PDA

Pokaži Full Verziju : Shure WH20 ili WH30


nostalgicar
11.09.2008, 11:09
Dal je razlika u kvalitetu,kao sto je u cijeni/129€-268€/ izmedju Shure WH 20,i ovog novijeg WH 30.
Do subote se moram odluciti,a nisam bas pri nekim parama.
Ako neko ima iskustva sa ovom temom,bio bih zahvalan.
Pozdrav

Gago
11.09.2008, 12:06
Razlika je velika u prednost WH30,samo sto ti na WH30 treba Fantom napona-struja a na WH20 ti netreba Fantom.

Sound od WH30 je isti kao Beta58,cist i pun :D

Pozdrav

nostalgicar
15.09.2008, 12:46
Hvala Gago na odgovoru.

skoricnik
12.01.2009, 12:52
Hmmm, razmisljao sam sebi da priustim jedan pilot, pa me zanima sledece...

E sada, da li ima neke razlike izmedju zvuka WH30 i WH20?


EDIT: Kontam da je tema starija malo, pa nisam hteo da otvaram novi thread jer se i u ovom moze nastaviti diskusija...


EDIT 2: Sad bas pogledah na sajtu SkyMusic-a, i prodaje se WH20 za 119e...A pogledao sam u sekciju "Bezicni mikrofoni" i tamo ima pilot sa bazom i fantomom za 320e :S. E sad ne kontam da li uz ovaj WH20 za 119e ide i baza? (Posto fantom ne treba njemu...)

Pozdrav

DjoleBn
12.01.2009, 13:09
Ne, samo mikrofon... sa kenonom da ga ustekas u mix ili sint..

skoricnik
12.01.2009, 13:11
Pa to se onda (barem meni) ne vredi ni uzimati :rolleyes:

krcmar
12.01.2009, 13:50
Skoricu mani se tog WH uzmi sebi akg c 420, mnogo zesci od tog surca.

Dekyyy
25.03.2009, 18:13
poslei razmisljanja uzeo sam WH30...mikrofon radi kao beta 58...uporedio sam isto ....samo ima jedna da kazemo mana....ne radi mi preko sinta (G70) zato sto je kondenzatorski....da li ima neka fora da radi i preko klavijature ????pozzz

skoricnik
25.03.2009, 18:28
Moras da prespojis zice u jack-u. Ne znam tacno po kojem redu, ali uzmi otvori jack koji ide u G70 (ne znam da li je banana ili kenon) odlemi sve zice i probavaj...To se meni desilo sa C520, nije hteo da radi na Pa800.

Pozz

Dekyyy
25.03.2009, 19:39
ne bi bas toliko da rizikujem posto mogu da ga vratim...a ako budem prespajao i lemijo nema vracanja..koliko si ti siguran u to???taj c 520 je isto kondenzatorski???
da li koristis fantom napajanje za njega??

svirko
25.03.2009, 20:08
@Skoričnik
Uz Shure WH20 možeš kupiti i posebno bazu, koja btw košta negdje oko 250-300 Eura, pa ti sad vidi.
A to što je taj Shure jeftiniji od AKG C520 ili C420 ne mora značit da je i lošiji.
Sve je stvar do pjevača, i kako kontrolira svoj glas, a mnogi zato i bježe od dinamičkih naglavnih mikrofona jer su navikli da nafrlje ove '' žične mikrofone ''
do maksimuma i onda se samo odmiču ili približavaju.
S ovim nema šale, i sa njim stvarno treba znat pjevat

skoricnik
25.03.2009, 20:16
@svirko

Za mene je Shure WH obicna kanta, jer sam probao i uporedio sa AKG-om...A meni baza ne treba zato sto ja se ne pomeram na bini, klavijaturiste ne idu kumu na uvce da sviraju...Slazem se da svakom drugacije odgovara, i takodje da treba znati pevati na pilota...

