PDA

Pokaži Full Verziju : Roland EXR E2


Ivan.2008
22.08.2008, 01:50
Posedujem aranzer roland exr e2. Ako jos neko ima isti takav, molio bih da mi se javi da podelimo iskustva i da razmenimo korisne savete. Meni je to prvi aranzer koji sam kupio i mislim da je dovoljno dobar da bar za neko vreme posluzi, pa da se potom proda i kupi neki bolji. Sta vi mislite?

gnovako8
22.08.2008, 01:54
pozz imao sam ga ja pitaj sta te zanima javi se na PM

Boban010
24.08.2008, 23:07
I ja imam EXR-E2 i meni treba pomoc oko podesavanja.

Ivan.2008
25.08.2008, 13:14
Na roland.co.yu sajtu stoje pozitivne kritike o ovom aranzeru, da daje cist zvuk na zvucnicima... dobri ritmovi itd. Posebno pada u oci recenica 'Roland, a nas'.

Pre svega treba imati u vidu da je exr e2 polu profesionalna klavijatura. Bilo je nekih koji su ga kupili i odmah se pokajali. Ja licno sam zadovoljan, i posto sam pocetnik ne vredi da odma menjam kategoriju. Znaci hocu maksimalno da ga iskoristim za svirke.

Mislim da bi bila dobra ideja da pokusamo da objasnimo koja je razlika izmedju ovog exr e2 polu profia i bilo kog drugog profesionalnog aranzera dovoljno dobrog za narodnu muziku (i zabavnu). Pa da vidimo preko kojih mana se moze preci a koje su mu nepremostive.

- Ima solidne farbe. Premda kada trazim neku boju treba mi dosta vremena da nadjem najpriblizniju originalu.
- Ima prikljucak za opcionu pedalu i to samo jednu, sto vec govori o tome da se radi o polu profiu. Pedali se moze dodeliti jedan od 10tak ponudjenih efekata. Ja sam nasao da je najkorisnije ako je to START/STOP funkcija.

Ne znam u cemu ce sve profi klav. doneti olaksanje, a ni koliko cu moci da sviram na exr e2.

Boban010
26.08.2008, 00:27
Sto se mene tice jos uvek nisam odustao od toga da ovaj aranzer prilagodim tezgaroskim potrebama iako za sada nisam nesto prezadovoljan kako zvuci na razglasu.Veliki problem mi predstavlja neujednacenost jacina zvukova i nemogucnost da se jacina zabelezi za svaki user-ton posebno.Takodje i efekti predstavljaju poteskocu.Za narodnjake koristim kombinaciju Hal1 i Multiefekat Timectrldelay(valjda sam dobro zapisao).Expresion pedalu koju sam koristio na RA800 vise nemogu da koristim.Nemam neku ideju kako bi uspostavio kontrolu nad volume parametrom.Vidim da ima mogucnost za neke DP pedale ali cemu to sluzi i da li radi to je pitanje.Veliki nedostatak je nepostojanje ekvilajzera kao i nemogucnost programiranja one-touch funkcije(bar ja za sada nisam pronasao kako).

Ivan.2008
26.08.2008, 23:08
Sto se mene tice jos uvek nisam odustao od toga da ovaj aranzer prilagodim tezgaroskim potrebama iako za sada nisam nesto prezadovoljan kako zvuci na razglasu.Veliki problem mi predstavlja neujednacenost jacina zvukova i nemogucnost da se jacina zabelezi za svaki user-ton posebno.Takodje i efekti predstavljaju poteskocu.Za narodnjake koristim kombinaciju Hal1 i Multiefekat Timectrldelay(valjda sam dobro zapisao).Expresion pedalu koju sam koristio na RA800 vise nemogu da koristim.Nemam neku ideju kako bi uspostavio kontrolu nad volume parametrom.Vidim da ima mogucnost za neke DP pedale ali cemu to sluzi i da li radi to je pitanje.Veliki nedostatak je nepostojanje ekvilajzera kao i nemogucnost programiranja one-touch funkcije(bar ja za sada nisam pronasao kako).

