PDA

Pokaži Full Verziju : ****G70 ili E80****


gogi-japanac
20.08.2008, 14:22
Definitivno cu ovih dana prodati pa800 i uzeti Rolandov aranzer samo se dvoumim izmedju g70 i e80.
Ako neko zna,neka mi objasni razliku izmedju ova dva modela sem razlike u broju oktava i zamolio bih sve kolege koje imaju neki od ova dva modela da mi posalju neki demo snimak kako te sprave zvuce za narodnjake.
Ja stvarno inace nikad nisam cuo kako one zvuce za narodnjake,tako da samo mi je jos ta stavka ostala sto se tice Rolanda.

rondzo4life
20.08.2008, 16:06
E-80 ima 2 mjesta za srx prosirenje, i manji ROM od G-70. G70 ima 4 izlaza dok E80 ima samo 2. Sve ostalo bi trebalo da bude manje vise isto!

Ja sam svirao Rolanda nekih 8 godina, i skoro sam presao na PA800. Sami pocetak je bio veliko razocarenje, ali kad se stolica zagrije PA800 bolje zvuci od Rolanda. Ne govorim ni o kakvim semplovima nego striktno o ROM sound-u. Isto tako imaj na umu da P800 zahtijeva SubWoofere, inace visoki i srednji preovladavaju u kompletnom miksu.

Jedina prednost Rolanda je laksi nacin programiranja i pravljenja ritmova, mada uz to dobijas i manje sound-edit funkcija.

Ovo sto neki kazu kako Korg lose izlazi na ozvucenju, prvo ih pitaj kakvo ozvucenje koriste.


Ovo je sve naravno moje skromno misljenje, tako da se niko ne nadje uvrijedjen!

Pozdrav,
Goran

milanceshow
20.08.2008, 17:47
Sta si brate svirao 8 godina?Koje klavijature?

medino
20.08.2008, 18:34
Sta si brate svirao 8 godina?Koje klavijature?

pa brate g70 ili e80 :lol:...i ja sam to pomislio,verovatno misli na g800/g1000/em2000/va7/76 ili tako nesto...

sinisa
20.08.2008, 18:55
Moj savet ti je E80 ima razlike kad malo bolje upoznas klavijaturu + je novija.

ballaboband
20.08.2008, 21:00
I moj ti je savet E 80 bolji je i sto se tice zvuka bolje izlazi na E 80. Pozdrav

Sejox
20.08.2008, 21:49
Ja sam svirao Rolanda nekih 8 godina, i skoro sam presao na PA800. Sami pocetak je bio veliko razocarenje, ali kad se stolica zagrije PA800 bolje zvuci od Rolanda. Ne govorim ni o kakvim semplovima nego striktno o ROM sound-u.

Iskreno,ovo sam prvi put procitao i cuo od nekoga.Bez namjere da polemisem,ali gore navedeni citat....:(

BasariStudios
20.08.2008, 22:17
Iskreno,ovo sam prvi put procitao i cuo od nekoga.Bez namjere da polemisem,ali gore navedeni citat....:(

A to jeste i prava istina.

Sejox
20.08.2008, 22:28
A to jeste i prava istina.

Ako je tacno ono iz citata-PA 800 bez semplova bolje zvuci(u svim segmentima naravno) od recimo
Rolanda E80 ili G70-ja se povlacim iz ove diskusije automatski i civilizovano.

Pozdrav

milanceshow
20.08.2008, 23:28
Kupi brate E80 i nemoj da se sekiras.

I ja sam svirao 16 godina rolanda i kad sam uzeo E80 ja sam se izgubio.Nisam mogo da pohvatam onolike funkcije.
Kazu za mene ljudi da poznajem rolanda u dusu,a E80 je za mene bio spanska sela.
A kakav dobar saund mozes da dobijes sa njim i to bez SubWoofera.;)

milanceshow
20.08.2008, 23:32
Ma BasariStudios je mislio na Sejinu izjavu da je prava istina....
Nije on hvalio Korga nego Rolanda!Bez svadja molim!

rondzo4life
20.08.2008, 23:38
@ milanceshow

Svirao sam G800 / 1000, VA76, i kako sam rekao imao sam G70 3 mjeseca. G70 sam uzeo nakon prvog razocarenja u PA800, cisto da zadovoljim znatizelju.

