PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc!!!! PA1XPRO nece da napuni sistem!!!!!!!!!!!!


amko
12.12.2005, 03:34
Kupio sam PA1XPro, prije nekoliko dana, i tragao sam da mi neko pomogne da je osposobim za rad sa ritmovima i bojama posto niko nije hteo da mi da svoj SET, rijesih da sam nesto probam, onda sam negde sa neta pokupio SET za Korga sa imenom LUKA.SET ali sam htio da ucitam samo STYLE nakon nekog vremena stigla je poruka sa nekim error-om, ugasio sam klavijaturu i ponovo upalio ali nije hteo vise da napuni sistem sve ide normalno kad se upali, dok se ne pojavi doslovce uobicajena poruka:
Loading Factory Resorse...
OS Version: 2.52 (Sep 07 2005)
i tako stoji satima...Ima li tu pomoci? :cry:
Pomazite ljudi ako nesto znate, postoji li mogucnost za neki reset ili nesto slicno?

I ovo sam pokusao, vadio sam strujno kablo iz el.mreze nekoliko minuta ali sve je bilo isto. Ponovo sam instalirao OS 2.52 sa zvanicnog Korgovog sajta, sa 4 fdd diska, ali ni to nije pomoglo, ne znam sta da radim?? :x

Marco7
12.12.2005, 12:44
Brate imas da skines sa interneta operativni sistem i moras da ga ucitas u klavijaturu da bi ti sinty ponovo radio i evo ti adresa da skines OS www.korgpa.com kad skines operativni sistem i kad ga odzipujes ona ubaci jedan floppy u racunar i klikni na kvadratic od OS na set up i on ce sam da ti se ucita i rastvori na disketu a zatim dok ti je ugasena klavijatura ubaci disk i kad te pita zelite li da ucitate novi OS ti klikni enter i resio si problem sa Operativnim sistemom ;)

Marco7
12.12.2005, 12:46
i jos nesto ta cetri diska koja si ucitavao su ti back up ritmova na fabricku postavku moras da skines operativni sistem!

Marco7
12.12.2005, 12:48
I jos nestov kad si svracao u Novi Pazar trebao si da svartis kod mene da ti sredim kllavijature a po imenu ces znati ko sam :)))

amko
12.12.2005, 13:05
Marco pozdravljam te brate, ali cini mi se da ti nisi pazljivo procitao da sam ja 2 puta ponovo instalirao OS 2.52 ali nije nista pomoglo!

12.12.2005, 13:52
Neznam dali je isti princip kao na PA80 kad komplet reset napravis tj. kad upalis klavijaturu drzi FADE IN/OUT za dalje procitaj upustvo koje je postavljeno na sajtu.
http://www.yu-midi.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=8

amko
12.12.2005, 14:33
Gost!!
pa ti si kralj uz tvoju pomoc sam rijesio problem, nekoliko sam puta reinstalirao OS ali nije pomagalo, pa sam cuo neke finte sa dugmadima FADE IN/Out, i INTRO1, ali mi niko nije precizno objasnio kada treba da se stisnu ova dugmad, dok nisam procitao sa ovog linka koji si mi ti poslao,http://www.yu-midi.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=8

tamo pise za PA80, da treba stisnuti FADE IN/Out, kada dobijes pitanje hoces li da instaliras OS sa flopya, probao sam sa FADE IN/Out, ali nista ali kad sam stisnuo INTRO1, pocelo je da puni sistem i posle restarta sve je proradilo a sada vrsim backup resorsces, i sve ce biti ok!!!!
Hvala puno!! :wink:

Marco7
12.12.2005, 14:44
Pa vidis da nisi lepo instalirao Os,veceras kad zavrsim sa poslom idem da uzmem Pa1 pa se javi da ti dam stilove za njega i nemoj da stavljas neproverene ritmove i boje jer ovi sa interneta su svi nesigurni!Pozdrav ijavi se kad prolazis kroz Pazar...

amko
12.12.2005, 14:51
posalji mi broj telefona!

yu-midi
12.12.2005, 15:43
Drago mi je da si rijesio problem.
Javljao sam se sa posla tako da se nisam registrovao.
Pozdrav
Miodrag

yu-midi
12.12.2005, 15:47
@Marco
Da su svi ritmovi nesigurni nebi 95% klavijatura radilo.
Jeste da ima setova u kojima moze da se nadje nesto da nije ok kako bi doslo do kvara,zato preporucujem svakome da prilikom ucitavanja ritmova sve prvo provjere sa kat2000 programom.

gorpet
12.12.2005, 17:39
Ako nije problem-kako konkretno da proverim ritmove preko KAT2000? Hvala!