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="1026"/> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapelayout v:ext="edit"> <o:idmap v:ext="edit" data="1"/> </o:shapelayout></xml><![endif]--> Nisam cuo kako exr e2 zvuci na razglasu. Sta mislis da ne valja? Sam zvuk ili odnos jacine instrumenata?
<o:p> </o:p>
Sto se tice ritmova, moze se podesiti puno toga. U style works programu za PC se mogu popraviti oni delovi ritma koji ne mogu u aranzeru. Boje su fabricki pojacane na neki nivo i to je to. Ne moze da se promeni jacina boje, osim za ritam, pa da se to snimi u user program, moze da se koristi taster za balansiranje desne ruke sa pratnjom.
<o:p> </o:p>
Jedna farba je izrazito jaka ‘vintage accordion’, obavezno ukljucujem dinamiku kad je koristim posto tasteri za dinamiku znatno smanjuju jacinu. Takodje, kad se primeni neki efekat, npr. reverb, on vazi za sve boje, nikako ne moze da se mesaju u isto vreme dva ili vise efekta. (Kolko para tolko muzike). Mada se kod mene desavalo da se efekat iskljuci sam od sebe kad promenim farbu. Hvala cudu, vise se to ne desava. Treba resetovati ceo aranzer na fabricka podesavanja kad nesto krene lose.
<o:p> </o:p>
Kod pretrazivanja user programa ukucava se broj na numerickoj tastaturi. Steta sto ne moze abecedom da se bira. Pretpostavljam da kod profesionalnih aranzera moze i to, je l znate nesto o tome?

gnovako8
27.08.2008, 11:31
Exr-e2 Roland imao sam ga ispocetka sam bio zadovoljan kako radi ali kad sam ga skuzio brzo sam ga prodao i popusio 500 kuna a novog sam prodao imao sam ga samo mjesec dana.

sto se tice ritma radi odlicno jedino Sirtaki moras ubacit jer ga nema,,i nemogu se podesavat mjenjat bass,bubanj itd, ,moze se samo volumen riktat ubiti kao na yamahi je Psr 280 zvukovi nisu losi jedino nemaju effkti sirinu
da ne duljim to je vise kao igracka ,ali za Rolanda nije lose sto su napravili u ostalom na one e-serije. ali nije to to. recimo ti hoces smanjit desnu stranu zvuka moras drzat tipku pa smanjivat i te gluposti.
za doma i tako koju festu moze se odradit solidno,ali za profi svirku nije.:(

Boban010
27.08.2008, 13:33
Zvucna slika na razglasu je previse mutna vec sam rekao masina nema ekvilajzer.I pored "nabijanja " visokih tonova na mikseru opet nista.Jedini nacin promene zvucne slike je Style works.Umesto mutnog fingered basa staviti piket1 ili 2 i expresion svakog tona posebno postaviti na 127.Naravno sve "mute" gitare iz pratnje zameniti nekom svetlijom bojom.
Efekat se Ivanu gubio prilikom promene boje je zbog toga sto je efekat user tonova bio ukljucen.Tako da svaka boja vuce fabricki postavljen efekat koji je naravno slab pa se ima utisak kao i da ga nema u toku svirke.
Mogu da se za user boje odaberu neke koje su priblizno ista jacine i kao takve memorisu.
Ja sam postavio pitanje o DP pedalama koje se koriste na EXR-E2 i da li ko ima neko iskustvo u koriscenju istih.
Sto se tice toga da je E2 igracka jos uvek nemam takav utisak cak se nadam da cu pokazati da je bolji od daleko skupljih masina bar sto se tice kvaliteta zvuka i onoga sto iz njega moze da izadje.Ako budem dobio zadovoljavajuci rezultat svakako cu postaviti da cujete u suprotnom cu da se pokrijem usima.

LAsER
27.08.2008, 18:17
Zdravo.

I ako je kod mene EXR-5s, ali evo da postavim jedan snimak meni djeluje solidno za kucnu upotrebu.


