PDA

Pokaži Full Verziju : Roland VA7 vs Korg Pa 500


Ivan099
18.08.2008, 21:56
Pozdrav imam ponudu da zamjenim Roland va7 za Korg pa 500 dal da ga uzmem i dali dobijam puno više usera i ostalog na njemu a i strah me nism nikad aranžer korg svirao pa neznam dal bude barem približna ili bolja kvaliteta ritmova na njemu šta da napravim.

kljucko
18.08.2008, 22:03
uhh..ako hoeces cir na zeludcu onda mijenjaj;)(moje razmisljanje)..najbolje je ako imas mogucnosti da uzmes na par dana tog korga prije nego se zaletis i vidis na sta prelazis i da li ti odgovara..Samo da ti kazem da su to dva potpuno razlicita svijeta i nema nikakve slicnosti izmedju te dvije klavijature.

Darko88
18.08.2008, 22:05
va 7 sam imao 2 godine i presao na korga iskljucivo zbog lakoce rada, na va7 nikako nisam uspeo da ukapiram stile idediting i neke stvari su me nervirale na njemu i taj jebeni zipp sto se kvario u toku svirke, mislim na disketu zipp. A sad na pa800 mi je mnogo lakse. e sad pa500 nisam imao prilike da koristim alil verujem da je bolji od va7. jer va7sto se tice boja isto je malo zeznuto ako planiras samo njega da koristis. Nadam se da sam bio od pomoci ako nesto trreba u vezi va7 neka pomoc javi se.PozzZ

medino
18.08.2008, 22:08
uhh..ako hoeces cir na zeludcu onda mijenjaj;)(moje razmisljanje)..najbolje je ako imas mogucnosti da uzmes na par dana tog korga prije nego se zaletis i vidis na sta prelazis i da li ti odgovara..Samo da ti kazem da su to dva potpuno razlicita svijeta i nema nikakve slicnosti izmedju te dvije klavijature.

brate,znaci uzas...ja sam presao sa roland g1000 na pa80 i to nisam imao obe,nego prodao jednu i kupio drugu....pa,jel znas ti da sa se ja U.RO od posla,ali znaci US.O !!!
nista od ritmova nisam imao,m a zlo jedno...
nego,lepo ti kaze kolega,kad bi mogao da je uzmes,pa probas,pa ti neko objasni,pa nabavis unapred materijal za nju,inace....

ma dobar je va7,star ali radi ko zmaj . moj drug ga ima,zvuci mu bolje nego neki pa1xpro,ali ne da ritmove ni za zivu glavu,a nece ni da kaze ko mu pravi...

Ivan099
18.08.2008, 22:19
Dobar je Va7 al kao što kažete zastarjela tehnologija taj zip i mene muči i samo čekam da nešto crkne a onda? a za semplove koristim Le.Hvala svima na odgovoru budem ga sutra isprobao pa se odlučit

Darko
18.08.2008, 22:24
Iskreno receno ja sam uvek sanjao o tom VA7 ali nikad si nisam zelju ispunijo hehehehe...nema veze uglavnom ja licno ga nebi menjao za pa500 ja vjerujem da je to super kljava jos dan danas. . .

Volijo bi da cujem opet nesta sa te Klavijature eto ako ti nije mrsko mogao si da ubacis neku malu svirku ;)

Pozz.

Ivan099
18.08.2008, 22:34
Iskreno receno ja sam uvek sanjao o tom VA7 ali nikad si nisam zelju ispunijo hehehehe...nema veze uglavnom ja licno ga nebi menjao za pa500 ja vjerujem da je to super kljava jos dan danas. . .

Volijo bi da cujem opet nesta sa te Klavijature eto ako ti nije mrsko mogao si da ubacis neku malu svirku ;)

Pozz.

evo link :http://www.yu-midi.com/forum/downloads.php?do=file&id=1338

Roland Va7 i Korg T3 snimano sa Cool Edit stara snimka budem još postavio

Darko88
18.08.2008, 22:35
Iskreno receno ja sam uvek sanjao o tom VA7 ali nikad si nisam zelju ispunijo hehehehe...nema veze uglavnom ja licno ga nebi menjao za pa500 ja vjerujem da je to super kljava jos dan danas. . .

Volijo bi da cujem opet nesta sa te Klavijature eto ako ti nije mrsko mogao si da ubacis neku malu svirku ;)

Pozz.
tvoj san moze se ispuniti za male pare, 600eura, ako si zainteresovan:D

Ivan099
18.08.2008, 22:39
tvoj san moze se ispuniti za male pare, 600eura, ako si zainteresovan:D

zman ja sta bi mi preporučili za 600 eura da prodam Va7 i Korg Le i uzmen Pa 800 sve u jednom al kod nas nema ni jedan polovan Pa 800 ili griješim? ili Pa 50?

