PDA

Pokaži Full Verziju : g70 & fantom x6


Dekyyy
06.09.2008, 10:57
zdravo muzikanti,nov sam ovde pa sam se svega tu naslusao i nagledao...glavna i jedina stvar koja je problem vecini je ljubomora i neki inat,malo je onih koji ne pljuju a koji mhoce da pomognu....nije bitno uopste da li svirate na pa800,g70,g 1000,pa80,tyrosu ili neznam ni ja na cemu bitno je kako ste sredili klavijaturu i na kakvom razglasu svirate,a to je sve stvar ukusa a mozda i navike...moja kombinacija je g70 i fantom x6...i sasvim sam zadovoljan.
Ranije sam svirao VA7 i tritona...
VA7 je odlicna klavijatura ,nesto je cak bolje radilo nego na g70.
VA je najbolja rolandova serija do g70 i e 80.Jedina zamerka je ZIP drive.
Triton je prava tezgaroska klavijatura ali je fantom ne uporedivo bolji,sve zavisi za sta vam treba.Ljudi kupuju ono sto vide kod komsije a ne ono sto se njima svidja.
g 70 ne prima semplove,u principu mu ni ne trebaju,jer zvuci zadovoljavajuce,a svi koji pljuju rolanda neka mi se jave poslacu im kako rade tarabuke,juzni vetar,i ostali semplovi na g 70 tj fantomu.
za one koji sviraju rolanda a zele juzni vetar i druge semplove uparite ga midi kablom sa FANTOMOM i dobijate maltene aranzer sa 512 rama,i resili ste problem.G70 u svakom slucaju treba cuti i sa srx prosirenjem...od razglasa preporucujem JBL,oni koji se bave profi ovim poslom ce se sloziti samnom,jer klavijature novije generacije nemogu da rade-gruvaju na nekom plasticnom dvosistemcu kakav god on bio.

ja sam rolandovac ali volim da cujem i dobar pa i sve sto valja...mada nekad zna bolje da radi g 800 od pa 800.publika ionako nezna da li ti imas semplove ili ne,ljudi bi se u "kafani" vise odusevili da poredjas 3 prosecne klavijature nego da te vide sa jednim zmajem.znaci nije bitno sta nego kako radi.

za sve one koji sviraju g70 predlazem da ga podelite na kanale ili barem bas da izdvojite na jedan kanal.
ako ima rolandovaca sa g70 ili e 80 neka mi se jave tu sam za svaki savet dogovor trampu i ostalo

medino
06.09.2008, 11:08
rmoja kombinacija je g70 i fantom x6...i sasvim sam zadovoljan.

opasna je to kombinacija,kako da ne budes zadovoljan ?!?
i nas drug milanceshow ima opake masine,e80 i g6...bruka!!!

sviraj,pevaj i "brzine menjaj"...pozzzz

BasariStudios
06.09.2008, 11:17
Po mome to i nije nikakva kombinacija, neznaci da ne valja al smesna je,
razloga 100, vec smo mnogo o tome pricali.

Alix
06.09.2008, 11:50
I ja mislim da to nije nešto naročita kombinacija...
Samo što su Rolandi i ti modeli ništa se ne postiče-2 iste platforme...
Ali da ne nastavljam...

Vule
06.09.2008, 12:13
E samo da se i ja uključim sa pozdravom kolegi...a vas dvojica iznad tišina,da vas nisam čuo...:lol:...i ja sviram istu kombinaciju...:D

BasariStudios
06.09.2008, 12:15
...:lol:...i ja sviram istu kombinaciju...:D
Tebe treba pod hitno kod Rukfasha pa da te Dino nauci.

