PDA

Pokaži Full Verziju : Roland E80/60/50


vjeran2007
27.08.2008, 15:35
Pozdrav svima!
Zamolio bi nekog ako mi može objasniti rad ritma na E80/60/50. Točnije zanimaju me prijelazi. Da objasnim: imamo tri prijelaza UP i tri DOWN. Zanima me koji prijelaz svira sa MAIN1 na MAIN 1( odn. Main ostaje isti), MAIN1 na MAIN3( i slično) i MAIN3 na MAIN1(I slično).
Bio bi zahvalan da mi netko to objasni.
Hvala unaprijed!

RadeKOKI
28.08.2008, 09:33
Pozdrav svima!
Zamolio bi nekog ako mi može objasniti rad ritma na E80/60/50. Točnije zanimaju me prijelazi. Da objasnim: imamo tri prijelaza UP i tri DOWN. Zanima me koji prijelaz svira sa MAIN1 na MAIN 1( odn. Main ostaje isti), MAIN1 na MAIN3( i slično) i MAIN3 na MAIN1(I slično).
Bio bi zahvalan da mi netko to objasni.
Hvala unaprijed!

:) cekao sam da neko postavi ovo pitanje :) hehehe

pazi roland je uneo zabunu malo al nije tesko znaci 4 varijacije a 6 prelaza kako to ?? prosto ko dupe znaci:

uzmes parce papira i nacrtaj 4 varijacije iznad njih nacrtaj 4 prelaza na gore (up) i cetiri ispod na dole (down) i povezi linijama da bi ti bilo lakse i vidis o cemu se radi, a veza je sledeca varijacija 1 i 2 povezuje *fil up1*, varijacija 2 i 3 povezuje *fill up2*, varijacija 3 i 4 povezuje *fill up3*. A nadole varijacija 4 i 3 povezuje *fill down 3*, varijaciju 3 i 2 povezuje *fill down 2*, varijaciju 2 i 1 povezije *fill down 1*.


E sad ima tu neki drugi zajeb ka si u prvoj varijaciji i stisnes opet prvu varijaciju on ti svira prvi prelaz up drugi put down sara ti prelaze, a ako si u cetrvtoj svira ti treci up i down prelaz, malo zguljeno al eksperimentisi, sto se tice namenskih za g70 sigurno ces ih raditi moras da vodis racuna oko slaganja prelaza samo ukapiraj ovu semu gore i posle je lagano.

e ovo sto si ti trazio kad si u prvoj varijaciji i ides na treci prelaz on to svira Fill Up2 a kad se vracas opet u prvu odsvira Fill Down2 uvek ti svira tu vezu koju sam gore napisao a ako sviras sa druge varijaciju na cetvrtu onda ti svira, Fill up2 na cetvrtu varijaciju a sa cetvrte na drugu fill down 2.
Mislim bar da si ukapirao o cemu se radi. pozdrav !!

vjeran2007
29.08.2008, 08:04
Hvala ti na odgovoru drugar. Puno si mi pomogao.