Kako sam i naglasio na kraju mog posta, ono sto sam rekao je samo moje skromno misljenje koje ne namecem nikome!

Nedim zna odlicno koliko sam bio razocaran u Pa800, ali nakon malo intenzivnijeg iztrazivanja i prilagodjavanja sve je ok!

Jedino bi kolegi preporucio mozda da saceka ovaj novi OS za PA800, pa tek onda da odluci da li treba da mijenja klavijaturu! Dosta teze ce recimo prodati Rolanda nego Korga!

I naravno sve je ovo moje skromno misljenje !

Pozdrav svima!

daisa
20.08.2008, 23:47
I ja bi predlozio da saceka novi OS jer kako su najavili iz korga ...a sto se tice koja bolje radi to je barem lako reci,ona koja je bolje sredjena :-)

milanceshow
20.08.2008, 23:48
Svaka roba ima svog kupca.To je uvek tako bilo.
Neka kupi covek sta vise voli i sta mu vise odgovara.....G70 ili E80
To je ovde TEMA.....

Bolji je E80....to je opet moje licno misljenje.......

rondzo4life
20.08.2008, 23:58
@ milance & daisa,

Slazem se sa obadvojicom!

Na kolegi je odluka, a nasa duznost je da mu damo sto vise informacija o pomenutim instrumentima!

Vule
21.08.2008, 01:04
jel neko pomenuo da e80 ima i zvučnike?

gogi-japanac
21.08.2008, 01:18
Hvala svim kolegama na savetima i definitivno prodajem moj pa800 koji je star nedelju dana i idem do Mega Music da pazarim e80.

Hvala jos jednom i opet ste pokazali da ste prave kolege,svaka cast!


Veliki pozdrav za sve!