Vule
06.09.2008, 12:25
I ja mislim da to nije nešto naročita kombinacija...
Samo što su Rolandi i ti modeli ništa se ne postiče-2 iste platforme...
Ali da ne nastavljam...

pa i ti si Brate svirao sa dva Korga ako se ne varam...kakve veze ima što su dve platforme ako su vrhunske,a Fantom je sampler,i to vrlo dobar,zar je bitno koja je firma napisana?:D

gnovako8
06.09.2008, 14:17
bravo rolandinjos tako je uopce nije bitno koja je marka ako to dobro radi ako je dobro nastimano sta vrijedi nekom pa-800 ako on nezvuci kako treba ili slicno :lol:

molio bi Dekyyy da stavi nesto od G-70 bas me zanima nisam ga nikad cuo nesto demo ako ima kako zvuci pojedini zvukovi i ritmovi hvala unaprijed ;)

GALA
06.09.2008, 15:23
Ja iskreno ne vidim svrhu ove teme,, gore je opisano sve i svasta mnogi to mogu krivo protumacit,a na kraju smisao ove temi si objasnio dolje u dvije recenice,mislim da ima malo previse teksta koji bih moga raspiriti vatru...Dekyyy u buduce kad otvaras temu svedi tekst u postu na naj bitnije sto si mislio,,gore je napisano jako puno ovo ,ono
bez potrerbe samo moze frku stvorit...pozdrav

vingula
06.09.2008, 15:57
Ja tu kombinaciju Roland G70 i Fantom X6 imam već 2 godine,naspram svih klavijatura koje sam isprobao i na koje sam svirao,ovo mi je najbolja kombinacija.Jedino što sam još zagrijan za novog Fantom G7,kojeg ču najvjerojatnije uzet krajem 11 mjeseca,i što se tiče klavijatura...to je to.
Kao što DEKYYY kaže Rolandove tarabuke i JV boje na G70 su odlične,samo treba sjest i složit kljavu.

medino
07.09.2008, 15:42
Po mome to i nije nikakva kombinacija, neznaci da ne valja al smesna je,
razloga 100, vec smo mnogo o tome pricali.

druze,sta ti sviras ako ti je ovo "smesno" ???
i sta li tek onda mislis o nekome ko jos uvek svira ,recimo, G-800 i x5d ??? pa on od sramote ne bi trebao izaci u kafic ???
ok,mozda nisi simpatizer rolanda ali reci za g70 i fantoma da su smesni....mislim jbg...pa i oasis da sviras pa nebi trebao tek tako da kazes smesan je...

Vule
07.09.2008, 16:00
Ma Nedim se samo šalio...=)):lol:

medino
07.09.2008, 16:25
ma znam ,i ja se salim....B-)

vingula
07.09.2008, 16:48
Mislmi da Nedin več 15 godina nije izašo iz studija,pa čovjek vjerojatno nevidi na šta se sve svira i kako zvuči,njemu je miš i tastatura zakon.

Vule
07.09.2008, 17:34
:lol: Kolega Nedim vodi zdrav život...uopšte ne ide u kafane....=))

Vihor
07.09.2008, 21:23
Pa naravno kad mu je u studiju sankerica zecica =)) i set bar najboljih sljivoviski miljea B-) hehe

gjoko
07.09.2008, 22:11
.....g70 & fantom x6....
Nisam cuo tu kombinaciju ali iskreno ne sumnjam u nju jer znam da je
Rolandov aranzer odlican,.... a plus i sempler..... bogami neverovatan saund.

GALA
07.09.2008, 23:40
Ljudi pa jos se niste navikli na Nedima ,nebi to bio Nedim kad nebi nesto provalio...heheheheee

BasariStudios
08.09.2008, 00:23
Ne, ja se nisam salio nit sam imao nameru da vredjam, stvarno sam mislio da je
smesno i dalje mislim. Razlog: Zasto 2 iste zvucece masine kad bi za iste pare
mogao imat mnogoooo bolje. Sta ja sviram? Stvarno ti ne mogu reci, jer momentalno
imam preko 15-16 sintova, sad za sad imam samo 5 Aranzera: SX3000, SD5, XD9,
PA800 i I30 (kojeg necu prodati) za koji dan dolazi AUDYA za 2 nedelje ide PA800 i
dolazi PA2XPRO. Od solo masina imam mngo toga kao M3, XS6 i X6 a takodje i
nekoliko analognih sprava. Proslu sam godinu imao 17 sintova, spao na 7-8 i sad
opet je sva kolekcija...dokle neznam. A kad bi ti imao G70 i neki TRITON il MOTIF
tek onda bi razumeo zasto mi je smesno...nemojte ko Catzo iz Utice...2 TRITON STUDIO
jedan iznad drugi i trazio i treci...zbog cega? Da prave 24 glasne kombinacije.