@Dekyyy

Jeste, kondenzatorski je i koristim Fantom. Ti posto si uzeo WH30 i ti imas Fantom i predpostavljam da kablom ides iz fantoma u miksetu / sint. E na tom kablu koji kopcas iz Fantoma treba da prespojis zice a ne na onom sto ide iz pilota u Fantom.

svirko
25.03.2009, 20:39
@ Skoričnik

Nije mi dijete moje jasno kako može WH20 bit kanta??
Ajd imaj onu stvar pa stani ispred g. Kosmajca i reci mu da svira na kantu!!
A pogledaj gdje je on sa takvom kantom a gdje si ti, skupa sa mnom!!??
Uostalom ako ti ne mrdaš iza svojih klavijatura, i stojiš ko kip na bini, onda ti ni ne treba naglavni mikrofon, dovoljan ti je ovaj na stalku


'' Ko kaže da je Shure WH20 XLR kanta, taj se grdno vara ''

tesla
25.03.2009, 20:59
E bre ljudi nijedan mic i nijedna klavijatura nije kanta!!! Sve sto zaradjuje pare pa makar bio i onaj kineski mic od 200 dinara ako donosi kintu je odlican. Ja recimo pevam na pg48 i meni je odlican iako imam i sm58 nesto sam na ovaj navikao i ja zadovoljan sve dok donosi pare.....

svirko
25.03.2009, 21:07
Prijatelju Tesla,,,,,,

potpisujem!

skoricnik
26.03.2009, 14:26
@ Skoričnik

Nije mi dijete moje jasno kako može WH20 bit kanta??
Ajd imaj onu stvar pa stani ispred g. Kosmajca i reci mu da svira na kantu!!
A pogledaj gdje je on sa takvom kantom a gdje si ti, skupa sa mnom!!??
Uostalom ako ti ne mrdaš iza svojih klavijatura, i stojiš ko kip na bini, onda ti ni ne treba naglavni mikrofon, dovoljan ti je ovaj na stalku


'' Ko kaže da je Shure WH20 XLR kanta, taj se grdno vara ''

Mislim da ne bi trebalo da se vredjamo...Ja vas postujem zato sto ste stariji kolega i sve, ali mislim da u ovom slucaju niste u pravu...

Ako za vas WH20 nije kanta - za mene jeste...Ja imam svoj ukus i to niko ne moze da promeni...

Ne stojim kao kip na bini, ali nije mi jasno samo kako mogu sve skupa sa klavijaturama da se pomeram? Ili da angazujem jednog Schwarzeneggera da mi pomera klavijature sa mesta na mesto...

EDIT: Da Kosmajac nema WH20, taj mikrofon bi potonuo u zaborav...To sto Kosmajac njega koristi ne znaci da je taj mikrofon kvalitetan nego da mu jednostavno odgovara. Tako i meni jednostavno AKG odgovara i ne idem dalje od njega.

Igorčina
26.03.2009, 15:21
Evo da se nebi raspravljali bezveze , uzmite Shure WH 20 i AGK C520, uključite na bilo koje ozvučenje, podesite kanal na mixeru kako vi mislite da treba (odnosno, stavite EQ na nulu) pa uključite jedan mikrofon, pa onda drugi... recite šta čujete!!!? Neka podešavanje bude identično za oba!!!

E sad, posle probe obratite pažnju (na poziciju) GAIN-a, signal koji mikrofoni daju i vašu boju glasa!!!

Lično mislim da AKG piloti C420,C520...rade masnije i punije u odnosu na Shure WH20 i WH30.

skoricnik
26.03.2009, 17:13
Potpis...I sam sam se uverio u to.

svirko
26.03.2009, 20:24
E, sad polako već postajem ljut:mad:

