PDA

Pokaži Full Verziju : Pomozite plz


jocozr
19.08.2008, 16:24
Hocu da kupim yamahu!
Ali da je cena izmedju 100 i 200 eura,ne smeta ni da je 20 eura vise :">
Dakle ja bas nisam pocetnik,alu tu negde =)) pa mi takva klavijatura i treba,predlozite slobodno neki model!
Hvala unapred!

blatusan
19.08.2008, 17:28
Hmmm, gledo sam malo po internetu naletio sam na ove klavijture koje podrzavaju ritam i solo dakle ARANGER. U toj cijeni mozes da se interesujes za slijedece:
Yamaha PSR A-300 Oriental Keyboard
Casio CTK-900 Arranger keyboard
Modeli MC 719
Modeli MC 850
Dakle care to tu klavijture u tvom financijskom rangu pa pogledaj malo po google u vezi njih! A naravno za 400-600 eura mozes da pogledas koji roland ili cak neki KORG PA ( 50/60) sto bi ja na tvom mjestu uradio jer ipak sa njima ljudi profesionalno radi a cijena je sve manje nego velika! Sretno i pozdrav, Alen!

ognjen-ogy
19.08.2008, 18:23
Za te pare CASIO CTK - 531 8->

jocozr
19.08.2008, 18:47
hvala vam puno!
ocekujem jos predloga,moze biti i korg i casio,ma sve vrste ;)
blatusan neverujem da mogu kupiti casio CTK 900.Ako vec ima gde to mogu nabaviti?A da je u Srbiji ;)

blatusan
19.08.2008, 19:03
Ima ova muzicka kuca gdje mozes nabavit svu opremu po cijelom svijetu imaju filijale! Pogledaj pa razuvidi a imaju filijalu u Makedoniji a za Srbiju nisam siguran! www.musicstore.com (http://www.musicstore.com)
Pozdrav, Alen!

jocozr
19.08.2008, 19:07
heh pa gle,ja imam nepunih 15 godina.Ne bih se lako snasao makedonija tamo-vamo ;)
Modeli MC 719
Modeli MC 850
ko proizvodi te modele?Nemogu da ih nadjem

MilaN B.N.S
19.08.2008, 19:17
OK,prvo dobrodosao na najbolji forum posvecen muzicarima !!!
Welcome!
Druze,nemoj se cimati i zuriti sa kupovinom,-veruj mi...
Znaci,-bolje i 3 meseca da sacekas nego
da uzimas nesto sto ces menjati jako brzo,tako da...
Bolje brate,nesto radi,skrpi
nekako kesh da bih uzeo Pa50,ili nesto slicno...
Sto kaze Alen u tom rangu...
Veruj mi na rec,ja sam se tako isto zaYebavao,i nemoj i ti...
A,ako to resis da uradis...
Sigurno neko od drugara ima harmoniku,klavir ili eto cak klavijature...
Jbg. odes do njega,vezbas malo,da ne zardjaju prsti,itd...
Javi sta si uradio...
Pozdrav!

Alix
19.08.2008, 19:33
Milane jel to tebi protekla banana?
E neka ti je sa srećom i nadam se da te je izučilo...
Sve najbolje drug i čujemo se...Pozz...

Vaxter
19.08.2008, 20:35
Nije istekla, i zbog ovoga ce mu biti josh produzena!
Ovo je novi nick, samo bez razmaka...

neconix
19.08.2008, 21:17
Decko je lud 100%!:lol:

vaxy
19.08.2008, 21:18
pozdrav kolega!
evo nemoras me poslusati ali ja se u potpunosti slazem s kolegama.
sacekaj bolje malo i uzmi si KORG PA50 i onda znas da ucis i vjezbas na pravom stroju, a i ako ti upadne koja svirka neces se morat brinut kako ces i s cim
vjeruj mi ja sam to proso i prvu sam svirku odradio na Casio CTK 591
ajde pozdrav!

kuki
19.08.2008, 22:12
Za 400-450 evra mozes da nadjes Yamahu PSR-1100 koja je odlicna za te pare.
A za 200 evra mozes samo neku jako slabu koja ce ti brzo dosaditi.