Tone: Red Organ
+Dual: Harmonica

Effekt: StDelay
Keyboard Touch: upaljen

----->>> DOWNLOAD (http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=2409) <<<-----

Boban010
28.08.2008, 11:56
Da samo za kucnu upotrebu ovako kako zvuci trenutno,a trenutno zvuci kao Roland E86 koji je iz proslog veka.
I roland EXR-5s moze da zvuci jos bolje uz pomoc Style worksa.Vec sam objasnio kako.Postavljao sam na ovom forumu neke moje snimke od RA800 pa poslusaj.Ja sam sebi postavio za cilj da uradim da zvuci EXR-E2 bolje od toga.Ako snimke ne nadjes ovde potrazi na rolandovom forumu.
Zasto toliki trud,upitao bi neko ko svira Korga?
Zato sto mi se ne svidja korgov zvuk bubnja pa cak i zvuk vecine semplova(izuzev sempla bubnja Juznog Vetra).Sve ostalo mi deluje dosta vestacki za toliko para(narocito zbog toliko para)

LAsER
28.08.2008, 14:38
Zaboravio sam navesti da je ritam pusten preko FL, a boja samo koristena od EXR-5s...

Vidjet cu kada imadnem vremena i ritam pustiti preko EXR...

Ivan.2008
28.08.2008, 16:18
Zvucna slika na razglasu je previse mutna vec sam rekao masina nema ekvilajzer.I pored "nabijanja " visokih tonova na mikseru opet nista.Jedini nacin promene zvucne slike je Style works.Umesto mutnog fingered basa staviti piket1 ili 2 i expresion svakog tona posebno postaviti na 127.Naravno sve "mute" gitare iz pratnje zameniti nekom svetlijom bojom.
Efekat se Ivanu gubio prilikom promene boje je zbog toga sto je efekat user tonova bio ukljucen.Tako da svaka boja vuce fabricki postavljen efekat koji je naravno slab pa se ima utisak kao i da ga nema u toku svirke.
Mogu da se za user boje odaberu neke koje su priblizno ista jacine i kao takve memorisu.
Ja sam postavio pitanje o DP pedalama koje se koriste na EXR-E2 i da li ko ima neko iskustvo u koriscenju istih.
Sto se tice toga da je E2 igracka jos uvek nemam takav utisak cak se nadam da cu pokazati da je bolji od daleko skupljih masina bar sto se tice kvaliteta zvuka i onoga sto iz njega moze da izadje.Ako budem dobio zadovoljavajuci rezultat svakako cu postaviti da cujete u suprotnom cu da se pokrijem usima.<link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Pa nije igracka. Kad se dobro izigram na njemu kupicu bolji. Proel sustain PFS24 pedalu sam prikljucio i radi odlicno. Neke pesme kao sto je “sve je moje tvoje’ od Zeljka ne mogu da se otsviraju bez koriscenja pedale, jer kako da stajkujes s ritmom bez pedale kad su ruke zauzete?
<o:p> </o:p>
Evo snimak te pesme ali nije iz aranzera napravljen zato sto kad pretisnes stop aranzer to tumaci kao da hoces da zaustavis snimanje i onda ne mozes da nastavis, nego preko diktafona.
http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=2415&act=down
<o:p> </o:p>
I evo jedan snimak iz aranzera, farba organ ali ne ona pod brojem 100, nego kombinacija 104 i 107, podignute za oktavu vise. Tako se dobije organ sa punijim zvukom, ali se onda dizu sve druge farbe za oktavu sto ne valja. (efekat commpres, hall 2)
http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=2416&act=down
<o:p> </o:p>
To sa ekvilajzerima me zabrinjava. Mozda nije mixer bio dobar!!! Ako bi se prepravljali mnogi ritmovi u style works, to bi bilo previse posla, a ne zaboravite da treba iskustvo za rad sa style works programom, pogotovo sto u samom programu nemas jasnu zvucnu sliku dok ritam ne probas u aranzeru.
<link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->*</style>

Boban010
28.08.2008, 21:26
Pokusaj promeniti funkciju pedale tako sto ces da postavis na "soft" pa napisi sta si dobio.Da li se smanjuje zvuk cele klavijature ili samo Main delovi?