Kao prvo,
@ Skoričnik, nije niti meni namjera bila da ikoga vrijeđam, jer to si prvo napravio ti sa '' kantom ''. Znači svi koji imaju WH20 pjevaju na qrc, toliko da imaju nešta ispred usta, jel ga nemaju samo Kosmajac i ja, imaju ga mnogi, iliti si se počeo držat pravila jednog našeg člana, da sve ono što nemaju drugi, a imaš ti, je dječja igračka ili za ...objesit na onu stvar....
Oprosti, ali kao pravi muzičar, i čovjek, pokaži malo poštovanja i nemoj nikada nikom, i za ništa od opreme reći da ima govno iliti '' kantu '', i osvrni se na ono što je rekao kolega Tesla, na čiji post dajem još jedan potpis.
Kao drugo, ako misliš pomjerat klavijature na svirci sa stalkom, onda vozi sa sobom i viličar, jel pilot mikrofon ne služi tome, nego da imaš neku određenu slobodu kretanja ( dodat si bilježnicu, štelovat na mikseru itd... ) a istodobno i pjevat.
@Igorčina
Slažem se sa tobom, a i svima koji kažu da AKG, ili C420 ili C520 imaju jači signal, samo pjesma se pjeva, glasom, dušom i znanjem, a ne potenciometrom, i svim mogućim efektima do kraja

skoricnik
26.03.2009, 21:26
Ja sam oslovio WH20 sa "KANTA" zato sto ja tako mislim. I niko ovde ne moze da promeni moje misljenje, a koliko vidim, vi ste se uvredili. A to sto ste se vi uvredili, to je vas problem. Ako je tako evo izvinjavam vam se javno. Mada po meni mislim da ni nemam razlog, jer su u pitanju ukusi, a o ukusima se ne raspravlja.

svirko
26.03.2009, 22:10
Ma nisam ja prijatelju moj

se uvrijedio zato što si ti piknuo baš WH20, kojeg eto i ja koristim kao i mnogi drugi, nego upravo zato, kako si i sam rekao da se o ukusima ne raspravlja, bar ne ovako javno. Niti meni se mnogo toga od te silne opreme ne sviđa, al neću sigurno reć ako to netko i ima, a ima sigurno, da ima .....da ne budem prost dalje;)

mirandess
11.01.2011, 23:03
a dajte ljudi, hocu da uzmem shure pilota ovaj wh 20 a imam 100 € bojim se ako ga ne uzmem ubrzo popit cu te pare pa nista onda :( sad se bas dvoumim da ga uzmem ili ne uzmem, za pa2 mi je u pitanju, ne mogu vise svirati na spideru(spajdi) sa onim stalkom, smeta mi kabal, smeta mi stalak od mikrofona na njemu, aah grrrrrrrr, pa razmisljam da uzmem wh20. Dal se to isplati ili ne isplati???? do sad sam pjevao na HQ-MIC10 mirofonu od 15-20 km :D pa valja li taj wh ili ne? nemojte mi tamo neke akageove i to.... .:D sad pricamo o shuru! jer kako pise tema je za shure :D ha ya. Hvala puno!

boomerang1
12.01.2011, 16:08
ja ti preporucujem shure beta 54 isto je pilot i radi mnogo bolje od svih navedenih mikrofona ''pilota'' ovde
<input id="gwProxy" type="hidden"><!--Session data--><input onclick="if(typeof(jsCall)=='function'){jsCall();}else{setT imeout('jsCall()',500);}" id="jsProxy" type="hidden">

mirandess
08.11.2011, 21:36
Ljudi znam da je tema malo stara, evo ovako, rijesih se ja svog wh20 s kojim sam u zadnje vrijeme poceo imati problema oko mijesanja nekog cudnog zvuka cim se malo zaderem na glavu od mikrofona... Nego, sad mi je u planu kupovina wh30TQG, dal je netko probao spajanje wh30TQG na sint poput pa2xpro,pa3x,pa800??? i kako radi??? Jel mi dovoljno to napajanje sa pa2xpro-a??? Hvala puno svimaaa!!! :)

aleksandar72
08.11.2011, 22:35
Koliko je meni poznato, PA2x posedjuje Phantom Power na XLR ulazu, ali umesto TQG verzija headseta(Wireless), treba ce ti model WH30XLR(XLR-Kenon)

