PDA

Pokaži Full Verziju : Dzej - Imati pa nemati


skoricnik
24.08.2008, 16:38
U delu ove pesme ima jedan akord koji ne mogu da razaznam...

U delu kada Dzej peva: "Ne znas ti, i nikad neces saznati..."

E treba mi taj akord koji odsvira na stihovima "Ne znas ti"...


Meni to lici na D Dim, ali nisam siguran...


Pozdrav

krcmar
24.08.2008, 17:02
Ustvari uhvatis tonove D, gis, d, f. To je nesto na osnovi B dura ali nije, ne znam kako se zove taj akord, ali je to to. A sledeci ton poslije tog ti je As dur. ono ostalo valjda znas. Ajd isprobaj pa javi kako ti se cini.

DjoleBn
24.08.2008, 17:11
SkoricNik probaj d f gis c pa javi valja li :)

gogi-japanac
24.08.2008, 17:57
F-moll sa D tonom u basu,znaci to je F-moll6

Pozdrav!;)

skoricnik
24.08.2008, 17:57
Tnx kolege, evo uploadovao sam jedan snimak te pesme, ali pre nego sto sam procitao ove vase odgovore za akord...

Umesto tog akorda sam odsvirao Dmol7..Lepo zvuci :lol:

Pozdrav!

gogi-japanac
24.08.2008, 18:07
Ustvari uhvatis tonove D, gis, d, f. To je nesto na osnovi B dura ali nije, ne znam kako se zove taj akord, ali je to to. A sledeci ton poslije tog ti je As dur. ono ostalo valjda znas. Ajd isprobaj pa javi kako ti se cini.


Skup tonova D,Gis,D,F su iz dim skale i samim tim predstavljaju u tvom slucaju D-dim,nikako B-dur.

shtimerserviser
24.08.2008, 18:32
D- dim se sastoi od d,f,as a ne gis ,shto enharmonski zvucno je isti ton.
Dim sadrzi : Osnovan ton,mala terca i umanjena kvinta./a ne uvecana kvarta/

DjoleBn
24.08.2008, 18:41
Ma na isti ton mislimo, samo mi prvo pao na pamet gis nego as =))

krcmar
24.08.2008, 18:41
Skup tonova D,Gis,D,F su iz dim skale i samim tim predstavljaju u tvom slucaju D-dim,nikako B-dur.

Pa dobro, nisam bas upucen u skale kako treba, ali znam uhvatiti tacan akord, vako po sluhu.

gogi-japanac
24.08.2008, 18:48
Ma opusteno Krcmar.
Tu smo da se pomazemo.

Pozdrav!

medino
24.08.2008, 19:25
/Dm7-5/ /As/
NE ZNA[ TI
/G/ /Cm/
I NIKAD NE]E[ SAZNATI

/Cm/ /B/ /As/
NE ZNA[ TI
/Gm/
KAKO JE NORMALAN BITI
/Fm/ /Cm/
PA POLUDETI
/Dm7-5/ /As/
NE ZNA[ TI
/G/ /Cm/
A SVE TO ZBOG LJUBAVI

valjda je ovako,iz glave pisem pa ti transponuj...pozzzz

harisfaz
25.08.2008, 16:55
to ti je akord d-f-as-c, sto je II stupanj u c-mollu, a II stupanj je zamjenik subdominante, i on je poluumanjen po gradji... koristi se vecinom prije dominante, tj. prije g u ovom slucaju...
pozzzz

makikorg
11.09.2008, 05:14
to ti je akord d-f-as-c, sto je II stupanj u c-mollu, a II stupanj je zamjenik subdominante, i on je poluumanjen po gradji... koristi se vecinom prije dominante, tj. prije g u ovom slucaju...
pozzzz

Alal ti...
aj sad ga enharmonski zameni...sa fato mori dusmanke,pa mu udari jedan Flatercunc...

milanche007
11.09.2008, 06:47
brate hvataj d f gis i c,a na basu d i to ti je to.e sad ovaj prvi akord ti je obican fmoll 6 samo u drugom obrtaju.LJUDI AKO IMA NEKO SNIMKE OD LJUBISE TAJSONA neka postavi on je pun tih fraza sa sesticama dimovima majevima i tim zezalicama.Ljubisa je kralj,on zna najbolje da namesti svirku pogotovo ovu modernu(govorim o aranzmanu,znaci kad sta koji brejk i koji ritam),ovo sto kosmajac sad svira to je Tajson svirao pre deset godina,naravno Kosmajac je to usavrsio u tehnickom smislu,ipak je jaci solista od Tajsona.Pozzz svima!

No.1
14.09.2008, 06:49
Pa dobro, nisam bas upucen u skale kako treba, ali znam uhvatiti tacan akord, vako po sluhu.

Hah...samo se tesi...
dzaba ti brate kad nemas skolu uvek ces da se pitas dal je to to.

krcmar
14.09.2008, 09:56
E jebiga, sad ne znam kako ovo da shvatim kao provokaciju ili nesto drugo, sta ti mislis NO1?

No.1
14.09.2008, 10:04
Ma jooooooook...vidis da sam ja moderator taman posla da ja provociram.
Ocu reci da skola je bitna stvar.Ja imam 5 godina muzicka skola i jako dobar sluh, al nekad osetim da nesto nije u moje moci...bas zbog to.
Pogledam ljude sa muzicke akademije....fantasticno, ima harmonisti koji sviraju ko od sale.

A ovi juznjaci ovde...hah...sve to nepismeno.
Znaju samo tacno 24 akordi... 12 durova i 12 molova i misle da je samo to muzika.
Bez uvrede ako se neko prepozna po greskom.

krcmar
14.09.2008, 10:21
Ok, nije problem ali ja imam jos vremena da zavrsim skolu.

harisfaz
14.09.2008, 11:22
Alal ti...
aj sad ga enharmonski zameni...sa fato mori dusmanke,pa mu udari jedan Flatercunc...

HMMM...odlican fazon...