I ja ti predlazem da se jos malo strpis i sakupis novac za bolju klavijaturu.

jocozr
19.08.2008, 23:35
pravo da vam kazem i shvatam vas!
mada iskreno nemogu puno sacekati,al u svakom slucaju do nove godine da!
A da li se moze desiti da im do nove godine padne cena koliko toliko?Mislim bar pojedinim klavijaturama?
Inace kuki ja sam iz Zrenjanina

gogspa80
20.08.2008, 00:04
Nije istekla, i zbog ovoga ce mu biti josh produzena!
Ovo je novi nick, samo bez razmaka...


Nemojte milana kaznjavati, dobar je covek ja mislim:D:D ne sjecam se najbolje kakva je ono frka bila, davno sam citao nesto malo oko toga, al mislim da milan nebi pisao ta sranja koja su bila pisana u njegovo ime.. prestrogi ste malo na ovom sajtu... al et, mozda je to i dobro... kako god.. ako se moze kupiti pa 50, neka nju kupi, za pocetak je super.. a pa 60 je skroz ista kao i pa 50 samo ima ja mislim ljepse tipke...

blatusan
20.08.2008, 06:38
Ma ja...ja bi ceko druze malo jer stvarno razlika ti je mozda u 200-300 eura a u kvalitetu ogoooormaaaaa!!! Sto je neko reko dosadit ce ti ovako ovo casio masio i zajebancije! Pozddrav, Alen!

jocozr
20.08.2008, 12:32
Caka je u tome sto cu ja i za novu godinu,kad evo planiram da kupim klavijaturu imati vrh 300 eura.
Zato pitam da li se moze ocekivati pad cene pojedinih klavijatura do tad?

blatusan
20.08.2008, 13:21
I te kako drug....gledaj polovno naravno i tekako da ce past cijena do tad! Racunaj sa padom yamahe psr1100 korg pa50-60 a mogo bi se vec za rolanda G-600-800-1000 raspitivat! Care uzmi kako treba vjeruj i miran bit duze vrijeme a ne nakon kraceg proklinjat dan kad si bacio pare u smece!Pozzzz!

Alix
20.08.2008, 13:36
Citiram:""davno sam citao nesto malo oko toga, al mislim da milan nebi pisao ta sranja koja su bila pisana u njegovo ime.. prestrogi ste malo na ovom sajtu.""

Drug sa svim poštovanjem nemoj ovo da spominješ u ovoj temi molim te...
Nije po pravilniku a još odluka je pala i Šerif Krešo je dao bananu...
Nismo mi prestogi već se pravilnik ne poštiva i radi ko šta hoće...
Ništa ne leti na tebe...Hajmo momku pomoći oko prvog instrumenta pa nebil i on ko i mi kroz neko vrijeme napredovo i posto pravi profesionalni muzičar...E sad nazad na temu...