BasariStudios
08.09.2008, 00:24
Pa naravno kad mu je u studiju sankerica zecica =)) i set bar najboljih sljivoviski miljea B-) hehe
Bila sljivovica do pre 5 godina dok me zena nije sutnula, onda sam ih ja
obe sutno, i zenu i sljivovicu, sad samo Red Bull i crvene naocale.
A ovih cu dana uraditi najveci HAOS na forumu samo pratite, kad vidite Ribu
kako lezi iznad Fantoma i PA800 u studio.

milanceshow
08.09.2008, 01:04
Molim sve nase clanove da obuzdaju svoje strasti..........................

1) Dve klavijature istog proizvodjaca mogu da budu losa kombinacija..........
(Ako imas dva E80 ili dva G70 ,dva E86............to su ARANZERI)
(Ako imas dva XP30 ili XP10,dva X6/7/8 ,G6/7/8.......to su SOLO klavijature)

2) Dve klavijature istog proizvodjaca mogu da budu OPASNA kombinacija...........
(ARANZER i SOLO WORKSTATION-SEMPLER)
(Roland aranzer i WORKSTATION-SEMPLER......to je samo primer ;))

To sto sam napisao vazi i za KORG i YAMAHU i za mnoge druge,mada sve to zavisi od nasih potreba!

Ako se nekom ne svidja ROLAND kao aranzer,moze to da kaze i da objasni......ali mislim da ne treba mesati neke stvari.Po nekima je idealna kombinacija KORG-aranzer+solo ili YAMAHA-aranzer+solo.....itd.........ali niko ne kaze da je to losa kombinacija.ARANZER je ARANZER ,a SOLO klavijatura je SOLO klavijatura

Koliko vidim da ovde niko ne osporava SOLO klavijature,nego ARANZERE.Zato nemojte da budete sigurni u "VASU" najbolju kombinaciju......

-------------------------------------------------------------
@Dekyyy

Mislim da nisi trebao da otvaras temu da bi naglasio svoje misljenje (bar je tako delovalo)!Ima nas ovde koji imamo G70 i E80,zato je najbolje da postavis neke svoje snimke.Pa cemo sigurno da razmenimo nesto od materijala.......i tako to............
Ja takodje sviram Rolanda,ali sam otvoren za razne kombinacije sa Korgom,Yamahom................itd...........;)

Mislim da ti to nisi namerno uradio,ali su mnogi ljudi to tako shvatili.Pozdrav!!!

Vule
08.09.2008, 01:37
Bila sljivovica do pre 5 godina dok me zena nije sutnula, onda sam ih ja
obe sutno, i zenu i sljivovicu, sad samo Red Bull i crvene naocale.
A ovih cu dana uraditi najveci HAOS na forumu samo pratite, kad vidite Ribu
kako lezi iznad Fantoma i PA800 u studio.
Čekamo Brate sa nestrpljenjem...:D

vingula
08.09.2008, 01:58
@ČIKA NEDIM

Kog če ti vraga Fantom, uzmi brate Zurlu i pravu FM kljavu i sviraj :D, kod vas se ionako ne svira "Dalmacija u mom oku" ;)

BasariStudios
08.09.2008, 03:39
Jok...Stime cu ''Ja sam Dalmatino od srca i dushe...nisam ja od oni koji ... pushe...LOLZ!

