PDA

Pokaži Full Verziju : Mikseta.....


Braco19
11.09.2008, 07:11
pozdrav,
samo da spomenem nisam siguran gdje ovu temu da stavim. Po ovome forumu izgleda da ima puno sviraca sto koriste yamahu emx5000. Ja imam taj mixer vec dvije godine i nikad nisam bio zadovoljan sa zvukom i moje pitanje ovde nije za savjet neki za kupovinu nego i jaran mi je imao istu miksetu i klavijaturu i zvucnike i dok nije zamjenio za electrovoice i dynacord powermate nije takodje bio zadovoljan. Imam sa njom s115v zvucnike i hteo sam vec odavno da je zamjenim ali nisam bio siguran dok nisam otisao kod jednog mladica mozda 16 17 godina ima. svirao na istoj svojoj klavijaturi na jedan behringer eurorack njegov i sanjom neki amplifier i peavey zvucnici stari. Bio sam iznenadjen koji mi je zvuk izlazio iz klavijature. Necu da se bunim jer emx serija mi ova je dobra sto se tice mikrafona ali za arenzer nikako. Tako eto da sam odlucio da zamjenim makar kutije na electrovoice zx4. Mislim da cu imati bolji zvuk ako ne ide yamaha na prodaju i uzimam neku suvu miksetu i amplifier. hvala

Alix
11.09.2008, 09:26
###Ja imam taj mixer vec dvije godine i nikad nisam bio zadovoljan sa zvukom ###

Nećeš nikad ni biti drug,vjeruj mi...Znam X-primjera koji su se napalili na Yamahine MX miksete i na kraju prešli na Dynacord...E sad gledaj reakcije,a sam samo reko ono što sam doživio a ukusi su različiti...

Braco19
11.09.2008, 09:49
Vjeruj mi care da nikoga vise nema da je ostao sa njom osim jednog sviraca u new yorku. Vise puta kad sviram muziku sto se tice komentara od drugi muzicara svi isto kazu. Super svirka samo razglas slab. " Nije to taj zvuk"!!!! Ovo sam cuo hiljadu puta a nemogu nikako naci kombinaciju dobru zvucnika i miksete da ista valja. Ovde u americi je slabo sad zaradom od muzike pa mi dynacord nije jos pao na opciju osim pm 1 samo ga nemogu naci. Mozda se neki soundcraft moze naci....

cvele
24.09.2008, 20:58
Da ne zapocinjem novu temu jer ih ima mnogo slicnih... Skupio sam sebi nesto malo kesa nekih 200e i planirao sam uzeti miksetu. Sta mi predlazete da uzmem za pocetak? Znaci to mi je prva mikseta, jos uvijek ne idem svirati po kaficima uzivo, znaci treba mi nesto kuci za vjezbati. Da li da uzmem Behringer 1832FX i kasnije da si kupim neki snagas npr. Behringer EP1500 (2x700W 2ohm; 2x400W 4ohm) ili da uzmem Behringer PMP1000 sa 2x250W koji je cijenom priblizan 1832FX? Koje je po vama bolje rjesenje?

Koliko kosta ta Yamaha emx 5000?