PDA

Pokaži Full Verziju : KORG PA 80 Flash Card


BB
11.12.2005, 00:03
Postovana gospodo muzicari i poznavaoci Korga PA 80,

danima i danima razmisljam o jednoj stvari i nikako da nadjem coveka dovoljno strucnog da mi odgovori na pitanje.

Dakle, radi se o Flash Card-u. U specifikacijama aranzera pise da prima PCMCIA Flash Card. Negde sam naleteo na informaciju da je to Flash ROM koji radi na 5V. I to je sve od konkretnih informacija. ISto tako se tvrdi da na njemu rade samo KORG-ove kartice.

Da li sam ja izveo pravilne zakljucke iz ovih informacija recite mi vi:

1. Radi se o PCMCIA tipu kartica koje se upotrebljavaju na laptopovima.

2. ne bi trebalo da ima uticaja na funkcionisanje to da li je karticu napravio KORG ili neko drugi ako je isti standard u pitanju.Drugim recima, ako naletim na karticu koja odgovara PCMCIA specifikacijama mogu je slobodno kupiti i ubosti u sint i valjda ocekivati da radi.

3. procitao sam da postoje 2 tipa PCMCIA kartica. Koji od njih se upotrebljava u KORG-u?

4. Znaci li to, na kraju krajeva, da se moze uzeti PCMCIA adapter i u njega ubosti Flash kartica (neka od novijih standarda a ima ih koliko vidim na desetine) koja radi na 5V i sve to zajedno ugurati u KORG i ocekivati da radi. (Pri tome mi je potpuno jasno da je maksimalan kapacitet koji OS moze da formatira 16Mb).

Stvarno bi voleo da mi neko jednom za sva vremena razjasni neke stvari.

POZDRAV i hvala unapred.

gezo
09.01.2006, 01:26
Postovana gospodo muzicari i poznavaoci Korga PA 80,

danima i danima razmisljam o jednoj stvari i nikako da nadjem coveka dovoljno strucnog da mi odgovori na pitanje.

Dakle, radi se o Flash Card-u. U specifikacijama aranzera pise da prima PCMCIA Flash Card. Negde sam naleteo na informaciju da je to Flash ROM koji radi na 5V. I to je sve od konkretnih informacija. ISto tako se tvrdi da na njemu rade samo KORG-ove kartice.

Da li sam ja izveo pravilne zakljucke iz ovih informacija recite mi vi:

1. Radi se o PCMCIA tipu kartica koje se upotrebljavaju na laptopovima.

2. ne bi trebalo da ima uticaja na funkcionisanje to da li je karticu napravio KORG ili neko drugi ako je isti standard u pitanju.Drugim recima, ako naletim na karticu koja odgovara PCMCIA specifikacijama mogu je slobodno kupiti i ubosti u sint i valjda ocekivati da radi.

3. procitao sam da postoje 2 tipa PCMCIA kartica. Koji od njih se upotrebljava u KORG-u?

4. Znaci li to, na kraju krajeva, da se moze uzeti PCMCIA adapter i u njega ubosti Flash kartica (neka od novijih standarda a ima ih koliko vidim na desetine) koja radi na 5V i sve to zajedno ugurati u KORG i ocekivati da radi. (Pri tome mi je potpuno jasno da je maksimalan kapacitet koji OS moze da formatira 16Mb).

Stvarno bi voleo da mi neko jednom za sva vremena razjasni neke stvari.

POZDRAV i hvala unapred. Adapter ne radi ja sam probao izgleda da samo orginal 8/16 mb ide, ima nagovještaja da će uskoro ići 64 mb od mikikorg

fico
09.01.2006, 12:02
fles karte koje prepoznaje korg nisu identicne onima koje si naveo tako da kupis adapter i stavis u njega fles kartu sa nazivom compak fles korg ti je nece prepoznati karte za korga imaju naziv linear fles i one se upotrebljavaju natokarskim robotima firme simens kao u nekim auto tester za diagnostiku motora i nekim grafickim masinama u tvornicama tako da karta compak fles od foto aparata i slicno nece ti raditi nadam se da sam ti bar malo pomogo

mikikg
10.01.2006, 23:19
Trazi linear flash card.Jedino taj tip kartice ce ti raditi u pa 80(razlog sto samo ta kartica ide je i hardwerske i softwarske prirode)
Pozdrav

BB
13.01.2006, 13:59
Zaista me obradovalo kada sam video odgovore. Ne zbog njihove sadrzine vec zbog njih samih.

nesto slicno sam i ocekivao da cujem ali opet nisam mogao da budem 100% siguran dok ne cujem i misljenje nekoga ko je to vec probao.

hvala i pozdrav !