Darko88
18.08.2008, 22:47
mislim da me ivo nisi razumeo imam ja va7 dajem ga za 600evra hitno mi je pa ga dajem ispod cene;)

Ivan099
18.08.2008, 22:55
mislim da me ivo nisi razumeo imam ja va7 dajem ga za 600evra hitno mi je pa ga dajem ispod cene;)

To je žalosno za te male pare da ga daješ ja za svoj bi trebao dobit barem 800 eura imam kupca a šta ču sa dva va7 probaj ga prodat

Darko88
18.08.2008, 23:00
kako da nije zalosno platio sam ga 1100 pre 2 godine ali sta cu. Nije u perfektnom stanju ali sve radi i tako dajem uz njega i fc7 pedalu i eksterni zip drajv samo da ga se otarasim dzaba mi stoji a treba mi kinta da zapocnem neke poslove i sta da pricam vise kad ni ovo do sad nema efekta hehe

Alix
18.08.2008, 23:00
VA7 isti đavo ko VA5 sa 6,5 oktavi...Pa500 ko PA500...Ima tu novije tehnologije a što se tiče kvaliteta evo jedno realno razmišljanje...Znam da će tu biti prepuckavanja,uvreda i slično al zabole me patka...Dakle ovako:

---Oba sintha su profesionalna sintha ali bez semplera...
---VA7 je ogroman sinth i težak ko zemlja dok je pa500 lagan ko perce...
---VA serija se i nije pokazala kao PRAVI naslednik G-serije i mnogo je slabija od nje...
---Pa500 je ISTI ko pa800 s tim da nema semplera i color ekrana...
---PA500 je apsolutno KVALITETAN sinth i odradi tezgu ko za šalu smao da se uloži vremena u njega
---PA500 poseduje bolju sintezu zvuka,RX-tehnologiju,RealSound (ko pa800) i vrlo je povoljna...

Moje lično mišljenje je PA500 pa neka priča ko šta hoće...neka mi neko kaže po čemu je va7 bolji...Oba sintha kad se naštimaju na ozvučenju mogu da zvuče kako treba,dakle samo treba znati izvući iz njega...Pa500 ima apsolutno lakši MENU,više memorije za USER stvari (boje,ritmovi,itd...),lakši za transport,i ima tu nabrajanja...Lično je na tebi da se odlčiš ja sam samo reko svoje mišljenje...Slušo sam par demosa sa pa500 i zvuči fenomenano...A ostalo je sve stvar odluke...I još nešto,danas je teško prodati va7--moj kolega prodaje va-5 već od nove godine pa ga još niko nije zvao...A pa500 je ipak noviji sinth...Ne znam kako hoćeš...

Ivan099
18.08.2008, 23:08
Hvala Alix ljepo napisano nema šta da se kaže baš zato i prelazim na noviju kljavu jer je roland star a zagrizo sam za korga dok vidim šta ovi moji rade na PA 50/80 lud sam eh mora da ga imam Pa 500 mali zmaj.

daisa
18.08.2008, 23:17
Ma uzimaj bez razmisljanja da nebi slucajno taj procitao ove postove pa se predomislio :-)

kuki
19.08.2008, 01:45
Samo da napomenem da VA7 i VA5 nisu isti.
VA7 je bolji u par stvari i nema 6,5 oktava nego 5 oktava.
Roland VA76 i VA7 su isti samo sto VA76 nema zvucnike i ima 6,5 oktava za razliku od VA7.

Pozdrav!

mykeli
19.08.2008, 01:57
Kuki je u pravu....
Alixe prike, a koju ti kljavu sviras...koliko oktava ima????:D:D:D

Alix
19.08.2008, 07:48
Miki---prcaš mi sojke jeli?heeh(ovo sam u Bosni čuo;))...6,5 ali moro sam da ga uzmem pošto mi treba RAM a ima tu i drugih velikih razlika...Inače ko što KUKI reče,VA7 ima 5 a 76 6,5 oktavi tu sam poletio,ali u svakom slučaju kako god pogledaš ako neko nije naumio da mjenja instrument nebi ni pito za savjet...Pošto je momak narodnjak (koliko sam uspio skontati),njemu VA7 pruža jako mnogo z anjegove potrebe...A i danas je teško naći južnjaka da koristi VA-seriju...A da je VA7 Bolji od VA5 slažem se,sam one funkcije za koje je on bolji,nama nisu ni potrebne...Evo kad uzmem n primjer Triton Classic i Studio-džaba razlika u speceifikacijama,kad nalaoadaš "naš"set,ono isto zvuči na oba džaba ti i ram i polifonija i ostali đavli,tako je i kod va5 va7,Pozdrav!