LAsER
29.08.2008, 17:04
Samo interesantno je procitati od nekih kada napisu ta klavijatura je igracka... Interesuje me bas da li tako porede i druge stvari, npr. auto.
Onda bi 95% gradana vozilo igracke :)

Nema svako viska 2000€ da sebi uzme kako treba aranzer. Tako da se i sa EXR serijom moze dosta nesto srediti. Ono sto je najvaznije je kakav je muzicar...

Ivan.2008
29.08.2008, 22:33
Sa soft funkcijom se dobija malo meksi ili priguseniji ton. To je dobro za boju klavira, na neke farbe, harmonika npr., se ne oseca razlika.

LAsER
29.08.2008, 23:02
Koja po vama boja zvuci dobro sto se tice "Harmonike" ?

Meni zvuci prilicno dobro Red Organ + Harmonica (StDelay)

m@x
30.08.2008, 00:16
Sorry, ali kakve su ti to 'crvene orgulje' (Red Organ)?

Da ne misliš možda na Reed Organ? ;-)

Boban010
31.08.2008, 10:25
EXR-E2 ima semplove Guerini harmonike tako da razgovor o bojama koje je spomenuo Laser Dva ne treba da se vodi ovde.
Inace da li neko ima podeljen EXR-E2,primer levo ritam desno solo?

LAsER
01.09.2008, 17:51
Sorry, ali kakve su ti to 'crvene orgulje' (Red Organ)?

Da ne misliš možda na Reed Organ? ;-)

Bas tako ;)

i kod mene zadnje vrijeme na 5s, prilikom mijenjanje boje effekte koje sam podesio ne ostanu... pokusao sam reset uredaja ali nista...

Ivan.2008
02.09.2008, 14:17
Bas tako ;)

i kod mene zadnje vrijeme na 5s, prilikom mijenjanje boje effekte koje sam podesio ne ostanu... pokusao sam reset uredaja ali nista...

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> EXR E2 ima semplovane harmonike, kao sto je spomenuo Boban, koje su sasvim solidne. Ja nemam protiv da se u ovoj temi daju predlozi o izboru boja na EXR E2. Vazno je samo da se odnosi na EXR E2. (Davno, pre vise godina, kada sam pocinjao da ucim harmoniku da sviram jedan klavijaturista mi rece za jednog poznatog muzicara da je “pravi majstor” da napravi dobru boju za klavijaturu. Meni, “jadniku”, nije bilo jasno kako on to zna da napravi tako dobro. Poenta je od postojecih boja napraviti dobru smeshu. U nasem slucaju mozemo da kombinujemo samo dve razlicite boje.) Probao sam kombinaciju od Laser 2 i nije losa.
<o:p> </o:p>
Prilikom promene boje efekat se zadrzava kada je iskljucena opcija ‘Tone MFX’.

krcmar
02.09.2008, 14:49
Samo interesantno je procitati od nekih kada napisu ta klavijatura je igracka... Interesuje me bas da li tako porede i druge stvari, npr. auto.
Onda bi 95% gradana vozilo igracke :)

Nema svako viska 2000€ da sebi uzme kako treba aranzer. Tako da se i sa EXR serijom moze dosta nesto srediti. Ono sto je najvaznije je kakav je muzicar...

svaka tebi cast, mislim sto si se usudio uzeti to. Te pare mislim sto je puno dati za tu igracku, kazem igracku zato sto je skuplja od pa 50. A on ju jede za dorucak, ali stvarno realno gledajuci ne vrijedi te pare. pozdrav

LAsER
02.09.2008, 20:29
svaka tebi cast, mislim sto si se usudio uzeti to. Te pare mislim sto je puno dati za tu igracku, kazem igracku zato sto je skuplja od pa 50. A on ju jede za dorucak, ali stvarno realno gledajuci ne vrijedi te pare. pozdrav

Gdje si ti vidio da je pa50 jeftiniji od EXR-5s ili i ako hoces i od EXR-3s?

Ako smatras da je toliko mocniji Pa50 od EXR-3s, snimi snimak sa pa50 a neko ce tu istu pjesmu odsvirati na EXR-3s. Pa onda da vidim hoces isto pricati :)

@Ivan.2008: Hvala ti za savjet sa TONE MFX, sad kad je na off, fercera sve ;)

m@x
02.09.2008, 22:48
Gdje si ti vidio da je pa50 jeftiniji od EXR-5s ili i ako hoces i od EXR-3s?