Marco7
12.12.2005, 18:54
Yu midi @
Pazi ovo1Tebi kao operateru svaka cast sto si uopste napravio ovaj sajt i download zonu ali veruj mi da ima mnogo mnogo ritmova koji su losi i koji vuku viruse sa sobom!Licno sto se mene tice ovako stoje stvari,na downlaod niko nece da postavi prave rtmove koje koriste(cast izuzecima) jer svi se nesto muvaju i svi bi hteli da skinu nesto dobro a da ne daju svoje!Ja sam lepo poslao prijavu za super clana i niko mi nije dogovorio i zato moje ritmove necu da izlazem da ih svi skidaju i retki su oni koji mogu da dobiju moje ritmove i boje i preformanse!Amka znam vise od 10 godina i on je stariji mzuicar od mene i kad je radio i tezgario ja sam tek pocinjao i zato sam mu dao ovaj savet jer znam da je pre neki dan kupio klavijaturu koja je izuzetno skupa i mogu da zamislim kroz kakvu muku je prosao dok nije resio probleme zato sam mu i savetovao da ne koristi ritmove sa interneta!A pazi jos ovo ja nisam covek koji radi svadbe pa da od jedne svadbe uzmem 400-500 evra,ja radim po klubovima i diskotekama i dnevnica mi je 100 evra i onda kad kupim klavijaturu koja kosta 2500 evra znaci da sam bas odvajao od usta da bi je sebi priustio i da na kraju jedan ritam mi napravi da nemogu to vece da idem da radim!Mislim da se razumemo?Ja kontaktiram sa mnogo ljudi sa ovog foruma preko msn-a i pre neki dan se isto desilo jednom mladom momku koji je tek kupio Pa50 i ima 16 godina,znam da mu otac nema love ni za dirku pa je podigo kredit da ku[pi sinu synt i na kraju ubaci virus i zivi se pokidaju od sekiracije!Dok sam im objasnio da nije nista strasno njih je zamalo srce strfeilo!o tome ti pricam a ja sto se tice ovog sajta i svega na ovom sajtu nemam primedbu i kao sto vidis uvek sam aktivan na ovom forumu,kako da pomognem drugima tako i meni kad zatreba pomoc!!!Pozdrav...

Marco7
12.12.2005, 18:57
Amko imam ja tvoj broj telefona i javicu ti se za neki dan!

yu-midi
12.12.2005, 22:30
Posle nepune 3 god. rada sa sajtom vjeruj mi da sam dobro upoznao sve stvari i da je ne samo meni nego svima treba da bude jasno da nema dobrih i kvalitetnih stvari dzaba da se nadje.U mnogim setovima nadje se koji ritam da valja ali treba da se obradi da lici na nesto a to je nesto sto svako hoce da izbjegne,mukotrpan rad i dosta provedenog vremena pored klavijature.Sto se tice virusa postoji mogucnost to je sasvim jasno ali ipak vecina nerazmislja o tome,i sam nekontrolisem sve sto ucitavam u klavijaturu.Napomenuo sam da je sa Kat2000 programom donekle moguce da se provjeri dali je sve uredu sa setom.Sa programom necete moci da otvorite neispravne STY,PCG,USER ili USERDK.
Sto se tice download centra svakako nisam u mogucnosti da prekontrolisem sve sto se postavi,ali ipak za sada mislim da je vecini dobro doslo i bilo od pomoci.
Sto se tice Super clana kao sto vidis ista stvar,odradi se jedan upload i kasnije se ceka da neko nesto postavi.Od sebe sam licno komplet backup postavio sto neznaci da nebi i ovaj drugi sto dopunjavam i svaki dan nesto trazim kako da poboljsam ali da je stvar realna pa svako da pruzi punu podrsku bilo bi sve drugacije.Pokusaj je i sa demo mp3 da se posalje i cuje prije razmjene,ali kao sto vidis i od toga nista.U svako slucaju ZAHVALJUJEM SE TEBI kao i OSTALIM CLANOVIMA koji su aktivni na sjatu i koji pruzaju podrsku u bilo kom pogledu.
Ja vise nemam nikakvu ideju niti znam kako dalje sa Super clan.Ne samo za Super clan nego u opste sa samim sajtom,Iz dana u dan postaje sve veca obaveza,Ispade da kukam ali stvar je takva kakva jeste.Da nije Vaxtera a tu su i Kreso,Laky,Versy.Gopert pa evo i ti Marco i ima nas jos koji pokusavamo sto vise da pomognemo,nebi ovo moglo sve sam da se izdrzi.

