PDA

Pokaži Full Verziju : spajanje aktivnih kutija


shown
05.09.2008, 16:14
znali neko da li smijem korg pa800 spojiti direktno na aktivne kutije bez koristenja miksete posto mikrofon kopcam na korg

zsimonovic
05.09.2008, 17:00
Trebalo bi da moze.Smanji klavijaturu skroz,ustekaj u kutiju i postepeno pojacavaj pa vidi dal ce da radi.

Vaxter
05.09.2008, 17:01
Smesh, shto ne bi smeo... :)
Ja sam jedno vreme tako 9000 vozao... :)

Alix
05.09.2008, 17:23
Ne smiješ nipošto...
Sve ćeš da spališ u monentu--Ne slušaj ovog Vaxtera...
Malo šale,KOMOTNO možeš bez mixera da kopčaš ništa neće smetati...
Još ako imaš EQ na kutijama toliko bolje,bar malo da dotjeraš zvuk sintha...
A u suštini to radi ko točak...

harepa50
05.09.2008, 18:48
Kada se na pa800 prikljuci mikrofon, da li se mogu podesavat njegovi efekti: echo, treble, gain, ITD, ITD

skoricnik
05.09.2008, 19:37
Naravno ;)

Burli
05.09.2008, 21:51
Još ako imaš EQ na kutijama toliko bolje,bar malo da dotjeraš zvuk sintha...
A u suštini to radi ko točak...


Ako sam dobro shvatio ti kažeš da će to da zvuči kao "kanta", tj. loše???
Completely wrong!!!

Ja svoju klavijaturu i sređujem tako što je povežem direktno u RCF Art325A u kojem nema uopšte EQ i kao takvu je kasnije na svirkama kopčam u mixer koji takođe nema EQ i za moj ukus dobro radi!!!
Volio bi uhvatiti malo više vremena pa da postavim malo nekih primjera da ne bude prazna priča...

gogspa80
05.09.2008, 22:12
Mozda je covek mislio da je to jednostavno kao tocak:D:D:D.
a ovisi kakve su kutije, ako su dobre kutije i zvuk ce biti dobar

harepa50
05.09.2008, 22:30
Ja imam pa50. Ne bih rekao ali, da li u njega moze mikrofon da se priključi i ako moze u koji ulaz? Ne znam da li pa800 ima neki poseban ulaz za MIC, kako to ide sa pa50?

gogspa80
05.09.2008, 22:37
ne znam dali pa 800 ima poseban ulaz, mozda i ima, pa 80 ima dva obicna ulaza, i mozes na jedan od njih spojiti mikrofon ,al ti koristi efekte koji su na boji ti, C i D sto budu.. koliko ja znam, tako mozes i na pa 50 spojiti ako i ona ima ta dva ulaza..

Vaxter
05.09.2008, 22:49
Burli, on hoce da kaze da dobro zvuchi.
A ja iz iskustva mogu reci da mi se ta kombinacija za one man band najvishe dopada!
Mnogo manje da se tegli, a sve moze da se uradi!
Na 9000 imam 7 band eq za izlaz cele klavijature, tako da mi i ne treba eq na kutijama.
Radilo sjajno!

shown
06.09.2008, 00:56
tako je kolega vaxter hocu da se rjesim tereta,ledja me vec bole od trosistemaca narocito kad sam radim,pa sam uzeo ove art 300 aktivne .Dobro je sto i pa800 ima EQ i za mic i za komplet kljavu tako da ce se dati nastimati. Samo neznam dali se puno gubi na signalu i mozda bi dobro dosla neka majusna jamahica od 4 kanala cista malo da podingne signal

Vaxter
06.09.2008, 01:45
Nikakve potrebe za tim... :)

shown
06.09.2008, 02:04
hvala,bas mi je drago sto ne moram vucarati za sobom ni mix.moracu opet kad radim sa pjevac+pjevacica da nosim.cuo sam da ima neka jamaha plava sa kompress. za mik dobra samo neznam koja je tacno a kosta oko 200 e pa jos nju da pazarim i da sve stavim u gepek i juhu moze se sic oborit da se pjevacica odmori u putu.

coki77
06.09.2008, 02:33
Pa800 ima dva banana ulaza. Ja prikljucujem mikrofon u ulaz broj 1 a u podesavanjima sam namestio da mikrofon izlazi na output 1. Po fabrickim podesavanjima mikrofon je namesten da izlazi na izlaze L i R. U klavijaturi moze da se steluje ekvilajzer i efekti za mikrofon. I naravno kad se lepo podesi vokalist to izlazi strava...

Alix
06.09.2008, 02:34
BURLI....###Ako sam dobro shvatio ti kažeš da će to da zvuči kao "kanta", tj. loše???
Completely wrong!!!####

Drug ako ne znaš šta znači da radi ko točak evo da ti objesnim...Kocka se ne okreće kako treba,Trokut se ne okreće kako treba,a točak ide glatko kuda god ga poćeraš...E tako i ova kombinacija-to sam mislio...Šta odma praviš da sam reko da ne valja...A ljudi moji mili...Neka ti sad bude a ubuduće ćeš da me častiš za ovako nešto...;)

tesla
06.09.2008, 11:51
ma tocak nista ne valja to je najgori izum svih vremena. Ja sam imao dva i ne rade nikako. Sad kada sam kupio treci (ovaj novi model) rekli mi da mora da radi perfektno, no ja dodjem kuci i raspakujem ga kad ono isto......... verovatno je pokvaren iako su mi rekli da tocak nemoze da se pokvari nego stalno ide zato sto je okrugao. Ako ima neko neko uputstvo na srpskom da mi posalje, ja imam na egipatskom ali ne razumem bas sve hijeroglife pa molim za pomoc inace se vracam na staru dobru kocku koja se vuce bez ikakvih problema i nikad me nije izneverila..........
4Burli
ne znam kakve imaju veze kanta i tocak ali meni kanta zvuci dobro jos kao klinac sam poceo da lupam po istim i pevam "motoooooorrrriiiiiiiiiiiiii" extra je znas kako kazu prva ljubav zaborava nema, a u tocak jos nisam probao
4Alix
pazi sta zboris drugar jer nije bas tako ne mozes da kazes da je tocak dobar kad evo ja imam drugacija iskustva sa istim=))
pozzzzzzzzzz

Burli
07.09.2008, 15:22
U prilog ovoj nadasve korisnoj konverzaciji obavezno odgledajte:

http://www.youtube.com/watch?v=AXfpnHyWHAQ