Ako smatras da je toliko mocniji Pa50 od EXR-3s, snimi snimak sa pa50 a neko ce tu istu pjesmu odsvirati na EXR-3s. Pa onda da vidim hoces isto pricati :)

@Ivan.2008: Hvala ti za savjet sa TONE MFX, sad kad je na off, fercera sve ;)

Ne znam kakvo je stanje u Bosni, ali ovdje u Hrvatskoj Korg Pa50 je nekih 1000 Kn (cca. 140 €) jeftiniji od Rolanda EXR-E2, u SAD-u su im cijene otprilike podjednake. Prije par mjeseci Pa50 se mogao nabaviti još 1000 Kn jeftinije (uz akcijski popust).

LAsER
02.09.2008, 23:06
Ne znam kakvo je stanje u Bosni, ali ovdje u Hrvatskoj Korg Pa50 je nekih 1000 Kn (cca. 140 €) jeftiniji od Rolanda EXR-E2, u SAD-u su im cijene otprilike podjednake. Prije par mjeseci Pa50 se mogao nabaviti još 1000 Kn jeftinije (uz akcijski popust).


Cujj to... nisam znao :) ... aj onda da znam gdje cu uzimati korg klavijature, znaci pravac Hrvatska

Ivan.2008
03.09.2008, 00:04
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Da se ne bi ovo svelo na prepucavanje oko cena, haj da vidimo u cemu je EXR E2 bolji od PA 50 i obrnuto. Video sam PA 50 na sekund i protrljao po dirkama - mlitave su. EXR E2 je bolji u tom pogledu posto je bolje za narodnu muziku ako su dirke malo teze, bar tako kazu. Za ostalo ne znam. Evo nekoliko zapazanja o exr e2:
- solidno opremljen za narodnu muziku sa nekoliko dobrih ritmova, set semplovanih harmonika.
- Relativno dobar izbor boja.
- Pet oktava
- Tasteri za varijacije u ritmu slicno kao kod drugih aranzera.
- User program ima 200 memorijskih mesta.
itd
itd
<o:p> </o:p>
Sta ima PA 50?

gnovako8
03.09.2008, 00:45
Pozdrav svima gle ne da je bolji pa-50 malo je ipak profi za stelanje nego exr-e2, jer imao sam i tog rolanda i pa-50, pa znam, na exr-e2 nemoze se ni mjenjati bass ni bubanj ,samo se moze samnjivati niti moze vokoder primit preko midi ,,ali neradi lose Roland ima dobre tvornicke ritmove dosta su safni,jedino sirtaki moras sam ubacit jer njega nisu stavili,, ,a stose tice harmonika super su i recimo tamo koji drugi zvuk samo sto ipak pa-50 radi jace kak bi reko ima bolji sus za narodnjake,a sve je to negdje tu ja imam trenutno Pa-500 radi odlicno ,al eto vec bi ga mjenjao izgusto sam se i probao bi nesto drugo sto kazu bolest muzicara a stas,,a uz to imam i dva Tr njih koristim u bendu stime da sam ih razlicito isprogramirao i rade mi super. pozdrav;)

Ivan.2008
03.09.2008, 12:20
Pozdrav svima gle ne da je bolji pa-50 malo je ipak profi za stelanje nego exr-e2, jer imao sam i tog rolanda i pa-50, pa znam, na exr-e2 nemoze se ni mjenjati bass ni bubanj ,samo se moze samnjivati niti moze vokoder primit preko midi ,,ali neradi lose Roland ima dobre tvornicke ritmove dosta su safni,jedino sirtaki moras sam ubacit jer njega nisu stavili,, ,a stose tice harmonika super su i recimo tamo koji drugi zvuk samo sto ipak pa-50 radi jace kak bi reko ima bolji sus za narodnjake,a sve je to negdje tu ja imam trenutno Pa-500 radi odlicno ,al eto vec bi ga mjenjao izgusto sam se i probao bi nesto drugo sto kazu bolest muzicara a stas,,a uz to imam i dva Tr njih koristim u bendu stime da sam ih razlicito isprogramirao i rade mi super. pozdrav;)

