PDA

Pokaži Full Verziju : Pomoc razglas


Braco19
20.08.2008, 07:59
Imam emx5000 i yamaha s115v kutije, zelim da zamjenim za drugu neku kombinaciju razglasa. Sviram na arenzer pa sam mislio da uzmem nesto da bi bolji bio zvuk na klavijaturi i mikrafonu. Dali ima nesto drugo da bi dalo bolji zvuk ili da idem na Dynacord powermate neki?? Dali da uzmem neki processor i popravim zvuk sa tim ili mi je zadnja opcija opet Dynacord. Hvala

DjoleBn
20.08.2008, 08:44
Imam emx5000 i yamaha s115v kutije, zelim da zamjenim za drugu neku kombinaciju razglasa. Sviram na arenzer pa sam mislio da uzmem nesto da bi bolji bio zvuk na klavijaturi i mikrafonu. Dali ima nesto drugo da bi dalo bolji zvuk ili da idem na Dynacord powermate neki?? Dali da uzmem neki processor i popravim zvuk sa tim ili mi je zadnja opcija opet Dynacord. Hvala

Hajde ti meni reci koliko si spreman da ulozis para u to sto si mislio?

Dynacord je po mnogima, najbolja solucija, mislim da je vec dosta pisano o tome..

medino
20.08.2008, 23:10
druze,ja radim na powermate 1000-2 i rcf 15-ice art 315 i prezadovoljan sam tom kombinacijom,znaci toplo preporucujem...

daisa
20.08.2008, 23:41
Najbolje uzmi jos dvije kutije ,da prodajes miksetu i kutije treba ti jos mnogo novca da bi uzeo nesto da mnogo bolje radi

Braco19
21.08.2008, 05:50
spreman sam da ulozim neki 1500 eura sve zajedno kad bi prodao ovu mixetu i kutije i jos ulozio svoji para. Zbog toga pitam dali ima neki kombinacija od ovakve cjene? Stvarno ne zelim da predjem na dynacord i ako vec znam da je najbolji posto je to malo vise love koju ja nezelim da potrosim sad. Sad gledao sam electrovoice starije mixete psx i hocu da znam bili se moglo od toga nesto napraviti ili od neki mackie mixeta? Kutije takodje ili od jbl nesto?

korgpa_800
21.08.2008, 07:25
Imam emx5000 i yamaha s115v kutije, zelim da zamjenim za drugu neku kombinaciju razglasa. Sviram na arenzer pa sam mislio da uzmem nesto da bi bolji bio zvuk na klavijaturi i mikrafonu. Dali ima nesto drugo da bi dalo bolji zvuk ili da idem na Dynacord powermate neki?? Dali da uzmem neki processor i popravim zvuk sa tim ili mi je zadnja opcija opet Dynacord. Hvala

Druze moja poruka je da uzmes Dynacord 6 + 4 stereo to je mali mixer i uzmes 2 EV 2x250 active i jedan bass bin od 500W i sound bice perfektan <<< znaci ovo je kombinacija za dvoje najvise troje .......sa ovaj system radim ja u Australiju kad idem na male zabave :)

a za ceo Band onda je druga prica ...ziv bio ;)

Za malo zaboravio ....ova kombinacija ovde u Australiju znaci polovni ....kosta izmegu $4500AU do 5500 to ti je 2800/3200eur .. e sad vidi dokle mozes ti :)

Beethoven
21.08.2008, 10:35
Kazes da je zvuk manje plastican i izvestacen na PS 1200,1202 ili PS 800 u odnosu na PM 1000/1600?

Sta tebi onda to plasticno i izvestaceno znaci?

Bele dynacordove miksete (PS 1200,1202,800) su KANTE!

Pozdrav.

Alix
21.08.2008, 10:51
Ista priča,drugo kolo...Jedni se kunu na Dynacord,nekim ne valjaju,trećima je plastičan zvuk,ovo ovako ono onako...Ku#$%C od ovce...Neću se ubacivati u debatu jel nigdje ne dolazimo...Čim se neko nađe da traži pomoć,jedni vuču na Yamahau EMX,drugi Dynacord,treći SoundCraft,četvrti Mackie,itd...I na kraju momak još više zbunjen nego što je bio na početku---Svako svoga konja hvali a drugog blati...Zato neću ništa da dodam,smao ću gledati kako se igra ŽIKINO KOLO,i ako bude prekršaja,sljede kartoni-vi se slobono raspišite samo gledajte da ne bude sukoba...Pozdrav!

mykeli
21.08.2008, 13:08
Sve sto ste ovde pobrojali, covek nece moci da kupi za te pare koje ce da odvoji...
Ako sviras sam, uzmi nesto manje da mozes da nosis..a i ovu kombinaciju sto imas ti je dobra, al ajde...
Za Mix ti preporucujem Dynacord PM1000/1 ili PM 600/2 po komadu su negde od 700-900evr. bolje su od EMX5000, imaju bolji EFF, jaci su i kompaktniji..
Ostaju ti jos 600-700e recimo...
Kutije...pokusaj da se malo stisnes i uzmes FBT Maxx6, jesu 15'' ali su veoma lagane, snaga 700w, veoma mrsne i mocne...to mozes sam da nosis...a kombinacija do jajca;)...znaci, ta kombinacija ti je negde oko 1700evr, mnooogo bolja od ove sto imas, mozda ces da nadjes i za manje....


PS:Sto se tice PS serije...Beethoven, greshish shinko, nije to nikakva kanta!
Kad se pazari takav mix, samo treba izmedju ostalog da vidis i proveris elektrolite na toj mixeti...samim tim sto je mnogo stara, pa najvise to strada i automatski gubi i snagu i zvucno-tonsku sliku, inace...je naj mekshi mixer, u pravu je @zsimonovic kakav qrac PM...samo sto je mnogo veliki i treba dvojica da ga nose pogotovu PS2000...
To je vec druga tema....

@Beethoven, mislim da nema potrebe da se sad cimas oko ovoga:p...
Svaki tvoj naredni post u vezi ovoga, smatracu krsenje pravilnika i ides malo na odmor:D:lol:

Beethoven
22.08.2008, 18:18
Ne shvatam...

Davajuci svoj sud,time krsim pravilnik?

Alix
22.08.2008, 18:43
Ma naš kolega MIKI je mislio da NE BUDEŠ previše oštar sa svojim komentarima...To je sve...

mykeli
23.08.2008, 00:29
Ma zna komsija da se ja zezam, taman posla da se nesto ljutim, Boze sacuvaj...a Alix je u pravu....;)

Beethoven
23.08.2008, 16:17
Nema tu ostar-ne ostar...Za mene ili valja, ili ne valja...

Ja sam od onih tipova kome nesmes da psujes mater a moju opremu mozes da komentarises kolko oces,nikad se ne ljutim.Smatram da su to "mrtve" stvari koje moze da ima svako,ne treba mu mnogo pameti samo kesh...he,he...Ne volim licne uvrede a mixeri,kutije,kljave...To se menja,lomi,kvari...
Da smo mi zivi i zdravi,lako cemo za opremu...

Evo,mikely je ladno sa Dynacorda 1200 presao na Soundcraft sto je za svaku pohvalu.

Da sam onda bio zao,preporucio bi Dynacord...he,he...

Zivi i zdravi!!!!!