PDA

Pokaži Full Verziju : Pesme bez kojih nemoze proci nijedna tezga......


AceKombat
16.08.2008, 23:04
Pozzzz......
Posto sam ja vrlo mlad muzicar, i nisam jos poceo da tezgarim, zanima me: Bez kojih pesama nemoze proci tezga, znaci koje su pesme najtrazenije na tezgama.......(Ako neko moze da mi napravi spisak pesama, bio bih mu zahvalan)

ognjen-ogy
16.08.2008, 23:18
Nemaš tu šta da praviš spisak drugar, sve redom, ako tek počinješ da tezgariš raspitaš se, vidiš šta se gde najviše traži, a 80 % stvari se svugde vrti i traži!
Ovi glupi noviteti se traže svugde !
Pa eto možda sam ti malo pomogao !

POZDRAV SVIMA !!!

medino
16.08.2008, 23:37
Pozzzz......
Posto sam ja vrlo mlad muzicar, i nisam jos poceo da tezgarim, zanima me: Bez kojih pesama nemoze proci tezga, znaci koje su pesme najtrazenije na tezgama.......(Ako neko moze da mi napravi spisak pesama, bio bih mu zahvalan)
ili odes lepo u grad,zabodes se u neki lokal gde ima muza uzivo i lepo pijuckas picence i krades...
ups,nisam video koliko god imas...
pa imas to brate ovde na site-u u nekom podforumu,cini mi se da je marco7 bas dobar repertoar sastavio...

Denky Pecanin
16.08.2008, 23:41
Zvjezda tjera mjeseca...Seik...Halidove i Sabanove...

No.1
17.08.2008, 04:41
...Poznaju me svi klosari, poznaju me svi konobari....

elvir
17.08.2008, 05:17
buraz vidim da si iz bjeljine pa tako da ti kažem da možeš sve svirati što znaš a nemoj sebi nikad praviti redoslijed repertoara nego nađi sebi nekog pjevača i kako vam se kad šta pjeva dogovorite se i udrite,ako sviraš uvjek istim redoslijedom pjesme to narodu brzo dosadi. i bez sevdaha ne očekuj puno bakšiša u bih on je glavni lijek za čupanje para pijancima.ako imaš nekog kolegu koji svira već duže vrijeme po tezgama zamoli ga da te povede koji put sa sobom na svirku i tako ćeš naj lakše da skužiš kako ide i šta ide,a ne zaboravi u kafani se uči svirati a ne kod kuće

Braco19
17.08.2008, 05:33
Pozdrav,
Jarane sve zavisi na raju. AKo imas one mlade trebe sto se vrte tu na muzici onda udaraj nesto da se plese nije vazno koje pjesme uglavnom nek su u rumbi i disko ritmu i malo noviteta mislim od 2001 pa dalje. Kad je starija raja vjeruj mi oni vole lagahnu muziku znaci spore pjesme i sevdah. Kako ti je ovaj covjek rekao bez sevdaha nemoze se imati zarade znaci to mora se imati u repertuaru ali najvaznije je da sebi napravite neki spisak od 120 -150 pjesama da udarate tu noc dok nebudu ljudi trazili nesto sto oni hoce da cuju. A vjeruj mi ako si mlad svirac uvjek uredu prodjes posto ljudi vidjaju tvoje godine i nemuce te puno mozda neprodjes dobro zaradom na pocetku ali bice ti lako. Samo spisak pravi sto znate pjevati i skidaj pjesme dalje.

aleksamat
20.06.2012, 13:32
kafana je moja sudbina, miljacka, uz moravu vetar duva, pozdravi je pozdravi, nije zivot jedna zena..

hajro
21.06.2012, 02:28
eh ja i nakon 30 godina i ogromnog repertoara imam isti problem kao i ti heheh, ali da ti malo pomognem ipak se uvali u sto vise zanrova mislim i sevdah i novokomponovana i turbo pa i starogradske i romanse , ne zaboravi za makedonce i naravno sumadince i huu jos mnogo toga ,a eto danas se nemoze naravno i brez zabavnjaka, pa lati se vjezbe i slusanja, ici ce to samo radi i vjezbaj punooo,

ELKO
21.06.2012, 13:52
Šaroliko Haris,Saban, Sevdah pa malo turbo folk(što glasnije).Za novije generacije ide mnogo Aco Pejović, Aca Lukas, Saša i Dejan Matić, pa zabavnjaci... Sve što se vrti, bez obzira sviđalo ti se to ili ne;);)

zeks
23.06.2012, 13:24
Haha, on se do sad osposobio 16 puta sto se tice repertoara :D