PDA

Pokaži Full Verziju : Obrada glasa - snimanje radijskih maski


DjoleBn
27.08.2008, 10:45
Evo prva tema u ovom podforumu...

U pitanju je obrada glasa pri snimanju radijskih maski..

Obicno snimamo sve u Sony SoundForge 7.0 pa me interesuje kako snimljeni glas najbolje obraditi, kakve plug in koristiti, da bi ono izaslo kako treba :)

Poz

gogi-japanac
27.08.2008, 11:00
EQ i Compressor su ti najbitniji za radijske maske.
Naravno,EQ dodajes po potrebi u zavisnosti od boje glasa,compressor dolazi posle da podigne nivo svega toga (napumpa) sto si snimio.


PozzZ...!

DjoleBn
27.08.2008, 11:09
Jasno mi je to, al me interesuje imate li vi neke cake koje koristite, i koje plugove koristite u sony-ju?

gogi-japanac
27.08.2008, 11:09
Zaboravih reci da ako radis u Sound Forge,efekti za to sto tebi treba se nalaze u opciji Process,tu ces izabrati EQ-Graphic i onda ga podesiti na 20 band (dvadesetopojasni ekvilajzer).
Umesto klasicnog kompresora ces izabrati Wave Hammer koji ti se nalazi u opciji Effects.
Eto...to su ti najosnovnije stvari za obradu glasa za radijske maske.
Ostalo je stvar ukusa i kreativnosti.

DjoleBn
27.08.2008, 11:11
Ok tako sam i mislio... Sto se tice kreativnosti koristim onaj PSP NITRO... mozes nalijepiti sta hoces na glas, i odlicno izlazi :)

Gogi kako koristis taj eq, jel ga podesavas po svom ukusu ? :)

gogi-japanac
27.08.2008, 11:19
Djole sto se tice EQ,podesavaj ga tako da njime uklonis nedostatke u glasu.
Sve zavisi od boje glasa ko prica i sta mu dominira u glasu (bas,srednji,pistav...).
Inace mnogo dobar program (plug in) koji je dobar za to sto tebi treba je Izotope oZone,vec ima podesene parametre za muski i posebno zenski vokal,kompresore i ekvilajzer.Prava stvar!

dexter
27.12.2010, 12:44
Zaboravih reci da ako radis u Sound Forge,efekti za to sto tebi treba se nalaze u opciji Process,tu ces izabrati EQ-Graphic i onda ga podesiti na 20 band (dvadesetopojasni ekvilajzer).
Umesto klasicnog kompresora ces izabrati Wave Hammer koji ti se nalazi u opciji Effects.
Eto...to su ti najosnovnije stvari za obradu glasa za radijske maske.
Ostalo je stvar ukusa i kreativnosti.


Ja imam SF 9,0 verziju, i kod mene nema tih efekata kao sto si objasnio a taj kompresor mi je najbitniji, molim pomoc. Hvala

mykeli
27.12.2010, 13:14
Wave Hammer dolazi u paketu u svim Forge-vima, a nalazi se kao sto ti rekao gogi-japanac.

- u gornjem Bar-u - Effect - (na kraju tog padajuceg menija se nalazi)
- Wave Hammer, U Wave Hammer imas preset Voice, koji je kao kompresor za glas, mada u tom Plugu ima i drugih Preseta pa ces probati....

dexter
27.12.2010, 13:22
Wave Hammer dolazi u paketu u svim Forge-vima, a nalazi se kao sto ti rekao gogi-japanac.

- u gornjem Bar-u - Effect - (na kraju tog padajuceg menija se nalazi)
- Wave Hammer, U Wave Hammer imas preset Voice, koji je kao kompresor za glas, mada u tom Plugu ima i drugih Preseta pa ces probati....

Dodato:
Rijesio sam problem, ja sam instalirao ver 9, a poslije kad sam instalirao verziju 7 nasao sam sve te efekte. Hvala

igzp
06.03.2011, 13:39
Kad obradjujes radijske maske, bitne su frekvencije u Sub-Basu, znaci frekvencije oko 60hz, koje moras pojacati da bi dobio onaj masivan duboki glas. Njih mozes izvuci najbolje sa Maxx Bass od Waves. Al pre nego sto obradis glas sa Maxx Bassom, bitno ti je da glas komprimiras, najbolje sa 2-3 kompresora ali ni jedan nek ne komprimira vise nego 3-4db (Gainreduction). Bolje sa vise malih kompresija raditi nego sa jednom velikom kompresijom. Posle kompresora, obradi glas sa EQ, dodaj oko 3-4khz ali maksimalno 2-3db, najbolje poslusaj, pa sam odluchi. Ako nisi siguran napravi pauzu od 5 minuta i poslusaj opet i moci ces odma da vidis dal je previse ili nije. E posle EQ onda upali max bass namesti frekvenciju na 60hz i dodavaj konstantno. Na kraju na sve to stavis jedan limiter koji maksimalno limituje 2db. E sad bi trebap imati prave radijske maske.

Narodnjak300
30.11.2011, 00:11
Ovo je definitivno odgovor na sva pitanja bar sto se mene tice!

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/FTWDRen0XNQ?version=3&feature=player_detailpage"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/FTWDRen0XNQ?version=3&feature=player_detailpage" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>

Enzzo32
03.12.2011, 01:53
Ovo je koliko vidim neka demonstracija programa i plug inova...

Narodnjak300
05.12.2011, 10:43
...Samo nisi video da u nazivu videa stoji "How to-Radio promo voice" dakle HOW TO, covek objasnjava postupak kako da se dobije takav glas i koja se tehnika primenjuje, a kao alat je koristio Presonus studio i njegove pluginove....strasno!