PDA

Pokaži Full Verziju : wireless internet


medino
17.08.2008, 18:16
moze li neko da mi objasni kako ovo funkcionise?
znaci kako se povezuje,sta se ugradjuje,koliko para,brzina i tako to...
i da,jel pokriva beograd?
da se napokon skinem sa ovog dial up-a:mad:

skoricnik
17.08.2008, 18:31
Pa u BG bi trebalo da ima Wireless...Samo ime ti kaze - Bezicni internet...

U komp ti stave Wireless Karticu (PCI slot), nabace ti antenu na krov (okrenuta ka najblizem predajniku, AP-u), sprovedu kabl kroz tavan =)) i prikljuce ga na karticu...Instaliraju ti driver od kartice, povezu te na predajnik, nameste ti IP adresu, DNS, Gateway...i ti lepo imas net :)

Kod nas ugranja sa opremom kosta oko 50-60e...

Brzinu mozes da biras po paketima...

Pozdrav!

medino
17.08.2008, 19:49
pa super...ako pokrivaju ovaj moj kraj razmisljam da se nakacim...jos samo da se informisem za cenu paketa i da nabavim neki kontakt broj :-c...

zsimonovic
17.08.2008, 21:41
Caos,ja sam se razmisljao za wireless posto ima antena na susednoj zgradi pa je trebao samo da se prebaci kabal.To bi me kostalo oko 70 eur.Inace sam kad bih uvodio 150 eur.Razmisljao sam se neko vreme i preracunao.Jedan gigabajt preko wireless kosta 1000 dinara non-stop na netu,znaci kad bi skidao 1 film sa neta od 4GB samo bi me to kostalo 4000 din.Skupo zar ne!Razmisljao sam,treba da dam pare za prikljucak (I to je skupo) i kad nesto skidam sa neta uvek moram da se preracunavam koliko me to kosta.Posto mi se to nije svidelo otisao sam u Telekom i uplatio ADSL prikljucak,prikljucivanje 1 dinar,non-stop na netu brzina 512kb/s sasvim dovoljna 1208 din bez PDV a sa PDV oko 1425din i ne preracunavam se kad nesto skidam sa neta.Sa tom brzinom mogu da gledam TV,video klipove,skine mi pesmu od 5MB za malo jace od minut i zadovoljan sam.Ovih dana sam skinuo oko 9GB muzike sa neta plus software,surfanje,semplove,ritmove.Preko Wireless-a bi me kostala samo ta skinuta muzika 9000dinara.Ostalo da ne pricam.A sta ako koristis Web kameru,pa i ona skida dosta,slika plus ton.Stvarno mnogo.Ovako platim fiksno i ne razmisljam.Razgovaram video pozivom preko web kamere sa bratom iz Francuske,mogu svaki dan po ceo dan da razgovaram sa njim a cena je fiksna.Bolje ti je brate da uzmes ADSL po mom misljenju,ista brzina a jeftinije se uhvati.Mozes da uzmes i manju brzinu 256 ali ne mozes da gledas video klipove,ona je 999 din bez PDV.Od 1056kb/s je oko 1800 din bez PDV,i to je malo poskupo.512kb/s ti je taman i bices zadovoljan!Dial-up ti skoro kao da nemas internet,to ti se samo za slanje mail-ova i sporo surfanje.Videces ogromna je razlika!Ma bices prezadovoljan.Pozdrav!

Vaxter
17.08.2008, 22:47
WiFi ti je opcija samo pod uslovom da nemash uslova za ADSL ili josh bolje Kablovski.
Previshe je skup za brizne koje se dobijaju, i uglavnom se i uzima samo ako nemash mogucnost nekog linka preko zice.
U kom si kraju Beograda?

medino
18.08.2008, 00:09
u rakovici...pa kablovski ne mogu zato sto kablovsku imam a ne placam je ( ne znam na koju foru,tako ppola zgrade), a ADSL mogu,ali me zao da cimam gazdaricu (jer ona je vlasnica fiksnog tel ),da dolazi cak iz drugog kraja grada da potpise taj ugovor (predpostavljam da je obavezno njeno prisustvo za ADSL),matora je dosta i bolesna.