BasariStudios
08.09.2008, 10:27
Il mislis na nesto vako Valentino?:
http://de.youtube.com/watch?v=8eeymhZViOE
http://de.youtube.com/watch?v=qPAOiU8udtY&feature=related (http://de.youtube.com/watch?v=qPAOiU8udtY&feature=related)

Vule
19.09.2008, 11:58
Ne, ja se nisam salio nit sam imao nameru da vredjam, stvarno sam mislio da je
smesno i dalje mislim. Razlog: Zasto 2 iste zvucece masine kad bi za iste pare
kombinacije.
Ne kapiram Nedime kako možeš g-70 i Fantoma da naziveš "isto zvučećim" spravama...prvo bilo koji sempler ne može da zviči "isto",stvar je čime ga napuniš,a vratiću se na svoj komentar od ranije,KAKVE VEZE IMA ŠTA PIŠE...čak bi uvek pre izabrao Fantoma nego bilo šta drugo,samo zbog kvaliteta reprodukcije tih semplova,što je već dokazano...:confused:


Pitanje za kolegu DEKYYY...

Oko G-70,midi routinga itd sve mi je jasno,samo me zanima nešto,kako odredjuješ tačno koji set bubnja će da vuče preko MIDI-ja...znači da li postoji neki drugi način upisivanja PRG. CHANGE komande za boju osim ulaska u MICRO EDIT pa tu nameštanja seta,konkretno mislim na bubanj? Ne znam da li sam bio jasam sa pitanjem...ja nisam pronašao opciju gde mogu da odredim tačno koji set bubnja će vući preko midija...to Korg ima jako lepo rešeno a kod ovog je frka,jer ako budem morao za svaki ritam posebno da editujem svaki part da bi mu upisao set to je posao kao da pravim nov ritam? Hvala

m@x
19.09.2008, 12:45
rolandinjos,

Dva različita tipa klavijatura od istog proizvođača u pravilu dijele isti sklop za generiranje zvuka, pa su zato "isto zvučeći". Čak i ako koristiš sampler, mijenja se samo uzorak zvuka, a sve ostalo (efekti, algoritmi, i sl.) ostaje isto, i na kraju dobiješ zvuk sa sličnim karakteristikama (prednostima i manama) kakve već imaš na aranžeru.

S druge pak strane, ako već imaš dodatnu klavijaturu, onda sa nje nećeš 'vući' samo user-zvukove nego i tvornički ugrađene, a tu opet dolazimo na to da dobivaš sličan zvuk, s tom razlikom da na synth-u imaš veće mogućnosti izmjene i kombiniranja zvukova.

Ako se odlučiš za kombinaciju npr. Roland (G-70) & Yamaha (Motif) onda dobivaš skroz drugačiji tone-engine i mogućnost za stvaranje drugačije tonske slike. A osim toga, poznato je da synth-evi različitih proizvođača davajau vrhunske zvukove za pojedine grupe insturemenata, tako da prema vrsti muzike koju sviraš možeš odabrati onu kombinaciju koja daje najbolje (najrealističnije) rezultate za upravo one instrumente koji tebi trebaju.

Jedina mana je što kombiniranje dviju klavijatura različitih proizvođača moraš usvojiti i dva različita načina rada, ali to je mala cijena za dobitak u kvaliteti zvuka.

Vule
19.09.2008, 15:32
To što pričaš je tačno ako ideš u tolike detalje koje ne može niko da razlikuje u živoj svirci,za studijski rad ta priča ima smisla...:D

m@x
19.09.2008, 16:01
rolandinjos,

Tu si bogme u pravu, pogotovo kad se ekipa dobro 'nalije'. ;-)

Ali vjeruj mi da i neuvježbano uho može prepoznati razliku između loše i dobre simulacije pravog instrumenta. Mada je, u krajnjoj liniji, za dobru izvedbu presudno da onaj tko svira to zna dobro odraditi, dobar muzičar na lošijoj klavijaturi će ipak zvučati bolje od lošeg muzičara na vrhunskoj klavijaturi.