milanceshow
21.08.2008, 01:25
Ovo je zvanicna specifikacija za E80

Keyboard
61 keys velocity sensitive with aftertouch
Sound Source
Max polyphony
128
Tones
1100 panel tones, 54 Drums kits, dedicated EQ for each Oscillator (on Realtime/Style/Song parts) and for each drum instrument on Styles and Songs
SRX Expansion Board slots
2 (for SRX series and SR-G01)
Multitimbral parts
32
Realtime Effect Processors
REVERB section: 12 Reverb; CHORUS section: 6 Chorus;MFX section: 84 Multi-FX;MASTERING TOOL section: Parametric EQ, Multi-Band Compressor;HARMONIC BAR section: Rotary, Vibrato and Overdrive; EXTERNAL AUDIO INPUT: 84 effects; MIC INPUT section: Noise Gate, Compressor, 9 Reverb, 9 Delay;VOCAL HARMONIST section: 9 Reverb, 9 Delay, 9 Chorus
Style/Song Effect Processors
REVERB section: 8 Reverb; CHORUS section: 8 Chorus; 3 x MFX section: 84 Multi-FX; MASTERING TOOL section: Parametric EQ, Multi-Band Compressor
Compatibility
GM2/ GS/ XG Lite
Styles
Preset styles
more than 350 styles on 12 families
Style Variations
4 Main / 4 Intro / 4 Ending / 6 Fill In / Break Mute on ASSIGN SW
Sync Start / Sync Stop
Yes
User Style Composer
8 Tracks with Micro editing / Piano Roll editing / Guitar Mode Programming / SRX tones selection
Direct Media Link
Yes
One Touch Setting
4 for each Style with customization
Cover
For Songs and Styles, 30 ALL, 18 Drum, 24 Bass
Makeup Tools easy editing
For Songs and Styles with SRX/SR-G01 tones selection;Makeup Tools Freeze Data function;Independent 3-band EQ (with Q) management for each instrument (including each drum instrument);3 dedicated MFX for each Style/Song.
Panel Controls
Multi-function sliders
9
Rotary Encoder with push switch
Yes
Cursor
Inc, Dec, Up, Down, Right, Left
Pitch Bender and Modulation
Yes
D Beam
Yes, (4 modes)
Knobs
3 dedicated knobs for:Master VolumeKeyboard / Accomp balanceExternal Source Volume
Keyboard Part / Part Assign Switches
Upper1, Upper2, Upper3, Lower1, Lower2, Manual Bass
Display
Color Touchscreen with selectable beep
Player / Recorder
Mark / Jump
Yes, 4 locations for each Song
Sequencer
16-Track Sequencer, with Micro Event List / Piano Roll editing, Vocal Harmonist control track, Guitar Mode programming, SRX Tones selection, SMF to Style Converter
DigiScore
Yes
Lyrics Display
Yes, with automatic Chord Extractor and Text Import/Export possibility
Viewer
Yes, for .txt and .bmp files
Harmonic Bar
Virtual ToneWheel technology9 bars: 16’, 5-1/3’, 8’, 4’, 2-2/3’, 2’, 1-3/5’, 1-1/3’, 1’ for Upper1 / Lower1;2 bars: 16’, 8’ for Manual bass.
Percussion
On, Off, 2-2/3’, 4’, Slow, Fast
Leakage level
Min - Max
Harmonic Bar effects
Rotary, Vibrato, Overdrive
Registrations
8 sets
Vocal Harmonist
Mode
4 Modes: Talk, Voice-FX, Auto Pitch, Singer
Programmable Harmony
3 Types: 30 Small, 30 Ensemble, 24 Vocoder
Control possibility
Realtime, on 16-Track Sequencer, via MIDI IN
Music Assistant / User Program registrations
Music Assistant
unlimited number (approx. 580 as preloaded factory data), programmable
User Program
unlimited number, 144 User Program links on each set
Data Storage
FDD
3.5” 2HD/2DD
Internal SSD (Solid State Disk)
62,4MB (approx. 35,3MB as preloaded factory data)
PC Card Slot
1 PCMCIA slot for: Microdrive (1.0-inch hard disk drive)*,Compact Flash*, Memory Stick*,SmartMedia**using Card adaptor*the E-80 system manages up to 4 GBytes of the above storage Media
Type of files managed
Style, Song (.mid /.kar files), User Program, User Program set, MIDI Set, Play List, File.txt, File.bmp
Other functions
Guitar Mode
Yes, for Acoustic and Electric Guitars, with Stereo Doubling function
Finder
Song, Style, User Program
Easy Setting
Arranger, Organ, Guitar, Piano
Chord Alteration System
Adaptive Chord Voicing
Melody Intelligent
Yes, 18 Types, Melody Intelligent 2nd Tone customization
New dynamic Split function
Yes, two modes
Tap Tempo
Yes
Transpose with Singer Key Adapter
Yes, -6 ~ +5
Song Chord Extractor
Yes
Fade IN/OUT
Yes, programmable
Assignable SW
Yes, 2 programmable with Break Mute selection
V-LINK
Yes
Updating system
Yes, on Flash
Connectors
USB / MIDI
1 USB socket for File transferMIDI IN, OUT, THRU sockets
Audio Output / Audio Input
Audio Output: Main (L/mono, R), Metronome Output; Audio Input: External Audio Input (L, R), Vocal Harmonist Input (XLR / TRS, Phone balanced / unbalanced)
Jacks
1 x Hold Pedal, 1 x Assignable Switch, 1 x Expression Pedal, 1 x FC-7 Control Pedal
Video Output
Yes, for Lyrics and Chords (2 types),Text and BMP files viewer
Phones
2
Internal Amplification
Speakers: 2 x 13 cm (woofer), 2 x 6,6 cm (tweeter)Rated Power Output: 2 x 35 W, 2 x 12 W (with Bass Reflex system)Dedicated speaker off switch: yes
Others
Owner’s Manual, Power Cord, Music Rest, bundled CD-ROM (it contains E-80 backup data image, USB-MIDI driver (for Mac/PC), DATABASE MANAGER software)
Size and Weight
Width
1,176 mm
46-5/16 inches
Depth
489 mm
19-1/4 inches
Height
198 mm
7-13/16 inches
Weight
22.5 kg
49 lbs. 10 oz.