<o:p></o:p>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="1026"/> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapelayout v:ext="edit"> <o:idmap v:ext="edit" data="1"/> </o:shapelayout></xml><![endif]--><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CIvan%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoht ml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.25in 1.0in 1.25in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin:0in; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapedefaults v:ext="edit" spidmax="1026"/> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:shapelayout v:ext="edit"> <o:idmap v:ext="edit" data="1"/> </o:shapelayout></xml><![endif]--> Kako bi ti to menjao bas i bubanj? Ja to mogu da podesim u style works jedanput, i nakon toga vezem bez muke. Znaci ne moze vokoder. Pa ionako mnogim pevacima ne treba dati ni mikrofon u ruke a sta ce im tek vokoder da se deru? Ne verujem da PA 50 zasluzuje vecu paznju od EXR E2. Sto ga hvalis kad nije profi? Ja hocu posle ovog da uzmem neki od 3000 evra i kraj prici. Na ovom se ucim, i isplatice se. Ovde ionako razgovaramo o EXR E2 dokle moze da posluzi pre nego sto se zameni boljim.
<o:p> </o:p>
Moje kolege exr-ovci, imam ritmove za e2 za menjazu.
ivanroll3@gmail.com

krcmar
03.09.2008, 13:51
Gdje si ti vidio da je pa50 jeftiniji od EXR-5s ili i ako hoces i od EXR-3s?

Ako smatras da je toliko mocniji Pa50 od EXR-3s, snimi snimak sa pa50 a neko ce tu istu pjesmu odsvirati na EXR-3s. Pa onda da vidim hoces isto pricati :)

@Ivan.2008: Hvala ti za savjet sa TONE MFX, sad kad je na off, fercera sve ;)

Eto znaci, imas moja dva snimka sa pa 50, rumba i lagana dvojka. Izvoli snimiti to na exr pa da cujemo. Pa nek neko procijeni sto je bolje.

Boban010
07.09.2008, 16:01
Gde su ti snimci?

krcmar
07.09.2008, 17:17
Gde su ti snimci?

Download-mp3-demo klavijatura itd.
Ja znam da je pa 50 bio jeftini od to rolanda, i prosle godine. i zato sam rekao da je to igracka za konkurenciju. Ali nije ni bitno, nema potrebe da pravimo uporedjivanja. Zato sto tu lako dodje do svadje. zivio

LAsER
07.09.2008, 17:45
Download-mp3-demo klavijatura itd.
Ja znam da je pa 50 bio jeftini od to rolanda, i prosle godine. i zato sam rekao da je to igracka za konkurenciju. Ali nije ni bitno, nema potrebe da pravimo uporedjivanja. Zato sto tu lako dodje do svadje. zivio

Zdravo.

Pa50 je za svoju cijenu jedan od najboljih aranzera kojih ima na trzistu. To nije nikad ni bilo na debati. Nego samo to poredenje da sve klavijature s slicnom cijenom su za njega igracke tu je kvaka!

calevh
24.08.2009, 14:07
Ljudi ja se izvinjavam ako vec slicno pitanje postoji, u zurbi sam, pa mi treba brz ali tacan odgowor ...Uzeo sam EXR E2 pre neki dan, i zanima me da li mogu menjati bubnjewe, znaci da stavim neke od onih ponudjenih " STANDARD 1, STANDARD 2, STUDIO 1, STUDIO 2 ...Itd", i da li moze isto to sa Bassom, znaci da li mogu staviti neki drugi bas, po mom izboru ...Molim swe za pomoc koji su imali ovaj aranzer, ili neko ko zna da li je owo izvodljiwo, i kako ...Hwala unapred.

LAsER
24.08.2009, 14:14
Zdravo,

Imao sam ga odnosno tacnije 5s verziju, ali su slicni pa tako prepostavljam da i na 3s neces moci izmjeniti bubnjeve ili basove kod style-a ... Onakvi kakvi su to je to. Imas 5 vrsta setova ugradjeni.

Nadam se da ti je to sta pomoglo.

calevh
24.08.2009, 14:17
A ti setowi, kako to promeniti ?