Drug kao što sam ti piso na PM,za male parice ti je dobra opcija Roland G600 kojeg ti NIKO nije preporučio a jaako dobar sinth..cjena mu je pala na 250-300eura i mislim da bi ti to bila najbolja investicija za početak...Takođe sam ti spomenuo i Roland D10,D20 s kojima sam ja pravio svoje prve početke i koji su prave klaviature za mali budžet (150-200eura)...E sad tu imaš i Roland E86,E96 samo kolike su im cjene nisam upućem ali vjerovatno onako kao kod g600...Od Yamahinih PSR klaviatura bježi ko od đavla...Evo zašto (govorim za nizkobudžetne modele i molim bez napadanja)...Nemaju USER banki (ne možeš da staviš naše ritmove i boje u njih),tipke su im apsolutno užasne za svirku (mekane,duboke,ama ne valjaju nikako),a i cjena kolika im je,NE NUDE dovoljno...Korg NEMA nijednog aranžera tog cjenovnog razreda tako da na njega zaboravi...Postoji jedino opcija da kupiš M1,T3 ili N364,na koje nasnimaš sebi Patterne u Seqvenceru i kasnije samo udariš bass i solo ali mislim da bi ti to bilo prekomplikovano...Takođe si spominjo Casio CTK klaviature...To je još veća kaka od Yamahe PSR i ne uzimaj to ako za Boga znaš...Evo zašto---budeš li uzimo te kante od instrumenata,kad tad ćeš da napreduješ i poželiš drugi bolji sinth...I šta ćeš uraditi?Lupati se po glavi kad ne mogneš da prodaš te kante NIKOME...Zato uzimaj sinthove koje znaš da ćeš nekada moći da prodaš pošto-potom...E sad mnogi ti savjetuju PA50,PA60,itd...Drugar vidim da si još mlad i da NEMAŠ toliko novaca...Zato sad uzmi neki od ovih što sam ti savjetovo pa kad dođeš do većih parica kupiš sebi PA50 ili PA60...Ta 2 sintha SU ISTA (nemoj ponovo da se ko ubaci pa govori da nisu ista kad jesu),premda PA60 ima MNOGO bolje tipke i hdd (ako ti to nije neka prednost uzmi radije pa50),i to je to...Ako ti još šta ne bude jasno slobodno pitaj ovdje javno na forumu,ako se još ko nađe u dilemi da pročita i dobije kakvu ideju..Sve najbolje drug i Pozdrav!

jocozr
20.08.2008, 14:14
hvala vam drugari! :D
bas ste me oraspolozili,nego sta nego cu cekati,sve cu raditi po ugledu na vas i nema sta dostici to ste i vi jednog dana!
a koje su klavijature dobre da sviram narodno??tj. koje od ovih svh navedenih?
Zao mi je sto nisam dosao ranije,al nema veze zapoceli smo druzenje ;)

jocozr
20.08.2008, 15:00
Alix hvala!
Ali kao sto sma rekao sacekacu da vidim sta ce mi donjeti rodjendan 26 decembra!Ja sam ovo leto radio i zaradio 170 eura(eto jos sam i to rekao)
Sledece leto cu poceti ranije,i sigurno imati minimum 300 eura.Tako da nije frka da sad kupim neki za 200 250 eura,prodam ga za 100 150 iduce godine i dodam parice za neki od jacih sithova(klavijatura).
A za sad mogu kupiti i neki od 250 ili 300,samo da sacekam rodjus i novu godinu.Pritom racunacu na pad cena koliko toliko,i eto kupicu neku kvalitetniju gde mogu ubacivati i boje,i sva cuda!
takodje da naglasim SVIRAO BIH NARODNO!
al opet rekoh,ja necu svirati na svadbama,krstenjima itd. pa da mi treba svetsko cudo :)
nego izmedju 200 i 300 eura.A eto imam izbor,jos jednom hvala!
Takođe sam ti spomenuo i Roland D10,D20 s kojima sam ja pravio svoje prve početke i koji su prave klaviature za mali budžet (150-200eura)...E sad tu imaš i Roland E86,E96
Po meni to su sranja gotovo ista kao i casio ctk 800!ako nisu jos gora
Slobodno vi nastavite sa predlozima,eto vec imam pitanje koje su dobre za narodnjake?Sto se tice hdd-a svakako da mi je potreban.Nemora biti neka velika memorija.I da ima USB!To mi je skoro najvaznije,dakle USB!

daliborkorg
21.08.2008, 05:17
Kad sam ja kupovao prvu klavijaturu morao sam da prodam komp (tada PII 600dem) i kupio gem wk2. pa eto ti resenja prodas komjuter+tu lovu koju imas i pazaris klavijaturu.