milanceshow
21.08.2008, 01:32
Ovo je zvanicna specifikacija za G70

Keyboard
76 key Pro-Action Keyboard with aftertouch
Sound Source
Max polyphony
128 voices
Tones
1596 panel tones, 48 Drums kits. Dedicated 3-band EQ (with Q) for each Oscillator (on Realtime/Style/Song parts) and for each drum instrument on Styles and Songs
Harmonic Bar
Based on Virtual ToneWheel technology
SRX Expansion board slot
1
Multi timbre parts
32
Effect Processors
7 dedicated effects processors for:
Realtime section - 12 Reverb, 6 Chorus / 84 Multi EFX
Backing(Song/Style) - 8 Reverb, 8 Chorus
Harmonic Bar section - Rotary, Vibrato and Overdrive
External Audio Input - 84 effects
Mic Input - Noise Gate, Comp. 9 Reverb, 9 Delay
Harmonist section - 9 Reverb, 9 Delay, 9 Chorus
Mastering section - Parametric EQ, Multi Band Comp.
Compatibility
GM2/ GS/ XG Lite
Styles
Preset styles
285 styles on 12 families + 14 on the Custom Area. All 299 Styles are completely refined.
Variation/ Intro/ Ending/ Fill In
4 variations/ 4 Intro/ 4 Ending/ 6 Fill In/ Break Mute on Assign Switches
Sync Start/
Sync Stop
Yes
User Style Composer
8 Tracks with Micro editing/ Piano Roll editing/ Guitar Mode programming/ SRX tones selection
Direct Media Link
Yes
One Touch Setting
4 One Touch settings for each single Styles (including MFX and independent EQ settings)
Cover
For Songs and Styles, 30 ALL, 18 Drum, 24 Bass
Makeup Tools
For Songs and Styles
SRX expansion sounds in Styles and Songs
Make up Tool Freeze Data function
Individual 3-band EQ for each sound
Panel Controls
Multi-function sliders
9
Rotary encoder with push switch
Yes
Cursor
Inc, Dec, Up, Down, Right, Left
Pitch Bender and Modulation
Yes
D Beam
Yes, (4 modes)
Keyboard/ Accomp Balance
Yes
External Source Volume
Yes
Keyboard Part/ Tone Assign Switches
Upper1, Upper2, Upper3, Lower1, Lower2, Manual Bass
Display
Color Touch Screen with click noise
Player/ Recorder
Mark / Jump
Yes, 4 locations for each Song
Sequencer
16-Track Sequencer, with Micro Editing/ Piano Roll editing, Harmonist control, Guitar Mode programming, SRX Tones selection, SMF to Style Converter
DigiScore
Yes
Lyrics Display
Yes with Chord Extractor
Text Import/ Export
Yes
Harmonic Bar
Virtual ToneWheel technology
for Upper1/ Lower1
9 bars: 16’, 5-1/3’, 8’, 4’, 2-2/3’, 2’, 1-3/5’, 1-1/3’, 1’
for Manual bass
2 bars: 16’, 8’
Percussion
On, Off, 2-2/3’, 4’, Slow, Fast
Leakage level
Min-Max
Registrations
8 set
Vocal Harmonist
Mode
4 Modes: Talk, Voice-FX, Auto Pitch, Singer
Programmable Harmony
3 Types: 30 Small, 30 Ensemble, 24 Vocoder
Control
On 16-Track Sequencer, via MIDI IN
User Programs
Yes
Music Assistant
about 500 presets, programmable
Data Storage
FDD
3.5” HD/DD
Internal SSD (Solid State Disk)
62,4 MB (approx. 27,4 MB as preloaded factory data) - new FAT DISK optimization
PC Card Slot
1 (supports : Compact Flash, Memory Stick, Smart Media, Microdrive, using Card adaptor)
Type of files managed
Style, Song(SMF), User Program, MIDI Set, Play List, File.txt
Other functions
Guitar Mode
Yes, for Acoustic and Electric Guitars, with Stereo doubling function
Finder
Song, Style, User Program
Easy Setting
Arranger, Organ, Piano, Guitar Mode
Chord Alteration System
Adaptive Chord Voicing. ACV code insertion facility on User Style. Improved Repitch algorithm
Melody Intelligent
Yes, 18 Types
Melody Intelligent 2nd Tone customization
Tap Tempo
Yes
Transpose with Singer Key Adapter
Yes, -6 ~ +5
Song Chord Extractor
Yes
Fade OUT/IN
Yes, programmable
Assignable SW
Yes, 2 programmable with Break Mute selection
V-LINK
Yes
Updating system
Yes, on Flash
Connectors
USB
1, for File transfer / MIDI
MIDI
IN, OUT, THRU
Audio Output
Main (L/mono, R), Direct (L, R), Vocal Harmonist (L, R), Metronome Output
Audio Input
External audio input (L, R), Vocal Harmonist Input (XLR/TRS, Phone balanced/unbalanced)
Jacks
1 x Hold Pedal, 1 x Assignable Switch, 1 x Foot Pedal, 1 x FC-7 Control Pedal
Video Output
Yes, for Lyrics and Chords (2 types)
Phones
1
Others
Supplied accessories
Owner’s Manual, Power cord, Music Rest
Size and Weight ( Size and Weight )
Width
1,295 mm
51 inches
Depth
437 mm
17-1/4 inches
Height
157 mm
6-3/16 inches
Weight
20.5 kg
45 lbs. 4 oz.

