PDA

Pokaži Full Verziju : yamaha dx21 i roland e86


Kompozitor
21.08.2008, 13:29
zna li neko bilo sta o ovim klavijaturama (yamaha dx21 i roland e86), svaka informacija mi je dobrodosla, a prvi put cujem za ove klavijature, ocigledno su starije generacije....?

mykeli
21.08.2008, 13:45
Ne da su starije, nego su kao Biblije...
Kazi za sta ce ti, da li da ih gledas, sviras, za kucu, tezgu..pazi, neki muzicari i dalje sviraju na tim sithovima i nista im ne fali, zato ti nama lepo reci kakvu ce funkciju da ti obavljaju...odgovor ces dobiti...

Kompozitor
21.08.2008, 13:53
Ne da su starije, nego su kao Biblije...
Kazi za sta ce ti, da li da ih gledas, sviras, za kucu, tezgu..pazi, neki muzicari i dalje sviraju na tim sithovima i nista im ne fali, zato ti nama lepo reci kakvu ce funkciju da ti obavljaju...odgovor ces dobiti...

pa necu da ih gledam ;), trebaju mi da ih sviram, za tezgu, a sviram u zivom bendu, samo stranu i pomalo domacu muziku ali nikako narodnu( ali ne bunim se ni ako pored toga imaju dobre harmonike;), znaci bitni su mi klaviri, strings, organ, brass, sax, sinteticki zvuci najvise...

mykeli
21.08.2008, 14:00
Cim je takva stvar, onda ih ne uzimaj, neces nista dobiti od toga sto si nabrojao, osim neki strings,neki hor,hammond i tako to, a i to nije nista specijalno...o klavirima nema nista, ipak je to veoma staro...niti ima sempler...
Jedino da ih uzmes za neku pristojnu cenu, pa da ih prodas i zaradis neki dinar...ovako nista!

Ovo ti kazem samo za e86, jer dx21 nema ni to, osim ako hoces da imas brasove pa da se cujes kao Mica Nikolic..
Ma zajebi tu investiciju...ipak sviras svetsku muziku, ovo ti nije potrebno!

Alix
21.08.2008, 14:02
Za to ti DX21 UOPŠTE NE TREBA!
Kupi sebi drug Korg M1,t3,N364,Roland D-50,Yamahu SY,i imaš mir...
Aranžer ti ne treba za orkestar,a z aono malo ritmića,napravi sebi Patterne u Seqvenceru i bassiraj...Šteta bacati pare ako ti ne radi za ono što trebaš...

gogi-japanac
21.08.2008, 14:44
Za to ti DX21 UOPŠTE NE TREBA!
Kupi sebi drug Korg M1,t3,N364,Roland D-50,Yamahu SY,i imaš mir...
Aranžer ti ne treba za orkestar,a z aono malo ritmića,napravi sebi Patterne u Seqvenceru i bassiraj...Šteta bacati pare ako ti ne radi za ono što trebaš...

Poslusaj Alixa!

Pozdrav!

Kompozitor
23.08.2008, 13:54
Hvala drugovi na savetu, a sta mislite da kupim neki aranzer koji cu da koristim i kao workstation tj. za svirku sa zivim bendom? Trenutno imam psr 1000 koji se odlicno pokazao za stranu muziku(ne kao aranzer vec za solo), naravno kad se malo sredi, i jedini razlog zasto hocu da ga promenim je njegova tezina i dimenzije(11 kg nije mnogo, ali kada ga transportujem tramvajem ili autobusom to predstavlja znacajan problem). Razmisljao sam o E50 jer je to jedini aranzer laksi od psr1000 a da nesto vredi. Ne znam samo da li e50 ima harmony efekte kao kod yamahe(terce, oktave...), a to dosta doprinosi kvalitetu zvuka. Trenutno ne sviram aranzerski ali ko zna, mozda mi nekad potreba pa bih zbog toga uzeo aranzer mada nisam ni protiv nekog workstationa kada bih nasao povoljno. Pre svega bih kupio novu klavijaturu. Znaci jedini kriterijum je tezina i dimenzije i cena do oko 1000 e.