upustvo ako imas :wink:

fico
16.12.2005, 17:35
ima uputstvo na onom mailu ali je velicine 5MB pa kome treba nek skine ali je na engleskom jeziku pozdrav za sve