gogi-japanac
21.08.2008, 01:33
Hvala ti Milance!!!

NeX007
21.08.2008, 17:33
Da li neko mozda pomenuo cenu.... mislim da ne!??? Mene zanimaju cene G70 vs. E80??????????????

RadeKOKI
26.08.2008, 01:58
Pozdrav ! Ja imam g70 i zadovoljan sam sa klavijaturom, sto se tice aranzerskog dela tu svi znamo sta je roland cast korgu i yamahi ali roland je ostao roland mastan i debeo sound, mada mi se nesvidja sto ima jedan samo srx ali imam sr-g01 i real drum pa sam odlucio da koristim drum prosirenje posto mi vise znaci dobar bubanj nego ono sto ima na sr-g01 prosirenju sve ko sve nek prica ko sta hoce imao sam u rukama t2, korg "pa" od 50,60,80,1x, pro, 800 pa sve do pa2 roland je ostao roland lak za rad i jebitacan u radu, mada moje nekako misljenje da je bolja dirka na g70 kao kod rolanda g1000 ista i volim to sto ima prostora za rad 6.5 oktava i brate gvozdjurija :) jedino nevolim aranzere sa zvucnicima bar moje neko zapazanje nemaju toliko kvalitetne izlaze kao modeli bez jer ta pojacala unutar aranzera stvaraju odredjene sumove i sam proizvodjac nestavlja toliko kvalitetan izlaz kao kod modela bez zvucnika. Mozda gresim al bar sam tako nesto zapazio a drugo svi sa zvucnicima su teski otrovno :) sve u svemu koji god da uzmes neces se bar pokajati, nemas ogranicnja sto se tice ritmova, boja, music assistant-a koliko god ti je velika memorija trpaj mada u pocetku je bilo ograniceno na g70 ako se nevaram 1500 music assistant fajlova e posle se se pobunli rolandovci i sredili su koliko ti je externa memorija ......cepaj nema limit! Bruka koliko je prost roland za rad mada svaki style moze da ti zvuci na milion i jedan nacin u aranzeru za razliku od korga bitan ti je kostur posle u make up tools brijes kako ti hoces i peglas kako pozelis,jedina zamerka na g70 NEMA KABINU !!! jbg ali nemas potrebe za sempler nikako imas mesta za sredjivanje neverovatno mnogo svaka traka svoju efekt sekciju sa eq....i ostalim pi...materinama :) ma cudo mada im je ostao sound editing mrsav tu i dalje moras da imas neki solo gore nebitno koji le,tr....extreme...motif.....fantom....

milanceshow
13.03.2009, 12:59
@gogi-japanac
Sta si uradio povodom klavijature!!!!!??????