Vaxter
18.08.2008, 00:18
Ako imash mogucnost za ADSL, onda uzmi njega.
Ne morash da cimash gazdaricu.
Vecina provajdera ne pravi probleme koje vlasnik linije...
Iako je mozda najgori, Sezampro ce te SIGURNO prihvatiti bez vlasnika linije.
To znam 100%.
PTT net je trenutno verovatno najbolji, a posle njega telekom, smo shto se kod ptt-a dugo cheka na modem, a ni kod jednog ne mozesh da se pretplatish bez vlasnika linije.
Mislim da ni Beotel ne pravi problme, a neshto su bolji od Sezama...
Raspitaj se kod beotela i sezama da li imaju dslamove u rakovici, pa ako imaju na tvojoj centrali, uzimaj kod nekog od njih.
Pustice te bez gazdarice, najverovatnije.
Pretplatu ce ukinuti chim prekinesh da placash, i to ti je skoro kao odjava...
Morash da se bash odjavish, da bi vratio modem...
Moci cesh da tu istu pretplatu premestish na neki drugi broj, ako se budesh selio.
Samo treba da im javish... :)
To ti to...

drmitavet
18.08.2008, 00:38
u rakovici...pa kablovski ne mogu zato sto kablovsku imam a ne placam je ( ne znam na koju foru,tako ppola zgrade), a ADSL mogu,ali me zao da cimam gazdaricu (jer ona je vlasnica fiksnog tel ),da dolazi cak iz drugog kraja grada da potpise taj ugovor (predpostavljam da je obavezno njeno prisustvo za ADSL),matora je dosta i bolesna.
Zovi broj 9813 da se prijavis,i ako imaju slobodne "parice" na centrali,odobrice ti sigurno,krajnji rok je 15 dana,a odobre i brze..Gazdaricu navedi kao vlasnika telefona,a sebe(uz svoje podatke) kao korisnika i to je to...

medino
18.08.2008, 08:39
ej,pa to je super ako ne moram da je cimam...oooo,pa eto mene onda uskoro na ADSL-u. hvala momci puno...

vladamusic
18.08.2008, 10:18
Ja imam wireless. Radi odlicno.
150 eura za godinu dana, njihova oprema (antena, access point i kabli do compa).
Brzina je 512/64, flat, znaci nema ogranicenja, skidam non-stop kolko hocu.

medino
19.08.2008, 11:35
@ vladamusic- pa daj neki kontak tel,za wireless,izgleda da ipak nema tehnicke mogucnosti za adsl kod mene. i to je skroz ok cena ako je tako ko sto kazes....

Vaxter
19.08.2008, 11:44
On je u nishu, tako da ne znam koliko ce ti to vredeti... :))
Prvo proveri da li, i koliko wifi provajdera ima kod tebe u kraju...

vladamusic
19.08.2008, 12:03
Tako je, ja sam u Nishu, pa ti informacija mog provajdera nebi vredela, ali po Beogradu sigurno ima puno, raspitaj se.
Bitno je da imas opticku vidljivost od tvoje antene do antene provajdera.

Cena je za kes (150e) za godinu, ili 15e mesecno u 12 rata.

Pozz

jager
19.08.2008, 15:09
Ljudi, wireless je MNOGO bolji od ADSL-a, bar tehnicki gledano... Mogu da se postignu mnogo vece brzine prenosa, pogotovo upload... Imam drugara koji kod mene dodje da uploaduje neke svoje stvari na net, jer jednostavno od kuce nema zivaca na 60kbps koliko mu ide... K`O ANALOGNI MODEM!!!
Treba jedino naci provajdera koji svoj servis ne naplacuje levim bubregom.... u Beogradu mora da postoji bar jedan "normalan" .. :)

Vaxter
19.08.2008, 15:27
Jeste WiFi bolji teknichki od ADSL-a, ali ako imash dobrog provajdera.
U Beogradu, a i u celoj Srbiji manje-vishe, su sve sami lopovi shto se tiche wireless-a.
Znam, i sam sam provajder u jednom mestu, koje necu imenovati... :D
Najbolja varijanta je, tehnichki gledano, kabal, ali o5 su provajderi zajebani...
Jedino ko ima srece da je na SBB-u, pa i moze solidno da prodje.
Svi ostali smo osudjeni na ADSL... :S

medino
19.08.2008, 17:17
i ja bih rekao da je sbb ipak naj,ali imam kablovsku u stanu ali je ne placam,e sad,ako ih pozovem da ih pitam za internet,provalice...

Vaxter
19.08.2008, 17:20
Jbg, uvek mozesh da je raskachish, pa onda placash i tv i internet... :))
Mada, koliko ja znam, obichno svi dekraju kod ikoma, a ne kod sbb-a kabal, a ako si na ikomu, onda s bash i ne bi usrecio sa netom...

medino
19.08.2008, 18:03
ja imam sbb...ne znam dal ikom daje internet,mislim da ne...

Vaxter
19.08.2008, 18:59
Daje, ali isto kao i da ne daje... :))
Znam ima par admina...
Sve sami struchnjaci... :))