Pozz

mirandess
09.11.2011, 01:36
Ahaaaaa, ahaaa, nisam ni sumnjao u vas kolega aleksandar :) brz i efikasan odgovor. Hvalaa :)
P.s. uz taj TQG dodje nastavak XLR (od kupca) posto ga prodaje za skroz jeftine novce 100€(nov) a ne bavi se covjek muzikom, dobio ga na poklon... Hmmmm, nadam se da se necu pokajati :)

Jos jednom kolega Aleksandar Hvala VAM MNOGOOOOO :) :) :)

gajo92
09.11.2011, 12:46
e ovako ljudi...posto se ja bahcem sa tim pilotima od kad sam krenuo da pevam,moja preporuka je definitivno AKG C520...ja sam ga uzeo za 130 eura sa kenonom i radio kao sat,bolji je od pola ostalih mikrofona,cak su mi i pevaci na svirkama govorili kako bolje izlazi nego njihovi bezicni akg-ovi i shur-ovi...toliko od mene pa sad na vama je odluka...namerno sam uzeo sa kenonom jer me baza BL29 nervirala zbog baterije i zbog potenciometara koji su problematicni (kada ih koristim,tj pojacavam ili smanujem,pocinju da krce)
Dodato:
jedino sto mi malo bode oci u vezi ovog pilota,da dodam,jeste FANTOM napajanje koje mixeta mora imati da bi mikrofon radio... :) ukoliko mixer nema fantom,na*ebali ste ako nemate drugi mikrofon :D

aleksandar72
09.11.2011, 15:11
gajo92: ukoliko mixer nema fantom,na*ebali ste ako nemate drugi mikrofon

Onda mora misker da je istorijske vrednosti, eksponat iz muzeja ;)

gajo92
25.09.2012, 01:14
Ljudi molim vas za pomoc,nisam hteo da otvaram novu temu jer se vec pise o ovome...U cemu je problem:
Uzeo sam WH30 sa mini XLR prikljuckom,i probao da ga vezem na fantom AKG B29L i ne daje znake zivota.Prikljucak nije sa cetiri rupice,naprotiv sa 3 rupice je kao i svaki AKG.Inace moram da koristim bazu poput b29l jer prikljucujem mikrofon na TC Helicon Quintet koji nema fantom v48.Dali imate resenje za mene,jel postoji mozda jos neka mozda Shurova baza za mikrofone koju WH30 podrzava? Neznam u cemu je problem....

gbabovic
30.09.2012, 21:02
AKG i Shure imaju različit raspored pinova na mini XLR priključku. Treba prelemiti po AKG pravilima i radiće (bar meni rade svi piloti, imam ih 10 raznih). AKG šemu za konekciju imaš na sledećem linku:
http://www.akg.com/site/product_tipps/powerslave,id,32,nodeid,2,_language,EN.html

dejanmaksic
01.12.2012, 03:17
slazem se sa kolegom gbabovic !

milosev82
13.10.2019, 14:43
Pozz ljudi, imam problem... Pilot je wh30 a baza je Akg sr 40 pro... Desava se da probija u toku pevanja... Sta bih mogao biti problem?

makl
13.10.2019, 18:34
Pokusaj vidjeti da nije gain previse otvoren na prijemniku ili na bazi, ali ja ti mogu reci da imam i wh20 i sm35. Sm 35 je puno bolji, a primjetio sam i da oba mikrofona rade puno bolje i cisce na shure sistemu nego na akg, probao sam svakakve kombinacije s njima, ali razlika je velika, kad spojis na akg i kad spojis na shure....tko ne vjeruje neka probao...ja nisam lemio kablove nego kupovao adapter za pretvorbu sa shure na akg...

milosev82
21.10.2019, 15:59
Pilot je sa tri pina... Pt je smanjen do kraja, cim malo pojacam, pali crvenu lampicu...
Dodato:
Maki, a koliko bih trebao squelch biti pojačan?