alenmo
13.03.2009, 15:56
koga zanima ima obje na prodaju i g 70 i e 80....moze i neka zamjena uz vasu nadoplatu

Vule
13.03.2009, 16:14
@ Alenmo

Kolega...za prodaju postoji rubrika OGLASI...:)

alenmo
13.03.2009, 16:18
ma znam naravno nije klasicni oglas cisto razgovaramo o rolandu...a ja imam oba a naravno da ne namjeravam oba da prodam...cisto jedan mi je viska

gogi-japanac
13.03.2009, 16:38
@gogi-japanac
Sta si uradio povodom klavijature!!!!!??????

kupio sam Yamaha Tyros 2

branoy
13.03.2009, 16:54
eee sto sam se nasmejaaaooo kru te!!! sta kaze svirao 8 god rolanda i pa800 fabricki bolje zvuciii hihihi.... pa on ni sa semplovima bolje ne zvuci od mog g1000!... evo u mene uvde u kraju stari kolega prodao em2000 to je isti k kao g1000 i uzeo pa800, nijke proslo par dana covek kuka, place doneo mi da mu gasredim, kaze brate , sad kad izadjem pod sator, mene sramota pogledati u narod kako je to tanko i mrtvo, nema onog kristala sto sam imao na rolandu, i tacno upalim ja g1000 i on pa800, stavimo na 2 kanala isto sve, i pusta on ritam pa pustim ja, i to je tolika razlika da necu dalje... ko decija klava.. e sad sredit je se moze ali nikad taj procesor nece bit ko u rolanda to je poenta i bez ljutnje.. sto cuo to rekao! pozz

alenmo
13.03.2009, 16:59
dijelim tvoje misljenje a to mogu samo oni koji su probali sve aranzere...ljudi prolazi era korga sto prije shvatite bolje za vas...

Vule
13.03.2009, 17:02
Vidim li ja to da se ovde sprema neka frka opet?
Mozemo li da preskocimo raspravu na temu Roland protiv Korga...bilo je toga na forumu i previse? Hvala

svrakan
13.03.2009, 17:07
Branoy opet ti Korg Vs. Roland,nije tema to, a ni kod demo snimaka gde si slicno pisao kod Marka Gredica.

alenmo
13.03.2009, 17:08
joj u pravu si ..iskreno smjesno je raspravljati o instrumentima ...najbolje iz svakog aranzera probati izvuci maksimum,a dosta kolega se razocara u startu tako da ne upozna dovoljno klavijaturu da bi mogao i postici zeljeni sound

rondzo4life
13.03.2009, 17:55
Evo vidim da su moji komentari izazvali nemir ovdje pa sam skoro kupio opet E80! Cijena, i vise nego pristupacna pa nisam mogao da odolim. Sad mi se ne svidja ni Roland, ni Korg, a bogme niti Tyros 2.

Idem da kupim bubnjara, basistu, gitaristu i harmonikasa!

milanceshow
13.03.2009, 17:56
Samo bez prepucavanja!!!!!Da nebi zakljucavao temu i sankcionisao.....
Doduse,covek je vec kupio klavijaturu.....tako da ......ne vredi vise pricati....

Idite i sredjujte svoje klavijature.........:D

makso68
13.03.2009, 23:29
kupio sam Yamaha Tyros 2
E,svaka ti čast na izboru!Pa ljudi se smetnuli da ti dočaraju ova dva Rolanda i ti na kraju odabrao T2.Odličan izbor,čestitam još jednom,ali nisi trebao zajebavati ove ljude.Pozdrav svima!!!!=))

gogi-japanac
14.03.2009, 00:54
Nije mi bila namera nikog "zajebavati"...jurio sam stvarno da kupim G70 ili E80 ali sam ipak na kraju prevagao na Tyros 2.

Hvala svima koji su se potrudili da mi blize objasne ove dve sprave.

Pozdrav!!!

branoy
14.03.2009, 01:34
extra izbor! sa srecom!

gogi-japanac
14.03.2009, 11:15
Hvala Branoy! ;)