mariog70
03.11.2008, 03:42
cao kolega,ja isto sviram na toj kombinaciji,naravno sam spojio midijem i vucem sve sto mi treba iz fantoma,ekstra.

mariog70
03.11.2008, 04:12
ja nisam vrhunski muzicar,ali oprema je oprema

semploje
11.11.2010, 00:23
Moram izvaditi temu iz naftalina

Da li g70 i fantom X zvuce isto u fabrickim pathevima (pricam samo o bojama).... da li je isti ton generateor, efekti, konvertori....?

medino
11.11.2010, 00:27
ovo je za neki dan moja kombinacija...g70 i x6

semploje
11.11.2010, 00:56
Ma ja ne nameravam da praavim kombinaciju, vec me zanima koliko g70 dobro zvuci kao woekstation, u bendu (ne racunam nepotreban mi sampler i kombinovanje 8 patheva)..... ono, klavir, hammond, padovi, lici li to boja protiv boje na fantoma X ili Fantoma S ili sta drugo koji su za mene sasvim dobri za band......?

ERKOOO
11.11.2010, 02:21
Roland...pa kad izgovoras to ime treba da ustanes! :D:D:D
Dodato:
Odnosno izgovaras * hehe

milanceshow
11.11.2010, 05:04
@semploje
G70 nije workstation ,vec aranzer!Odlicno on zvuci kao solo klavijaura,ali nema EDIT boja kakav bi mi zeleli.
To sto on nema EDIT boja kakav bi mi zeleli,to ne znaci da su boje lose.Boje su odlicne i mogu da da kazem da izlaze dobro.

semploje
11.11.2010, 10:53
Ja i ne zelim neki mega edit boja jer imam ozbiljan workstation kao prvu spravu za live.... treba mi samo 10-15 boja, od kojih ni jedna nije harmonika, zurla, buzuki i sli. vec normalan, krshten klavir, rhodes, hammond i slicno..... ako je klavijatura dobra to ce biti dobro i bez edita..... da ga sviram u piano modu

Zlatek
11.11.2010, 16:29
@semploje
Ako trebaš to šta si napisao G70 bi trebao to bez problema odraditi!

blaboj
16.01.2011, 00:06
Ja sviram Roland aranžere već 16 godina (trenutno G70) i za mene su najbolji ali u segmentu aranžmana ritmike. Što se tiče soundova Roland je tu po meni deficitaran jer odavno ima GS-GM soundove koje proširuje sa nekim (ponekad neuspješnim) varijacijama na temu. Primjer tamburice - katastrofa. Zato treba uz aranžer imati jednu solidnu workstation klavijaturu sa 30 dobrih soundova pa imaš sve. A što se tiče ritmike - po meni nema premca. B-)

calevh
16.01.2011, 23:50
Nemogu a da se ne umesam, a nisam hteo. Samo da prokomentarisem. Narawno tu je BasaryStudio, kome je narawno sve uvek bilo smesno, neko moze da kupi Audi a8, od 150.000 evra, i njemu ce to narawno biti smesno, i to ce ismevati, govoriti kako to nevalja, kako je nepotrebno, kako ima istu platformu kao stari audi 100 iz 89 godine. Koji kosta 1000 evrica... Sve sto drugi imaju, kostalo to 200, 2000 ili 20000 evra, to je njemu smesno. Jebote covece, daj okreni se malo za sobom i vidi sta pricas i pises.
Molim da me niko ne kazni za ovo sto cu reci, nek se to shvati kao moje licno misljenje. Ti ne zasluzujes ovde svoje mesto, ne zasluzujes, i jednostavno se ne uklapas, na ovom forumu, a sa takvim karakterom, i osobinama koje posedujes, uopste mi nije jasno kako se uklapas i na bilo kom drugom i uopste u drustvu. Nego verewatno ima likova kao ti, pa se srodne duse pronalaze.
Pozdrav svima.