Marco7
13.12.2005, 01:29
Ma znam ja koja je frka ali evo ja cu ti dati neki realan predlog!Ok je super clan Pa80 ali sto ne bi napravili super clanstvo za sve klavijaturiste znaci i Yamaha Psr9000 i tyros i Roland Va i G70 i korg Pa 80 Pa1 i svi da radimo ritmove i da menjamo jer normalno je da svi mi koji se bavimo profesionalno ovim poslom imamo sve pratece programe kao Kat2000 Style Works Cake walk Cu Base jer je nezamislivo raditi bez toga i mozemo da konvertujemo ritmove sa svih klavijatura i da ih koristimo nezavisno od serije,da tako menjamo semplove i sve ostalo sto je potrebno!Ja sam pokusao vise puta da uploadujem neke Mp3 snimke ali nece da mi ide up load nema sanse osim kad ubacujem male fajlove od 100 kb!Ja znam da nemoze nista dobro da bude dzabe i to mi je jasno odavno,i onda ljudi pokupe moju hotmail adresu sa profila koju nisam stavio za gluposti nego za nesto korisno i onda e ajde daj ritmove i boje ja cu tebi poslati moje i svima kazem izlozi sto imas na download centru ako stavis ono sto koristis stavicu i ja ono sto koristim i tacka!Ipak sam ja na Korgu proveo mnogo neprespavanih noci dok sam sredio klavijaturu i sad treba da delim ritmove kako kome stignem!Nisam fufa nikada bio i hocu da dam sve ono sto imam ali samo pod uslovom da i ostali ponude nesto i neka nije dobro ali da se vidi da je ulozen trud i zelja da se nesto postigne!i evo videces sutra na download centru koliko ima da izlozim ritmova za rolandove serije i boje sa tercama za G seriju!A ako se svi ukljucimo u akciju svima ce da bude bolje sigurno,neko odradi ovo neko ono.neko bolje radi dvijke neko rumbe,neko bolje basira neko bolje radi samo bubanj i onda da sklapamo i to je realno!A videces pri sledecem uploadu fajlova sta sam izlozio za druge klavijature pa onda daj komentar! ;)

cevap
13.12.2005, 01:57
Ja bih samo da kazem Amku, LUKA.SET je radjen za korg i30, a PA1x/Pa1xPro ne chitaju bash najbolje setove sa i serije. Eto samo da znash, probao sam to vec ranije, nisam bio zadovoljan sa setom od moga starog i30 koga sam prodao kad sam nabavio Pa1xPro. U manualu pishe da ih chita, ali je to svarno jadno i chemerno, i ne zvuchi ni upola onako dobro kao na i30, dzaba i da mu stavish sve semplove da ti svira u trakama!

yu-midi
13.12.2005, 05:37
@Marco
Sto se tice uploada za sada je ogranicen na max. velicinu fajla do 2.0MB posto nema dovoljno mjesta da se uploaduju veci fajlovi.
Sve osim rar formata moze da se uploada bez problema znaci mp3 zip itd....

cevap
13.12.2005, 22:04
A sto ne moze *.RAR???

amko
14.12.2005, 02:53
Momci hvala vam na pomoci i informacijama, svima koji ste se ukljucili u diskusiju, bez obzira sto se tema malo promojenila ali je ipak sve povezano.

Marcu se zahvaljujem sto zeli da mi izadje u susret i logicno je jer se dugo znamo a i on zna da bih ja za njega isto uradio.A i mislim da mi niko drugi sa foruma nije geografski blizi od njega da mi bar malo pomogne da osposobim klavijaturu za rad bar u pocetku.
Sto se tice onog sto kazete da nema dobrog SET-a, dok se ne plati, ja ne bezim od toga, jer nije mi ovo prva klavijatura, imao sa Technics KN1000, KN3000, Roland VA-7 i sada PA1XPRO, i znam kakvu sam muku mucio sa predhodnim klavijaturama, ali tada nije imalo ovakvih mogucnosti komunikacija sa kolegama, potpuno se slazem sa Marcom, da treba svi da damo ono sto imamo, jer znam da niko nikom ne moze da smanji zaradu pa makar imao sve ritmove i boje iste kao svi drugi, jer svi cemo mi to na razlicite nacine da koristimo a da ne pominjem da svi razlicito sviramo mislim i na kvalitet i na tehniku, znaci sve ce to zvucati drugacije kod svih. Ali takodje cijenim svaciju nespavanu noc i cijeli provedeni mukotrpni dan da napravi ili da prilagodi ritam, boju, sepml, perfomansu itd. Zato se ne libim da platim neciji trud i mislim da je to krajnje posteno, ali da to stvrano bude nesto dobro napucano a ne sturo i do pola itd...
Znam da uvijek ima nesto da se ubaci novo i da nikad nema kraja sredjivanju ali to mora da bude SET sa kojim mozes da odradim najzahtevnije svirke i da zadovoljis najzahtevnije muzicare. Nista nije lose i da se postave, ko zeli svoj SET naravno ovako sredjen i za prodaju, jer je to tezak i mukotrpan rad i treba da se plati. Ja cu prvi platiti takav SET rado i da Bog da mu pristao novac tom autoru dobrog SET-a.
Zivjeli!!!!
Marco zovi me ne mogu vise da spavam, imam klavijaturu a kao da je nemam kad ne mogu na njoj da sviram.

Marco7
14.12.2005, 05:02
+381642021023 javi mi se kad procitas poruku