LAsER
24.08.2009, 14:22
Ne mogu se mijenjati. To su standardni style kitovi za 3/5s seriju.
Prepostavljam da znas da ih mijenjas "ispod displaya imaju 5 tipki" , pop, rock, ...

Pozdrav.

calevh
24.08.2009, 14:24
Izvini brat, ali nismo se razumeli, nije to to, nema kod mene tih tipki, ja imam EXR E2, ali hwala swejedno ...PoZZz

Boban010
24.08.2009, 17:35
U klavijaturi to ne mozes promeniti ali na kompjuteru uz pomoc programa Style Works XT mozes da promenis sta hoces izuzev u fabrickim ritmovima.

calevh
24.08.2009, 18:39
Hwala bobane, sad bih te zamolio za jednu uslugu, jel mogutje da ti meni posaljes instalaciju tog programa, lii mesto gde ja to mogu skinuti ...


Pravilnik,tačka 13 kaže:

Stop krađi softvera- Bez piratizovanog materijala

Na forumima je zabranjeno objavljivanje serijskih brojeva ili "crack"-ova koji omogućavaju nelegalno korišćenje softvera bilo koje vrste. Takođe je zabranjeno postavljanje ili zahtevanje linkova za ilegalan download komercijalnog softvera. Ovakve teme će biti obrisane, a korisnik opomenut. Na forumima je zabranjeno objavljivanje bilo kakvog materijala koji je zaštičen autorskim pravima. Zabranjeno je kako postavljanje takvog materijala na sajt, tako i postavljanje linkov do istog!

lopezi
25.08.2009, 15:00
Zdravo,

Imao sam ga odnosno tacnije 5s verziju, ali su slicni pa tako prepostavljam da i na 3s neces moci izmjeniti bubnjeve ili basove kod style-a ... Onakvi kakvi su to je to. Imas 5 vrsta setova ugradjeni.

Nadam se da ti je to sta pomoglo.
jesi ti tu klavijaturu kupio u trgovini??trebao bi ti doć cd s 2 programa: style factory roland i style works roland, u ovom prvom mjenjaš bubannj i sve ostalo. a drugi ti konvertira ritmove od drugih serija, VA, G, E, pozdrav.

calevh
25.08.2009, 18:46
Ja se izvinjavam sto sam prekrsio pravilnik, u zurbi sam pa nisam procitao swa prawila, izvinjavam se jos jednom ...Nisam kupio nowu klavijaturu, kupio od nekog lika par meseci staru, medjutim nije mi poslao taj CD, rekao je da ce poslati, medjutim ja nesto Neverujem u to : )) ...Hwala swima na vremenu, PoZzz

lopezi
25.08.2009, 18:52
treba biiti i exr 3s studio, na posebnom cd-u, taj te posteno preveslo, bez toga si mrtav. !!

daca91
10.09.2009, 11:05
Imam i ja EXR E2,ali nisam dobio nikakav cd :(

Boban010
10.09.2009, 11:08
Daj neki e-mail na pp da ti posaljem!

daca91
10.09.2009, 23:31
Poslao sam ti e-mail na pp.

Boban010
11.09.2009, 02:49
Nesto ne ide preko e-maila pa sam ti poslao linkove na pp.Mada u sustini taj EXR studio ja nisam skoro uopste koristio samo sam pogledao o cemu se radi i sve ritmove sam obradjivao uz pomoc Style worksa.Jer sve sto mozes u Studiu EXR mozes i u samoj klavijaturi a sto mozes u STW ne mozes u kljavi!

calevh
19.09.2009, 13:01
Bobane ja sam na cd u dobio stylef factoru i style works, bez exr studia, jel to ide na nekom posebnom cd u ...

Boban010
19.09.2009, 13:16
EXR Studio ti nije ni potreban jer sve sto mozes u njemu da uradis mozes i u samoj klavijaturi.Samo cepaj STW,udri po konverteru,a materijala ima mnogo.Ako se dobro uvezbas sa radom u STW moci ces da "pravis" i kvalitetnije ritmove!

calevh
19.09.2009, 13:18
Ok, hawla, pozdraw. ..