PDA

Pokaži Full Verziju : ljudi pomozite oko semplera


sinisa35
31.08.2008, 23:42
pozdrav kolege.pitanje sam postavio na nekoliko mjesta niko ne zna i ne odgovara pa se nadam da ce te mi pomoci.imam jedno pitanje ako neko zna za akai semplere s 2000 i s 3000.naime sviram na njemu ali me muci jedan problem.imam 32 mb memorije u njemu.kad ucitam volume koji mi treba za svirku ostane slobodno jos 22% memorije.ucita 235 semplova i 65 programa.e sad znam da mu je limit operativnog sistema 255 semplova i 254 programa sto ni jedno ni drugo nisam presao a ima slobodne memorije jos.ali kad zelim ucitati samo jedan sempl i to kratak od recimo 300kb ne moze.isto tako kad i sa tim sto je ucitano pokusam dodati keygroup nece.ali kad izbrisem nekom programu recimo 4 keygroup tek onda mogu dodati jos 4 sempla u memoriju ili napraviti novi program od 4 keygroup.po toj logici izgleda osim sto ima ogranicenje za broj semplova i programa ima i za broj keygrupa.ali nisam nasao u usermanualu nigdje da to pise pa me buni.sve sto ima to je max sempl 255 max programs 254 i max kg po programu 99.ali ukupan broj max kg koji se moze ucitati u memoriju ne pise nigdje.pa me zanima ako je neko radio i zna da li ima ogranicenje max keygroup i koliko je?
pozdr

vidim kolega Gala je radio sa s3000xl a i Nedim ima bogami iskustva oko semplera.znaci sve ostalo mi je jasno ja sam u akai s 2000 ugradio scsi disk u prostor gdje je bio floppy stavio mu napajanje obicno od racunara koje mi radi stabilnije i bolje od originalnog i laksi sempler jer nema ogromni trafo.zalemio scsi prikljucak posto je ploca ista kao u s3000xl doveo napajanje +12 + 5 za disk i sve radi perfektno i operativni i semlove ucitava odmah sa harda.sa pc i mesa savrseno radi cak u xp za koji nije mesa predvidjena ko ne zna samo instalirati aspi stariju verziju 4.6 u xp i mesa radi ne treba win 98.napunio ga 32 mb memorije i skupio semplove sve ma ne moze bolje i picim ja i to wav ubacivao pa u sempleru mapirao sve ma mukotrpan posao ali se isplatilo.i odjednom problem kad sam htio svakom programu dodati po jos 5 kg(key grupa) za bas u lijevoj posto sam midijem spojio sa dx11 i vukao bas sa dx.e sad dosao sam do dobrog sempla pa reko da ga stavim ponekad sviram na njemu bas.i tako ja ubacim tih 5 semplova i program po program kad odjednom ne mogu vise dodavati kg.memorije slobodno 22% 235 semplova i 65 programa.znaci nisam prekoracio ni free memory ni broj semplova ni broj programa pogotovo.da li on ima ogranicenje za max kg???znam da ima po programu max 99 kg.prebrojao sam u tih 65 programa imam oko 700 i nesto kg i ne mogu dodati ni jednu vise bilo kom programu.e kad izbrisem recimo 2 kg nekom programu drugom mogu dodati 2 kg to sam provjerio.

pozdrav i nadam se da ce mi neko izaci u susret.

caka012
27.01.2009, 13:36
I ja imam pitanje, nadam se da ne dupliram.
Nikada nisam radio sa semplerima, ali sad sam u prilici da nabavim jedan S3000i. Zanima me koji format semplova prima, da li na njemu rade semplovi od Tritona, Motifa i slicno i da li postoji mogucnost ubacivanja terci kod njega. Mozda je glupo pitanje, ali sempleri su mi totalna nepoznanica, pa sad izvinite na kolicini gluposti koju ovo pitanje sadrzi..

DinO74
21.05.2009, 22:37
Nemojte djaba kolege pitati u vezi samplera, na zalost necete dobiti odgovor. Neka se niko ne ljuti na ovom sajtu ali ja sam postavio jednostavno pitanje u vezi jednog Akai samplera i nisam dobio nazad ni slovo pomoci a da sam postavio glupo pitanje u vezi lige prvaka ili nesto slicno...dobio bi najmanje 50 postova :( Ili je onima koji znaju mrsko ili jednostavno nece , ne znam ali nebih ni da ulazim u to.. Pozz

Vule
21.05.2009, 23:08
@ Dino074

Nema Brate potrebe za komentarima tog tipa,na ovom forumu postoji mnogo ljudi koji nešto znaju i svakako ako se nadje neko da zna odgovor na tvoje a i na ovo pitanje postaviće ga...ne vidim razlog da iznosiš takav stav ovde?

Marco7
22.05.2009, 08:30
@caka
Akai ti cita Aiff i Wav i to je njegov format zvuka a posto i Korg cita Aiff format zvuka znaci da mozes da ubacujes i druge semplove u njega,sve sto ne moze da se ubaci uzmes lepo Awave studio i sredis format!

@Dino

Tu vam moze pomoci samo neko ko radi foru aranzer-sempler kao na primer GALA ali ga nema nesto na forumu u zadnje vreme.